התייעצות מ-קללות אוזניים, איך אפשר להתמודד איתם?!

מקליד...

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני חייב אחת ולתמיד להבין מה הסיפור שלנו עם מקלות אוזניים?

הבנתי שבהרבה מדינות זה אסור לשימוש אצלנו 'זוללים את זה'..

יותר מזה: הלכתי לרופא אאג על כאבי אוזניים, לא נגלה איזה קופה.. הוא מסתכל ובלי לענות לי כלום מגיש לי דף ואומר לי: "זה הכל" אוקייי.. מה מופיע שם? אז ככה: מודפס בגופן גדול "אין להכניס מקלות אוזניים לאוזניים בשום אופן" זהו! על זה שילמתי 36 שקל??? על רופא שאפילו לא הצליח להסביר לי איך אפשר לחיות בלי זה? איך אנשים (אתם, כן?!) מנקים אוזניים בלי שיישפך כל הלכלוך החוצה, ובו זמנית שומרים עליהם בריאות ושלמות???

מחכה לתגובות מועילות, תודה

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
משתמשים כמה שפחות, ריבוי שימוש גורם לעודף הפרשות.
משתמשים בעדינות, מנקים בעיקר בחלק החיצוני, וכשחייבים, גם בחלק הפנימי, ולא מידי עמוק.

העשיל פרידמאן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ממש לא
לא להכניס מקל לאוזן
אפשר עם הקצה של המגבת/ נייר
ומה שיותר בפנים לא לגעת למה לפגוע בכח בעצמינו?
הרעיון שלי הוא לא להצטרך לנקות אלא רק לייבש.

כי ע"מ לנקות צריך לקרצף. וע"מ לייבש אין שום הבדל בין מקל לנייר וזרת...

וכמובן שאין לדחוף לעומק בשופו"א!

מקליד...

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אז אתם כן בעד מקלות אוזניים, (רוב המגיבים עד עכשיו בכ"א) למרות אזהרות הרופאים וכו'...
וזה מספיק לכם? אני מתכוון מבחינה של תחושה של גירוי באוזן הפנימית אתם פשוט מתעלמים מזה?? קצת מתקשה להאמין שכולם ככה...

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אז אתם כן בעד מקלות אוזניים, (רוב המגיבים עד עכשיו בכ"א) למרות אזהרות הרופאים וכו'...
וזה מספיק לכם? אני מתכוון מבחינה של תחושה של גירוי באוזן הפנימית אתם פשוט מתעלמים מזה?? קצת מתקשה להאמין שכולם ככה...
צודק לגמרי.
לגבי הגירוי, אפשר אולי להכניס טישו מגולגל לאוזן. וכמובן לגרד בזרת.
אבל כאחד שהתרגל למקל אוזניים, זה אכן קשה מאוד.
אמנם יש מקלות אזניים בומבסטיות שלא מצליח כמעט להיכנס לאוזן, כנראה הם טובים.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הגירוי נגרם בגלל השימוש במקלות אוזנים

אסתיס

משתמש מקצוען
בלת"ק
לי רופא ילדים מומחה אמר לא לגעת בשום אופן במקלות האלה. בשום מקרה.
אכן, לא רואה לכלוך באוזן ילדיי, ממש לא משהו שניכר.
מנגבים טוב עם מגבת רכה או טישו בקפלים וקצת בתוך האוזן עד איפה שניתן עם מגבת, וזהו.
(חייבת לציין שילדיי אף פעם לא סבלו מהאוזניים, אולי זה קשור)

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
אז אם ככה איך מתמודדים עם תינוקת שיש לה דלקות אוזניים עם הפרשות שיוצאות החוצה.
הרופא נתן מי חמצן ואח"כ לנקות עם מקלוני אוזניים את ההפרשות

הקוטב הצפוני

משתמש מקצוען
בגדול השימוש בהם רק גורם שיצטרכו להשתמש יותר.
(מגביר את הליכלוך בוודאות).
אצלינו מנגבים בעדינות אחרי המקלחת עם חתיכת טישיו רך,
או חתיכת בד.(לא דוחפים פנימה, שמים על האצבע ומכניסים בעדינות).

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
דבר ראשון, הרופא לא בסדר
הוא אמור להסתכל לך באוזן
ולא משנה אם הבעיה והכאב הם בעקבות זה שדחפת מקלות או לא
אם הוא הסתכל ולא ראה כלום - אז זה בסדר
אם הוא ראה גוש גדול (שנוצר הרבה פעמים משימוש במקלות ומחמיר כשממשיכים להשתמש בהם) - הוא אמור לתת לך הנחייה איך לטפל בזה, או להוציא בעצמו (לא במקל עם צמר גפן!!) או לתת לך מי חמצן לאוזן
כמו כן הוא אמור לבדוק שאין שם מתחת דלקת

לגבי המקלות - אכן מומלץ לא להשתמש
אני אישית משתמשת, והאמת לא רואה נזק עלי בעצמי (לא עמוק בכלל כמובן, וגם לא בתדירות מידי גבוהה, כמובן כמו שאמרו פה קודם, מקל אחד גורם לבאים אחריו ולכן זה בתקופות)
אבל הילדים שלי לא סובלים מקלות אוזניים, ולכן כמעט לא משתמשים
במקרה של ליכלוך ממש בקצה אני מצליחה לשכנע אותם לתת לי נגיעה פיצית כדי להוציא אותו, לא יותר
האמת, לא רואה שהם סובלים פחות מגושי שעווה או דלקות לעומת הבת היחידה שכן אוהבת שימוש במקלות
כן סובלים פחות מגירוי! הגירוי באוזן נוצר עם השימוש במקל ומניסיוני אינו קשור למצב השעווה בכלל.
לכן, כמו גרד חזק שמומלץ לא לגרד כמה שזה קשה וככה הוא עובד, ככה צריך גם פה, לא לשים מקלות לא יצטרכו מקלות

במצב של אוזן מלוכלכת מאד מאד כדאי לטפל לעומק בנושא השעווה (מי חמצן או שאיבה של רופא אא"ג) וזה נותן שקט לתקופה ארוכה

אנוכי

משתמש מקצוען
זה ביצה ותרנגולת- שימוש במקלות גורם להפרשות מרובות וגירוי עד כדי גירוד
שזמן של אי שימוש הגירוי הוא נדיר, שווה לנסות להיגמל מזה (למרות שאלו במשפחתי שהורגלו מתקשים להיפרד מההרגל) את ילדי לא הירגלתי ולא חווים את זה.

מקליד...

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בקיצור: להיגמל מזה..
מה שחידשתם לי זה שזה הגורם לגירוי ולכלוך, שזה קצת מוזר כיון שבזמן שניסיתי 'להיגמל' מזה התרבה אצלי הלכלוך והגירוי פי 10 כנראה שצריך ממש להקפיד למשך הרבה זמן עד שהאוזן מתרגלת..

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
נשמע לי קצת מוזר הטענה שכל הרופאים נגד השימוש, לפני מס' שנים נתקעה לי באוזן פיסת צמר גפן מהמקל והלכתי לרופא אוזניים (במאוחדת במו"ע) שישלוף אותה ושאלתי אותו אם מותר בכלל להשתמש במקלות ואמר לי להשתמש בזהירות ולא הזכיר לא להכניס עמוק או משהו בסגנון...

Yael Mor

משתמש מקצוען
גם לנו היה מקרה דומה במשפחה המורחבת. לאחד הילדים פשוט נתקעו עמוק כל ההפרשות בגלל הניקיון המסיבי עם מקלות אוזניים והיה צורך לחלץ אותן משם... מאז אני למדתי לקח ולא נוגעת במקלות אוזניים, אם כן רק לשימוש חיצוני יחסית. לילדים שלי אני בכלל לא משתמשת והם ברוך ד’ נקיים. מידי כמה חודשים אני רואה מעט הפרשות שיצאו החוצה לבד ואז מנקה. כמו שרבים כתבו פה השימוש התמידי מייצר עוד ועוד. ברגע שתפסיק להשתמש תראה מיד ירידה בצורך. שמעתי פעם מאחות בבית ספר שאמרה לילדים לקחת מגבון על הזרת וככה לנקות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה