תח"צ קיבלתי מהם 3,000 בלי להתווכח, הדרך היחידה שעוזרת!!!

קול שחל

משתמש רשום
מה הח.פ. של מטרופולין?
משום מה אני לא מצליח להיכנס בנט המשפט, בגלל שלא הצלחתי לעשות אזור אישי ממשלתי. האם יש דרך אחרת או שחייב להגיע למזכירות בית המשפט?
תודה!

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
מה הח.פ. של החברה של קו 422?
זה של אלקטרה אפיקים בע"מ או של אלקטרה אפיקים תחבורה 2021 בע"מ?
מישהו יודע בוודאות?
אולי @יוסי ב.ק

איך אני יודע מה הכתובת של אלקטרה אפיקים?

מה הח.פ. של מטרופולין?
הסתדרתם?
כי אני לא יודע, אבל חשוב שהח.פ. יהיה מדוייק (כתובת אני לא בטוח שצריכה להיות מדוייקת כי בכל מקרה בנט המשפט כשבוחרים את החברה יש להם אוטומטית את הפרטים המדוייקים, ובכל אופן כדאי תמיד להיות מדוייקים)

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
משום מה אני לא מצליח להיכנס בנט המשפט, בגלל שלא הצלחתי לעשות אזור אישי ממשלתי. האם יש דרך אחרת או שחייב להגיע למזכירות בית המשפט?
תודה!
בשביל נט המשפט חייבים הזהות להזדהות דרך האזור הממשלתי
האופציה הנוספת היא אכן להגיע פיזית לביהמ"ש

תחצ

משתמש פעיל
הסתדרתם?
כי אני לא יודע, אבל חשוב שהח.פ. יהיה מדוייק (כתובת אני לא בטוח שצריכה להיות מדוייקת כי בכל מקרה בנט המשפט כשבוחרים את החברה יש להם אוטומטית את הפרטים המדוייקים, ובכל אופן כדאי תמיד להיות מדוייקים)
הסתדרתי,
אגב זה לא כ"כ מדוייק היום בבוקר הגשתי תביעה בנט המשפט בחרתי את החברה ולא הופיע הרחוב של החברה, התקשרו אלי ואמרו לי שחסר לי רחוב של הנתבע, ושלחתי להם במייל את הכתובת.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
הסתדרתי,
אגב זה לא כ"כ מדוייק היום בבוקר הגשתי תביעה בנט המשפט בחרתי את החברה ולא הופיע הרחוב של החברה, התקשרו אלי ואמרו לי שחסר לי רחוב של הנתבע, ושלחתי להם במייל את הכתובת.
חשבתי שיש להם את זה במאגר באופן אוטומטי
תודה על התיקון
בהצלחה בתביעה

לי גם קרה כזה מקרה אתמול,
מה יצא אצלך?
עם התשלום הסתדרת?

נערך לאחרונה ב:

osnatttt

משתמש רשום
כמה אפשר לתבוע על אוטובוס ביניערוני שלא יצא? זה היה ישיר ונאלצנו לקחת אוטובוס פנימי ועוד אוטובוס עם שלושה ילדים קטנים,
וכמה על אוטובוס שדילג על רחוב ושוב נאלצנו לנסוע עם ילדים קטנים בכמה אוטובוסים

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
לא הסתדרתי.
מה הפרטים של מטרופולין.
תודה
הכתובת מופיעה באתר שלהם
הח.פ. מופיע פה

נערך לאחרונה ב:

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
כמה אפשר לתבוע על אוטובוס ביניערוני שלא יצא? זה היה ישיר ונאלצנו לקחת אוטובוס פנימי ועוד אוטובוס עם שלושה ילדים קטנים,
תלוי בכמה גורמים נוספים
אבל נניח שנגרם עיכוב של חצי שעה, הגיוני לבקש 350-500 ש"ח לאחד כפול מספר הנוסעים כולל ילדים (לגבי תינוקות - ?) לכל מקרה.
אם מדובר בשעת לילה מאוחרת, גשם ושאר עגמות נפש אפשר לבקש יותר.
כנ"ל אם הלכתם במיוחד לאוטובוס הנ"ל.

קול שחל

משתמש רשום
תלוי בכמה גורמים נוספים
אבל נניח שנגרם עיכוב של חצי שעה, הגיוני לבקש 350-500 ש"ח לאחד כפול מספר הנוסעים כולל ילדים (לגבי תינוקות - ?) לכל מקרה.
אם מדובר בשעת לילה מאוחרת, גשם ושאר עגמות נפש אפשר לבקש יותר.
כנ"ל אם הלכתם במיוחד לאוטובוס הנ"ל.
אני שמעתי שאפשר לתבוע 2000 ש"ח

קבצים מצורפים

• נתיב אקספרס (3).pdf
    KB 965.2 · צפיות: 28

תחצ

משתמש פעיל
חשבתי שיש להם את זה במאגר באופן אוטומטי
תודה על התיקון
בהצלחה בתביעה

עם התשלום הסתדרת?
תודה.
למחרת התקשרתי אליהם והם אמרו לי שאני צריך לעשות את התהליך מהתחלה, וכך עשיתי,
אגב, הסיפור שלי היה באוטובוס אחרון ביום שישי, יצא 422 לכיון בני ברק והנהג אמר שבגלל שהתא מטען שבור והיינו עם עגלה ומזוודה אז שלא נעלה ונחכה לאוטובוס מאחוריו,
לא הגיע שום אוטובוס חיכינו כמעט שעה, בסוף לקחנו מונית ב 250 ש"ח. אין לי קבלה.
אבל יש לי עדים - 2 משפחות שחיכו איתנו בתחנה, יש לי טלפון שלהם, כמו כן התקשרתי לחברה תוך כדי, המוקדנית אמרה - שיקרה שיצאו 3 אוטובוסים בשעה הזו בא בזמן שעבר רק אחד, השיחה הזו הוקלטה! יש לי את זה!
התחנה שחיכינו היא התחנה השניה, ככה שאין שום תירוצים.
תכלס תבעתי 2500 ש"ח, הייתי עם אשתי ו 2 ילדים, ועם מלא אוכל ודברים שהיו איתנו.
וגם השקר של הנהג + המוקדנית.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
תודה רבה לכולם ובפרט ל @יוסי ב.ק על הליווי המסור.

שאלה, יש עניין לשלוח את התלונה מראש גם לחברה? או שמספיק למשרד התחבורה, והוא בלאו הכי מעביר לחברה את התלונה.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הצטברו אצלי כמה שאלות.
1. בזמן הגשת התביעה אין לי עדיין מספר תיק, מה אני אמור לכתוב בכותרת חוץ מת"ק?
2. האם הכותרת הנכונה היא בבית משפט השלום בירושלים או בבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים?
3. האם צריך לחתום על תצהיר תומך בפני עו"ד?
4. האם לצרף גם לוחות זמנים של החברה?

יש לי ניסיון בכתיבת מסמכים משפטיים אבל אף פעם לא הגשתי תביעה בעצמי.
@יוסי ב.ק ישר כח על כל המידע.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אני שמעתי שאפשר לתבוע 2000 ש"ח
יש משהו חשוב שכדאי לדעת לגבי הסכומים - בסוף זה החלטה של השופט.
א. הפעם האחרונה שהשופט נסע בתח"צ היה אולי כשהוא היה סטודנט למשפטים...
ב. גם כשהוא מכיר קצת את החוויה של תח"צ יש בזה השקפת עולם משפטית שמשתנה משופט לשופט. הייתי פעם אצל שופטת דתיה שסיפרה לי איך שהיא מדי פעם נאלצת להקפיץ את הבן שלה מאחד הצמתים בגלל אוטובוס (מאותה חברה שתבעתי) שלא הגיע/לא עצר. נציג החברה לא הופיע לדיון וניהלנו שיחה לא פורמלית בה היא פרסה את דעתה על נזקים לא ממוניים וכו'.
ג. הייתי אצל שופט שנורא התרגש לשמוע מנציג החברה על המאמצים להשיג נהגים, וכמה קשה להם עם הפקקים והעבודות בכבישים וכו' וכו'.
המסקנה היא שהרבה שופטים מגיעים למסקנה - תכלס' זה עובד. יש תח"צ, אף אחד לא סיים את 120 שנותיו בהמתנה בתחנה, אז נכון שיש תקלות, יש נהגים בעייתיים וכו' אבל זה עובד.
ולכן לא תמיד הם נותנים סכומים מאוד משמעותיים. אבל כמעט תמיד הם נותנים. למעט מקרים בהם החברה הוכיחה שהתובע לא צודק וכו' כמעט תמיד יוצאים משהו.
אלא שלפעמים יש מקרים חריגים יותר של שופטים שנותנים סכומים גדולים, והם המקרים שהופכים ל"סיפורים". ולכן מי שיחפש באתר המועצה לצרכנות או בכל מקום אחר יתרשם שמקבלים סכומים גדולים, כי שם מתפרסמים המקרים הכבדים.
גם אני בתביעות הראשונות דפקתי סכומים גדולים עד שקלטתי את הפרינציפ, והתאמתי את הסכומים למה שמקובל ברוב המקרים.
הרעיון מבחינתי הוא שילוב בין סכום של מקרה לגופו לסכום התביעה הכללי.
למשל לא להגיע למצב שבכתב התביעה אני מגיע לסכום תביעה של 10,000 ש"ח גם אם לדעתי אני מאוד צודק. כי רוב השופטים לא אוהבים את הסכומים הגבוהים האלה על נזקים לא ממוניים גם אם הם מורכבים מעשר מקרים שעל כל אחד היה הגיוני לקבל 1000 ש"ח בנפרד.
כנ"ל גם לגבי מקרים שמורכבים מכמה בני משפחה - מקרה שאם הייתי לבד הייתי מבקש נניח 800 ש"ח, אם אני יהיה עם 5 בני משפחה אני לא יבקש 4000 אלא 2000 וכו'.
אין בזה נכון ולא נכון, זה עניין של גישה. הכי חשוב זה להיות מדוייקים וכנים, ולא להגזים יותר מדי בסכומים - גם אם מחליטים ללכת על סכומים גבוהים לא להגזים מדי.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
תודה.
למחרת התקשרתי אליהם והם אמרו לי שאני צריך לעשות את התהליך מהתחלה, וכך עשיתי,
אגב, הסיפור שלי היה באוטובוס אחרון ביום שישי, יצא 422 לכיון בני ברק והנהג אמר שבגלל שהתא מטען שבור והיינו עם עגלה ומזוודה אז שלא נעלה ונחכה לאוטובוס מאחוריו,
לא הגיע שום אוטובוס חיכינו כמעט שעה, בסוף לקחנו מונית ב 250 ש"ח. אין לי קבלה.
אבל יש לי עדים - 2 משפחות שחיכו איתנו בתחנה, יש לי טלפון שלהם, כמו כן התקשרתי לחברה תוך כדי, המוקדנית אמרה - שיקרה שיצאו 3 אוטובוסים בשעה הזו בא בזמן שעבר רק אחד, השיחה הזו הוקלטה! יש לי את זה!
התחנה שחיכינו היא התחנה השניה, ככה שאין שום תירוצים.
תכלס תבעתי 2500 ש"ח, הייתי עם אשתי ו 2 ילדים, ועם מלא אוכל ודברים שהיו איתנו.
וגם השקר של הנהג + המוקדנית.
העדים חשובים מאוד (אם אתה יכול להביא אותם לבימ"ש)
לגבי תקלה - יש לי תשובה ממשרד התחבורה שתקלה צריכה להיות מתועדת. אין דבר כזה "תקלה" בלי שאפשר להוכיח אותה (= במציאות יש, הנהגים/חברות משקרים/ות, אבל זה לא אמור להיות קביל)
בהצלחה!!

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
שאלה, יש עניין לשלוח את התלונה מראש גם לחברה? או שמספיק למשרד התחבורה, והוא בלאו הכי מעביר לחברה את התלונה.
כדאי גם לחברה. בפרט שאם שולחים למשרד התחבורה אפשר לעשות העתק-הדבק.
תכלס' החברות כנראה כן מתייחסות לתלונות על נהגים. בסוף הן נקנסות בגלל נהגים שלא עצרו וכו' והן רוצות לעקוב אחרי הנהגים.
פעם קיבלתי בטעות למייל שלי, מכתב שהיה מיועד לנהג שלא עצר לנוסע, הנהג התבקש להסביר מה היה , ונכתב שם שיתכן והבונוס שלו ייפגע.
אז נכון, התלונות וגם התביעות עדיין לא גרמו שנקבל שירותי תח"צ אירופאיים, אבל זה עושה "משהו".

תחצ

משתמש פעיל
העדים חשובים מאוד (אם אתה יכול להביא אותם לבימ"ש)
לגבי תקלה - יש לי תשובה ממשרד התחבורה שתקלה צריכה להיות מתועדת. אין דבר כזה "תקלה" בלי שאפשר להוכיח אותה (= במציאות יש, הנהגים/חברות משקרים/ות, אבל זה לא אמור להיות קביל)
בהצלחה!!
יש לי עדים ואני יכול גם להביא אותם לבית משפט.
לדעתך 2500 ש"ח זה הרבה או קצת על המקרה שהיה לי?
ומה הכוונה לגבי התקלה, שאני לא חייב להאמין לנהג שיש לו תקלה בתא מטען.
אגב, גם בזה הייתה סתירה, המוקדנית אמרה לי שהיה אוטובוס עם תקלה ולכן הוא לא יצא, בו בזמן שהוא היה האוטובוס היחיד שכן יצא. יש לי הקלטה של השיחה איתה, ושומעים את כל השקרים שלהם.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
1. בזמן הגשת התביעה אין לי עדיין מספר תיק, מה אני אמור לכתוב בכותרת חוץ מת"ק?
רק אחרי שמגישים את התביעה המזכירות נותנת מס' תיק, אז כרגע לא לכתוב כלום
2. האם הכותרת הנכונה היא בבית משפט השלום בירושלים או בבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים?
אני לא חושב שזה משנה. בתי משפט לתביעות קטנות הם בעצם בתי משפט שלום שפועלים כבתי משפט לתביעות קטנות.
3. האם צריך לחתום על תצהיר תומך בפני עו"ד?
לא
4. האם לצרף גם לוחות זמנים של החברה?
מומלץ כי זה יכול לתת אמינות אבל לא חובה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה