התייעצות מ-קללות אוזניים, איך אפשר להתמודד איתם?!

אני וביתי

משתמש מקצוען
יכול להיות שפשוט צריך קורס לניקוי אוזניים? המקל לא אמור להיכנס עמוק לאוזן וכמובן לא נועד לגירוד, סיבוב או שתים בעדינות בכל אוזן ממש בקצה לאיסוף הלכלוך וזהו.

מקליד...

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נראה ממש מעניין ומועיל.. אפשר קצת פירוט על זה? זה חשמלי? זה יותר תקין/בריא ממקלות אוזניים או אותו רעיון?
אני קצת מפחד מהרופא בפעם הבאה :cry:

א. קליין

משתמש צעיר
נראה ממש מעניין ומועיל.. אפשר קצת פירוט על זה? זה חשמלי? זה יותר תקין/בריא ממקלות אוזניים או אותו רעיון?
אני קצת מפחד מהרופא בפעם הבאה :cry:

זה מקל מפלסטיק עם ראשי סיליקון רכים וגמישים בצורת ספירלה
מסובבים בתוך האוזן בכיוון החץ והכל יוצא ולא נדחף פנימה
בשונה ממקל אוזניים שדוחף חלק פנימה

GITARA

משתמש חדש
יש מקל מיוחד שבקצה שלו יש פלסטיק עם הברגה
מכניסים אותו לאוזן ומסובבים בעדינות
ויוצא כל הגוש שיש באוזן
(הבעיה עם המקלות הרגילים, שהם גורמים לשעוה להכנס עמוק יתר לאוזן וזה יכול לגרום לדלקות או לפגוע בשמיעה)

נעמי מן

משתמש רשום
לפעמים גירוי באוזן -מעיד על פטריה ואז מורחים משחה אנטיביוטית שמטפלת בגירוי ומייתרת את השימוש במקלות,
כדאי לבדוק!

אפונה וגזר

משתמש צעיר
יש מקל מיוחד שבקצה שלו יש פלסטיק עם הברגה
מכניסים אותו לאוזן ומסובבים בעדינות
ויוצא כל הגוש שיש באוזן
(הבעיה עם המקלות הרגילים, שהם גורמים לשעוה להכנס עמוק יתר לאוזן וזה יכול לגרום לדלקות או לפגוע בשמיעה)
אפשר להעלות תמונה?
אני בדיוק מתלבטת בנוגע לתינוק שלי בן שנה.
אני ממש רואה שם גוש שעווה באוזן ואין לי מושג איך לנקות. הוא שובב וכל הזמן זז, אז ממש לא אסתכן בלהכניס לו משהו לאוזן...

א. קליין

משתמש צעיר

אפשר להעלות תמונה?
אני ממש רואה שם גוש שעווה באוזן ואין לי מושג איך לנקות. הוא שובב וכל הזמן זז, אז ממש לא אסתכן בלהכניס לו משהו לאוזן...
זה מיועד למבוגרים
אז לתינוק אולי כדאי להכניס רק חלקית בזהירות

shani123

משתמש מקצוען
אפשר להעלות תמונה?
גשי לרופא ילדים (או א.א.ג) יש להם כלי יעודי ויוכלו להוציא בעדינות ללא כאב וללא סיכונים

גריז

משתמש פעיל
לא קראתי את כל האשכול ולא יודעת אם זה יחדש משהו:
רופא אוזניים מומחה אמר - אין בשום פנים ואופן להשתמש במקלות אוזניים. והסיבה לכך זה שבמקום להוציא את כל הלכלוך החוצה זה דוחף חלק הרבה יותר עמוק שאי אפשר להוציא.
אם יש לכלוך מזיק בתוך האוזן זה יוצא לבד ולכן כן כדאי בעדינות אחרי האמבטיה לנגב את החלק החיצוני של האוזן בלי להיכנס עמוק בכלל!
אנחנו בכל אופן פעם בשנה הולכים לביקורת אצל רופא אא"ג ואם יש לכלוך שלא יוצא או נמס והוא מציק הרופא מוציא שעווה בדרך מבוקרת ללא שימוש במקלות אוזניים ודומיהם.
בהצלחה...

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלת”ק
אני הלכתי לרופא אוזניים עם כל המשפחה בגלל תלונות של הילדות שמציק להם באוזניים.
ומיד כשהרופא בדק אותן הוא אמר לי ” נכון שאתה לא מנקה להן את האוזניים עם מקלות אוזניים?”
אמרתי לו אמנם אני מנקה להם עם הקצה של המגבת אחרי מקלחת אבל בלי מקלות כי אמרו לי שזה מסוכן וכו’. אבל שאלתי אותו למה זה משנה?
הוא אמר לי שהוא ראה את זה מיד כי פשוט נהיה להן גוש של שעווה בפנים וזה מה שהציק להן.
וכששאלתי אותו
כמובן אחרי שהוא עצמו הוציא להן גושי ענק של שעווה מהאוזניים...
אז מה הפיתרון?
הוא אמר לי פשוט להכניס מקלות אוזניים אבל בעדינות ובתנועה סיבובית כל הזמן וכשהראש מונח על משטח ישר שלא יזוז...

אנטוריום

משתמש מקצוען
הוא אמר לי פשוט להכניס מקלות אוזניים
הרופא שלנו הסביר שהבעיה במקלות אוזניים היא, שחוץ ממה שזה דוחף את הליכלוך יותר פנימה, זה גם פוגע באוזן, בגלל שיש בתוך האוזן שערות קטנות שנוטות החוצה, והם אלה שאחראיות על הניקוי של האוזן ופינוי הפסולת, וכשמכניסים מקל לאוזן זה עלול לשבור את השערות הללו..

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הרופא שלנו הסביר שהבעיה במקלות אוזניים היא, שחוץ ממה שזה דוחף את הליכלוך יותר פנימה, זה גם פוגע באוזן, בגלל שיש בתוך האוזן שערות קטנות שנוטות החוצה, והם אלה שאחראיות על הניקוי של האוזן ופינוי הפסולת, וכשמכניסים מקל לאוזן זה עלול לשבור את השערות הללו..
בגלל זה הרופא שלנו הסביר לי להכניס את המקלות בתנועה סיבובית ובעדינות.
וכמובן לא להכניס לעומק מדיי שמתחיל להכאיב.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
אם יש לכלוך מזיק בתוך האוזן זה יוצא לבד ולכן כן כדאי בעדינות אחרי האמבטיה לנגב את החלק החיצוני של האוזן בלי להיכנס עמוק בכלל!
עם צמר גפן גם לא?

ali-li

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
וואו ,
אבל מה עלשות אם אני כן רואה לבת שלי לכלוך באוזן?
להתעלם ?
מה באמת ההמלצה היום ?
כי ראיתי פעם סרטון שניקוי עם קסמי אוזניות רק מכניס את הלכלוך יותר פנימה .
בקיצור-
בלבלתם ...

מנהטן

משתמש פעיל
וואו ,
להתעלם ?
מה באמת ההמלצה היום ?
בקיצור-
בלבלתם ...
באמבטיה לשים לב לאוזן ולתת לה גם ניקוי עם מים וכשמתייבשים לנגב טוב עם טישו אז כל החלק החיצוני.
קיסמי אוזניים דקה מלצאת מהחוק. (בתקווה..)

אנטוריום

משתמש מקצוען
וואו ,
להתעלם ?
מה באמת ההמלצה היום ?
בקיצור-
בלבלתם ...
יש את זה

וגם אפשר לנקות עם מי חמצן אם ממש לא יוצא..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה