מידע שימושי יחידות דיור האם זה שווה לנו?

• פותח הנושא haso
  • פורסם בתאריך

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה עונה לציטוט שלי שציטטת?
כן
ועכשיו קצת היסטוריה:
פעם פעם פעם, השליט היה המלך, והוא החליט על כולם,
כשהמלך היה רחום וחנון הוא דאג לרצון התושבים,
וכשלא - הוא דאג לרצון עצמו. ודאגתו הייתה למקורביו ולנותני השוחד. (שמוזכר בשולחן ערוך חלק חושן משפט - כהוצאה מוכרת),
יום אחד, להמון העם נמאס, והם עשו הפיכה.
ראשו של המלך נערף, ובמקומו הוקמה ממשלת העם.
וכיצד נדע מה העם רוצה ?
עושים בחירות.
לא בחירות מי יהיה המלך, אלא בחירות מי יהיו נציגי העם,
וכל כמה שנים הם עומדים לבחירת הציבור שישפוט אם הוא מרוצה מהם אם לאו.

אצלנו, אמ, אממ.....
זה קצת יותר מזכיר את המלך......

ולכן - אם המלך היה יודע שהתושבים הם הם שיחליטו אם להדיחו מתפקידו - הוא היה צריך להתחשב גם בהם ולא רק בקבוצות הכוח העשירות, כי ברגע שלתושבים יש מילה - גם הם נעשים למוקדי כוח.

ולכן, כשתושבים מתלוננים על שחיתות נציגי הציבור והפקידים בעיריות החרדיות (וזה סוג של "ספורט שולחן" ואח"כ רצים לשכנע את כל העולם למה צריך להצביע להם -
אז בהחלט זה רצון התושבים, וזו בעיה שלהם.

"שליט" בעל חסד - זו בחירה גרועה, מנבחרי ציבור רגילים שדואגים לכיסא שלהם ומתאמצים כלפי האזרח הקטן כדי שהוא יבחר בו לסיבוב נוסף.

עד כאן ההרצאה.
שבת שלום

RRRRR

משתמש מקצוען
תודה מקרב לב על קבלת הרשות להישאר אבל אני תושבת מגדל העמק. אין פה את הבעיה הזו. :)
ובנימה רצינית. כל אחד יגור איפה שליבו חפץ וגם יביע דעתו על מדיניות ציבורית באופן חופשי. כל עוד השיח מכבד.
אין מקום רק לדעה אחת.
לא פסלתי אף דעה ,
אני אפילו מבינה את הטענות וגם לי מפריע הבניה
אמרתי את דעתי
ולא גירשתי אף אחד למרות שאולי כך היה נח להבין
כדי לנופף בסתימת פיות

999

משתמש מקצוען
צריך לעשות סדר בדברים:

1. נזקי שכנים אינו תמיד שייך לבניית יחידות דיור. יש שבנו ללא יחידות דיור והזיקו לשכנים, ויש הרבה שבנו יחידות דיור בהסכמה מלאה עם כל הדיירים ותשלום הוגן, ולא הזיקו בכלל וכולם היו מרוצים.

2. מי שבונה יחידות בתאום מלא עם הדיירים ומשלם תמורה על כך, מלבד הנושא החוקי יתכן וזה כמו כל מסחר כשר. (ובפרט כאשר העירייה אינו אוכפת על כך ומאשרת בשתיקה).

3. תוספת יחידת דיור לא תמיד מורידה את איכות החיים. כי את אותה דירה גדולה ניתן למכור למשפחה אחת גדולה, ודוקא בגלל שחילקו את הדירה ל-2 יחידות עם זוגות צעירים, יותר שקט ונקי במקום.

4. נושא יופי הבניה אינו תמיד שייך לנושא האם הבניה חוקית או לא, אלא ענין שם טעם המתכנן והבונה. יש מקומות שבנו בניינים חדשים מכוערים אפילו שהכל חוקי, כי כך היה טעמו של המתכנן או של היזם. ויש אנשים שהרחיבו וחרגו מהבניה החוקית ובנו בצורה יפה מאוד ולא כיערו את המקום בכלל אלא הפוך שיפרו את יופיו של בנין הישן.

5. נושא היחידות הקטנות זה החלטה של השוכרים. מי שיש לו אפשרות לשכור משהו גדול שישכור, ומי שאין לו אפשרות שוכר את ההמקום הקטן. המחירים משתנים לפי היצע וביקוש כמו כל מסחר אחר.

6. נושא הצפיפות בערים החרדיות אינו בהכרח שייך ליחידות דיור. כי בדירה של 120 מ"ר יכולים לגור משפחה אחת או 3 זוגות צעירים ומספר הנפשות זהה בשני המקרים.

7. נושא חלוקת הדירות אינו רק בציבור החרדי אלא גם בציבור הכללי. וגם אם בציבור החרדי יש יותר, זה בגלל הביקוש הגדול לזה, וכאשר הבר נעשה בתיאום מלא והסכמת כל הדיירים (עם או בלי תמורה לפי בקשת הדיירים), יתכן וזה כמו כל מסחר כשר.

אין בדברים הנ"ל חוות דעת הלכתית כלל ובכל דין ודברים יש לשאול ולדון לפני רבנים.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
יש כאן מצב נתון
הדייר רוצה תוספת הכנסה (או כיסוי למשכנתא)
השוכר רוצה לגור באזור מסוים, ובטווח מחיר מסויים

הפיתרון רק אצל המדינה
אם יהיו בשוק מספיק דירות זולות לשכירות בתחילת הדרך
אף אחד לא ילך ליחידה מצ'וקמקת, אלא יעדיף דירת 3 חדרים הגיונית
כמו שהיה לפני 15-20 שנה
כיום, זו"צ שרוצה לגור בדירה נורמלית ,
צריך או להיות מליונר, או להתרחק לפריפריה הקיצונית (ולא, מודיעין עילית זו לא פריפריה...)

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
הציבור החרדי החליט במודע שהוא לא רוצה מנהל תקין
ושהוא מעדיף את האינטרס הצר על פני האינטרס הרחב.
כשמתסובבים בערים חרדיות, ורואים שאחוז נכבד מהדירות בעיר הורחבו בצורה מכוערת, זה מראה שיש רצון בקרב התושבים לחיות כך.

החליטו לו,
לצערנו המציאות היום היא כל דאלים גבר, וגם כאלו שמלכתחילה העדיפו אחרת. וכבר סובלים ממציאות עזתית קיימת לפעמים כבר נגררים ואומרים אם כבר אני סובל מההשלכות לפחות שאהנה גם מהפירות, ומייצרים לעצמם גם יחידה...
הרי הבניין גם ככה יותר דומה למפלצת מאשר למבנה הנאה שהוא היה. יתפלץ איפה עוד קצת.

נכון ואת הנזקים של המעגלים הרחבים אפשר לספוג ולשאת
ביחס לתועלת הישירה שזה מביא לרבים
שוב לא מדברת על אלו שהופכים דירת 4 חדרים ל6 יחידות דיור
או עושים מליונים על חשבון אחרים
אלא על משפחה פרטית שצריכה תוספת הכנסה ויש לה שטח לעשות את זה
התועלת הישירה לרבים,
כל עוד היא דרך פגיעה באחרים.
היא נחשבת כטובת היחיד על חשבון הרבים.
אם לא היתה אפשרות לפיצולים אנשים היו נוקטים בדרכים אחרות להרוויח כסף - ותאמיני לי שיש די כאלו.

זה כמו לומר, הבה נתיר את הגניבה, הרי כ"כ הרבה נהנים ממנה (תוספת הכנסה), ומי שגנבו ממנו, נו, שיגנוב גם.
נכון, זה מעט דמגוגי, ומקצין. אבל בהחלט ממחיש תופעה לא ראויה (ועובדה היא שרשמית היא לא חוקית...) שהתאזרחה.

כנראה שזה אכן רצון התושבים
ומי שמאוד מפריע לו
יכול לגור בערים מעורבות ששם אא לעשות מה שרוצים
כמו ירושלים בית שמש ואחיסמך

זה פשוט המציאות מוצאת חן בעינכם או לא- הערים החרדיות כבר נראות כך

לא, לא חכמה לשלוח כ"כ הרבה אחרים למקומות מעורבים. מותר שיצוף גם בשיח חרדי קול שמדבר על הדברים האלו. ומותר לחרדים לרצות לשאוף למנהל תקין עם + של אוכלוסיה שומרת דת.
רמה ד' בבית שמש הולכת להיות גדולה יותר מאלעד וביתר. אם יעלה ראש עיר חרדי מהר מאד היא תראה כמו השכונות הקריה וחפציבה. זוועה בהתגלמותה.

אם עכשיו יעלו קולות של שמירה על חזות חיצונית, ושפיות דיור. (ובתקווה שימשיך להיות ר"ע "לא משלנו"...)
אז אולי יש לה יותר סיכוי להישאר כעיר בנויה כהלכה דומה יותר לרמה א' שמשום מה בה, אין את אותו הכאוס.

(בימי משה אבוטבול איש הישר בעיניו יעשה.
כתוצאה מכך אנשים "חזקים" (כאמור כל דאלים גבר) ניפחו את מצבת דירתם לא פעם ממש בניגוד להסכמת השכנים, ואח"כ זה כבר היה מצב של אל חזור.

לא פעם זה נעשה בצורה מאד לא אחראית.
אצל קרובי משפחתי ברמה ב' יום אחד הופיעו סדקים משמעותיים מאד בתקרה.
התברר כי בניה של שכנים מעליהם נעשתה ללא התרי בניה ללא ליווי הנדסי ובצורה גרועה מאד, כשחלקים מהמבנה עמדו לפני סכנת קריסה אמתית. יום אחד יכלה תקרת הבית לקרוס לקרוס על יושביו...

שטחים ירוקים הולאמו לחומים, מוסדות ציבור קיבלו מתחת השולחן ובאמצעים מפוקפקים אישורים לבניה לא הולמת, כמו ישיבה בחפציבה שנבנתה בגובה לא הולם לגובה מבני השכונה (שלד עומד אפור וריק כבר שנתיים העיקר בנו אותו תוך חודש מהר מהר לפני שבלוך עולה לשלטון)
או כמו המפלצת של סאטמר בקריה - שבכלל היה שטח ציבורי והיה אמור לקום שם מתנ"ס / ספריה ומבנים לצורך הציבור. ועוד.

כשבימי בלוך החלה אכיפה, אתם לא רוצים לדעת לאיזו דיוטא תחתונה של ביטויים והשוואות הגיעו הפאשקווילים נגדה.
וזה מה שעצוב כ"כ, שאנחנו צריכים משהו שיציל אותנו מעצמינו)

@זר פרחים הניסיון לא לתת את הקול החרדי לנציגי הציבור שלנו עלול לעלות מאד ביוקר. בתחומים אחרים שהם גם לא פשוטים.

זה באמת מצב לא פשוט.
כך שהקול שדורש מנהל תקין חייב להדהד בקול. חייב לדרוש את עצמו.
בצורה ברורה אך שלא תפגע בציבור בזירות אחרות.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
החליטו לו,
לצערנו המציאות היום היא כל דאלים גבר, וגם כאלו שמלכתחילה העדיפו אחרת. וכבר סובלים ממציאות עזתית קיימת לפעמים כבר נגררים ואומרים אם כבר אני סובל מההשלכות לפחות שאהנה גם מהפירות, ומייצרים לעצמם גם יחידה...
הרי הבניין גם ככה יותר דומה למפלצת מאשר למבנה הנאה שהוא היה. יתפלץ איפה עוד קצת.

התועלת הישירה לרבים,
כל עוד היא דרך פגיעה באחרים.
היא נחשבת כטובת היחיד על חשבון הרבים.
אם לא היתה אפשרות לפיצולים אנשים היו נוקטים בדרכים אחרות להרוויח כסף - ותאמיני לי שיש די כאלו.

זה כמו לומר, הבה נתיר את הגניבה, הרי כ"כ הרבה נהנים ממנה (תוספת הכנסה), ומי שגנבו ממנו, נו, שיגנוב גם.
נכון, זה מעט דמגוגי, ומקצין. אבל בהחלט ממחיש תופעה לא ראויה (ועובדה היא שרשמית היא לא חוקית...) שהתאזרחה.

לא, לא חכמה לשלוח כ"כ הרבה אחרים למקומות מעורבים. מותר שיצוף גם בשיח חרדי קול שמדבר על הדברים האלו. ומותר לחרדים לרצות לשאוף למנהל תקין עם + של אוכלוסיה שומרת דת.
רמה ד' בבית שמש הולכת להיות גדולה יותר מאלעד וביתר. אם יעלה ראש עיר חרדי מהר מאד היא תראה כמו השכונות הקריה וחפציבה. זוועה בהתגלמותה.

אם עכשיו יעלו קולות של שמירה על חזות חיצונית, ושפיות דיור. (ובתקווה שימשיך להיות ר"ע "לא משלנו"...)
אז אולי יש לה יותר סיכוי להישאר כעיר בנויה כהלכה דומה יותר לרמה א' שמשום מה בה, אין את אותו הכאוס.

(בימי משה אבוטבול איש הישר בעיניו יעשה.
כתוצאה מכך אנשים "חזקים" (כאמור כל דאלים גבר) ניפחו את מצבת דירתם לא פעם ממש בניגוד להסכמת השכנים, ואח"כ זה כבר היה מצב של אל חזור.

לא פעם זה נעשה בצורה מאד לא אחראית.
אצל קרובי משפחתי ברמה ב' יום אחד הופיעו סדקים משמעותיים מאד בתקרה.
התברר כי בניה של שכנים מעליהם נעשתה ללא התרי בניה ללא ליווי הנדסי ובצורה גרועה מאד, כשחלקים מהמבנה עמדו לפני סכנת קריסה אמתית. יום אחד יכלה תקרת הבית לקרוס לקרוס על יושביו...

שטחים ירוקים הולאמו לחומים, מוסדות ציבור קיבלו מתחת השולחן ובאמצעים מפוקפקים אישורים לבניה לא הולמת, כמו ישיבה בחפציבה שנבנתה בגובה לא הולם לגובה מבני השכונה (שלד עומד אפור וריק כבר שנתיים העיקר בנו אותו תוך חודש מהר מהר לפני שבלוך עולה לשלטון)
או כמו המפלצת של סאטמר בקריה - שבכלל היה שטח ציבורי והיה אמור לקום שם מתנ"ס / ספריה ומבנים לצורך הציבור. ועוד.

כשבימי בלוך החלה אכיפה, אתם לא רוצים לדעת לאיזו דיוטא תחתונה של ביטויים והשוואות הגיעו הפאשקווילים נגדה.
וזה מה שעצוב כ"כ, שאנחנו צריכים משהו שיציל אותנו מעצמינו)

@זר פרחים הניסיון לא לתת את הקול החרדי לנציגי הציבור שלנו עלול לעלות מאד ביוקר. בתחומים אחרים שהם גם לא פשוטים.

זה באמת מצב לא פשוט.
כך שהקול שדורש מנהל תקין חייב להדהד בקול. חייב לדרוש את עצמו.
בצורה ברורה אך שלא תפגע בציבור בזירות אחרות.
יפה מאוד כתבת,
ניתוח מסודר של מציאות עצובה.
אבל גם כיום מסיור קצר ברמת בית שמש ג' ראיתי בבניינים חדשים ששכנים התקינו מזגנים בחזית, או מושכים את צינורות ניקוז המזגן מכל מדחס 6 קומות למטה,
ואני שואל "למה ??, למה לכער כל כך את הבניין הרחוב והשכונה, בשביל לחסוך כמה שקלים, או כדי לחסוך את הצורך לנקז פעם ביום לניקוז במרפסת ???

ובקשר לנתינת הקול : בואו ונזכור את "הקרב הקדוש" שנוהל בעיר חרדית סמוכה לי-ם, כשתושב העיר העז להציג מועמדותו לראשות העירייה. ה"י.
הגיע הזמן שבערים חרדיות מוחלטות, כל מי שרוצה יוכל להגיש מועמדות בכפוף לאישור רבני העיר, רק שיקבעו קודם את הקריטריון ורק אח"כ יבדקו איזה מהמועמדים עומדים בהם.
(לדוגמה - נשוי שגר בעיר 5 שנים)

נערך לאחרונה ב:

רסיס לילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אשכול מרתק.

למעשה הייתי מציע להקים התאגדות תושבים קודם איכלוסי שכונות וערים חדשות (כמו ברמה ד' בבי"ש לדוגמא) שיעסוק בנושא בצורה מאוגדת.
האיגוד הזה יהווה הן קבוצת לחץ בעירייה והן כגוף שהדיירים האחרים או המוסדות המתנחלים וכדו' יהיו חייבים להתחשב איתו.

מעניין מי ירים את הכפפה.

ks

משתמש מקצוען
כל עוד הדיור יקר כל כך - הפיצול משתלם ואין כח מספיק חזק בשוק שיגרום למצב להשתנות.
אופי התעסוקה בימנו, בכל העולם ולא רק במגזר או בארץ - גורם לריכוזיות ולבחירת מגורים בערים הגדולות. פיצול יחידות הדיור הוא הפיתרון הנגיש ביותר מציאותית למילוי הביקוש כל עוד אין מענה ממשלתי לבניה מאסיבית בקרבת הערים המרכזיות. במידה והיתה בניה בהתאם לצרכים במיקומים מרכזיים לא היה ביקוש לדירות מפוצלות והשוק היה גווע.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הבעיה העיקרית היא לא פיצול הדירות
אלא שאין גוף שדואג לתכנון אחיד וסביר,
במקור - קוראים לגוף כזה "עירייה"

בהרבה ערים בארץ יש דירות מפוצלות וזה לא כל כך מפריע לשכנים או לעירייה,
אבל אין את חריגות ותוספות הבנייה ההזויות.
וגם לא כל הדירות מחולקות.
רק חלק קטן
וגם אז בחלק מהערים העירייה אוכפת חלוקה בבניינים חדשים,
ועוצמת עין בשכונות ישנות.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בדיוק מסיימת שיחה עם סבתא מבוגרת,
שסובלת מידי שישי ומוצ"ש מנפילות חשמל. (לאחרונה אין אפילו פעם אחת שהחשמל דולק ברצף!)
והיא עוד אומרת על עצמה ש"זה לא נורא כי יש לה תאורת חירום, אבל רחמנות על השכנים עם הקטנים שאיך הם מתארגנים לשבת..."
רבותי, זה לא נורמלי!
אני לא יודעת איפה אתם גרים ומי השכנים שלכם, אני לא גרה במציאות הזאת וכשאני מתארחת בשכונות חרדיות (בלי הכללה. יש הרבה מקומות שהמצב נהדר, ואגב גם בית שמש עוד בגדר הסבירות. בב"ב ובי-ם המצב קטסטרופה),
אני לא מבינה מאיפה העזות של אנשים לבנות דירות על מחסנים וחניות ולהקריס את החשמל פעם אחר פעם, ולהפוך את חדר המדרגות לחדר שאי אפשר לנשום בו, ואת חדר האשפה לחדר עגלות פעיל.
אתם משלמים ארנונה, נכון? מיסים, נכון?
אז למה מגיע לכם לגור כמו במחנה בדואי בנגב?
נכון, יש מצוקת דיור אמיתית, והיא בעיה שצריך לשבת סביב שולחן עגול ולפתור אותה. מכאן ועד לייצר בשמה בעיות נוספות הדרך ארוכה! (או קצרה מאד למרבה הצער.)
בואו נשקיע את הכוח בפיתוח הפריפריה, בהוספת מקומות עבודה ותחבורה נורמלית לעוד ערים. צאו מהחורים והחניות, למה לחיות כמו חיות כשאפשר לגור כמו בני אדם בעיר שהפסקת חשמל בה זה דבר יזום עם התראה מראש?

ואת כל זה כתבתי רק כי רציתי לספר לכל מי שמעליי: אתם לא צרי עין, לא קשי יום ולא קנאים. אתם פשוט אנשים שפויים שרוצים לחיות בדירה ולא בדיר.
בהצלחה.

הדר 310

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
ו
קשה לי עם המשפט הזה. ותרשה לי לחלוק עליך! אני זו"צ.
מי שחושב שזוג צעיר אינו בשל "לגדול לבד"! לחיות רחוק ולהתנסות בבישול אורז וחביתה לא שרופים,... שלא יחתן את ילדיו! הזוי- לשלוח אותנו להינשא, ועדין לנסות להחזיק אותנו "בסינרה של אמא."

המושג ה"לעוס" הזה- לתת לנו עוד קצת כלים כיצד להתחיל את החיים, הושרש בידי המבוגרים.
אנחנו לא כ"כ צעירים מהעולם בחוץ.
אני מגיעה ממשפחה חוזרת בתשובה מ2 הצדים.
מההיכרות שלי שם, הרבה מאוד מהבחורות והבחורים עוברים לגור בדירות משותפות להם. לבד! כן, בגיל שאנחנו נישאים.
בדרך כלל רחוק מאוד מהוריהם.
הם משלמים שכירות, ארנונה, קונים הרבה ג'אנק פוד ומתנסים בבישולים...

ושם, דווקא מאוד מעודדים אותם לצאת מסינרה של אמא, ולהתנסות בחיים האמיתיים.

ב"ה, בגיל 19-20 יש לנו את היכולות הקוגניטיביים והנפשיים לעבור מייד לאחר החתונה לדירה משלנו. רחוקה מההורים. ולחיות את החיים האמיתיים. (ואולי קצת לטעות, ולקום, ולהשתקם, ולהיות יותר חכמים.)
היום, בעידן הטכנולוגיה, אפשר להיות בקשר יומיומי עם ההורים. יש שיחות ללא הגבלה.
ואוטובוסים בתדירויות ובמהירות טובה!

הורים יקירם, תנו לנו חכה. (ולא דג) האמינו בנו שנצליח להתגבר על הגעגוע הראשוני. ורק נתבגר מכך!
ואם לא, תמיד יש אופציה לחזור. לעבור שוב על יד ההורים.
כי איך אומרים: עם דירה לא מתחתנים...

אבל לפחות ננסה, נתנסה בלחיות רחוק.
ומניסיון שלי. (קטן אומנם.) רוב הזוגות שפרשו כנפיים לאזור מתפתח חרדי, לא רוצים לחזור. נהנים מכול רגע.
ואמת, גם- מתגעגעים מאוד!
וואי מסכימה עם כל מילה!!!
אני מגיעה מבית דתי, לא חרדי. ובהתחלה הייתי בהלם מהקטע הזה...
כאילו, הלוא?? אנחנו ילדים גדולים!!! אני התחתנתי בגיל 17 (צעיר לכל הדעות, נכון??)
ועברנו לגור ישר רחוק מההורים.
וידעתי לבשל חצי קלאץ' ולמדתי הכל ב"ה תוך כדי תנועה !! והכל טוב, לומדים ביחד, מתנסים ביחד, ונהנהים מזה....
מי ישמע לכמה אנשים צריך לבשל שזקוקים כ"כ נואשות לארוחות צהריים או שבתות אצל ההורים כל שבת שניה (או ראשונה)
להיפך!! מה יותר כיף מלבשל לבד בבית החדש שלנו?? להכין שבת מושקעת לבד לגמרי??
מה יותר בונה את הקשר מזה?
זה דבר שאני פשוט לא מצליחה להבין.....

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי הכל תלוי בבן אדם עצמו
מי שמענין אותו איך נראית הסביבה ולא רק הבית שלו ידאג גם על מיקום מזגן שיראה טוב
ומי שרואה רק את עצמו לא יענין אותו שום דבר ויעשה מה שעולה לו בראש מבלי להתחשב באף אחד

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
לדעתי הכל תלוי בבן אדם עצמו
מי שמענין אותו איך נראית הסביבה ולא רק הבית שלו ידאג גם על מיקום מזגן שיראה טוב
ומי שרואה רק את עצמו לא יענין אותו שום דבר ויעשה מה שעולה לו בראש מבלי להתחשב באף אחד
זה נכון ולא נכון.
דרך ברייתו של אדם להיות נמשך בדעותיו ובמעשיו אחר רעיו וחבריו, ונוהג כמנהג אנשי מדינתו...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה