יש כאן מישהו שרכש דירה ברמה ד' בבית שמש בתקופה האחרונה???

מצב
הנושא נעול.

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
כאמור, אין לי דבר וחצי דבר עם בית שמש.
אבל לא ידוע לי שיש צורך בניק בפרוג ע"מ לרכוש שם דירה :)

אפשר אולי לעקוב אחרי יד2 לאורך תקופה ולראות האם דירות נעלמות מהלוח או נתקעות שם, וכן לנטר דיווחי עסקאות נדל"ן באזור בית שמש באתר רשות המיסים.
כמובן ששתי האופציות לא בהכרח נותנות תמונה מלאה אבל הן כנראה נותנות נתוני אמת יותר משמעותיים מאשר הודאת בעל הדין מעל גבי פרוג.
יד 2 בבית שמש כמעט ולא רלוונטי

מלך נדל''ן

משתמש צעיר
ולמתלבטים ההצעה שלי תמתינו ותשכירו דירה החוק מאוד לטובת השוכרים, וגם המשכירים לחוצים עם ההחזרי משכנתא ויש שם הצפה של דירות.
מה לדעתך יקרה אם כולם רק ישכרו ולא יקנו?
מחירי השכירות יעלו ואז למשקעים יהיה שווה לחזור לשוק ושוב המחירים יעלו.
מה הועילו חכמים בתקנתם?

מלך נדל''ן

משתמש צעיר
וגם אין מי שישלם את המחיר.
לפי נתוני רשות המיסים כנראה שיש מי שישלם
72.png
צילום מסך 2022-08-02 202822.png

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
תעשו חשבון פשוט אם בדימונה דירה חדשה עולה מיליון מאתיים פחות מהמרכז במקרה הטוב ועלות הבנייה פחות או יותר דומה זה אומר שלפחות 50% הולך למדינה חוץ מיזה שגם בדימונה המדינה לוקחת כסף על הקרקע
לא, זה אומר שההפרש הולך לקבלן.

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
בבית כנסת חסידי יש לכל הפחות 10 מתפללים שהרי צריך מניין..:);):)
ועכשיו ברצינות:
שם באשכול (ומי שטוען שיש שם נתונים לא נכונים, מוזמן לרשום זאת שם) אפשר לראות את סגנונות הבתי כנסת בשכונה, כוללים (אם כי זה כמעט ולא מעודכן שם), ומזה ללמוד על אילו קהילות נמצאות בשכונה (במקום לכתוב אני מכיר שכן, ורוב תושבים, ומסיור בשכונה, וכו') (ואדרבה, שמישהו יתחיל לכתוב שם נתונים על מספר המתפללים בבתי כנסת, בצורה עניינית כמובן.)
והמציאות היא, גם אם יש כאלה שזה מפריע להם, שהקהילות, התושבים, והמצב ברחובות השכונה, הוא כזה.

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
ועכשיו, מה הכוונה "שמרני", כמובן שמקום ליטאי שאין שם מקווה שפתוח כל יום לא יוכל להיחשב אצל חסיד כמקום שמרני, גם אם זה מקום מאד מאד פרום..
אז במקום להיכנס לדיונים מה זה שמרני, אני יגדיר את כוונתי במשפט אחד.
מקום שהוא שמרני בעיני מי שרוצה מקום שמרני (ירושלמי), ולא סובל את בני ברק.
מקווה שזה מספיק ברור.

hishtadlut

משתמש פעיל
מה אם הדירות של נתיב בד'5
יש לו שם כ1000 דירות בשוק החופשי, והוא התחייב לסיים את הבנייה תוך 40 חודש מהזכיה במכרז, והוא לא מפרסם כלום על ּּּּּּּּד'5

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני מספרת לכם את זה כבר חודשיים
ואני עובדת בחברת בניה מהגדולות.
וכן מתעסקת עם קולגות
תתחילו להפנים
הייתי בנתיב מתישהו החודש והגברת שם אמרה שאין שום דירה לשיווק
שבוע אח"כ ביתד,פרסום מרוח על עמוד שלם עם דירות למכירה..

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בדקתי עכשיו מספרית ואחוזים...
עלה ב15 אחוז!!
דירת 4 חדרים נמכרה שנה שעברה ב2.1 ועכשיו 2.3
דירת 5 חדרים הוצאה למכירה שנה שעברה ב2.5 ועכשיו נמכרה ב2.9(אולי גם בגלל שעברה שנה של בניה)
אני השבוע דיברתי עם מתווכת עבור חברה שמחפשת ב ד 4 חדרים עם חצר
והיא אמרה לי שיש לה, מתחיל מ 2.85!

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ממש מסכימה איתך.

יש פה ובכלל, הרבה אנשים שחושבים שהמחירים ירדו, האם הם ימכרו את הדירה שלהם עכשיו בשיא לאור ההנחה הזו?
לא, כי טוב ציפור ביד וגם הם מבינים שהכול נכון אבל בסופו של יום - או שזה יקרה או שלא.

לכן, מי שצריך לקנות היום דירה למגורים, כל התאוריות האלו לא יעזרו לו.
האם כדאי לקנות או לא? אין לי מושג, כל אחד והנתונים הפרטיים שלו, כדאי להתייעץ עם אנשים חכמים בהתאם לפרמטרים האישיים.
האם בסוף אותם אנשים יקנו ועוד חצי שנה המחירים ירדו והם ירגישו טיפשים במקרה הטוב? ייתכן.

ואם עוד שנתיים לא ירדו המחירים, אלא יעלו, תמיד יהיה אפשר להסביר שעל פניו התאוריה הייתה נכונה, אך למי שלא קנה דירה מכיוון שקנה את התאוריה האופטימית זה כבר לא יעזור.
וגם קנאים ומשועממים

די

משתמש סופר מקצוען
רק תבדוק כמה עולה דירה בקבוצת רכישה, וכמה עולה אותה דירה עצמה אצל קבלן, ותגיע להבדלים עצומים. לפעמים מדובר במחיר כפול.
דווקא זו הראיה להפך, דירות בקבוצת רכישה בסופו של דבר המחיר הוא בדיוק כמו קבלן (אולי טיפה פחות-כי לקבוצה אין מיסים מסוימים). רק שבקבוצת רכישה מקבלים היום את הדירה שקנו לפני עשר שנים וביחס למחיר היום זה באמת זול).

חוץ מזה שבקבוצות רכישה זה נמרח על שנים ארוכות שהשכירות שמשלמים עדיף לשלם אותו כדמי טרחה לקבלן שיש לו ניסיון בבניה לדוגמא אפשר לראות בניינים של קבוצות רכישה עומדים יותר משנה בהמתנה לטופס 4 (בבית שמש ומו"ע), כנראה כי למנהלי הקבוצה אין מספיק ידע בנבכי הבירוקרטיה.

די

משתמש סופר מקצוען
אבל לא ניתן לזלזל בבני ברק מבחינת המיקום והנגישות(לא צריך בכלל רכב בבני ברק בניגוד לרמה ד ששם חייבים רכב)
לדעתי ברמה ד' פחות צריך רכב כי השכונה בנויה לתח"צ בצורה נורמאלית ובוודאי ביחס לבני ברק.

מי שיש לו רכב בוודאי יותר נח ברמה ד' או בכל עיר חדשה שיש חניות בשפע ורחובות רחבים לעומת בני ברק.

די

משתמש סופר מקצוען
מרוחקת בטירוף
גם בני ברק מרוחקת בטירוף מירושלים. לידיעתך יש אנשים שמרכז החיים שלהם הוא ירושלים ולכן קונים בביתר או בית שמש בזול יחסית למרכז ירושלים (לדוגמא ציבור חסידי שאין לו הרבה מה לחפש בשאר שכונות ירושלים).

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה