מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
לא מאוד קרוב
אבל לדעתי יש סיכוי
כי לכאורה זה אותם אנשים
שמחכים בתור
ודאי כבן מקום

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
הסיכוי קלוש למדי, אבל קיים (בהגרלה האחרונה).
אולי אלו שבתור לפניך יירשמו לתוכנית החדשה ויזכו שם, וכך תתקדם לזכיה בדירה חדשה...
אבל ה51 בני מקום
גם ממתינים להגרלות האחרות גם ברכסים
מספיק שחלק יזכו בהגרלות האחרות ברכסים

א. נח

משתמש רשום
נכון. ועדיין, 51 זה לא מעט.
נכון אבל אתה צריך לבדוק כמה דירות היו בהגרלה הזו לבני מקום, כי ההמתנה שלך זה רק לדירות של בני מקום.
חוץ מזה 51 זה לא חייב להיות מעודכן יכול להיות שיש לך כבר אפילו פחות מכיון שהם לא מעדכנים כל אחד שמבטל אלא זה מתעדכן מדי פעם מניסיון אני יודעת שזה יכול לקפוץ לך פתאום בכמה

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
נכון אבל אתה צריך לבדוק כמה דירות היו בהגרלה הזו לבני מקום, כי ההמתנה שלך זה רק לדירות של בני מקום.
חוץ מזה 51 זה לא חייב להיות מעודכן יכול להיות שיש לך כבר אפילו פחות מכיון שהם לא מעדכנים כל אחד שמבטל אלא זה מתעדכן מדי פעם מניסיון אני יודעת שזה יכול לקפוץ לך פתאום בכמה
בהגרלה המדוברת הוקצו 21 מקומות לבני מקום. לכן למקום 51 אין סיכוי גדול, אבל עדיין יש סיכוי מסויים, כי כמו שכתב @ירמי וולדמן חלק מ51 בני המקום שלפניו עשויים לזכות באחת ההגרלות האחרות ולהיפלט מרשימת ההמתנה.

יאיר צ

משתמש פעיל
חברה', שימו לב!

תבדקו שלא עובר לכם התוקף של הזכאות, כי לחדש אחרי שעבר התאריך עולה 240 שח, ולפני הזכאות בחינם באינטרנט
כמו כן חייבים לחדש גם אם כבר זכיתם בהגרלה!!!

בעיקרון משרד השיכון אמור לשלוח לכם הודעה חודשים קודם להזכיר לחדש אבל אני לא יודע למה אני לא קיבלתי מהם שום הודעה ואז התקשרו אלי שאני צריך לחדש בעלות של 240 שח ולהביא את כל המסמכים וכו',

אני למזלי התעקשתי איתם ושלחתי פניה באתר של משרד השיכון והם עשו לי את זה בחינם 'לפנים משורת הדין'

צבי1

משתמש פעיל
@בית שמשניק , האם להשקעה שווה להירשם לכזה דבר?
לאחר שנתיים שנרשמנו להגרלות ולא זכינו בכלום.
בגדול זה שווה רק למי שקונה דירה למגורים,
לא שווה לדירה להשקעה ולבזבז את הזכות בשביל סכום כזה נמוך
(זה מענק שנוצר מהטענה שזוגות צעירים שאין להם גרוש ומוכנים ללכת לפירפרייה רחוקה לא מקבלים כלום, אבל במחיר למשתכן המדינה מפסידה רווחים של עשרות מליארדים בשנה, אז זרקו גם להם עצם של 50 מליון בשנה)

שאני יבין, נרשמתם בשנתיים לכל ההגרלות ברחבי הארץ ולא זכיתם?
היה בפירפרייה מקומות אם הנחה יפה של כמה מאות שקלים ולא רק 50,000

HMB

משתמש פעיל
בגדול זה שווה רק למי שקונה דירה למגורים,
לא שווה לדירה להשקעה ולבזבז את הזכות בשביל סכום כזה נמוך

שאני יבין, נרשמתם בשנתיים לכל ההגרלות ברחבי הארץ ולא זכיתם?
היה בפירפרייה מקומות אם הנחה יפה של כמה מאות שקלים ולא רק 50,000
מן הסתם שיש אנשים שנרשמים רק למקומות המבוקשים......
ואז יוצא שסיכויי הזכיה שלהם נמוכים מאוד

צבי1

משתמש פעיל
מן הסתם שיש אנשים שנרשמים רק למקומות המבוקשים......
ואז יוצא שסיכויי הזכיה שלהם נמוכים מאוד
נכון
זה מה שניסיתי לחדד לו
שאם הוא כבר מתפשר ומסכים לקנות בפירפרייה הרחוקה דירה להשקעה סוג ב' עד 600,000, יש/היה באותו עיר מחיר למשתכן אם 50% זכייה, ורווח של 300-400 אלף
לכן אני חושב שמענק 50,000 כדאי רק למגורים ולא להשקעה

HMB

משתמש פעיל
נכון
זה מה שניסיתי לחדד לו
שאם הוא כבר מתפשר ומסכים לקנות בפירפרייה הרחוקה דירה להשקעה סוג ב' עד 600,000, יש/היה באותו עיר מחיר למשתכן אם 50% זכייה, ורווח של 300-400 אלף
לכן אני חושב שמענק 50,000 כדאי רק למגורים ולא להשקעה
ואפילו יש מקום מסוים בפריפריה שהפער בין המחיר למשתכן למחיר מכירה בשוק החופשי לדירה זהה 600,000 שח!!!

צבי1

משתמש פעיל
ואפילו יש מקום מסוים בפריפריה שהפער בין המחיר למשתכן למחיר מכירה בשוק החופשי לדירה זהה 600,000 שח!!!
קרוב, נראה לי קצת פחות
איפה? בדרום? ראיתי פער שמגיע לקצת פחות מ500,000
אבל זה לא מדוייק כי זה להשוות דירה על הנייר לדירה בנויה, יש בדרך מדד וריביות וארבע/חמש שנים המתנה
היה כאילו פערים באותו קבלן בדירות על הנייר?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
העתקתי מאחת הקבוצות:

אמיר חרמון - שמאי מקרקעין

האם כדאי להירשם להגרלת המענקים החדשה? ואיך תשפיע ההגרלה על השוק?
התכנית החדשה של משרד הבינוי והשיכון מאפשרת לזכות במענק בסך חמישים אלף ש"ח לרכישת דירה מיד שניה , בטווח מחירים של בין שלוש מאות לשש מאות אלף ₪ בלבד.
"מה? איפה יש מחירים כאלה?!"
רוב היצע הדירות במחירים אלה ממוקם ביישובי פריפריה, חלק בעלי מעמד סוציואקונומי נמוך כמו: ירוחם, ערד, שכונה ד' בבאר שבע, ועוד.
בנוסף, יש לתכנית חסרונות נוספים, ביניהם:
איסור מכירת הדירה חמש שנים, הזוכים צריכים בעצמם למצוא דירה לרכישה משוק יד שנייה, יש לבצע את העסקה תוך שישה חודשים מיום הזכייה ועוד.
כמה דירות כאלה קיימות בשוק?
נכון ליום לפני השקת ההגרלה, קיימות באתר יד שתיים מעט פחות מארבע מאות מודעות למכירה של דירות בטווח המחירים הזה, כאשר יוגרלו מענקים לאלף זוכים.
איך תשפיע התכנית על השוק?
ההשפעה המיידית והראשונה של התכנית תהיה עליית מחירים בכל הדירות מהסוג הזה בשל ביקושים מלאכותיים שיוצרת הממשלה.
ההשפעה בטווח של כמה חודשים תהיה ירידת מחירים חדה יותר בשוק, זאת בשל העובדה שאלף עסקאות במחירים נמוכים יורידו את המחיר הממוצע לעסקה, ובכך יציגו תקופה נקודתית של ירידה חדה יותר במחירי הדיור.
למי התכנית מתאימה?
בעיקר לבני מקום שבאמת רוצים לקנות דירות באותם היישובים, אנשים בעלי הון עצמי והכנסה נמוכים, ואנשים שמוכנים להחזיק דירה להשקעה ביישובי פריפריה כאלה.
אז מה אתה אומר, להירשם???
אין ספק שלא הרבה אנשים חולמים על רכישת דירה בירוחם / ערד / יישובי פריפריה עם מעמד סוציו אקונומי נמוך.
דעתי האישית היא שאם כבר לקנות דירה להשקעה בפריפריה - עדיף להתמקד בהגרלות דירה בהנחה לדירות חדשות בפריפריה, בהן אחוזי הזכייה גבוהים וההנחה גדולה יותר, מאשר הגרלת המענקים לרכישת דירת יד שנייה.
לסיכום, התשובה לשאלת הכדאיות בהגרלה היא אינדיבידואלית ותלויה במאפיינים והטעמים של הרוכש, אבל אין ספק שהחסרונות בה מרתיעים רבים מלהירשם.
מה דעתכם על התכנית?

צבי1

משתמש פעיל
העתקתי מאחת הקבוצות:

אמיר חרמון - שמאי מקרקעין

האם כדאי להירשם להגרלת המענקים החדשה? ואיך תשפיע ההגרלה על השוק?
התכנית החדשה של משרד הבינוי והשיכון מאפשרת לזכות במענק בסך חמישים אלף ש"ח לרכישת דירה מיד שניה , בטווח מחירים של בין שלוש מאות לשש מאות אלף ₪ בלבד.
"מה? איפה יש מחירים כאלה?!"
רוב היצע הדירות במחירים אלה ממוקם ביישובי פריפריה, חלק בעלי מעמד סוציואקונומי נמוך כמו: ירוחם, ערד, שכונה ד' בבאר שבע, ועוד.
בנוסף, יש לתכנית חסרונות נוספים, ביניהם:
איסור מכירת הדירה חמש שנים, הזוכים צריכים בעצמם למצוא דירה לרכישה משוק יד שנייה, יש לבצע את העסקה תוך שישה חודשים מיום הזכייה ועוד.
כמה דירות כאלה קיימות בשוק?
נכון ליום לפני השקת ההגרלה, קיימות באתר יד שתיים מעט פחות מארבע מאות מודעות למכירה של דירות בטווח המחירים הזה, כאשר יוגרלו מענקים לאלף זוכים.
איך תשפיע התכנית על השוק?
ההשפעה המיידית והראשונה של התכנית תהיה עליית מחירים בכל הדירות מהסוג הזה בשל ביקושים מלאכותיים שיוצרת הממשלה.
ההשפעה בטווח של כמה חודשים תהיה ירידת מחירים חדה יותר בשוק, זאת בשל העובדה שאלף עסקאות במחירים נמוכים יורידו את המחיר הממוצע לעסקה, ובכך יציגו תקופה נקודתית של ירידה חדה יותר במחירי הדיור.
למי התכנית מתאימה?
בעיקר לבני מקום שבאמת רוצים לקנות דירות באותם היישובים, אנשים בעלי הון עצמי והכנסה נמוכים, ואנשים שמוכנים להחזיק דירה להשקעה ביישובי פריפריה כאלה.
אז מה אתה אומר, להירשם???
אין ספק שלא הרבה אנשים חולמים על רכישת דירה בירוחם / ערד / יישובי פריפריה עם מעמד סוציו אקונומי נמוך.
דעתי האישית היא שאם כבר לקנות דירה להשקעה בפריפריה - עדיף להתמקד בהגרלות דירה בהנחה לדירות חדשות בפריפריה, בהן אחוזי הזכייה גבוהים וההנחה גדולה יותר, מאשר הגרלת המענקים לרכישת דירת יד שנייה.
לסיכום, התשובה לשאלת הכדאיות בהגרלה היא אינדיבידואלית ותלויה במאפיינים והטעמים של הרוכש, אבל אין ספק שהחסרונות בה מרתיעים רבים מלהירשם.
מה דעתכם על התכנית?
בקיצור בשלוש מילים
"למגורים ולא להשקעה"

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מספר הנרשמים להגרלת המענק ממשיך לעלות באיטיות אבל בעקביות, וכבר אוחז על למעלה מ1,800.
אודה ולא אבוש, לא האמנתי שיהיו כל כך הרבה שירצו להשתתף בתוכנית הזו. ובאמת שאני מתקשה מאד להבין את הרציונל לעשות זאת.
כנראה שהציבור מיואש לחלוטין, ואני מקווה מאד שאנשים לא עושים שטויות בגלל היאוש הזה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה