תח"צ קיבלתי מהם 3,000 בלי להתווכח, הדרך היחידה שעוזרת!!!

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
יש לי עדים ואני יכול גם להביא אותם לבית משפט.
לדעתך 2500 ש"ח זה הרבה או קצת על המקרה שהיה לי?
ומה הכוונה לגבי התקלה, שאני לא חייב להאמין לנהג שיש לו תקלה בתא מטען.
אגב, גם בזה הייתה סתירה, המוקדנית אמרה לי שהיה אוטובוס עם תקלה ולכן הוא לא יצא, בו בזמן שהוא היה האוטובוס היחיד שכן יצא. יש לי הקלטה של השיחה איתה, ושומעים את כל השקרים שלהם.
כדאי שתביא את העדים, בדרך כלל הם גם מקבלים כמה מאות שקלים על זה שבאו לבימ"ש (שכר בטלה), אפשר להזכיר את זה לשופט בסוף הדיון.
לגבי הסכום - אם כבר הגשת אין לך על מה להצטער כי זה סכום סביר
יחד עם זאת, אם עדיין לא הגשת אולי כדאי כן להעלות את הסכום. משהו כמו 4000 ש"ח גם נראה סביר בעיניי ויש שיאמרו שאפילו יותר.
הסיבה להעלאת הסכום -
1. הייתם 4 נפשות.
2. מדובר באוטובוס האחרון ביום שלגביו יש לחברות מחוייבות מיוחדת, ניתן לצרף לכך כראיה נהלים של משרד התחבורה שמתייחסים לזה.
3. מדובר ביום שישי ואפשר לתאר את הלחץ שיש לשומרי שבת במקרים כאלו.
4. גם אם מדובר בתקלה - מה עשתה החברה בשביל זה? חברת תח"צ שנותנת שירות בקו הזה יודעת שהציבור הזה בזמן הזה זקוק מאוד לתא מטען בגלל עגלות ומזוודות.
5. וכמובן העניין של האוטובוסים והמוקדנית וכו'.

המלצה שלי - לא לכתוב בכתב התביעה את השורש ש.ק.ר. עדיף להשתמש במילים כמו "זה לא היה נכון" וכו'.
הקלטה מהפלאפון שלי (כשר) קבילה בבית משפט?
קבילה בהחלט
אבל אל תתאכזב אם השופט/ת לא יירד לכל הפרטים או לא יישמע את כל ההוכחות וכו'
אתה מצידך תבוא מוכן, בסוף זה תלוי בסוג השופט. וייתכן שישתלם לך לסגור את זה בפשרה

תחצ

משתמש פעיל
כדאי שתביא את העדים, בדרך כלל הם גם מקבלים כמה מאות שקלים על זה שבאו לבימ"ש (שכר בטלה), אפשר להזכיר את זה לשופט בסוף הדיון.
לגבי הסכום - אם כבר הגשת אין לך על מה להצטער כי זה סכום סביר
יחד עם זאת, אם עדיין לא הגשת אולי כדאי כן להעלות את הסכום. משהו כמו 4000 ש"ח גם נראה סביר בעיניי ויש שיאמרו שאפילו יותר.
הסיבה להעלאת הסכום -
1. הייתם 4 נפשות.
2. מדובר באוטובוס האחרון ביום שלגביו יש לחברות מחוייבות מיוחדת, ניתן לצרף לכך כראיה נהלים של משרד התחבורה שמתייחסים לזה.
3. מדובר ביום שישי ואפשר לתאר את הלחץ שיש לשומרי שבת במקרים כאלו.
4. גם אם מדובר בתקלה - מה עשתה החברה בשביל זה? חברת תח"צ שנותנת שירות בקו הזה יודעת שהציבור הזה בזמן הזה זקוק מאוד לתא מטען בגלל עגלות ומזוודות.
5. וכמובן העניין של האוטובוסים והמוקדנית וכו'.

המלצה שלי - לא לכתוב בכתב התביעה את השורש ש.ק.ר. עדיף להשתמש במילים כמו "זה לא היה נכון" וכו'.

קבילה בהחלט
אבל אל תתאכזב אם השופט/ת לא יירד לכל הפרטים או לא יישמע את כל ההוכחות וכו'
אתה מצידך תבוא מוכן, בסוף זה תלוי בסוג השופט. וייתכן שישתלם לך לסגור את זה בפשרה
פשרה בבית משפט או לקבל הצעה מהחברה לפני דיון.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
העדים חשובים מאוד (אם אתה יכול להביא אותם לבימ"ש)
לגבי תקלה - יש לי תשובה ממשרד התחבורה שתקלה צריכה להיות מתועדת. אין דבר כזה "תקלה" בלי שאפשר להוכיח אותה (= במציאות יש, הנהגים/חברות משקרים/ות, אבל זה לא אמור להיות קביל)
בהצלחה!!
איך אפשר להוכיח שאוטובוס לא יצא?
האם הנוסעים אמורים לתעד את עצמם בכל המתנה לאוטובוס?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
איך אפשר להוכיח שאוטובוס לא יצא?
האם הנוסעים אמורים לתעד את עצמם בכל המתנה לאוטובוס?
התיעוד המלא של זמני הנסיעה/עצירה/פתיחת דלתות נמצא בידי החברה.
ולכן למרות שבדרך כלל בתביעה חובת ההוכחה היא על התובע, במקרים כאלה אין ציפיה שהתובע יצלם את עצמו ממתין בתחנה משעת זמן ההגעה המשוער וכו'. כמובן שאם יש תיעוד כזה זה מצויין, אבל הוא לא נצרך.
מה שכן מומלץ - לשלוח תלונה לחברה ולמשרד התחבורה, וכל עוד שבתשובתם אין הכחשה, זה עצמו מהוה ראיה לנכונות הדברים, כי אחרת מדוע החברה לא הכחישה?

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
התיעוד המלא של זמני הנסיעה/עצירה/פתיחת דלתות נמצא בידי החברה.
ולכן למרות שבדרך כלל בתביעה חובת ההוכחה היא על התובע, במקרים כאלה אין ציפיה שהתובע יצלם את עצמו ממתין בתחנה משעת זמן ההגעה המשוער וכו'. כמובן שאם יש תיעוד כזה זה מצויין, אבל הוא לא נצרך.
מה שכן מומלץ - לשלוח תלונה לחברה ולמשרד התחבורה, וכל עוד שבתשובתם אין הכחשה, זה עצמו מהוה ראיה לנכונות הדברים, כי אחרת מדוע החברה לא הכחישה?
שמעתי מנוסע שתבע והשופט פסק שעל הנוסע לתעד את אי הביצוע, יש להדגיש כי מדובר בתקדים ודעת רוב השופטים אינה כך

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אוטובוס שהנהג החליט לא לנסוע בגלל שכמה נוסעים עצבנו אותו. כך במשך 10 דקות, עד שהתקשרו לחברה. גרר איחור לפגישה חשובה שעלותה מאות שקלים.
כמה אפשר להוציא על זה?

תחצ

משתמש פעיל
אני צריך לבקש מהעדים לבוא לדיון, או שבדיון עצמו אם השופט יבקש עדים אני יביא אותם לדיון אחר.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
שמעתי מנוסע שתבע והשופט פסק שעל הנוסע לתעד את אי הביצוע, יש להדגיש כי מדובר בתקדים ודעת רוב השופטים אינה כך
יש לך אפשרות להשיג עוד פרטים על המקרה?
למשל, אם הוא התלונן לחברה ולמשרד התחבורה/התקשר בזמן אמת למוקד החברה?
אם הוא ציין את זה בכתב תביעה/תביעה עצמה, ואם השופט התייחס לזה?
מי השופט וכו'?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אוטובוס שהנהג החליט לא לנסוע בגלל שכמה נוסעים עצבנו אותו. כך במשך 10 דקות, עד שהתקשרו לחברה. גרר איחור לפגישה חשובה שעלותה מאות שקלים.
כמה אפשר להוציא על זה?
לדעתי אפשר לבקש 1000-3000 ש"ח
העניין במקרה הזה הוא שהיה אוטובוס והיה נהג, לא מדובר בפקקים/פיגועים/תאונות/מזג אוויר/הפגנות/פנצ'ר ואפילו לא "תקלה תפעולית". היה אוטובוס תקין ונהג (קצת פחות תקין...)!
נקודה חשובה נוספת - החברה והנהג כנראה יטענו שבגלל התנהגות של נוסעים וכו' וכו'.
לדעתי מה שכדאי להדגיש הוא שהנהג בעצם ניצל את הכוח שלו והשבית הנסיעה כעונש/איום וכדומה, אם הנהג הרגיש מותקף או מאויים היה עליו להזמין משטרה או להתקשר לסדרן שלו וכו'. ברגע שהוא לא עשה את זה, זה מעיד שמטרתו היתה להעניש את הנוסעים.
לדעתי זה נקודות שחשוב לפרט אותם בכתב התביעה. וגם לשמור על ענייניות ותיאור העובדות בלי לתקוף בבוטות את הנהג והחברה.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אני צריך לבקש מהעדים לבוא לדיון, או שבדיון עצמו אם השופט יבקש עדים אני יביא אותם לדיון אחר.
בדרך כלל בת"ק יש דיון אחד בלבד
את העדים אתה צריך להביא לדיון וגם לציין את זה בכתב התביעה הרשמי, שאתה מתכוון להביא עדים וכו'

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי אפשר לבקש 1000-3000 ש"ח
העניין במקרה הזה הוא שהיה אוטובוס והיה נהג, לא מדובר בפקקים/פיגועים/תאונות/מזג אוויר/הפגנות/פנצ'ר ואפילו לא "תקלה תפעולית". היה אוטובוס תקין ונהג (קצת פחות תקין...)!
נקודה חשובה נוספת - החברה והנהג כנראה יטענו שבגלל התנהגות של נוסעים וכו' וכו'.
לדעתי מה שכדאי להדגיש הוא שהנהג בעצם ניצל את הכוח שלו והשבית הנסיעה כעונש/איום וכדומה, אם הנהג הרגיש מותקף או מאויים היה עליו להזמין משטרה או להתקשר לסדרן שלו וכו'. ברגע שהוא לא עשה את זה, זה מעיד שמטרתו היתה להעניש את הנוסעים.
לדעתי זה נקודות שחשוב לפרט אותם בכתב התביעה. וגם לשמור על ענייניות ותיאור העובדות בלי לתקוף בבוטות את הנהג והחברה.
תודה רבה על המענה ועל הפירוט!

דני נוימן

מהמשתמשים המובילים!
@יוסי ב.ק עכשיו ראיתי שהם שלחו כתב הגנה די מפורט ונראה מוצלח מידי... עם צילומי איכון לווין וכו' אשמח אם תוכל לייעץ לי בפרטי (אין לי פרימיום, אז אני מניח שהאפשרות היא במייל) תודה ענקית !

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
@יוסי ב.ק עכשיו ראיתי שהם שלחו כתב הגנה די מפורט ונראה מוצלח מידי... עם צילומי איכון לווין וכו' אשמח אם תוכל לייעץ לי בפרטי (אין לי פרימיום, אז אני מניח שהאפשרות היא במייל) תודה ענקית !
כבר עכשיו הבאת תועלת.
הם יותר יחששו לא להוציא אוטובוס.

הגולם החולם

משתמש מקצוען
האם בכל זמן נתון אשר לחזור מהתביעה, כלומר היה ואני רואה שכתב ההגנה שלהם משכנע, האם אני יכול חזור בי, או שיש לזה עלויות?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
על כמה מקרים תבעת ועל כמה מתוכם הם הביאו הוכחות סותרות?
יש לך הוכחות (עדים, שיחות טלפון, תלונות לחברה ומשרד התחבורה)?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
נהג שעצר באמצע הנסיעה בשולי הכביש בבלימה פתאומית, וירד לעשן סיגריה במשך 8 דקות בערך,
ועיכב אוטובוס עם בערך 40 נוסעים מה אמורים לעשות?
להתלונן.
זה מקרה קצת הזוי אולי לא עיכוב גדול אבל מה זה לעכב עשרות נוסעים?
היה איזה שהוא וויכוח איתו קודם לכן?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
האם בכל זמן נתון אשר לחזור מהתביעה, כלומר היה ואני רואה שכתב ההגנה שלהם משכנע, האם אני יכול חזור בי, או שיש לזה עלויות?
לא מנסיון. אבל לדעתי אפשר להגיש בקשה למחיקת התביעה, יש מצב שהשופט יפסוק הוצאות משפט לטובת הנתבעת, אבל אפשר לבקש בבקשת המחיקה שזה ייעשה ללא הוצאות, ותלוי בהחלטת השופט שיש מצב שיבקש את תגובת הנתבעת.
יחד עם זה, לא צריך למהר ולהרים ידיים. החברות מגישות כתבי הגנה נחרצים ולפעמים קצת תוקפניים אבל זה לא אומר שאתם לא צודקים. זה תלוי בכל מקרה לגופו אבל יש מצב ששווה ללכת עד הסוף. כמובן שזה החלטה שלכם.
אם יש צורך אשמח לעזור בכל מקרה ספציפי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה