מידע שימושי יחידות דיור האם זה שווה לנו?

• פותח הנושא haso
  • פורסם בתאריך

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הציבור החרדי החליט במודע שהוא לא רוצה מנהל תקין
ושהוא מעדיף את האינטרס הצר על פני האינטרס הרחב.

תזכרו כמה כתבות היו בעיתונות החרדית על שכנים "צרי עין" כביכול, שלא הסכימו להרחבות שכניהם , ועל אוסף הצרות האינסופיות שאפף אותם, ועל שפע סייעתא דשמיא שנשפך על ראשי מעוכבי הבניה.

התעמולה עבדה שעות נוספות להכשיר כל הרחבת בניה. ולסלק ולסקל כל התנגדות מטעמי איכות חיים, וסביבה נקייה.

(לפעמים יש לי תחושה, שהציבור שלנו מרגיש שצריך לחטוף כמה שיותר. ובגלל שכמה אנשים בנו יח"ד והרוויחו, אז כולם צריכים. אבל כמו כל השקעה, ברגע שכולם עושים אותה היא הופכת ללא רווחית. ויום יבוא ובועת היחידות בערים החרדיות תתפוצץ ויהיו הרבה שיפסידו סכומים ניכרים).

לו נבחרי הציבור היו מקשיבים לנו (כי נגיד - הם היו זקוקים לקולותינו בבחירות, והיו צריכים לשכנע אותנו למה להצביע להם.....) אזי הם היו מחוקקים חוקי עזר עירוני ליחידות דיור, והיה אפשר לקבוע מסמרות בעניין כמו, קו בנין אחיד, גודל מסויים של יחידה, וכדו'.
אבל פעמים רבות עצימת עיניים מתופעה, לא פותרת אותה אלא רק מחריפה ומעצימה אותה.

ובקשר לעלות הקמת יח"ד -
לקחת בית קיים ולחלק אותו לשתיים - בערך 100K.
אבל להרחיב ולשפץ דירה מהיסוד ועל הדרך לחלק ליחידה, עלות התוספת ליחידה - 35K ש"ח.

הצעתי - יעבירו חוק יחידות דיור. ויגבילו את משך השימוש בהם לפרק זמן מסויים.
כך יבטיחו שהשוק לא יהיה מוצף. כי חבל מאוד גם לכער את הערים החרדיות וגם להפסיד כסף.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

תזכרו כמה כתבות היו בעיתונות החרדית על שכנים "צרי עין" כביכול, שלא הסכימו להרחבות שכניהם , ועל אוסף הצרות האינסופיות שאפף אותם, ועל שפע סייעתא דשמיא שנשפך על ראשי מעוכבי הבניה.

התעמולה עבדה שעות נוספות להכשיר כל הרחבת בניה. ולסלק ולסקל כל התנגדות מטעמי איכות חיים, וסביבה נקייה.

(לפעמים יש לי תחושה, שהציבור שלנו מרגיש שצריך לחטוף כמה שיותר. ובגלל שכמה אנשים בנו יח"ד והרוויחו, אז כולם צריכים. אבל כמו כל השקעה, ברגע שכולם עושים אותה היא הופכת ללא רווחית. ויום יבוא ובועת היחידות בערים החרדיות תתפוצץ ויהיו הרבה שיפסידו סכומים ניכרים).

לו נבחרי הציבור היו מקשיבים לנו (כי נגיד - הם היו זקוקים לקולותינו בבחירות, והיו צריכים לשכנע אותנו למה להצביע להם.....) אזי הם היו מחוקקים חוקי עזר עירוני ליחידות דיור, והיה אפשר לקבוע מסמרות בעניין כמו, קו בנין אחיד, גודל מסויים של יחידה, וכדו'.
אבל פעמים רבות עצימת עיניים מתופעה, לא פותרת אותה אלא רק מחריפה ומעצימה אותה.

ובקשר לעלות הקמת יח"ד -
לקחת בית קיים ולחלק אותו לשתיים - בערך 100K.
אבל להרחיב ולשפץ דירה מהיסוד ועל הדרך לחלק ליחידה, עלות התוספת ליחידה - 35K ש"ח.

הצעתי - יעבירו חוק יחידות דיור. ויגבילו את משך השימוש בהם לפרק זמן מסויים.
כך יבטיחו שהשוק לא יהיה מוצף. כי חבל מאוד גם לכער את הערים החרדיות וגם להפסיד כסף.
אני חושב שאילו היית טורח להשקיע עוד שורה בודדת למונולוג המצוטט וכותב עוד עיצה קטנה לאלו ש'לא צריכים את הקול שלי' שידאגו איכשהו לדיור חלופי ובר השגה למאסות האדירות ולסתום את הפער שנוצר במשך שנים, הייתי משוכנע שאתה באמת חושב על הציבור.

עד כדי שלא היית אפילו צריך לכתוב עם הדגשות וצבעים בולטים.

כעת, מותר לקבל את העובדה שלפעמים זה נובע מצרות עין איומה, ותעיד דעת התורה מלא מעט פסקי דין בבי"ד בנושא הזה.

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
כעת, מותר לקבל את העובדה שלפעמים זה נובע מצרות עין איומה, ותעיד דעת התורה מלא מעט פסקי דין בבי"ד בנושא הזה.
דעת תורה היא לדון בכל מקרה לגופו.
לפעמים זה באמת נובע מצרות עין איומה.
לפעמים לא.

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
קשה לי עם המשפט הזה. ותרשה לי לחלוק עליך! אני זו"צ.
מי שחושב שזוג צעיר אינו בשל "לגדול לבד"! לחיות רחוק ולהתנסות בבישול אורז וחביתה לא שרופים,... שלא יחתן את ילדיו! הזוי- לשלוח אותנו להינשא, ועדין לנסות להחזיק אותנו "בסינרה של אמא."

המושג ה"לעוס" הזה- לתת לנו עוד קצת כלים כיצד להתחיל את החיים, הושרש בידי המבוגרים.
אנחנו לא כ"כ צעירים מהעולם בחוץ.
אני מגיעה ממשפחה חוזרת בתשובה מ2 הצדים.
מההיכרות שלי שם, הרבה מאוד מהבחורות והבחורים עוברים לגור בדירות משותפות להם. לבד! כן, בגיל שאנחנו נישאים.
בדרך כלל רחוק מאוד מהוריהם.
הם משלמים שכירות, ארנונה, קונים הרבה ג'אנק פוד ומתנסים בבישולים...

ושם, דווקא מאוד מעודדים אותם לצאת מסינרה של אמא, ולהתנסות בחיים האמיתיים.

ב"ה, בגיל 19-20 יש לנו את היכולות הקוגניטיביים והנפשיים לעבור מייד לאחר החתונה לדירה משלנו. רחוקה מההורים. ולחיות את החיים האמיתיים. (ואולי קצת לטעות, ולקום, ולהשתקם, ולהיות יותר חכמים.)
היום, בעידן הטכנולוגיה, אפשר להיות בקשר יומיומי עם ההורים. יש שיחות ללא הגבלה.
ואוטובוסים בתדירויות ובמהירות טובה!

הורים יקירם, תנו לנו חכה. (ולא דג) האמינו בנו שנצליח להתגבר על הגעגוע הראשוני. ורק נתבגר מכך!
ואם לא, תמיד יש אופציה לחזור. לעבור שוב על יד ההורים.
כי איך אומרים: עם דירה לא מתחתנים...

אבל לפחות ננסה, נתנסה בלחיות רחוק.
ומניסיון שלי. (קטן אומנם.) רוב הזוגות שפרשו כנפיים לאזור מתפתח חרדי, לא רוצים לחזור. נהנים מכול רגע.
ואמת, גם- מתגעגעים מאוד!
לגמרי.
בעצם, כל שאר הערים החרדיות שהולכות ונהיות דומות לבני ברק (או לעזה, תלוי איך מסתכלים על זה) היו בעבר "פרויקטים" שגרו בהם זוגות "אמיצים".
במבט לאחור, הם רק הרוויחו.

עט הדר

משתמש מקצוען
תתפלאו, אבל לכח ה'אחדות' יש משמעות גדולה בענין.
אדרבה, אם מפריע לכם הענין
הרי שמיד עם תחילת הבניה החריגה והמוגזמת הראשונה -
תתאגדו כמה שכנים בבנין, תציבו לבונה תנאים ודרישות
עם איום לפנות לבית הדין
ותראו שזה מחולל פלאים
קשה מאד לדייר בודד לעמוד מול קבוצת שכנים
אם זה צרות עין או לא - בית הדין יקבע

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
קשה לי עם המשפט הזה. ותרשה לי לחלוק עליך! אני זו"צ.
מי שחושב שזוג צעיר אינו בשל "לגדול לבד"! לחיות רחוק ולהתנסות בבישול אורז וחביתה לא שרופים,... שלא יחתן את ילדיו! הזוי- לשלוח אותנו להינשא, ועדין לנסות להחזיק אותנו "בסינרה של אמא."

המושג ה"לעוס" הזה- לתת לנו עוד קצת כלים כיצד להתחיל את החיים, הושרש בידי המבוגרים.
אנחנו לא כ"כ צעירים מהעולם בחוץ.
אני מגיעה ממשפחה חוזרת בתשובה מ2 הצדים.
מההיכרות שלי שם, הרבה מאוד מהבחורות והבחורים עוברים לגור בדירות משותפות להם. לבד! כן, בגיל שאנחנו נישאים.
בדרך כלל רחוק מאוד מהוריהם.
הם משלמים שכירות, ארנונה, קונים הרבה ג'אנק פוד ומתנסים בבישולים...

ושם, דווקא מאוד מעודדים אותם לצאת מסינרה של אמא, ולהתנסות בחיים האמיתיים.

ב"ה, בגיל 19-20 יש לנו את היכולות הקוגניטיביים והנפשיים לעבור מייד לאחר החתונה לדירה משלנו. רחוקה מההורים. ולחיות את החיים האמיתיים. (ואולי קצת לטעות, ולקום, ולהשתקם, ולהיות יותר חכמים.)
היום, בעידן הטכנולוגיה, אפשר להיות בקשר יומיומי עם ההורים. יש שיחות ללא הגבלה.
ואוטובוסים בתדירויות ובמהירות טובה!

הורים יקירם, תנו לנו חכה. (ולא דג) האמינו בנו שנצליח להתגבר על הגעגוע הראשוני. ורק נתבגר מכך!
ואם לא, תמיד יש אופציה לחזור. לעבור שוב על יד ההורים.
כי איך אומרים: עם דירה לא מתחתנים...

אבל לפחות ננסה, נתנסה בלחיות רחוק.
ומניסיון שלי. (קטן אומנם.) רוב הזוגות שפרשו כנפיים לאזור מתפתח חרדי, לא רוצים לחזור. נהנים מכול רגע.
ואמת, גם- מתגעגעים מאוד!
כל מילה.
מי שחושב שילדיו לא בשלים שלא יחתן אותם וזה ממש לא סותר עזרה ודאגה.
חינוך ודאגה אמיתיים גם כוללים מתן כלים לילדים להסתדר בכוחות עצמם.
וכן. גם אני גרתי רחוק מההורים בשנה הראשונה.

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
זוכרת שפעם מישהי ספרה על הנזק העצום ששכנים גרמו לה בבניה. נזק שנשאר.
לא יודעת איך בנ"א יכול ללכת לישון בשקט בלילה, כשהבניה שלו דורסת יום יום את השכנים שלו.

והוא עוד כועס על השכנים הרעים שלא נתנו לו לבנות יותר, למרות שדין תורה קבע שהוא לא צודק וחייב לפרק את המרפסת שהוציא מול החדר שינה שלהם.

RRRRR

משתמש מקצוען
אני לא דיברתי על יחידות שנבנו בצורה סולידית, הגיונית ומסודרת ומתחשבת בשכנים.
דיברתי על חריגות בניה, בניה מסוכנת, הזיקים ברורים לשכנים כמו הזיק ראיה או פגיעה בתשתיות, ריבוי דירות(שכן אחד שבונה 4 יחידות או 3 ) וכדומה...
טוב אני כן דיברתי על יחידות שנבנו בצורה סולידית
לבניה מסוכנת ונזקים מהותים באמת אין שום הצדקה

MACHAK

משתמש מקצוען
לבניה מסוכנת ונזקים מהותים באמת אין שום הצדקה
לפעמים כשאדם בונה דירה על הגג ולא פוגע בצורת הבניה ויש מדרגות מסודרות השכן מבין שיש לו לגיטימציה לחפור בין יסודות הבנין וליצור יחידות תת קרקעית כי גם הוא צריך להרויח.
ואם כל שכן יבנה יחידה או שתיים אז כל בנין יכפיל או ישלש את מספר דייריו וזה לא הגיוני.

RRRRR

משתמש מקצוען
לפעמים כשאדם בונה דירה על הגג ולא פוגע בצורת הבניה ויש מדרגות מסודרות השכן מבין שיש לו לגיטימציה לחפור בין יסודות הבנין וליצור יחידות תת קרקעית כי גם הוא צריך להרויח.
ואם כל שכן יבנה יחידה או שתיים אז כל בנין יכפיל או ישלש את מספר דייריו וזה לא הגיוני.
אז בגלל זה לא להרשות לשכן לבנות על הגג?
או בחצר הבית עם כניסה פרטית שלא פוגע בכלל בבנין?
מי שעושה דברים מסוכנים או לא הוגנים צריך לעצור אותו ולא את כולם

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
גם הסולידיות יוצרות עומס על התשתיות, על החניות ואם אין הקצאות למוסדות אז מרגישים את הקטסטרופה גם במעון.
התכנון העירוני לא לקח בחשבון (ובצדק) מאות דיירים בלתי צפויים וראשי עיר שלא אוכפים.
כך שמעבר ליופי ולנוחות זה לפעמים נזק במעגלים רחבים יותר וכמובן לאורך ימים ושנים.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מודיעין עילית לדוגמא זו עיר שנהייתה צפופה מאוד.
היו פעמים שרציתי לדבר שיחת טלפון מחוץ לבית, ופשוט אין פרטיות על המדרכה. אתה הולך בתוך נחל אנושי.
הסוף היה שעשיתי מנוי לסיטי קאר, ואני יושב שם ומשוחח בנחת במשרד הממוזג.

MACHAK

משתמש מקצוען
אז בגלל זה לא להרשות לשכן לבנות על הגג?
או בחצר הבית עם כניסה פרטית שלא פוגע בכלל בבנין?
מי שעושה דברים מסוכנים או לא הוגנים צריך לעצור אותו ולא את כולם

זה קצת עונה:

גם הסולידיות יוצרות עומס על התשתיות, על החניות ואם אין הקצאות למוסדות אז מרגישים את הקטסטרופה גם במעון.
התכנון העירוני לא לקח בחשבון (ובצדק) מאות דיירים בלתי צפויים וראשי עיר שלא אוכפים.
כך שמעבר ליופי ולנוחות זה לפעמים נזק במעגלים רחבים יותר וכמובן לאורך ימים ושנים.

לא אמרתי לא לבנות בסולידיות אבל לא הייתי בעד הוספת יחידת דיור לכל דירה קיימת

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני חושב שאילו היית טורח להשקיע עוד שורה בודדת למונולוג המצוטט וכותב עוד עיצה קטנה לאלו ש'לא צריכים את הקול שלי' שידאגו איכשהו לדיור חלופי ובר השגה למאסות האדירות ולסתום את הפער שנוצר במשך שנים, הייתי משוכנע שאתה באמת חושב על הציבור.

עד כדי שלא היית אפילו צריך לכתוב עם הדגשות וצבעים בולטים.

לפעמים - זה אכן נובע מצרות עין איומה. אך לפעמים זה נובע מתאוות בצע איומה. (כולם בונים, ורק אני לא. חצוף שכמותו).
ולפעמים - מרצון להרוויח, בלי תאוות בצע. מותר לבנאדם לנסות. רק שאלו - אכן מתחשבים בשכניהם ופועלים בהגינות.

לא אכפת לי אם נציגנו דואגים לנו או לא, וגם לא אכפת לי אם הם חשבו על פתרונות דיור.
כן אכפת לי, על העדר מנהל תקין. ותעשה סיבוב בשכונת ברכפלד במודיעין עילית ותראה איך שכונה יפה (שנבנתה כחיקוי של העיר מודיעין) נראית כיום כמו מתקן אימונים של צה"ל ללוחמה בשטח בנוי.

ההצעה שלי הייתה ועודנה, היות ויח"ד זה צורך, וזה גם פתרון כלכלי לאנשים להרחיב את דירותיהם בעלות נמוכה, שעל העיריות לקבוע מסמרות בעניין, וקריטריונים ברורים מי יכול, כמה, ולאיזו תקופה.

(ובקשר לבתי דין, מקרים רבים לא באים לבי"ד, כי כבר מאוחר מידיי, או שלשכנים אין כוח. וזה עדיין לא סותר לקמפיין (כנראה הלא מתוכנן) להצדיק כל בניה, ולתקוף כל התנגדות לבניה - ובפרט התנגדות מטעמי מנהל תקין, איכות חיים, פלישה לשטחים ציבוריים, חריגה מתב"ע, וכדו'.
גם בית כנסת אסור לבנות בשטח ציבורי, למרות שזה מצווה)

999

משתמש מקצוען
יש אנשים שקונים או שוכרים דירה,
וחושבים שכל הבניין שייך אליהם.
כן, גם הרכוש המשותף.

אז לא פלא שהם מעזים לבנות ולהרוס על חשבון השכנים ששותקים מאי נעימות.
הלכות נזקי שכנים זה נושא רציני המחייב תמיד שאלת רב.
הבעיה שיש כאלה שמכירים את ההלכה רק מתי שנח להם.
זוכרת שפעם מישהי ספרה על הנזק העצום ששכנים גרמו לה בבניה. נזק שנשאר.
לא יודעת איך בנ"א יכול ללכת לישון בשקט בלילה, כשהבניה שלו דורסת יום יום את השכנים שלו.
כל הדברים הנ"ל של הלכות נזקי שכנים בכלל לא שייך לנושא יחידות דיור. יש אנשים שהרחיבו והזיקו אפילו שלא עשו יחידות דיור. ויש שעשו יחידות דיור ולא הזיקו בכלל אלא נתנו ושילמו לדיירים תמורה.

MACHAK

משתמש מקצוען
כי עין טובה ופירגון לא התחילו בעידן היחידות
ולא תלוי בכמות השכנים.
זה כבר מחזיר את הדיון למעגל .
אם יש אפשרות לבנות באופן שלא פוגע באף אחד אז יופי תבנו בפרגון מלא.
אבל- ברגע שזה פוגע (וריבוי יחידות פוגע, לא אחת או שתיים בבנין) ויש חריגות בניה שפוגעות בשכנים. אין בין זה לבין פרגון ועין טובה שום דבר. בן אדם לא אמור לפרגן לשכניו לקחת לו אויר ונוף ושווי של נכס ולפרגן לו להרויח כסף ולשבת בנחת תוך כדי פגיעה וגזל. זה לא חוסר פרגון. והתנגדות לבניה שגורמת להיזק ראיה היא לא חוסר בטוב לב היא מלחמה על פרטיות אנושית ושפויה, אין סיבה בעולם שבן אדם שקנה דירה טובה והשקיע בה יפרגן לשכניו לבנות חלונות לתוך סלונו כי ההוא צריך לממן את השיפוץ שלו.

999

משתמש מקצוען
נושא היחידות דיור אינו רק בציבור החרדי.
יש המון דירות מפוצלות ויחידות דיור בציבור הכללי בערים שאינן חרדיות

נערך לאחרונה ב:

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נושא היחידות דיור אינו רק בציבור החרדי.
יש המון דירות מפוצלות ויחידות דיור בציבור הכללי בערים שאינן חרדיות
נכון,
אבל הרחבות בנייה כה מכוערות - זה ייחודי לנו ולכפרים ערביים - שהמכנה המשותף הוא העדר מנהל תקין, והעדר תכנון ואכיפה מצד הרשות המקומית.
כמובן שבערים החרדית המצב טוב עשרת מונים מכפר ערבי, אבל עדיין הכיעור חוגג בחסות עיריות שלא עושות דבר - כי זה רצון התושבים.

Ayalas

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
אין השוואה בין היחידות בציבור החרדי לכללי
זה אפילו מצחיק

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה