דרוש מידע מישהו שמע על הבטחת הצדיק מיבנאל? הבטחת אשר בנחל?

מצב
הנושא נעול.

מערבבנו הידוע

משתמש מקצוען
נו אבל אם זו חברה זו לא תרומה... אלא הכנסה, הרי חברה לא יכולה להוציא קבלת תרומה והיא לא פטורה ממע"מ כמו עמותה, אז מה הקשר להתייעצות לפני תרומה כשאין פה תרומה?
אם אתה קונה ספרים לעצמך זו רכישה
אם אתה קונה ספרים שיחולקו על ידי העסק זו תרומה
הוא דיבר על הגדר ההלכתי

העשיל פרידמאן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לאור ההשמצה שעלתה פה... אני מבקש, פתחתי את הנושא כדי לשמוע באמת האם יש כאלו מגוף ראשון שאכן ראו ישועה בזכות אשר בנחל, ולא בשביל לשמוע לשון הרע.
תודה מראש
ברמה העקרונית
יבנאל - ישועות
אני התארסתי בזמנו 40 יום אחרי שגמרתי ספר תהילים בציון הקדוש.
ומכיר רבים שנושעו שם בשאר דברים הן פרנסה זיווגים ילדים נחת או כל מה שרק עלה בראש.

ואותו רב אמר שמי שיפיץ את תורתו וספריו יראה ישועות.

אפשר כמובן גם לעמוד בצמתים ולחלק
ואפשר גם להתקשר לבית הדפוס ולתרום ע"מ שידפיסו חוברות שאותם יקחו המפיצים הנ"ל לחלק בצמתים.

הרעיון הוא הפצה

בכל דרך שתחשבו.
בלי לשון הרע מה שאני כותב התפרסם בעבר מאוד הרבה יותר מאשר בפני שלושה ואין לקבל זה כוודאי רק למיחש בעי
יש שם מאבקי ירושה ענקיים והבן של הרב מיבניאל טוען שכל הכסף הולך לעורכי דין וגם אם ההבטחה פועלת זה לא תרומה כלל וכלל
אין שם שוב מאבקי ירושה ענקיים
והיחיד שמבזבז את הונו הוא הבן הנ"ל שלעולם לא יישר קו עם אביו והקהילה.
הכתבה הנ"ל ממומנת על ידו ומציגה צד אחד בלבד.
ואפילו למיחש לא בעי.

חוץ ממה שכבר צוין לעיל שלניצני הקודש אין שוב קשר למוסדות הקהילה על מאבקי הירושה הפיקטביים שנוצרו בכתבה ההיא.

ומי שכל כך דחוף לו למיחש

יכול לתרום לבית הדפוס של המוהרא"ש באמריקה - ליבערטי, של תלמידו הרה"צ רבי יואל רוטה שליט"א - דפוס שהוא פתח ועליו וודאי אין שום מאבק שבעי למיחש.

לאתר שלו קוראים 'ברסלב סענטער', לצערינו הרב 'חותם' החליטו בצורה שרירותית לחסום אותו לגמרי, ע"כ אין לי אפשרות להעלות קישור.

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני שמעתי (לא זוכרת בדיוק איזה רב, ניראה לי ר' חיים קניבסקי) שאמר שמצווה אחת שווה ליותר מ1000 סגולות. אפשר לתת צדקה ולהתפלל לד', ולקוות לישועה. וזה עדיף פי 1000.
וד' יעזור ותיראו ישועות במה שאתם צריכים.

bosko115

משתמש רשום
טוב לכל המעוניין עשיתי בירור די מקיף...
ישנם מספר גופים המדפיסים, אחת מהם זו העמותה שבסכסוך עם בן הרב על הירושה, אלו שמפרסמים ברדיו אלו ניצני הקודש, הם בית דפוס והם חברה, לא עמותה ולא מדובר פה בתרומה... (שאלתי גם חבר רואה חשבון שאמר שחברה לא יכולה לקבל תרומות, אלא הכנסות וזה לא משנה אם זה לרכישת ספרים לעצמך או להשתתפות בהדפסת מספר עותקים, זו לא יכולה להיות תרומה אם לא מדובר בעמותה רשומה ברשם העמותות).
לדבריהם (וגם נתנו לי שלל מקורות שהצדיק בעצמו כתב): הצדיק הבטיח ישועה למי שמשתתף בהדפסת כרך אשר בנחל במאות עותקים, אותם מאות עותקים, מפיצים אותם קבוצת מפיצים ברחבי הארץ ובשאר העולם, ולטענתם זה מה שפועל בשמיים לקיום ההבטחה, אותם כרכים של אשר בנחל שמחזיקים את הקוראים באמונה בשם יתברך (אמת, יצא לי לקרוא בהם ואכן הם באמת מחזקים)...
ובכל זאת רבותיי, מטרת פתיחת הנושא הזה היה כי רציתי להגיע לאנשים שאכן נושעו (ולא להגיע דרך המדפיסים עצמם) ולשמוע בגוף ראשון את ישועתם, ממש לא כיוונתי לכל הנקודות שהעלתם, ומטרת הדיון היה אך ורק למצוא אנשים כאלו ולא לשאול לחוות דעת לאן לנתב את כספי.
תודה לכולם, מתנצל אם זה לא מה שכיוונתם אליו כאשר הגבתם אבל באמת שלא מעניין אותי מאבקי ירושות ושטויות כאלו.

העשיל פרידמאן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני שמעתי (לא זוכרת בדיוק איזה רב, ניראה לי ר' חיים קניבסקי) שאמר שמצווה אחת שווה ליותר מ1000 סגולות. אפשר לתת צדקה ולהתפלל לד', ולקוות לישועה. וזה עדיף פי 1000.
וד' יעזור ותיראו ישועות במה שאתם צריכים.
נו, נכון!
צדקה להדפסת ספרים שמחזירים יהודים (גם חרדים וגם חילונים) לאביהם שבשמים זה מצווה וסגולה גם יחד.

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נו, נכון!
צדקה להדפסת ספרים שמחזירים יהודים (גם חרדים וגם חילונים) לאביהם שבשמים זה מצווה וסגולה גם יחד.
נכון, אתה צודק.
אבל יש צדקות יותר מהודרות. ואל תתפוס אותי על המילה, כל אחד והשקפתו.

רצוני לעשות רצונך

משתמש מקצוען
אני התארסתי בזמנו 40 יום אחרי שגמרתי ספר תהילים בציון הקדוש.
הוא הבטיח שכל בחור ובחורה שיבואו לומר תהילילם על קברו
הוא יפעל בשבילם לשידוך.
(כהמשך לחייו שפעל רבות למען שידוכים ושלום בית).

העשיל פרידמאן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הוא הבטיח שכל בחור ובחורה שיבואו לומר תהילים על קברו
הוא יפעל בשבילם לשידוך.
(כהמשך לחייו שפעל רבות למען שידוכים ושלום בית).
אנקדוטה מענינת (מבלי להסיט את האשכול)
אחרי הפגישה שלי עם אשתי לעתיד (ביום ה38...) ובחזרתי הביתה לקחתי טרמפ אברך שהמתין בצד הכביש (היה לי רשיון לפני החתונה רח"ל...) אדהכי והכי מאיפה אתה ולאיפה וכו', התברר לי שהוא עוסק בעניני סגולות...
שאלתי אותו האם הוא שמע על סגולת ספר תהילים בציון ביבנאל, ענה לי שהוא שמע אך הוא לא ממליץ משום שזה לעולם לא עוזר...
הייתי צריך ממש להתאפק לא להגיד לו שאני הולך לסגור וורט עוד יומיים ביום ה-40...

מצליחה

משתמש מקצוען
ניצני הקודש מצלמים את הספרים שהודפסו בעבר על ידי "קרן הדפסה היכל הקודש".
אני תרמתי להדפסת אשר בנחל דרך המקור, שזה קרן הדפסה היכל הקודש, וראיתי ישועות.
בגדול "ניצני הקודש" הנ"ל שמפרסמים המון ברדיו וכו' בעצם גונבים את הספרים ע"י צילומם מקרן הדפסה, אז לא יודעת אם הישועה תעבוד דרכם.

מצליחה

משתמש מקצוען
אנקדוטה מענינת (מבלי להסיט את האשכול)
אחרי הפגישה שלי עם אשתי לעתיד (ביום ה38...) ובחזרתי הביתה לקחתי טרמפ אברך שהמתין בצד הכביש (היה לי רשיון לפני החתונה רח"ל...) אדהכי והכי מאיפה אתה ולאיפה וכו', התברר לי שהוא עוסק בעניני סגולות...
שאלתי אותו האם הוא שמע על סגולת ספר תהילים בציון ביבנאל, ענה לי שהוא שמע אך הוא לא ממליץ משום שזה לעולם לא עוזר...
הייתי צריך ממש להתאפק לא להגיד לו שאני הולך לסגור וורט עוד יומיים ביום ה-40...
מכירה די הרבה בחורים ובחורות שאמרו את כל התהילים בציון של מוהרא"ש והתארסו...

העשיל פרידמאן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בגדול "ניצני הקודש" הנ"ל שמפרסמים המון ברדיו וכו' בעצם גונבים את הספרים ע"י צילומם מקרן הדפסה, אז לא יודעת אם הישועה תעבוד דרכם.
אין זכויות שמורות לספרי מוהרא"ש
זה קיים באתר בשם ספרי מוהרא"ש וכל אחד יכול להדפיס כמה קונטרסים/ספרים שירצה ולהפיצם ברחבי העולם.

bosko115

משתמש רשום
האמת שאת טועה, בגלל שאני "חופר" על הנושא בשעות האחרונות אם תסתכלי באתר של ניצני הקודש תראי את הלוגו שלהם על כל הספרים, ואם תסתכלי על האתר של הקרן הדפסה/עמותה ברסלב סיטי תראי הפוך, שהקרן מוכרת בחנות שלה את הספרים של ניצני הקודש עם הלוגו של ניצני הקודש...
וזה דבר ידוע שהצדיק מיבנאל הכריז שעל ספריו אין זכויות יוצרים וכל אחד יכול לקחת ולהדפיס אותם.
לגבי אם הישועה תעבוד דרכם או לא, לא יודע, עדיין אף אחד לא הועיל בטוב להגיב פה עם סיפור ישועתו... מה שכן ברדיו יש להם הרבה.

bosko115

משתמש רשום
נכון, אתה צודק.
אבל יש צדקות יותר מהודרות. ואל תתפוס אותי על המילה, כל אחד והשקפתו.
אם לא איכפת לך שאני שואל מה יותר מהודר? ואני לא מספר על עניין של השקפה.
ראיתי פסק של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל שאומר שלעילוי נשמת עדיף לתרום ספרים מאשר לכתוב ספר תורה לעילוי נשמת... אז נראה לי מזה שתרומה לספרים עומדת במקום גבוה מאוד אם מרן אמר כך.

wail

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
ההבטחה של הצדיק בוודאי פועלת, אבל הבקשה שלו לא היתה לתרום. אלא להדפיס את הספרים.
לא כדאי לסמוך על אחרים בענין חשוב כזה (אם אני לא טועה המוהרא"ש עצמו הזהיר על כך):
הכי פשוט לגשת לבית דפוס ולהזמין מספר מכובד של עותקים של כרך מסוים או עדיף סט שלם (קצת קשה להשיג) ולהפיץ בעצמך - אפשר לתרום לכוללים, לבתי חולים ואפילו לבנקים וכדומה, יש הרבה אנשים שצמאים למכתבים הללו אבל לא יכולים לקנות את הספרים.
אולי בעז"ה נארגן קבוצה, שתרכוש את הספרים ותקבל אותם ותפיץ כנ"ל (בלי תרומות).
לגבי צדקות יותר מהודרות, זה לא סותר אפשר גם וגם, וצדיק באמונתו יחיה.

נערך לאחרונה ב:

bosko115

משתמש רשום
ההבטחה של הצדיק בוודאי פועלת, אבל הבקשה שלו לא היתה לתרום. אלא להדפיס את הספרים.
לא כדאי לסמוך על אחרים בענין חשוב כזה (אם אני לא טועה המוהרא"ש עצמו הזהיר על כך):
הכי פשוט לגשת לבית דפוס ולהזמין מספר מכובד של עותקים של כרך מסוים או עדיף סט שלם (קצת קשה להשיג) ולהפיץ בעצמך - אפשר לתרום לכוללים לבתי חולים ואפילו לבנקים וכדומה, יש הרבה אנשים שצמאים למכתבים הללו אבל לא יכולים לקנות את הספרים.
אולי בעז"ה נארגן קבוצה, שתרכוש את הספרים ותקבל אותם ותפיץ כנ"ל (בלי תרומות).
מחיפוש קליל בגוגל מוצאים שהצדיק בעצמו כתב לתרום:
אֵין לְתָאֵר וְאֵין לְשַׁעֵר אֶת גֹּדֶל הַזְּכוּת שֶׁל אָדָם שֶׁתּוֹרֵם עֲבוּר הַדְפָּסַת סִפְרֵי רַבֵּנוּ זַ"ל, וּבִפְרָטִיּוּת עֲבוּר שׁוּ"ת "אֲשֶׁר בַּנַּחַל", וַעֲבוּר "שְׁאֵלוֹת וּתְשׁוּבוֹת בַּחֲסִידוּת בְּרֶסְלֶב", שֶׁהֵם דִּבְרֵי רַבֵּנוּ זַ"ל וּמוֹהַרְנַ"ת זַ"ל בְּכֵלִים מִכֵּלִים שׁוֹנִים, בְּלָשׁוֹן מְאֹד מְאֹד פְּשׁוּטָה כְּדֵי שֶׁגַּם הֲמוֹן הָעָם יָבִינוּ וְיִטְעֲמוּ מִטַּעַם הָאוֹר הַגָּנוּז שֶׁל רַבֵּנוּ, שֶׁשָּׁלַח הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא אֵלֵינוּ בַּדּוֹר הַזֶּה כְּדֵי לְהַחְיוֹת עַם רַב.

(שׁוּ"ת חֲסִידוּת בְּרֶסְלֶב, יוֹם רְבִיעִי לְסֵדֶר כִּי תִשָּׂא, י"ב בַּאֲדָר א' ה'תשע"ד)

משה מנדלוביץ

משתמש מקצוען
הדבר המעצבן זה שמישהו דוחף לך חוברת שאתה לא צריך
אתה עושה טובה ולוקח כי לא נעים לך
ואז הוא דורש בתוקף מטבע לצדקה
וכשאמרתי אין לי לקח בחזרה את החוברת
מאז אני כבר לא מרחם ולוקח חוברות מהמחלקים (במילא הייתי מניח את זה על הגדר הסמוכה)

wail

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
מחיפוש קליל בגוגל מוצאים שהצדיק בעצמו כתב לתרום:
אֵין לְתָאֵר וְאֵין לְשַׁעֵר אֶת גֹּדֶל הַזְּכוּת שֶׁל אָדָם שֶׁתּוֹרֵם עֲבוּר הַדְפָּסַת סִפְרֵי רַבֵּנוּ זַ"ל, וּבִפְרָטִיּוּת עֲבוּר שׁוּ"ת "אֲשֶׁר בַּנַּחַל", וַעֲבוּר "שְׁאֵלוֹת וּתְשׁוּבוֹת בַּחֲסִידוּת בְּרֶסְלֶב", שֶׁהֵם דִּבְרֵי רַבֵּנוּ זַ"ל וּמוֹהַרְנַ"ת זַ"ל בְּכֵלִים מִכֵּלִים שׁוֹנִים, בְּלָשׁוֹן מְאֹד מְאֹד פְּשׁוּטָה כְּדֵי שֶׁגַּם הֲמוֹן הָעָם יָבִינוּ וְיִטְעֲמוּ מִטַּעַם הָאוֹר הַגָּנוּז שֶׁל רַבֵּנוּ, שֶׁשָּׁלַח הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא אֵלֵינוּ בַּדּוֹר הַזֶּה כְּדֵי לְהַחְיוֹת עַם רַב.

(שׁוּ"ת חֲסִידוּת בְּרֶסְלֶב, יוֹם רְבִיעִי לְסֵדֶר כִּי תִשָּׂא, י"ב בַּאֲדָר א' ה'תשע
אני לא מתכוון חלילה לעמותה מסוימת ואני לא בקי בעמותות הנ"ל .
אבל כשבקשתי לקנות אצל חלק מהעמותות הם סירבו בתוקף, בכל מחיר. ויש גם מכתבים שלו שהכספים לא התנהלו כראוי, ולכן אני אישית לא סומך על אחרים (שאיני מכיר) בעניין זה וכן נהגו רבים מגדולי תלמידיו , כמובן שאם יש רב אמיתי שמפקח על העמותה כמו אצל הרב יואל ראטה - לא הייתי חושש (ועדיין מצוה בו יותר מבשלוחו).

נערך לאחרונה ב:

מצליחה

משתמש מקצוען
האמת שאת טועה, בגלל שאני "חופר" על הנושא בשעות האחרונות אם תסתכלי באתר של ניצני הקודש תראי את הלוגו שלהם על כל הספרים, ואם תסתכלי על האתר של הקרן הדפסה/עמותה ברסלב סיטי תראי הפוך, שהקרן מוכרת בחנות שלה את הספרים של ניצני הקודש עם הלוגו של ניצני הקודש...
וזה דבר ידוע שהצדיק מיבנאל הכריז שעל ספריו אין זכויות יוצרים וכל אחד יכול לקחת ולהדפיס אותם.
לגבי אם הישועה תעבוד דרכם או לא, לא יודע, עדיין אף אחד לא הועיל בטוב להגיב פה עם סיפור ישועתו... מה שכן ברדיו יש להם הרבה.
שטויות במיץ גזר.
מכירה מקרוב.
הם עיוותו את הכל כל כך חזק שחושבים שאחרים מעתיקים מהם. שקרנים...
בכל מקרה, באמת אין זכויות יוצרים לפי דיברי מוהרא"ש. אבל כל הוצאות ההדפסה שולמו ע"י קרן הדפסה, ועכשיו ניצני הקודש מצלמים ללא עלויות. אז ברור שעדיף לתרום לקרן הדפסה, שהם המדפיסים האמיתיים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה