קופת גמל להשקעה מסלול השקעה מחקה מדד s&p500

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מי שסומך על הערכות של אנליסיטים אין לו מה לחפש במסלול מחקה סנופי, או בכלל כל מסלול פסיבי אחר.
עדיף שיברר מה האנליסיטים אומרים על מניה פלונית (גוגל?) או פלמונית (טסלה?) ויקנה אותם,
או לחילופין שישים את הכסף במסלול מנייתי אקטיבי ע''י מנהלי הבית השקעות, = מיטב האנליסטים עובדים שם.
כל הרעיון במסלול מחקה מדד הוא למי שחושב שאין שום ייתרון לאנליסט כזה או לבית השקעות אחר, ורוצה להשיג את תשואת השוק הממוצעת, לא פחות, אבל גם לא יותר.
S&P 500 עלה ב36 חודש ב45 אחוז.

עוזיה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
ונאסדק עלה ב12 חודשים בכ 54%.
אז?

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אולי לא גאונים גדולים, אבל עובדה שהם הראשונים שזיהו
הם דווקא לא הראשונים שזיהו.
הלמן אלדובי היו הראשונים שפתחו מסלולים כאלו בקרנות השונות.

עוזיה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
אולי לא גאונים גדולים, אבל עובדה שהם הראשונים שזיהו
הם לא פתחו את המסלול הזה כדי להשיא לציבור תשואה גבוהה יותר, ממש לא.
אם כבר הם היו מעדיפים שתשים אצלם את הכסף בניהול אקטיבי (נניח מסלול מנייתי עם סיכון גבוה), והם אלו שהיו מחליטים להשקיע את רוב הכסף במדד, כך הם היו מרוויחים דמי ניהול גבוהים יותר מאשר מה שהם גובים במסלולים הפסיביים.
פתיחת המסלול הוא כתגובה לביקוש הציבור, בעקבות מודעות הולכת וגוברת של הציבור על יתרנות ההשקעה הפסיבית.
זה טרנד (חיובי!) של השנים האחרונות. ולא רק בארץ.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
ונאסדק עלה ב12 חודשים בכ 54%.
אז?
אז הוכחה נוספת לעדיפות הפאסביות מול האקטיביות.
...תגובה לביקוש הציבור, בעקבות מודעות הולכת וגוברת של הציבור על יתרנות ההשקעה הפסיבית.
זה טרנד (חיובי!) של השנים האחרונות. ולא רק בארץ.
אגב, ראיתי כלכלנים שטוענים שככל שיותר ויותר יהיו פאסיביים - כך יווצר יותר הזדמנויות לאקטיביים.
מה שאומר שיווצר מצב שתיק אקטיבי יוכל להכות את הסנופי.
יש בזה מן האמת.

עוזיה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
אז הוכחה נוספת לעדיפות הפאסביות מול האקטיביות.
אבל תיק עוקב נסדא''ק זה לא בדיוק תיק פסיבי...
וזו וודאי לא הוכחה- באותה מידה אם השקעת בגוגל טסלה ומייקרוסופט למשל עשית תשואה גבוהה אף יותר, אבל אף אחד לא מבטיח שהתשואות הללו יהיו גם בעתיד, כמאמר החכם 'אין בתשואות העבר בכדי להעיד על תשואות העתיד'.
זה אגב נכון גם לסנופי, אף אחד לא יכול להבטיח מה יהיה בעתיד.
אבל עדיין, מי שמאמין וחושב שהכלכה העולמית כאן כדי להישאר ולצמוח, שזה אומר שתמיד יהיו חברות שיתפתחו והשווי שלהם יעלה ויתבטא גם בשווי המניות שלהם, גם אם אינו יודע לומר אינו חברה תעלה ואיזו תרד, הגיוני מאוד שירצה להחזיק את כל החברות הגדולות בעולם, מתוך ציפיה לקבל את הממוצע של כלל השוק בעולם, שזה אומר השקעה פסיבית במחקה מדד עולמי.
מדד S&P500 אמנם אינו כלל השוק, ומשום כך הוא פחות מפוזר ממדד עולמי ובהכרח גם סוג של הימור על כלכלת ארה''ב, אבל עדיין הוא כולל בתוכו כ60% מסך שוק ההון בעולם, ולכן יש בו מידה די טובה של פיזור ופסיביות.
כמובן שיהיו אנשים זהירים יותר וחוששים יותר, שירצו דווקא את המדד העולמי, וכמו שכתבו כאן קודם זה תלוי גם בגודל התיק, בסיבולת סיכון, וכו' וכו'.

S&S

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אוטומציה עסקית
למעשה איפה אני פותח?
אני מעוניין להתחיל עם סכום ראשוני קטן באזור ה-10,000
ואח"כ הו"ק של כמה מאות שקלים
אמרו לי שיש אפשרות בלי לשלם (כמעט) דמי ניהול איפה אני פותח?

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
למעשה איפה אני פותח?
דבר עם @השקעות R הון יש לו ק.ש. באקסלנס. (אולי מתחת ל20 זה במקום אחר)
הו"ק אולי תעביר כסף לחשבון שלך בהשקעות, אבל זה לא ישקיע את זה אוטומטי.
אם כי אולי ניתן ליצור מראש הרבה פקודות מתוזמנות לתאריכים הנכונים.

עפולאיי

משתמש צעיר
למעשה איפה אני פותח?

דבר עם @השקעות R הון יש לו ק.ש. באקסלנס. (אולי מתחת ל20 זה במקום אחר)
הו"ק אולי תעביר כסף לחשבון שלך בהשקעות, אבל זה לא ישקיע את זה אוטומטי.
אם כי אולי ניתן ליצור מראש הרבה פקודות מתוזמנות לתאריכים הנכונים.
אחרי מעקב ארוך בתקופה האחרונה כאן בפורום אחרי הדיונים הכלכליים וכדאיות וההתאמה של מסלולי ההשקעה השונים. החכמה ממאמרי @מקצועי בלבד ומהודעותיו ששוות הון רב של @השקעות R הון. גם אני אשמח (אולי באשכול אחר) להסבר יותר מפורט למי פונים ואיך? (נכתב על זה כאן, בנק בית השקעות ומה שביניהם) היינו- למי שירוק בתחום מה הפרוצדורה הטכנית בפועל - כיצד לפתוח חשבון השקעות, ומה צריך לדעת לעשות או לא לעשות. כיצד לעשות הו"ק לחשבון ההשקעות ועוד.
(לכאורה זה פשוט, אבל מי שלא עשה את זה אף פעם צריך את זה.)

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אחרי מעקב ארוך בתקופה האחרונה כאן בפורום אחרי הדיונים הכלכליים וכדאיות וההתאמה של מסלולי ההשקעה השונים. החכמה ממאמרי @מקצועי בלבד ומהודעותיו ששוות הון רב של @השקעות R הון. גם אני אשמח (אולי באשכול אחר) להסבר יותר מפורט למי פונים ואיך? (נכתב על זה כאן, בנק בית השקעות ומה שביניהם) היינו- למי שירוק בתחום מה הפרוצדורה הטכנית בפועל - כיצד לפתוח חשבון השקעות, ומה צריך לדעת לעשות או לא לעשות. כיצד לעשות הו"ק לחשבון ההשקעות ועוד.
באופן כללי בית השקעות עדיף על בנק, למעט קרן כספית שהבנק מחוייב לתת ללא עמלה.
יש קישור פשוט באתר של @השקעות R הון - https://rhon.co.il/recommended/
הו"ק זה תלוי בבנק שלך, אתה יכול להקים הו"ק פשוטה להעברה חודשית לחשבון של הבית השקעות, אבל עדיין תצטרך להכנס לחשבון שם ולהשקיע את זה בפועל בתוך מניות/מדדים וכו'.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
למעשה איפה אני פותח?
האשכול הזה מיועד עבורכם

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה