רוצה להבין על יתרת המשכנתא שלי...

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
אני ממש בורה בעניין המשכנתאות
אשמח להחכים ממי שמבין.

לקחנו משכנתא של כמליון שח לפני 5 שנים. כיום יתרת המשכנתא המשוערכת כ-933 אלף. למרות שההחזר החודשי הוא מעל 5 אלף.

השאלה שלי-

1.נראה שרוב מה ששילמנו בעצם זה ריבית.
אז אם נעשה מיחזור משכנתא הפסדנו את כל התשלומים ששילמנו ולא ירד מהקרן? כלומר, יסתכלו לפי היתרה של הקרן ולא יתחשבו במה ששולם עד כה?

2. האם זה נורמלי/ כדאי המסלול הזה שמשלמים מלא ריבית בהתחלה?

תודה מראש לעונים

אשמח להחכים ממי שמבין.

לקחנו משכנתא של כמליון שח לפני 5 שנים. כיום יתרת המשכנתא המשוערכת כ-933 אלף. למרות שההחזר החודשי הוא מעל 5 אלף.

השאלה שלי-

אז אם נעשה מיחזור משכנתא הפסדנו את כל התשלומים ששילמנו ולא ירד מהקרן? כלומר, יסתכלו לפי היתרה של הקרן ולא יתחשבו במה ששולם עד כה?

תודה מראש לעונים
על ראשון ראשון:
1. כך זה אכן עובד, יסתכלו רק על הקרן (+עמלות היוון אם יש).
2. כדי לענות אם זה נורמלי צריך עוד קצת נתונים:
האם יש גם מסלול שצמוד למדד ?​
לכמה שנים כל המסלולים ?
האם היה הכל או חלק בגרייס בשנים הראשונות ?
בהנחה שהתשובה היא שאין צמודות ולא היה גרייס אז כנראה שזה אכן חריג גם בהינתן שהמשכנתא נלקחה לפני 5 שנים כשהריביות היו פנטסטיות.​

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
יש
על ראשון ראשון:​
1. כך זה אכן עובד, יסתכלו רק על הקרן (+עמלות היוון אם יש).​
2. כדי לענות אם זה נורמלי צריך עוד קצת נתונים:​
האם יש גם מסלול שצמוד למדד ?​
לכמה שנים כל המסלולים ?​
האם היה הכל או חלק בגרייס בשנים הראשונות ?​
בהנחה שהתשובה היא שאין צמודות ולא היה גרייס אז כנראה שזה אכן חריג גם בהינתן שהמשכנתא נלקחה לפני 5 שנים כשהריביות היו פנטסטיות.​
מסלול אחד צמוד מדד
לא היה גרייס כלל
חלק מסלולים ל25 שנה וחלק 30 שנה

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
אז ממה שאני מבינה גם אם אין לי מסלולים טובים אני רק יפסיד אם אעשה מיחזור בגלל מאות האלפים ששילמתימעד כה על ריביות.נכון?

זה דיי מעצבן אם ככה שזה מה שהיועץ משכנתאות בחר בשבילנו כי נראה שאנו חייבים להמשיך עם המסלול הנ"ל גם אם יש/ יהיו מסלולים יותר טובים

בלדה

משתמש רשום
אני רק יפסיד אם אעשה מיחזור
מה שהיה היה,

אתם רוצים הלאה לשלם ריביות גבוהות ובסוף התשלומים יאמירו כי את הקרן צריך לשלם בסופו של דבר?

ייתכן ושווה לכם למחזר למרות עוגמת הנפש של התשלומים ששולמו עד כה ולא השפיעו רבות על הקרן.

יש בפורום הרבה יועצים מומחים שנותנים כיוון בנדיבות רבה,

@הון ובית
@ari1980
@ראובן 23

סליחה אם שכחתי מישהו רלוונטי.

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום
אז ממה שאני מבינה גם אם אין לי מסלולים טובים אני רק יפסיד אם אעשה מיחזור בגלל מאות האלפים ששילמתימעד כה על ריביות.נכון?

זה דיי מעצבן אם ככה שזה מה שהיועץ משכנתאות בחר בשבילנו כי נראה שאנו חייבים להמשיך עם המסלול הנ"ל גם אם יש/ יהיו מסלולים יותר טובים
זה אחד המיתוסים הכי גדולים בתחום המשכנתאות "בהתחלה משלמים את הריביות ואח כך את הקרן" אבל זה טעות!!!בשום שלב לא משלמים ריביות עתידיות רק ריבית על אותו חודש.

ראובן 23

משתמש מקצוען
אשמח להחכים ממי שמבין.

השאלה שלי-

תודה מראש לעונים
תעלו דו"ח יתרות לסילוק משכנתא ואז נוכל להיות יותר חכמים.
בכל מקרה תמיד במשכנתא התשלומים בשנים הראשונות יהיו בעיקר ריבית וקצת מהקרן אלא אם פרסתם את המשכנתא ל15 שנה ומטה.

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
תעלו דו"ח יתרות לסילוק משכנתא ואז נוכל להיות יותר חכמים.
בכל מקרה תמיד במשכנתא התשלומים בשנים הראשונות יהיו בעיקר ריבית וקצת מהקרן אלא אם פרסתם את המשכנתא ל15 שנה ומטה.
כזה?

קבצים מצורפים

• IMG-20240409-WA0077.jpg
    IMG-20240409-WA0077.jpg
    KB 51.9 · צפיות: 19

ראובן 23

משתמש מקצוען
זה משכנתא שלכאורה צריכה טיפול.
עדיין כפי שציינו לא כתוב כאן מה הריביות אבל התמהיל לא מותאם לשוק היום.
אגב החודש ההחזר החודשי שלכם יקפוץ כי המסלול השלישי הוא במסלול שמשתנה כל 5 שנים מסתבר והחודש הקודם היה נקודת השינוי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  35  פעמים

לוח מודעות

למעלה