תאורה לשריפת רקע לבן בסטודיו + הצצה לסטודיו

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י יונה יונה;1290292:
משהו משובש שם מההודעה הזו- אני רואה את ההודעות משם כאילו בתוך ההודעה ההיא.

אז זה לא רק אצלי...
דוד לקחת את נושא העוצמות צעד אחד קדימה....:p

בוא נראה מה קורה בעמוד חדש.
3..2..1...
!
טה דה!

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
למה עמ' חדש?
תשני בהגדרות שיהיו לך 40 הודעות בעמ', יותר נוח. :)

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
כלומר, יש לך שם נישה כלשהי?

(טוב מה אני חופרת.... :-Q)

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י יונה יונה;1290301:
כלומר, יש לך שם נישה כלשהי?

(טוב מה אני חופרת.... :-Q)

נישה?
חח לא...אין לי תעלות בבית...
היא עומדת על הרצפה על הרקע הלבן
לא הבנתי, מה נראה לך לא הגיוני..?

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
דבר ראשון, הסתדרה התצוגה.

דבר שני- אני רואה קיר כמה צעדים אחורה מהילד,
והתאורה נראית הרבה יותר פנימית.

בואי נשאל ככה, מה המרחק של הילד מהרקע?

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הבעיה היתה כשציטטתי את ההודעה שלך, בסופה היתה שגיאה שגרמה לבלאגן, שיניתי את סוף הציטוט.
"יונה יונה" גם מחדר קטן צריך להוציא את המקסימום, והמקסימום ינתן כשהאור יתפזר בצורה אחידה, כשבשלב ראשון המטריות צריכות לרדת לחצי גובה ורחוקות יותר מהרקע.

צפה בקובץ המצורף 198153

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י דוד דנברג;1290281:
שהתוצאה תצא שווה שהכל יצא שרוף, אבל החלר העליון יקבל עוצמה גבוהה יותר ולא בגלל שהיא לא באמת שווה, ואז יהיה לך החזר חזק למצולם.
הריצפה אצלי שרופה, בצד ימין של התמונה היא פחות שרופה, בגלל הזווית של הפלאש, כמה סנטימטרים הצידה וזה היה שורף לגמרי, אבל גם ככה היא כמעט שרופה, העריכה של זה, זה רגע.
ו"הזליגה" שאת רואה זה לא זליגה, זו תאורה אחורית עם כוורת שמופנת מאחור.

אם הפלאש מספיק רחוק מהמצולם - האור החזק לא משפיע עליו..
הכל עניין של איזון...
הרצפה אצלך לא שרופה,כדאי שתבדוק שוב. (בלבלס,כן?)

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י יונה יונה;1290306:
דבר ראשון, הסתדרה התצוגה.

דבר שני- אני רואה קיר כמה צעדים אחורה מהילד,
והתאורה נראית הרבה יותר פנימית.

בואי נשאל ככה, מה המרחק של הילד מהרקע?

יש?

קבצים מצורפים

• 6.png
    KB 476.2 · צפיות: 0

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י RacheliM;1290310:
אם הפלאש מספיק רחוק מהמצולם - האור החזק לא משפיע עליו..
הכל עניין של איזון...
הרצפה אצלך לא שרופה,כדאי שתבדוק שוב. (בלבלס,כן?)

זה לא משנה כמה הפלאש רחוק מהמצולם, האור חוזר מהרקע, הרקע משמש כרפלקטור, מחזיר אור, וכשהעוצמה גבוהה מידי האור שחוזר ממנו חזק, ונותן אפקט של תאורה אחורית שנכנסת לעדשה, ירידה בקונטרסט.
"הכל עניין של איזון" זה נכון :) צריך שהעוצמה מאחור לא תהיה חזקה מידי ביחס לנתוני הצילום, היא צריכה להגיע לרמה של "שרוף" אבל לא יותר מזה.
חלק מהרצפה אצלי לא שרופה, נכון, אבל בשביל זה יש עריכה, העריכה לא אמורה להציל פרטים אבודים, היא אמורה לתת נגיעה עדינה למקרה שתוך כדי הצילום לא יכולתי לראות שהחלק ההוא לא שרוף לגמרי, הוא שרוף, אבל לא בכל הערוצים.
בלבלס, כן :)

אגב, המשטח אצלי הוא פרספקט שקוף על בד לבן, משח פורמייקה היה נשרף לגמרי

.

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י דוד דנברג;1290314:
זה לא משנה כמה הפלאש רחוק מהמצולם, האור חוזר מהרקע, הרקע משמש כרפלקטור, מחזיר אור, וכשהעוצמה גבוהה מידי האור שחוזר ממנו חזק, ונותן אפקט של תאורה אחורית שנכנסת לעדשה, ירידה בקונטרסט.
"הכל עניין של איזון" זה נכון :) צריך שהעוצמה מאחור לא תהיה חזקה מידי ביחס לנתוני הצילום, היא צריכה להגיע לרמה של "שרוף" אבל לא יותר מזה.
חלק מהרצפה אצלי לא שרופה, נכון, אבל בשביל זה יש עריכה, העריכה לא אמורה להציל פרטים אבודים, היא אמורה לתת נגיעה עדינה למקרה שתוך כדי הצילום לא יכולתי לראות שהחלק ההוא לא שרוף לגמרי, הוא שרוף, אבל לא בכל הערוצים.
בלבלס, כן :)

לא יודעת מה להגיד לך...
אתה מבלבל אותי עם מה שאתה כותב והתמונות שאתה מצרף.

אני בכ"ז יחזור ואגיד שזה גם ענין של סטנדרטים.
אם כבר עושים עריכה לתמונה בשביל נגיעה עדינה אז עורכים עוד דברים על הדרך.
והתמונות שצירפת לטעמי זקוקות לעריכה.
זה לא משהו שהייתי מגישה ככה..

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י RacheliM;1290319:
לא יודעת מה להגיד לך...
אתה מבלבל אותי עם מה שאתה כותב והתמונות שאתה מצרף.

אני בכ"ז יחזור ואגיד שזה גם ענין של סטנדרטים.
אם כבר עושים עריכה לתמונה בשביל נגיעה עדינה אז עורכים עוד דברים על הדרך.
והתמונות שצירפת לטעמי זקוקות לעריכה.
זה לא משהו שהייתי מגישה ככה..
העריכה היא עניין של סטנדרטים, והעריכה שלך ברמה ממש גבוהה.
לתמונה שצרפתי, שרפתי מעט את הרקע, וכמה נגיעות קטנות, לא בשביל להגיש ללקוח :)

כל הדיון היה לגבי העמדה והעוצמה של הפלאשים ששורפים את הרקע, העוצמה צריכה להיות כמה שיותר נמוכה אחרי שמגיעים לשריפת רקע, ובשביל זה צריך שגם הפיזור יהיה אחיד, בשביל שהוא יהיה אחיד צריך להנמיך את גובה הפלאש ולהרחיק מהרקע, ככה המרחק שלו יהיה שווה לכל האיזור הנשרף.

יצא לי לאחרונה להיות אצל כמה וכמה צלמות סטודיו ואצל רובם הבעיות נפתרו אחרי ששינו את הדבר הזה, אין לי מושג מי הנחיל את העמדה הזאת אבל היא לא נכונה :)

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י דוד דנברג;1290320:
העריכה היא עניין של סטנדרטים, והעריכה שלך ברמה ממש גבוהה.
לתמונה שצרפתי, שרפתי מעט את הרקע, וכמה נגיעות קטנות, לא בשביל להגיש ללקוח :)

כל הדיון היה לגבי העמדה והעוצמה של הפלאשים ששורפים את הרקע, העוצמה צריכה להיות כמה שיותר נמוכה אחרי שמגיעים לשריפת רקע, ובשביל זה צריך שגם הפיזור יהיה אחיד, בשביל שהוא יהיה אחיד צריך להנמיך את גובה הפלאש ולהרחיק מהרקע, ככה המרחק שלו יהיה שווה לכל האיזור הנשרף.

יצא לי לאחרונה להיות אצל כמה וכמה צלמות סטודיו ואצל רובם הבעיות נפתרו אחרי ששינו את הדבר הזה, אין לי מושג מי הנחיל את העמדה הזאת אבל היא לא נכונה :)

לא,זה לא רק העניין של ההעריכה-
זה כל מבנה התאורה,שאני פשוט חושבת שהוא די פשוט אצלך.
אתה לא יכול לבוא ולהגיד רק שצריך להוציא תמונה שתהיה שרופה טוב.
כן,צריך להיות שרוף טוב,אבל צריך גם להראות יפה...

תראה,
אתה מדבר פה על החזרי אור שמגיעים מגבוה,
אבל אתה צריך להביא דוגמא לכזה דבר.
בנתיים הבאת דוגמאות למשהו שהוא לא מספיק עשוי טוב.
(ואני לא באמת מבינה למה אתה משתמש בתאורה אחורית,זה ממש עושה צל לילדה,כל ההשתקפות שלך נהרסת מזה..)

הנכון הוא - להעמיד את שני הפלאשים בקצות הרקע כמה שיותר רחוקים ממנו.
אני חושבת שהמבנה הזה הוא מעולה,אבל כל אחת צריכה להתאים אותו למבנה החלל שלה.
לצורך ההמחשה:

הרוחב אצלי שאתה רואה בתמונה הוא מטר וחצי.
כן,מטר וחצי.
יש לי מטר וחצי לדחוף בו 2 פלאשים ו-2 מטריות.
עכשיו תקח את שתי המטריות האלה ותוריד אותם למטה - אוטומטית זה נכנס לראש של הילד,כי אין לאן להזיז בצדדים.

מי שיש לה מרחבים יכולה לארגן את זה אחרת,
האידיאלי היה סטודיו גדול ענק בלי ארונות אדומים,או קירות צפופים,או תקרה נמוכה או כל גורם מפריע אחר...

מה לעשות שרובנו עובדות מהסלון בבית :)

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מצרף דוגמא של שריפת רקע באירוע

צפה בקובץ המצורף 198158

(הרקע בצבע אפור, (בשביל לקבל רקע בגוון נוסף בלחיצת כפתור על המשדר), ולכן השריפה נעשית ע"י פלאשים בעוצמה גבוהה יותר מאשר על רקע לבן
הפלאשים מכוונים לגובה של אדם מבוגר, אצל ילדים צריך להוריד עוד יותר
המטריה הימנית סינית, הוחלפה. לא מומלץ לקנות מטריה שחורה בזול מאיביי.)

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י דוד דנברג;1290326:
מצרף דוגמא של שריפת רקע באירוע

צפה בקובץ המצורף 198158

(הרקע בצבע אפור, (בשביל לקבל רקע בגוון נוסף בלחיצת כפתור על המשדר), ולכן השריפה נעשית ע"י פלאשים בעוצמה גבוהה יותר מאשר על רקע לבן
הפלאשים מכוונים לגובה של אדם מבוגר, אצל ילדים צריך להוריד עוד יותר
המטריה הימנית סינית, הוחלפה. לא מומלץ לקנות מטריה שחורה בזול מאיביי.)

דוד,
בתכלס,
אנחנו עושים את אותו דבר...:cool:

קבצים מצורפים

• 8.png
    KB 380.9 · צפיות: 17

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
רחלי, ברצינות???
מטר וחצי????

ומה דוד מצפה ממך בכזה רוחב.....

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י RacheliM;1290327:
דוד,
בתכלס,
אנחנו עושים את אותו דבר...:cool:
הפלאשים לא צמודים לרקע, הם במרחק של מטר ממנו, הם כמעט בגובה המצולם ולא בגובה של פי 2 ממנו, לפי התוצאה תראי שזה שונה.
בתמונה הנוספת שצרפת, הפלאש האחורי נראה בעוצמה נמוכה יותר מאשר בתמונה שפותחת את האשכול, ככה זה נראה לפי האובך שעל המטריה השחורה.

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י דוד דנברג;1290332:
הפלאשים לא צמודים לרקע, הם במרחק של מטר ממנו, הם כמעט בגובה המצולם ולא בגובה של פי 2 ממנו, לפי התוצאה תראי שזה שונה.
בתמונה הנוספת שצרפת, הפלאש האחורי נראה בעוצמה נמוכה יותר מאשר בתמונה שפותחת את האשכול, ככה זה נראה לפי האובך שעל המטריה השחורה.

חוץ מהגובה המיקום כמעט זהה.
העוצמה פה נמוכה כי יש לי פלאש שמבזיק באיחור לפעמים. ככה זה נראה.
יש גם כאלה שלא הבזיק בכלל..
זו פשוט היחידה שרואים בה גם את המטריה השניה בשביל הזוית.
הפלאש השני אני לא יכולה למקם ככה בגלל שיש קיר.
אתה מבין על מה אני מדברת שהכל תלוי בנתוני השטח?

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י RacheliM;1290324:
תראה,
אתה מדבר פה על החזרי אור שמגיעים מגבוה,
אבל אתה צריך להביא דוגמא לכזה דבר.
בנתיים הבאת דוגמאות למשהו שהוא לא מספיק עשוי טוב.
(ואני לא באמת מבינה למה אתה משתמש בתאורה אחורית,זה ממש עושה צל לילדה,כל ההשתקפות שלך נהרסת מזה..)

הנכון הוא - להעמיד את שני הפלאשים בקצות הרקע כמה שיותר רחוקים ממנו.
אני חושבת שהמבנה הזה הוא מעולה,אבל כל אחת צריכה להתאים אותו למבנה החלל שלה.
לצורך ההמחשה:

הרוחב אצלי שאתה רואה בתמונה הוא מטר וחצי.
כן,מטר וחצי.
יש לי מטר וחצי לדחוף בו 2 פלאשים ו-2 מטריות.
עכשיו תקח את שתי המטריות האלה ותוריד אותם למטה - אוטומטית זה נכנס לראש של הילד,כי אין לאן להזיז בצדדים.

מי שיש לה מרחבים יכולה לארגן את זה אחרת,
האידיאלי היה סטודיו גדול ענק בלי ארונות אדומים,או קירות צפופים,או תקרה נמוכה או כל גורם מפריע אחר...

מה לעשות שרובנו עובדות מהסלון בבית :)
ההשתקפות היא הדבר שפחות מעניין אותי בצילום, השתקפות זה רק בשביל שהיא תהיה יציבה על משהו, ואת זה גם השתקפות עם צל עושה, חשוב לי יותר התאורה האחורית, לברק ולתלת ממדיות ...
הבאתי דוגמא למשהו ששרוף נכון, שאין החזרים ואובך מהרקע, החסר ברצפה זה משהו שאפשר לפתור בקלות ע"י הגברה או הטיה קלים (ולחפש אצלי במאגר סט שכן שרוף 100% גם ברצפה)
כשחסר מקום אפשר לעבוד עם סופטבוקס לשריפת הרקע, הוא תופס מקום קטן יותר ממטריה הפוכה שצריכה עוד את כל המרחק מהקיר בשביל ההיפוך.
גם עם המטריות האלה את יכולה להוריד את המטריות עד לגובה הילד, מעט מעליו, ואיך שזה נראה בתמונה, גם אם הם יהיו למטה יהיה לילד מספיק מקום באמצע ...
ואת התמונות ילדים שצרפתי צילמתי גם בסלון כשהמשטח המצולם היה פחות ממטר וחצי ועם ציוד של אירועים, מתקן נייד, רקע בד ... :) צילום סטודיו לילדים זה לא התחום שלי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה