עזרה איך תינוקות יודעים מתי לילה?

מצב
הנושא נעול.

מצוי

משתמש מקצוען
בקורס הכנה ללידה אמרה לנו המנחה שהרגלי שינה של האמא עוברים לילד.... עוד במעי אימו.
כך ש...
אז היא אמרה
הלוואי וזה היה קורה אצלי
אני נפלתי שדודה ב8,9 ולאחר הלידה לא ישנתי כמעט בגלל תינוקות שלא חיקו את אמם ..

טרוצער

משתמש סופר מקצוען
אני חושבת שזה קשור לשעת הלידה...
אם היא נולדה לפנות בוקר אז היא חושבת שזה הזמן להתחיל את החיים...
מתעוררת קבוע בשעת הלידה( 4:11 )
ונראה לי שזה יהיה לה שעון ביולוגי לכל החיים...
כך נראה לי... בכל אופן השעון הביולוגי שלי עדיין לא הסתדר...:D:p:eek::);)

אני נולדתי בערך ב 5 לפנות בוקר וזו היתה הפעם הכמעט יחידה שהייתי ערה בשעה כזו

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אתן רציניות?!? אתן ערות לגודל הנס שיש לכן בבית? מ1:00 עד 8:00 רצוף?! 7שעות תמימות?!- מי מוכנה לחנך את שלי??:(:( בן שבעה חודשים והוא קם כל שעה עגולה:mad::mad: מאז שהגיח לעולם!! ותדעו שאני חרופרית!!!!!!!! אמיתית!!!! מסוגלת לישון 24 שעות רצוף אם רק יתנו לי!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אה, והוא נולד ב10 בבוקר....

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ואיך ההורמון יודע מה השעה?:rolleyes:

ומה המקור לזה?
לפי השמש...
ויש שטוענים שתינוקות יונקים מקבלים מלטונין מחלב אם, שוגרם להם לישון רצוף בגיל צעיר יותר. לא עבד אצלי :)

https://www.maccabi4u.co.il/8606-he/Maccabi.aspx?TabId=8607_9514
http://www.imasleep.co.il/category.asp?catid=68
https://www.shiri-sleep.co.il/sleep-hormone/

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
מיד בגיל חצי שנה התחלתי להרגיל את הבן שלי לשנת לילה בשעה נורמלית (7-8 בערב עד 7-8 בבוקר, כמובן שהוא קם באמצע לאכול אבל מתוך שינה וחוזר מיד להמשך לישון...)
ומהנסיון שלי - כמה מהלצות:
א. דאגתי להעיר אותו משנת הצהרים הכי מאוחר ב- 4 ולהקפיד שלא ירדם ולא ינמנם גם אם הוא עייף מאוד, הייתי יוצאת איתו יום יום במשך שבוע שבועיים עד שהתרגל לסדר השעות החדש, כי רק בחוץ הוא הצליח להתגבר על העייפות, וכך עד שעת השינה הוא כבר אמור להיות עייף.
ב. הרגלתי אותו שנרדמים עם בקבוק ולא עם הנקה, כך הרבה יותר קל להרדם כי הוא לא צריך לעבור את ההתנתקות מחיק אמו, שגורמת לו להתעורר ולבכות וכו'. כמו כן נתתי לו להתרגל לשמיכה שאיתה הוא מתכרבל ונרדם, לדעתי הבקבוק , השמיכה והמוצץ הם עזרים שמסמלים עבורו שהגיעה שעת השינה ועכשיו הולכים לישון.
ג. אחרי שהשכבתי אותו עם קריאת שמע ושיר ואיחולי לילה טוב יצאתי מהחדר ולא חזרתי גם אם הוא בכה, האמת היא שבלילה הראשון והשני נקרעתי מהבכיות האומללות שלו וכן נכנסתי שוב ושוב להכניס לו את המוצץ ולומר לו לילה טוב, בשקט ובאוירה של לילה, חשבתי שזה יעזור לו אך נוכחתי לראות שזה רק מקשה עליו (ועלי, רגשית), הבכיות שלו נמשכו מעל שעה (!) עד שנרדם, החל מהלילה השלישי כבר לא נכנסתי יותר, הוא בכה אמנם והלב שלי נקרע מחוץ לחדר, אך לטובתו לא נכנסתי אליו והתהליך התקצר לבכיות של 20 דקות, למחרת 4 דק' וזהו, הוא התרגל. בסוך השבוע הראשון הוא נרדם כבר תוך כדי הבקבוק...
לדעתי, גם אם התהליך קשה ודורש הרבה אנרגיות ומאמץ ועקביות וכו' הוא שווה כל מאמץ! גם בשביל הילד - הדבר הכי בריא הוא שיש סדר יום נורמלי ושעות שינה קבועות ומסודרות, וגם בשבילך האמא, את יודעת שזה הסדר יום שלו ועכשיו הוא מסודר ואת יכולה להתפנות ברוגע לכל העיסוקים החשובים, יש לך ערב פנוי!
היום הוא כבר בן שנה, ורק עכשיו התחיל לישון לילה שלם בלי להתעורר באמצע לבקבוק, אבל גם כשהוא התעורר פעם או פעמיים לאכול - השינה שלו לא נקטעה, לא עשינו יום באמצע הלילה אלא נתתי לו את הבקבוק מתוך שינה.
אמא שרוצה להבטיח לעצמה ולילד שלה את הטוב ביותר - מומלץ בחום להשקיע לסגל את הילד לשעות שינה נורמליות וקבועות!!

את ממוצא ייקי?

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
sleep.gif

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
לכל תינוק יש ארוחה אחת שהוא מדלג עליו.
אומרים שתינוק אוכל כל שלוש שעות? זה נכון. בהפחתה של ארוחה אחת.

את ההפסקה הזאת אפשר לתזמן בנחישות וברגישות לשעות הלילה.

גבעת המורה

משתמש פעיל
אתן רציניות?!? אתן ערות לגודל הנס שיש לכן בבית? מ1:00 עד 8:00 רצוף?! 7שעות תמימות?!- מי מוכנה לחנך את שלי??:(:( בן שבעה חודשים והוא קם כל שעה עגולה:mad::mad: מאז שהגיח לעולם!! ותדעו שאני חרופרית!!!!!!!! אמיתית!!!! מסוגלת לישון 24 שעות רצוף אם רק יתנו לי!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אה, והוא נולד ב10 בבוקר....
אז הוא לא מכיר את המושג לילה:rolleyes:

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
עכשיו אפשר אחרי שהוא נרדם בתקווה שהוא לא יקום :D
קודם כל חס ושלום. שיקום הילד מתוך בריאות..
קראתי פעם שהתינוקות שישנים רצוף שנת לילה הם תינוקות ערביים.
יש לזה כמה סיבות
- תראו לי אימא ערביה אחת שתקום לתינוק בלילה
- התינוק מעדיף לישון רצוף או לא לבכות מאשר להיתקל בפרצוף של אבא שלו
עכשיו ברצינות (וסליחה מכל הייפי נפש על המיני-גזענות שלי)
אצל הערבים האותנטיים, אלו שלא נסחפו אחרי הציוויליזציה המודרנית הרגלי השינה הבריאים
ביותר בעולם.
הם הולכים לישון כשהשמש שוקעת וקמים מיד בזריחה.
זה נהיה חלק מהגנטיקה שלהם עד כדי כך שזה אוטומטי עובר לדורות הבאים.
אז אולי תתנחמי שהתינוק שלך שייך לאסכולה שונה.

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
לכל תינוק יש ארוחה אחת שהוא מדלג עליו.
אומרים שתינוק אוכל כל שלוש שעות? זה נכון. בהפחתה של ארוחה אחת.

את ההפסקה הזאת אפשר לתזמן בנחישות וברגישות לשעות הלילה.

אם התינוק מדלג ארוחה בלילה צריך להשלים לו במשך היום

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
לא.
לכתחילה הם אוכלים 7 ארוחות ביממה, ולא שמונה.

eden24696

משתמש מקצוען
קודם כל חס ושלום. שיקום הילד מתוך בריאות..
קראתי פעם שהתינוקות שישנים רצוף שנת לילה הם תינוקות ערביים.
יש לזה כמה סיבות
- תראו לי אימא ערביה אחת שתקום לתינוק בלילה
- התינוק מעדיף לישון רצוף או לא לבכות מאשר להיתקל בפרצוף של אבא שלו
עכשיו ברצינות (וסליחה מכל הייפי נפש על המיני-גזענות שלי)
אצל הערבים האותנטיים, אלו שלא נסחפו אחרי הציוויליזציה המודרנית הרגלי השינה הבריאים
ביותר בעולם.
הם הולכים לישון כשהשמש שוקעת וקמים מיד בזריחה.
זה נהיה חלק מהגנטיקה שלהם עד כדי כך שזה אוטומטי עובר לדורות הבאים.
אז אולי תתנחמי שהתינוק שלך שייך לאסכולה שונה.
:eek: השם ישמור כמו שאפשר להבין הכוונה שלי הייתה שהוא לא יקום מיד אחרי שהוא נרדם ב12 בלילה.

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כמה חבל שתינוקות לא יודעים מה הם "אמורים" לעשות...

התינוקות שלי, בין שינקו ובין שלא, תמיד אכלו יותר מ8 ארוחות ביום, והלילה אצלם מתחיל בסביבות 1....
עד שהם גדלים קצת, ומתחילים לקבל סדר יום יותר קבוע, בד"כ בסביבות גיל שנה. אז כבר הולכים לישון ב7-8 עד הבוקר.

לילה טוב לכולם! ;)

מילקשייקית

משתמש מקצוען
לא הרבה יודעים, אבל זה שאנחנו ישנים דווקא בלילה ולא בצהריי היום (בתקווה...) אינה רק ענין של תזמון והרגל - אלא הזמן המתאים.
ולמה?
השמש - ביחד עם האור מביאה לנו חומר שגורם לערות, וכאשר יש לילה - החומר הזה נעלם - וממילא תחושת הערנות מתרופפת.
הבעיה מתחילה עם התקדמות התאורה, האור המלאכותי - מבלבל אותנו, ונותן לנו הרגשה של 'עכשיו יום' - כיון שהוא מותנה לנו עם חומר הערות שנשלח לנו עם השמש.
:D

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא הרבה יודעים, אבל זה שאנחנו ישנים דווקא בלילה ולא בצהריי היום (בתקווה...) אינה רק ענין של תזמון והרגל - אלא הזמן המתאים.
ולמה?
השמש - ביחד עם האור מביאה לנו חומר שגורם לערות, וכאשר יש לילה - החומר הזה נעלם - וממילא תחושת הערנות מתרופפת.
הבעיה מתחילה עם התקדמות התאורה, האור המלאכותי - מבלבל אותנו, ונותן לנו הרגשה של 'עכשיו יום' - כיון שהוא מותנה לנו עם חומר הערות שנשלח לנו עם השמש.
:D

"החומר" הוא ההורמון מלטונין. וכמו שכתבו, מופרש בגוף מגיל 5 חודשים חלק מ "בעצב תלדי בנים":D.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יג

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב עַד אָנָה יְהוָה תִּשְׁכָּחֵנִי נֶצַח עַד אָנָה תַּסְתִּיר אֶת פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי:ג עַד אָנָה אָשִׁית עֵצוֹת בְּנַפְשִׁי יָגוֹן בִּלְבָבִי יוֹמָם עַד אָנָה יָרוּם אֹיְבִי עָלָי:ד הַבִּיטָה עֲנֵנִי יְהוָה אֱלֹהָי הָאִירָה עֵינַי פֶּן אִישַׁן הַמָּוֶת:ה פֶּן יֹאמַר אֹיְבִי יְכָלְתִּיו צָרַי יָגִילוּ כִּי אֶמּוֹט:ו וַאֲנִי בְּחַסְדְּךָ בָטַחְתִּי יָגֵל לִבִּי בִּישׁוּעָתֶךָ אָשִׁירָה לַיהוָה כִּי גָמַל עָלָי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה