דרוש מידע מישהו שמע על הבטחת הצדיק מיבנאל? הבטחת אשר בנחל?

מצב
הנושא נעול.

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אם לא איכפת לך שאני שואל מה יותר מהודר? ואני לא מספר על עניין של השקפה.
ראיתי פסק של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל שאומר שלעילוי נשמת עדיף לתרום ספרים מאשר לכתוב ספר תורה לעילוי נשמת... אז נראה לי מזה שתרומה לספרים עומדת במקום גבוה מאוד אם מרן אמר כך.
למיטב ידיעתי זה אכן עומד במקום מאד מאד גבוה.
אך לתת צדקה לאבריכים וכו', זה הרבה יותר מהודר.
זה הכל.
לתרום עבור ספרים, זה מהודר מאד, אין בזה מחלוקת.

bosko115

משתמש רשום
הדבר המעצבן זה שמישהו דוחף לך חוברת שאתה לא צריך
אתה עושה טובה ולוקח כי לא נעים לך
ואז הוא דורש בתוקף מטבע לצדקה
וכשאמרתי אין לי לקח בחזרה את החוברת
מאז אני כבר לא מרחם ולוקח חוברות מהמחלקים (במילא הייתי מניח את זה על הגדר הסמוכה)
מעניין מה שאתה אומר, אני נתקל במפיצים על בסיס יומי מחוץ למקום עבודתי כבר יותר מ 15 שנה, וגם כשלא היה לי מה לתת לצדקה (וזה קרה המון פעמים) מעולם לא לקחו בחזרה אלא אמרו לי שהכל טוב העיקר להיות בשמחה

bosko115

משתמש רשום
תודה רבה על
שטויות במיץ גזר.
מכירה מקרוב.
הם עיוותו את הכל כל כך חזק שחושבים שאחרים מעתיקים מהם. שקרנים...
בכל מקרה, באמת אין זכויות יוצרים לפי דיברי מוהרא"ש. אבל כל הוצאות ההדפסה שולמו ע"י קרן הדפסה, ועכשיו ניצני הקודש מצלמים ללא עלויות. אז ברור שעדיף לתרום לקרן הדפסה, שהם המדפיסים האמיתיים.
מה שטויות? שהקרן מוכרים את הספרים של ניצני הקודש? כתבתי לך כבר איפה את יכולה לבדוק את זה, מי הוציא קודם ומי צילם ממי זה באמת שאני לא יודע, ואם אין זכויות שמורות אז ייתכן וזה גם מותר הלכתית, אני לא יודע, אבל לא כדאי לבוא בנחרצות כזו ולהאשים בגניבה ועיוותים... זה לשון הרע (גם במידה וזה נכון).

ושוב, כל מטרת הדיון הזה היה להגיע לאנשים שנושעו ולשמוע מכלי ראשון לא דרך הגופים המדפיסים... כל ההשמצות האלו לא שייכות בכלל, אם הייתי יודע כמה לשון הרע יתגלגל בגלל הדיון הזה לא הייתי פותח אותו מלכתחילה

wail

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
טוב לכל המעוניין עשיתי בירור די מקיף...
ישנם מספר גופים המדפיסים, אחת מהם זו העמותה שבסכסוך עם בן הרב על הירושה, אלו שמפרסמים ברדיו אלו ניצני הקודש, הם בית דפוס והם חברה, לא עמותה ולא מדובר פה בתרומה... (שאלתי גם חבר רואה חשבון שאמר שחברה לא יכולה לקבל תרומות, אלא הכנסות וזה לא משנה אם זה לרכישת ספרים לעצמך או להשתתפות בהדפסת מספר עותקים, זו לא יכולה להיות תרומה אם לא מדובר בעמותה רשומה ברשם העמותות).
לדבריהם (וגם נתנו לי שלל מקורות שהצדיק בעצמו כתב): הצדיק הבטיח ישועה למי שמשתתף בהדפסת כרך אשר בנחל במאות עותקים, אותם מאות עותקים, מפיצים אותם קבוצת מפיצים ברחבי הארץ ובשאר העולם, ולטענתם זה מה שפועל בשמיים לקיום ההבטחה, אותם כרכים של אשר בנחל שמחזיקים את הקוראים באמונה בשם יתברך (אמת, יצא לי לקרוא בהם ואכן הם באמת מחזקים)...
ובכל זאת רבותיי, מטרת פתיחת הנושא הזה היה כי רציתי להגיע לאנשים שאכן נושעו (ולא להגיע דרך המדפיסים עצמם) ולשמוע בגוף ראשון את ישועתם, ממש לא כיוונתי לכל הנקודות שהעלתם, ומטרת הדיון היה אך ורק למצוא אנשים כאלו ולא לשאול לחוות דעת לאן לנתב את כספי.
תודה לכולם, מתנצל אם זה לא מה שכיוונתם אליו כאשר הגבתם אבל באמת שלא מעניין אותי מאבקי ירושות ושטויות כאלו.
השאלה היא האם גם מוכרים את הספרים ומה המחיר לכרך/ סט (אנשים לא מבקשים לקנות דווקא במחיר הקרן - זה בסדר אם הם גם ירויחו מזה)?

מצליחה

משתמש מקצוען
תודה רבה על

מה שטויות? שהקרן מוכרים את הספרים של ניצני הקודש? כתבתי לך כבר איפה את יכולה לבדוק את זה, מי הוציא קודם ומי צילם ממי זה באמת שאני לא יודע, ואם אין זכויות שמורות אז ייתכן וזה גם מותר הלכתית, אני לא יודע, אבל לא כדאי לבוא בנחרצות כזו ולהאשים בגניבה ועיוותים... זה לשון הרע (גם במידה וזה נכון).

ושוב, כל מטרת הדיון הזה היה להגיע לאנשים שנושעו ולשמוע מכלי ראשון לא דרך הגופים המדפיסים... כל ההשמצות האלו לא שייכות בכלל, אם הייתי יודע כמה לשון הרע יתגלגל בגלל הדיון הזה לא הייתי פותח אותו מלכתחילה
זה לא לשון הרע, כי זה ידוע לכל.
ואני לא צריכה לבדוק מי מעתיק ממי, כי אני יודעת מבפנים.
מה שאתה בדקת, זה מה שניצני הקודש מוכרים לך, והם משקרים.
אני יודעת מידיעה מי מעתיק ממי. ולכן הספרים שניצני הקודש מוכרים (לא מפיצים בחינם, אלא מוכרים), הם בעצם גנבו מקרן הדפסה. אז לתת יד ולתרום לגנבים, נשמע לי לא הכי.... בטח לא יפעל ישועות...

לא לפרסום

משתמש פעיל
אשמח לשמוע ממי שמכיר ועשה ובאמת נושע בישועה.
תודה מראש
אם לעשות סיכום....
שאלת שאלה רצינית לפני כ5 וחצי שעות...באתר מכובד ומפורסם להלן התוצאות...
1.אחד שמכיר ואחת שמכירה...
2.אחד שיודע שקורה ישועות...
3.אחד שהתארס לאחר 40 יום תהילים בקבר ואחת שגם טוענת כך...
מאמין שלא קידם אותך יותר מהפירסומות ברדיו....

משיבת נפש

משתמש פעיל
.
אשמח לשמוע ממי שמכיר ועשה ובאמת נושע בישועה
תודה מראש
אני באופן אישי תרמתי לפני כשנתיים/שלוש (אינני זוכר דרך איזה קרן)
וברוך ה' ראיתי ישועה באותה נושא תוך שבוע
אם תירצה תוכל לפנות בפרטי

bosko115

משתמש רשום
זה לא לשון הרע, כי זה ידוע לכל.
ואני לא צריכה לבדוק מי מעתיק ממי, כי אני יודעת מבפנים.
מה שאתה בדקת, זה מה שניצני הקודש מוכרים לך, והם משקרים.
אני יודעת מידיעה מי מעתיק ממי. ולכן הספרים שניצני הקודש מוכרים (לא מפיצים בחינם, אלא מוכרים), הם בעצם גנבו מקרן הדפסה. אז לתת יד ולתרום לגנבים, נשמע לי לא הכי.... בטח לא יפעל ישועות...
אני לא ניזון מאף אחד, בפשטות באתר של ניצני הקודש רואים ספרים עם הלוגו שלהם... באתר של הקרן רואים גם את אותם הספריםל של ניצני הקודש עם הלוגו של ניצני הקודש במחירים יותר יקרים, ועל פי החפץ חיים גם דבר שידוע לכל זה עדיין לשון הרע, ועובדה שאני לא ידעתי אז זה לא באמת ידוע לכל! זה לשון הרע לכל הדבר גברתי

bosko115

משתמש רשום
.

אני באופן אישי תרמתי לפני כשנתיים/שלוש (אינני זוכר דרך איזה קרן)
וברוך ה' ראיתי ישועה באותה נושא תוך שבוע
אם תירצה תוכל לפנות בפרטי
ובא לציון גואל, יש אפשרות שתפנו אליי בפרטי? אני פשוט לא מצליח לפנות אליכם.
תודה מראש

bosko115

משתמש רשום
לכל המגיבים והמגיבות, קודם כל תודה על ההתייחסות, רק הבהיר שאין פה שום ניסיון לפרסום, אלא שאלתי משהו הכי פשוט שבעולם: האם יש מישהו שנושע בעצמו בזכות ההבטחות המפורסמות? מטרתי היחידה הייתה לראות אם באמת יש כאלו, אנשים אמיתיים שבאמת נושעו.

הבעיה היא שמשאלה פשוטה ומכוונת מאוד, אנשים הגיבו בדיבורים לא קשורים כמו מחלוקות וגופים אחרים שמדפיסים (שאני בכלל לא הזכרתי אף אחד), ועל תרומות והאם שייך לתרום לדבר כזה או לא, שבעצם השאלה שלי הייתה אחרת לגמרי מכל זה... אבל, דבר אחד אני באמת לא סובל וזה אנשים שמשנים את האמת וכו' כמו להגיד שהצדיק לא אמר לתרום אלא להדפיס (עברתי על המידע ברשת, אכן הצדיק אמר גם את זה וגם את זה) או שהחליטו על דעת עצמם שאני מדבר על ניצני הקודש, שבעצם הפרסום בעלון שראיתי היה של גוף אחר ועד שלא אמרו לי על הרדיו לא ידעתי מהם בכלל (מה לעשות אני קבוע ברשת מורשת), או שהתחילו להטיף על גוף כזה או אחר שהוא גנב...

בקיצור אנשים, תשימו לב למה שבן אדם מבקש, על תנסו להכניס את הרעל שלכם בכוח...

פ.נ

משתמש מקצוען
לכל המגיבים והמגיבות, קודם כל תודה על ההתייחסות, רק הבהיר שאין פה שום ניסיון לפרסום, אלא שאלתי משהו הכי פשוט שבעולם: האם יש מישהו שנושע בעצמו בזכות ההבטחות המפורסמות? מטרתי היחידה הייתה לראות אם באמת יש כאלו, אנשים אמיתיים שבאמת נושעו.

הבעיה היא שמשאלה פשוטה ומכוונת מאוד, אנשים הגיבו בדיבורים לא קשורים כמו מחלוקות וגופים אחרים שמדפיסים (שאני בכלל לא הזכרתי אף אחד), ועל תרומות והאם שייך לתרום לדבר כזה או לא, שבעצם השאלה שלי הייתה אחרת לגמרי מכל זה... אבל, דבר אחד אני באמת לא סובל וזה אנשים שמשנים את האמת וכו' כמו להגיד שהצדיק לא אמר לתרום אלא להדפיס (עברתי על המידע ברשת, אכן הצדיק אמר גם את זה וגם את זה) או שהחליטו על דעת עצמם שאני מדבר על ניצני הקודש, שבעצם הפרסום בעלון שראיתי היה של גוף אחר ועד שלא אמרו לי על הרדיו לא ידעתי מהם בכלל (מה לעשות אני קבוע ברשת מורשת), או שהתחילו להטיף על גוף כזה או אחר שהוא גנב...

בקיצור אנשים, תשימו לב למה שבן אדם מבקש, על תנסו להכניס את הרעל שלכם בכוח...
את האמת
יכול להיות שמתוך 1000 נושעה אחד שתיים....
בקצב הזה כולם יכולים להיות פתאום רבנים למינהם...
נ.ב
אין לי משהו ספציפי נגד זה אלא רשמתי בכללי

bosko115

משתמש רשום
את האמת
יכול להיות שמתוך 100000 נושעה אחד שתיים....
בקצב הזה כולם יכולים להיות פתאום רבנים למינהם...
נ.ב
אין לי משהו ספציפי נגד זה אלא רשמתי בכללי
נראה לי שאם באמת היו 100 אלף תורמים אז כל המדינה הייתה מוצפת אשר בנחל חחח

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
מעניין מה שאתה אומר, אני נתקל במפיצים על בסיס יומי מחוץ למקום עבודתי כבר יותר מ 15 שנה, וגם כשלא היה לי מה לתת לצדקה (וזה קרה המון פעמים) מעולם לא לקחו בחזרה אלא אמרו לי שהכל טוב העיקר להיות בשמחה
נכון.
אך אני לא תורם להם בשנים האחרונות:
א. כי הם מסכנים את עצמם ואת נוסעי הדרך
ב. איפה שמירת העיניים? (ולא! אל תשאלו מה שונה מכל אחד שהולך ברחוב? כי הם מכניסים עצמם ללוע הארי)
ג. מעט חילול השם
ד. מורי ורבי שליט"א אומר בנחרצות לא לתרום להם!
למרות שאני מאד אוהב את האנשים הללו.. כיו"ב החבדניקי"ם שמניחים תפילין ברחובות.

bosko115

משתמש רשום
גם כשמישהו נושע אי אפשר לדעת מה גרם לזה!!!
חולק עליך ידידי, לפני כמה שנים רציתי מאוד למכור את הבית שלי, לא משנה כמה התפללתי זה לא קרה, עד שעשיתי מעשה ותרמתי לאיזה גוף שהבטיח ישועות, ואכן חודש בדיוק לאחר מכן הצלחתי למכור אותו... אחרי 4 שנים של נסיונות לא מוצלחים... ובתוכי הרגשתי שהישועה באה משם.
אז נכון זו הרגשה שלי, ואיתה אני הולך.

bosko115

משתמש רשום
נכון.
אך אני לא תורם להם בשנים האחרונות:
א. כי הם מסכנים את עצמם ואת נוסעי הדרך
ב. איפה שמירת העיניים? (ולא! אל תשאלו מה שונה מכל אחד שהולך ברחוב? כי הם מכניסים עצמם ללוע הארי)
ג. מעט חילול השם
ד. מורי ורבי שליט"א אומר בנחרצות לא לתרום להם!
למרות שאני מאד אוהב את האנשים הללו.. כיו"ב החבדניקי"ם שמניחים תפילין ברחובות.
אז לא הבנתי, זה בגלל שלקחו לך את החוברת חזרה כשלא היה עליך צדקה או בגלל כל ה א-ד שכתבת פה?
לגבי זה שהם מסכנים את עצמם וכו' מסכים איתך לגבי חלק מהם, יש מהם שלא אחראים.
לגבי שמירת עיניים, השומר אחי אנכי? עניין שלהם איך הם עובדים את השם יתברך.
חילול השם? אולי רק אלו שרוקדים ברחובות ולא נותנים לי לישון ב 11 בלילה בגלל המוזיקה הרועשת שלהם, דייקא אלו מיבנאל (לפחות אלו שאני נתקלתי בהם) מקדשים שם שמיים מאוד!
לגבי זה שרבך אומר לא לתרום להם כמובן שאני לא יגיב, מי אני שיגיב על דעת רב.
והחבדניקים עושים עבודת קודש טהורה!!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה