דרוש מידע שמאליים?! איזה קשיים/ יתרונות אתם נתקלים בחיי היומיום?

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
לחצן הצילום מופיע בצד ימין.
ניתן ללחוץ עליו רק ביד ימין.
קשה מאוד לשמאליים לצלם כך בצורה מיטבית.
מנסיון עגום..
אני התרגלתי ואין לי כמעט בעיה עם זה
מכל האשכול הזה אני רואה שהשתלבתי יפה בקהילת הימניים....

סתם אחת

משתמש מקצוען
הילד שלי שמאלי, כשהוא משחק כדורגל זה יתרון, היות והאויב הימני לא צופה את צעדיו (כך בעלי הסביר לי כשגילינו שלזוג הורים ימניים נולד ילד שמאלי)
חוץ מזה הוא גאון בלי עין הרע עם זכרון יוצא מן הכלל.

הדבר הפחות טוב - כשהוא מפיל או שופך משהו, אנחנו מיד אומרים שזה בגלל שהוא "שמאלי"...

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
כל דבר מותאם לימניים טלפון עכבר מקלדת מקרר מכונית הכלללללל
ויש חנויות לשמאליים בלבד
כמו למשל זו - ויש חנויות רבות.

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ויש חנויות לשמאליים בלבד
כמו למשל זו - ויש חנויות רבות.
אהבתי. אבל מפריע לי שהם כותבים רשימת מפורסמים שמאלים למה הם חושבים שלהיות שמאלי זה בעיה בשביל שהם יכתבו רשימת של מפורסמים כזאת... זה כמו לכתוב רשימת מפורסמים חרדים אנחנו מספיק חזקים ואין צורך שתכתבו עלינו... או שאני סתם מרגיש נחות...

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אהבתי. אבל מפריע לי שהם כותבים רשימת מפורסמים שמאלים למה הם חושבים שלהיות שמאלי זה בעיה בשביל שהם יכתבו רשימת של מפורסמים כזאת... זה כמו לכתוב רשימת מפורסמים חרדים אנחנו מספיק חזקים ואין צורך שתכתבו עלינו... או שאני סתם מרגיש נחות...
תקרא את כל ההודעות לעיל, כל שמאלי מחזיק ביד רשימה של מפורסמים שמאליים,
זה סוג של אישיות שמאלית.

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
תקרא את כל ההודעות לעיל, כל שמאלי מחזיק ביד רשימה של מפורסמים שמאליים,
זה סוג של אישיות שמאלית.
ראיתי. השאלה למה האם אתה באמת כזה נחיתי שאתה צריך רשימה של מפורסמים שמאלים ;)

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מרגישה מחוץ לענינים שאני לא מסתבכת בענייני שמאליים.
לגזור לא מאוד אהבתי בתור ילדה, אבל כמה כבר יוצא לי לגזור היום?
פתיחת קופסאות שימורים זה עסק אבוד מראש, אבל מילא רוב הקופסאות כיום נפתחות עם לשונית.

לב זהבה

משתמש מקצוען
זה לא, לא מכירה את זה אצלי במשפחה אלא אם כן ירשתי מבן דוד או מדודה....
בדור הקודם אנשים פחדו להיות שמאליים, סבתא שלי עשתה הכל בימין אבל אמא שלי טוענת שהיד החזקה שלה היתה שמאל אבל בדור ההוא להיות שמאלי זה היה פגם, עד היום סבתא של בעלי כועסת כשרואה ילד שאוכל ביד שמאל, "תני לו את המזלג ביד ימין..." וכו' וכו'.
לכן, יכול להיות שהיו לכם במשפחה סבא ו/או סבתא שמאליים ואתם פשוט לא יודעים.
אבא שלי למשל, שמאלי ולפני הבר מצווה הוא רצה להניח תפילין רגיל כמו כולם, לכן הרגיל את עצמו לכתוב בימין (ע"פ הוראת רב, כמובן) והוא מניח תפילין ביד שמאל הוא כותב עד היום בשתי הידיים, אחי הבכור עשה כמוהו ועוד שני אחים שמאליים נשארו כך ולא ניסו להחליף דרך אגב, אבא שלי כותב בשתי הידיים בו זמנית יכול לכתוב דברים שונים (אמרנו שהשמאליים מוכשרים, לא?)

רק לבין הסדרים...

משתמש פעיל
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
בתור שמאלי, אהבתי ג"כ את העלאת הנושא (חוץ מכמה תגובות שנכנסו כאן לרמה האישית. כאילו מישהו כאן צריך להוכיח על מוצלחות יותר או מוצלחות פחות... או כאילו צריכים להתנצל על שמאליותינו, שצריך לתקוף את מי שלא מכיר בכישורים שיש יותר אצל שמאליים).
הזדהיתי עם כמה מהבעיות שנכתבו כאן, שפשוט עד היום לא שמתי לב אליהם, רק היום אני קולט עד כמה אני מסכן...;)
מעבר למה שנכתב כאן, חשבתי פעם, שאנחנו כשמאליים יותר קל לנו לכתוב בשפת העברית, כשהכיתוב הוא מימין לשמאל, ככה לא צריכים להיזהר שלא יימרח הדיו על הידיים. (בשאר השפות כמובן שזה הפוך).
ואם כבר חיפשו בעיות אצל שמאליים, אז אני כמה פעמים בחיי הרגשתי שמסתכלים עלי בחשדנות כשרואים אותי עושה תחנון על יד שמאל, גם בשחרית כשיש תפילין (לנשים שבינינו, אני יסביר: בעיקרון עושים תחנון על יד שמאל, חוץ משחרית שאז מכיון שיש תפילין ביד שמאל וזה לא כבוד לתפילין להניח עליהם את הראש - אז עושים על יד ימין. לנו כשמאליים אין הבדל ובכל מקרה עושים על יד שמאל, מה שגורם לאנשים להסתכל עליי לפעמים ולחשוב שאני לא יודע מה אני עושה ובודקים בשבע עיניים לראות באיזה יד יש לי תפילין...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה