עזרה איך תינוקות יודעים מתי לילה?

מצב
הנושא נעול.

eden24696

משתמש מקצוען
התינוק שלי בן 3 חודשים.
מאז הלידה לאט לאט הוא התחיל לישון שנת לילה רצופה בשעה 1 2 עד הבוקר.
עכשיו אנחנו כבר תקופה מנסים להרגיל אותו להתחיל את הרצף של שנת לילה ב8. אז הוא נרדם וכל רגע מתעורר. ואחרי 3 שעות קם לאכול ואז עד שהוא נרדם...... רק ב1 ורק כשאנחנו ישנים.... עד 7 8 בבוקר.
לא מבינה איך זה שהוא מקבל בדיוק את אותם תנאים. מקלחת, אוכל, שקט וחושך - ולא ישן כמו שצריך. כאילו הוא מרגיש שאנחנו ערים.
כבר התייאשנו ועד כמה שניסינו שילמד לישון ברעש - הוא פשוט לא ישן, מתעורר ומתעורר.
איך הוא יודע מתי אנחנו באמת הולכים לישון?:eek:
מי תחכים אותי?

נערך לאחרונה ב:

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
איזי איזי, זה אמור לקרות להם לבד בד"כ אם יש להם תנאי שינה נאותים (מה זה להרגיל לישון ברעש? מוזיקה? פטפוטים? מי כן יכול לישון ככה?)
התינוק שלי בן ארבעה חודשים התחיל לאחרונה לישון את שנת הלילה ביחד עם אחיו הגדולים מ-8 בערך (כמובן מתעורר לאכול)

ממממממ

משתמש מקצוען
איזי איזי, זה אמור לקרות להם לבד בד"כ אם יש להם תנאי שינה נאותים (מה זה להרגיל לישון ברעש? מוזיקה? פטפוטים? מי כן יכול לישון ככה?)
התינוק שלי בן ארבעה חודשים התחיל לאחרונה לישון את שנת הלילה ביחד עם אחיו הגדולים מ-8 בערך (כמובן מתעורר לאכול)

איך??? 6 תינוקים וזה מעולם לא קרה לבד. רק בסביבות גיל חצי שנה התחילו לישון לילה וגם אז מעולם לא מ-8 בערב. אני כבר השלמתי עם זה שכנראה זה עובר בגנים...
קופצת על האשכול אולי משהו יחכים אותי ויעזור לי עם התינוק התורן שמתחיל לילה ב-2:(

מעריכה תורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
התינוק שלי בן 3 חודשים.
מאז הלידה לאט לאט הוא התחיל לישון שנת לילה רצופה בשעה 1 2 עד הבוקר.
עכשיו אנחנו כבר תקופה מנסים להרגיל אותו להתחיל את הרצף של שנת לילה ב8. אז הוא נרדם וכל רגע מתעורר. ואחרי 3 שעות קם לאכול ואז עד שהוא נרדם...... רק ב1 ורק כשאנחנו ישנים.... עד 7 8 בבוקר.
לא מבינה איך זה שהוא מקבל בדיוק את אותם תנאים. מקלחת, אוכל, שקט וחושך - ולא ישן כמו שצריך. כאילו הוא מרגיש שאנחנו ערים.
כבר התייאשנו ועד כמה שניסינו שילמד לישון ברעש - הוא פשוט לא ישן, מתעורר ומתעורר.
איך הוא יודע מתי אנחנו באמת הולכים לישון?:eek:
מי תחכים אותי?
התינוקת שלי בול אותו דבר..

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
הורמון השינה, מלטונין, גורם לשינה בלילה.
ההורמון מופרש בשיאו בין השעות 6-8 בערב, ולכן אלו השעות האידיאליות להשכיב.
ההורמון מתחיל להיות מופרש בסביבות הגיל של חמישה חודשים.

eden24696

משתמש מקצוען
השכנה שלי מגיל 0 שמה לילדים שלה שירים כשהם הולכים לישון, היום הם יכולים לעשות ערב עם 20 אנשים בבית והילדים ישנים שנת חורף.
המוזר שהוא מתעורר מכל רחש. הקלדה, לחישה, דריכה על הרצפה עם רגליים יחפות :eek:

ממממממ

משתמש מקצוען
בקורס הכנה ללידה אמרה לנו המנחה שהרגלי שינה של האמא עוברים לילד.... עוד במעי אימו.
כך ש...
חמוד! חדש לי. אבל בהריון אני ישנה כמו שצריך ובכל תנאי שהוא (באוטובוס...) לא שורדת עד 2 בלילה!! המחקר הזה לא תקף עלי.

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הוא לא ידע לבד. איך מלמדים?

תנהגי בלילה כמו בלילה. הוא קם? אל תצאי מהחדר, אל תדליקי את האור, אל תשחקי איתו (קשה, הם כ״כ מתוקים!!!), עם הוא קם תרגיעי אותו ותחזירי ישר לצמיטה. עכשיו - לילה. ביום, תאכילי אותו כמה שאפשר, כדי שבלילה ייה שבע ולא יצטרך לאכול.

אההה- וגם אל תצאי איתו לקניות בלילה - כי אז הרסת הכל... הוא ידע ששיקרת :p

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
סורי על התיקון, אבל תינוקות, ולא תינוקים, זה ממש צורם לי, אין מילה בעברית תינוקים גם אם את מתחייבת שכולם בנים...
כמה צחקתי
לי יש רק בנים ב"ה
וכשאני אומרת להם תינוקות הם אומרים לי אומרים תינוקים כי זה בנים ואז אני מסבירה להם שאין כזו מילה תינוקים (למה?) אז הם מתפשרים על להגיד לי "ראינו המון תינוקות אבל הם היו בנים":p:p:p

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
בקורס הכנה ללידה אמרה לנו המנחה שהרגלי שינה של האמא עוברים לילד.... עוד במעי אימו.
כך ש...
כמה מזל יש לי שזה לא נכון
אם הרגלי השינה שלי היו עוברים לילדי היינו עכשיו חוגגים יחד על המקלדת, אמאלה..................

בתיה G

איור פרסומי . איורים לילדים . קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מיד בגיל חצי שנה התחלתי להרגיל את הבן שלי לשנת לילה בשעה נורמלית (7-8 בערב עד 7-8 בבוקר, כמובן שהוא קם באמצע לאכול אבל מתוך שינה וחוזר מיד להמשך לישון...)
ומהנסיון שלי - כמה מהלצות:
א. דאגתי להעיר אותו משנת הצהרים הכי מאוחר ב- 4 ולהקפיד שלא ירדם ולא ינמנם גם אם הוא עייף מאוד, הייתי יוצאת איתו יום יום במשך שבוע שבועיים עד שהתרגל לסדר השעות החדש, כי רק בחוץ הוא הצליח להתגבר על העייפות, וכך עד שעת השינה הוא כבר אמור להיות עייף.
ב. הרגלתי אותו שנרדמים עם בקבוק ולא עם הנקה, כך הרבה יותר קל להרדם כי הוא לא צריך לעבור את ההתנתקות מחיק אמו, שגורמת לו להתעורר ולבכות וכו'. כמו כן נתתי לו להתרגל לשמיכה שאיתה הוא מתכרבל ונרדם, לדעתי הבקבוק , השמיכה והמוצץ הם עזרים שמסמלים עבורו שהגיעה שעת השינה ועכשיו הולכים לישון.
ג. אחרי שהשכבתי אותו עם קריאת שמע ושיר ואיחולי לילה טוב יצאתי מהחדר ולא חזרתי גם אם הוא בכה, האמת היא שבלילה הראשון והשני נקרעתי מהבכיות האומללות שלו וכן נכנסתי שוב ושוב להכניס לו את המוצץ ולומר לו לילה טוב, בשקט ובאוירה של לילה, חשבתי שזה יעזור לו אך נוכחתי לראות שזה רק מקשה עליו (ועלי, רגשית), הבכיות שלו נמשכו מעל שעה (!) עד שנרדם, החל מהלילה השלישי כבר לא נכנסתי יותר, הוא בכה אמנם והלב שלי נקרע מחוץ לחדר, אך לטובתו לא נכנסתי אליו והתהליך התקצר לבכיות של 20 דקות, למחרת 4 דק' וזהו, הוא התרגל. בסוך השבוע הראשון הוא נרדם כבר תוך כדי הבקבוק...
לדעתי, גם אם התהליך קשה ודורש הרבה אנרגיות ומאמץ ועקביות וכו' הוא שווה כל מאמץ! גם בשביל הילד - הדבר הכי בריא הוא שיש סדר יום נורמלי ושעות שינה קבועות ומסודרות, וגם בשבילך האמא, את יודעת שזה הסדר יום שלו ועכשיו הוא מסודר ואת יכולה להתפנות ברוגע לכל העיסוקים החשובים, יש לך ערב פנוי!
היום הוא כבר בן שנה, ורק עכשיו התחיל לישון לילה שלם בלי להתעורר באמצע לבקבוק, אבל גם כשהוא התעורר פעם או פעמיים לאכול - השינה שלו לא נקטעה, לא עשינו יום באמצע הלילה אלא נתתי לו את הבקבוק מתוך שינה.
אמא שרוצה להבטיח לעצמה ולילד שלה את הטוב ביותר - מומלץ בחום להשקיע לסגל את הילד לשעות שינה נורמליות וקבועות!!

קריאת כיוון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
למה שכתבו לך [חוץ מההורמון] קוראים התניה המתבצעת באמצעות הרגלים.
שווה להשקיע בהקניית הרגלים טובים כמו טקס שינה, זמן ומקום קבועים, אמבטיה, שיר, קריאת שמע
ולצפות שעם הטקס הוא ילמד להיות עייף ולישון.....
התמידי ולא תתייאשי גם אם אין תוצאות מידיות.

שריתי גוט

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שזה קשור לשעת הלידה...
אם היא נולדה לפנות בוקר אז היא חושבת שזה הזמן להתחיל את החיים...
מתעוררת קבוע בשעת הלידה( 4:11 )
ונראה לי שזה יהיה לה שעון ביולוגי לכל החיים...
כך נראה לי... בכל אופן השעון הביולוגי שלי עדיין לא הסתדר...:D:p:eek::);)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה