הצילו!! המשכנתא שלי מאד התייקרה, מה עושים??? יש מה..

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לא זוכרת
לא רואה במסמכים עכשיו
כנראה שאם היינו נשארים איתה היינו משלמים עכשיו הרבה פחות, מה לעשות, אף אחד לא חלם אז שזה מה שיקרה לריבית​
זה ברור. מי חשב.
עניין אותי אם עשו עליו פיתוי או רגיל. סתם סקרנות שלי. באמת שאין אפשר היה לצפות למה שקרה.​

מיכי82

משתמש פעיל
הגיוני גם שהתייקרו ב2000 אבל זה לא גזירת גורל אפשר לבדוק אפש0רות לש0יפור.
תעלו דוח יתרות לסילוק ללא פרטים מזהים וננסה לעזור
ודרך אגב גם אם עלה ב2000 שקלים (או בכל סכום שהוא)זו לא כל העלות, חלק מן העלות היא נפרשת לשנים הבאות, כלומר גם אם הריבית תרד בעתיד לרמתה הראשונית תשאר תוספת מסויימת לאורך כל חיי המשכנתא.

ראובן 23

משתמש מקצוען
ודרך אגב גם אם עלה ב2000 שקלים (או בכל סכום שהוא)זו לא כל העלות, חלק מן העלות היא נפרשת לשנים הבאות, כלומר גם אם הריבית תרד בעתיד לרמתה הראשונית תשאר תוספת מסויימת לאורך כל חיי המשכנתא.
מדויק

תחצ

משתמש פעיל
לכל המבינים @ראובן 23 ו @ari1980 יש לי משכנתא מיליון 150, כמעט חצי מיליון צמוד מדד ל 30 שנה, בטפחות, לקחתי לפני שנתיים,
מצ"ב המסלולים,
1695851214035.png

הציעו לי למחזר את כל הצמוד למל"צ 5.44% חוץ מ50 אלף לקל"צ ב 5.35,
ההחזר החודשי יגדל לי ב700 ש"ח אבל אני יכול לעמוד בזה, כדאי?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לכל המבינים @ראובן 23 ו @ari1980 יש לי משכנתא מיליון 150, כמעט חצי מיליון צמוד מדד ל 30 שנה, בטפחות, לקחתי לפני שנתיים,
מצ"ב המסלולים,
הציעו לי למחזר את כל הצמוד למל"צ 5.44% חוץ מ50 אלף לקל"צ ב 5.35,
ההחזר החודשי יגדל לי ב700 ש"ח אבל אני יכול לעמוד בזה, כדאי?​
תאמת?? לא הבנתי. חייב שליש קבוע. אם תעביר רק 50 לקלצ ושאר הקבועות יעברו למלצ תהיה עם פחות משליש. אז חסר לי קצת בהבנה.

לגב י המצ .
יש לך עוד 3 שנים עד לתחנת יציאה. בנתיים מציעים לך כרגע לשלם מראש עוד 3 אחוז בשביל להרוויח את המדד. לא יודע אם הייתי עף על זה..
לא הצעה הכי הכי.
נכון שעברת שנתיים קשות של מדד וזה מתסכל שרק עלה הקרן.
השאלה אם נלך לפי תחזית בנק ישראל. אז לא הייתי משלם מראש 3 אחוז יותר כרגע
אם לפי ההרגשה האישית שלך . לשקט הנפשי אז אולי כן.
אבל הייתי שואל מה התקופות של המסלולים שלך. ואם יש לך אפשרות להעלות את ההחזר החודשי. אז אולי כן לשחק עם חלק מהנתונים עם קיצור זמן שיכול קצת להשפיע.
אבל מבחינת ריביות עצמם לא משהו שהייתי מתעלף

ראובן 23

משתמש מקצוען
תאמת?? לא הבנתי. חייב שליש קבוע. אם תעביר רק 50 לקלצ ושאר הקבועות יעברו למלצ תהיה עם פחות משליש. אז חסר לי קצת בהבנה.

לגב י המצ .
יש לך עוד 3 שנים עד לתחנת יציאה. בנתיים מציעים לך כרגע לשלם מראש עוד 3 אחוז בשביל להרוויח את המדד. לא יודע אם הייתי עף על זה..
לא הצעה הכי הכי.
אבל הייתי שואל מה התקופות של המסלולים שלך. ואם יש לך אפשרות להעלות את ההחזר החודשי. אז אולי כן לשחק עם חלק מהנתונים עם קיצור זמן שיכול קצת להשפיע.

אני דווקא כן התעלפתי מההצעה.(בגלל הגובה)
ארי כתב כהרגלו מדויק אבל אני רק ירחיב שלשנות לכזה קל"צ לדעתי מאוד לא מומלץ כי גם החיסכון לא וודאי וברור שהוא פחות מסתבר מאשר החשש מהקנס מהקל"צ הגבוה הזה ביום ירידת ריבית.
לגבי השינוי אני חושב שתמיד מבורך לשנות מצמודות מדד ללא צמודות (דעתי האישית בלבד יש שחולקים)במקרה שזה אפשרי ולא מכניס לבעיות תזרימיות.
אבל מבחינת האלטרנטיבה בריבית הזאת ככל הנראה אין רווח כפי שכבר כתב ארי.

תחצ

משתמש פעיל

לגב י המצ .
לא הצעה הכי הכי.

אני דווקא כן התעלפתי מההצעה.(בגלל הגובה)
ארי כתב כהרגלו מדויק אבל אני רק ירחיב שלשנות לכזה קל"צ לדעתי מאוד לא מומלץ כי גם החיסכון לא וודאי וברור שהוא פחות מסתבר מאשר החשש מהקנס מהקל"צ הגבוה הזה ביום ירידת ריבית.
לגבי השינוי אני חושב שתמיד מבורך לשנות מצמודות מדד ללא צמודות (דעתי האישית בלבד יש שחולקים)במקרה שזה אפשרי ולא מכניס לבעיות תזרימיות.
אבל מבחינת האלטרנטיבה בריבית הזאת ככל הנראה אין רווח כפי שכבר כתב ארי.
אם הבנתי נכון, אז ארי כותב שצריך להעביר ללא צמוד אם אפשר, אבל בהצעה הזו אין רווח. מה התכוונת לשחק עם חלק מהנתונים? וראובן כתב שלא שווה כל העניין עכשיו.

ראובן 23

משתמש מקצוען
אם הבנתי נכון, אז ארי כותב שצריך להעביר ללא צמוד אם אפשר, אבל בהצעה הזו אין רווח. מה התכוונת לשחק עם חלק מהנתונים? וראובן כתב שלא שווה כל העניין עכשיו.
לגבי הקל"צ אמרתי שזה כנראה לא כלכלי כנראה.
לגבי השאר אמרנו את אותו רעיון עדיף לא צמוד למדד כי יש ירידת קרן וודאית לאורך זמן ואני סייגתי שזה לא בהכרח יותר משתלם וכדאי להבין את החלופות.

לעשות רצונו

משתמש רשום
D I G I T A L
@ראובן 23 @ari1980 @הון ובית

בעקבות המלחמה והקרבה לשנת 2024

יש לי משכנתא של 1.200 מתוכם כ800 הם פריים+0.3

1700479892493.png

המצב שלנו לא מזהיר מבחינה בנקאית (יש עוד הלאות בנוסף למשכנתא סה"כ החזרים כ70% מההכנסות )

היועץ שלנו ממליץ לחכות לירידה של הפריים
או ללכת על קבוע ל5 שנים

מה ההמלצה כעת?

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום

צפה בקובץ המצורף 1503365

המצב שלנו לא מזהיר מבחינה בנקאית (יש עוד הלאות בנוסף למשכנתא סה"כ החזרים כ70% מההכנסות )

או ללכת על קבוע ל5 שנים

מה ההמלצה כעת?
אני הייתי יורד מיד למלצ כל 5, או כל 3.
תלוי בבנק.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

צפה בקובץ המצורף 1503365

או ללכת על קבוע ל5 שנים

מה ההמלצה כעת?
חד משמעית.. ינאי תמיד צודק
לבדוק הצעה הכי טובה למלצ בפרט במצב לא מזהיר זה חשוב פי כמה... מקסימום לעקב כשיהיה ירידות בפריים לחשוב שוב למחזר. אם כי הפריים<ריבית בנק ישראל> לא בהכרח יהיה יציב בתקופות הקרובות ככה שלא בטוח יהיה כדאי למהר לעבור אליו בירידות הקרובות

דוד252

משתמש חדש
אשמח לשמוע דעתכם להצעה , אם זה ריביות הגיוניות נכון לתקופה זו.
דירה ב מליון וחצי, משכנתא של 75 אחוז (דירה יחידה)
שליש קל"צ בריבית של 5.21 ל-30 שנה
שתי שליש ל"צ משתנה כל 5 שנים בריבית של 5.14 ל- 30 שנה
הכנסות מספיקות, כנ"ל נתוני אשראי.
תודה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לגמרי ריביות טובות בשביל משכנתא ללא הצמדה בכלל.
אשמח לשמוע דעתכם להצעה , אם זה ריביות הגיוניות נכון לתקופה זו.
דירה ב מליון וחצי, משכנתא של 75 אחוז (דירה יחידה)
שליש קל"צ בריבית של 5.21 ל-30 שנה
שתי שליש ל"צ משתנה כל 5 שנים בריבית של 5.14 ל- 30 שנה
הכנסות מספיקות, כנ"ל נתוני אשראי.
תודה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לפרוע הכל??? כי???
תודה!
מתכוון לפרוע בעוד כשנתיים,
האם עדיף לי לקחת בקבועה, צמוד?
ואם כן, מה טווח הריבית שאני יקבל פחות או יותר ביחס להצעה הנ"ל?

דוד252

משתמש חדש
בינתיים לא לקחתי,
חושב שעדיף לי לקחת את השליש רק ל-20 שנה צמוד מדד, ככה יותר מוגן מקנס ביציאה.
מעוניין להתמקח על הריבית.
אתה יכול לומר לי מה נקרא סביבת ריבית טובה לקבועה צמודת מדד ל-20 שנה
(מימון 75 אחוז, שתי שליש משתנה כל 5 לא צמוד, הכנסות תקינות).
תודה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בינתיים לא לקחתי,
חושב שעדיף לי לקחת את השליש רק ל-20 שנה צמוד מדד, ככה יותר מוגן מקנס ביציאה.
מעוניין להתמקח על הריבית.
אתה יכול לומר לי מה נקרא סביבת ריבית טובה לקבועה צמודת מדד ל-20 שנה
(מימון 75 אחוז, שתי שליש משתנה כל 5 לא צמוד, הכנסות תקינות).
תודה
תעשה תסיבוב שלך.
כל אחד והשיטות שלו איך להקטין את הריביות.
בקצ?? ראיתי גם 2.8 ומלצ 4.6 כל 3 עם 10 אחוז מצ גבוה לפיתוי.
מצד שני הוצאתי היום בבנק אחר. כמעט שליש קלצ ב4.89 ומלצ ב4.85 עם פיתוי של 10 אחוז במצ גבוה שיפרנו אותו מיידית עם הלוואה מהבנק. ו50 אלף זכאות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  22  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה