מידע שימושי עירוי נוזלים ליום כפור יש למשהו נסיון?

ר.ב.

משתמש פעיל
לפי פסיקת הרב עלי לקחת עירוי נוזלים ביום כפור.....
מה איך למה כמה?????
איך מחליפים שקית?
אשמח לשמוע מבעלי נסיון מבענין. לחוץ לי וחשוב לי.
תודות מראש.
אזור בני ברק

Ayalam

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שמעתי שהולכים למוקד הרפואי של עזר מציון (רחוב אשל אברהם) לפני יום כיפור,
שמים לך ביד מחט עם עירוי,
וביום כיפור את הולכת לשם ומחברים לזה שקית נוזלים

תתקשרי לעזר מציון ותשמעי פרטים

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י Ayalam;1077908:
שמעתי שהולכים למוקד הרפואי של עזר מציון (רחוב אשל אברהם) לפני יום כיפור,
שמים לך ביד מחט עם עירוי,
וביום כיפור את הולכת לשם ומחברים לזה שקית נוזלים

תתקשרי לעזר מציון ותשמעי פרטים

ביום כיפור הגוי של עזר מציון נוסע ברחבי בני ברק להחליף את השקיות.

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
ומה בירושלים - קופצת על האשכול
יש מי שיודע והתנסה

mediadesign

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני קיבלתי לפני שנתיים וזה פשוט קל מאוד להחליף שקיות לא צריך שום גוי או משהו מקסימום מבקשים מהאח/ות ששם בערב חג את האינפוזיה שילמד איך להחליף, אבל זה בעצם הברגה פשוטה שמוציאים ומכניסים את השקית השניה.

ר.ב.

משתמש פעיל
נכתב ע"י mediadesign;1078032:
אני קיבלתי לפני שנתיים וזה פשוט קל מאוד להחליף שקיות לא צריך שום גוי או משהו מקסימום מבקשים מהאח/ות ששם בערב חג את האינפוזיה שילמד איך להחליף, אבל זה בעצם הברגה פשוטה שמוציאים ומכניסים את השקית השניה.
זהו שמישהו זרק לי שיש קושי להחליף לבד כי יש חשש גדול שיצא דם מצינורית העירוי וזה איסור ממש. הלך לך בקלות ההחלפה?
תודות מראש לכל המגיבים הרגעתם אותי שזה לא סוף העולם.

WEN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ר.ב.;1078038:
זהו שמישהו זרק לי שיש קושי להחליף לבד כי יש חשש גדול שיצא דם מצינורית העירוי וזה איסור ממש. הלך לך בקלות ההחלפה?

הדם יוצא רק מתי שמשחקים עם המחט אם זה קבוע ליד זה לא אמור לצאת דם. חוץ אם מורדים את השקית נוזלים יותר נמוך מהיד ואז חוזר חזרה דם.
ואת הברגה של המחט פותחים אחרי שהשקית נוזלים פתוח ואחרי שטיפה של הצינור ואז מברגים את הצינור על המחט.
צריך גם להיזהר שלא יהיה בועת אוויר בצינור לפני שמחברים אותו למחט.

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
מי מכניס את המחט לפני יום כפור, קופת חולים סוגריםמוקדם
איפה אפשר - בירושלים
והאם אפשר לעשות זאת לבד או חייבחם עזרה
ועוד שאלה כמה שקיות צריך וכל כמה זמן להחליף

תודה לכם על מידע חשוב

Big

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כמו שהבנתי זה לא כזה פשוט מצד ההלכה אז כל אחד חייב לשאול. כל מקרה לגופו. אני שמעתי על מישהי שאמרו לה לאכול שיעורים ולא עירוי, כי טיפת דם אחת שתצא בעקבות זה זה לאו דאורייתא!

mediadesign

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י יאיר;1078080:
מי מכניס את המחט לפני יום כפור, קופת חולים סוגריםמוקדם
איפה אפשר - בירושלים
והאם אפשר לעשות זאת לבד או חייבחם עזרה
ועוד שאלה כמה שקיות צריך וכל כמה זמן להחליף

תודה לכם על מידע חשוב

כמות שקיות זה לפי מה שהרופא אמר לכם כל שקית זה ליטר, לי הכניס הרב ברמינקה שהוא אח בשע"צ הוא הגיע אלי הביתה והכין לי את כל השקיות כבר על העמוד שלקחתי מיד שרה חיבר לי לכולם צינורות ממש הכין לי את זה שאני רק יצטרך להוציא ולהכניס. אבל אני לא יודעת איך מגיעים אליו כי סידרו לי את זה אבל אז הוא סיפר שזה מה שהוא באותו יום עובר מבית לבית ומסדר (כמובן בתשלום) אז אולי תנסו לחפש את המספר שלו.
ולמי שחשש פה מהדם הוא שם לי איזה פקק מיוחד שחוסם את רב הדם מלצאת כשאין זרימה, אבל גם אם יוצא דם ברגע שמורידים את הים נמוך מהשקית (לכן מאוד נח לקחת עמוד של אינפוזיה מגמח) זה מיד עובר.
בהצלחה!

mediadesign

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י Big;1078083:
כמו שהבנתי זה לא כזה פשוט מצד ההלכה אז כל אחד חייב לשאול. כל מקרה לגופו. אני שמעתי על מישהי שאמרו לה לאכול שיעורים ולא עירוי, כי טיפת דם אחת שתצא בעקבות זה זה לאו דאורייתא!
אז שלחתי לשאול את הרב אלישיב זצ"ל והוא אמר שזה עדיף על שתיה אבל כמובן שכל אחד צריך לשאול עפ"י מצבו.

ר.ב.

משתמש פעיל
ודאי גם במקרה שלי שאלנו והרב אמר שבמקרה זה עדיף עירוי על פני שיעורים.
לא שמעתי שעזר מציון הסתובבו בשבת. אני אשמח לבדוק זאת. ככה אין שום בעיה שחלילה יוצא דם בטעות כי זה הגוי עשה.
בריאות. ב"ה

משה שולמן

משתמש מקצוען
אני לפני 4 שנים נצרכתי לזה הלכתי לטרם
קיבלתי עירוי 1 וביקשתי עוד 3 שקיות למהלך החג וקיבלתי רק לאחר שידעו שאם אצטרך גם במהלך החג זה ינתן ע"י איש כונן "רפואה דחופה" וב"ה לא ישתמשתי בזה במהלך החג שכבתי כל החג במיטה ולקחתי שקית אחת במוצאי הצום (כמובן ע"י איש כונן רפואה דחופה) רפואה שלימה ובריאות איתנה

יאיר דבוש

משתמש פעיל
לפי פסיקת הרב עלי לקחת עירוי נוזלים ביום כפור.....
מה איך למה כמה?????
איך מחליפים שקית?
אשמח לשמוע מבעלי נסיון מבענין. לחוץ לי וחשוב לי.
תודות מראש.
אזור בני ברק
ממליץ מאוד על הרב משה דוד רוזנפלד מרחוב בן זכאי בבני ברק.
מקצועי ואדיב ברמות. יירא שמים גדול.
מומחה מאוד בהחדרת עירוי לווריד בזווית נכונה ללא כל כאב ובמהירות.
יש לו את כל הערכה הנצרכת ונראה לי הוא נותן בחינם או במחיר מאוד מוזל בחסות ארגו עזרה למרפא.
הוא מדריך מקצועי מאוד איך להתנהל עם כל העירוי וכו' מומלץ מאוד!!!

כידוע הוא טיפל במשך שנים בעירוי של מרנן הגרמי"ל ליפקוביץ והגראי"ל שטיינמן זיע"א וכיום מטפל באופן אישי ביבדחלט"א במרן רה"י הגרי"ג אדלשטיין שליט"א. וזה מראה על מומחיותו העצומה בתחום....

הערה חשובה! אם לא מנתקים את החיבור של הצינורית שמחוברת לוונפלון שנמצא בווריד ביד, אלא כל פעם רק מנתקים את החיבור לשקית סליין של העירוי אין שום חשש להוצאת דם בחיים!! רק לפני שמנתקים את השקית נוזלים כמובן לסגור את הטפטפת לחץ עד הסוף ואז נוצר וואקום בצינורית שלא נותן לדם לצאת.

דבר נוסף להתעקש ולבקש ממבצע העירוי שידביק את הפרפר עירוי בחתיכה עבה של מיקרופור, כדי שהפרפר והמחט לא יזוזו וממילא לא ייצא דם. וכמובן להיזהר ולא להרים את היד לגובה או לשחק עם היד רציני כי זה יגרום להוצאת דם.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
לא מדוייק. זה לא מדאורייתא, כי זה מוגדר ׳דבר שאינו מתכוון׳. רק אם ברור במאת האחוזים שיצא דם - לפי חלק מהדעות זה איסור דאורייתא. אני כותב את זה כדי שלא יהיו ׳נערווים׳ למי שצריך את זה, אבל אין ספק שיש בכך שאלות הלכתיות לא פשוטות, וכל אחד צריך לשאול את רבותיו.

הכי הכי

משתמש סופר מקצוען
יש פקק מיוחד שקוראים לו אל חזור
מחברים אותו לעירוי וכך אין חשש לדם לצאת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה