דגים עוד מנה חלבונית מצויינת---קציצות דגים ברוטב חמוץ-חריף-מתוק

mum

משתמש מקצוען
אז אם אני אוכלת בארוחה חביתה מ-2/3 ביצים וקופסת קוטג אני בעצם צוברת שומן???
נראה לי שכן.
בקופסת קוטג' יש 27 גרם חלבון + כ14-21 גרם של הביצים- זה המון!
למיטב ידיעתי הגוף לא יכול לספוג כל כך הרבה חלבון בבת אחת, וכשחלבון לא נספג הוא הופך לשומן צ'יק צ'אק.

רינה דיצה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני פשוט בדיאטה של הרבלייף והיא מבוססת בעיקר על חלבונים, כמעט תמיד זאת הארוחת ערב שלי, ואף פעם לא הזהירו אותי לא לאכול מדי הרבה אז לא עקבתי, ולפעמים הוספתי בסלט או בחביתה קוביות צפתית...
לכן כנראה הירידה שלי ככה ככה...
העדפתי לגמור את הקוטג במקום להיות עוד רעבה ולצרוך פחמימה כלשהי, כנראה אני טועה.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נראה לי שכן.
בקופסת קוטג' יש 27 גרם חלבון + כ14-21 גרם של הביצים- זה המון!
למיטב ידיעתי הגוף לא יכול לספוג כל כך הרבה חלבון בבת אחת, וכשחלבון לא נספג הוא הופך לשומן צ'יק צ'אק.
תקראי כאן
בניגוד לחלק מהדעות שמצדדות בכך שעודף חלבון הופך לשומן, יש שמוכיחים אחרת.

מחקר מעניין שקצת מנפץ את האמירה הזו

ועוד:

מיתוס או לא - האם חלבון הופך לשומן?

חלבון ושומן אלו שתי רקמות שונות, רקמת השומן מורכבת ממולקולות שומן ורקמת השריר מורכבת ממולקולות חלבון, ולכן לא יקרה מצב בו שריר יהפוך לשומן ולהיפך - שומן אינו יכול להפוך לשריר.

על ידי פעילות גופנית ואימוני התנגדות ניתן לשנות את היחס בין רקמות השומן לרקמות השריר ותהליך זה קורה במקביל כאשר אחוזי השומן יורדים וישנה עלייה במסת השריר ולהיפך, אדם שהיה רגיל להתאמן אבל הפסיק - מסת השריר שלו תרד עם הזמן ואחוזי השומן יכולים לעלות כתלות בתזונה ואורח החיים.

בקיצור- שנוי במחלקות
הוכחה לכך שזה לא מדוייק היא דיאטת אטקינס, וגם דאטה קטוגנית ועוד שיטות דיאטה שמתבססות על חלבון בלבד או חלבון עם שומן. אנשים אוכלים כמויות מטורפות של חלבון ויורדים במשקל.

חמג

משתמש מקצוען
הני מתכון מושלם! אפילו הילדים שלי אהבו..
והרוטב ממש ליגה!
תודות!!!!!!!!!!!

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
את ממש מביכה אותי...
בואי, גם לי יש תאבון בריא +++
תפסיקי להציק לעצמך. תאכלי קציצות מבושלות כמה שבא לך (הרי ממילא צריך להשאיר משהו לילדים) ותוסיפי ליד זה ארבעס.
מבטיחה לך שיהיה בסדר. את המלחמות תשאירי לדברים חשובים יותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה