התייעצות יש מסלול מחקה מדד S&P 500 כשר / הלכה?

דף גמרא

משתמש פעיל
לדעתי כיום הראל הכי טוב.
יש לי שם מחירים מהזולים בשוק!
פנסיה
במסלול S&P500 בדמי ניהול של 1.0% מהפקדה, ו 0.1% מצבירה.
קרן ההשתלמות ב0.6% מצבירה.
אם יש למישהו משהו יותר זול שלא יתבייש לומר!
לאשתי יש קרן השתלמות במנורה
דמי ניהול 0.5% מצבירה.

משושי

משתמש פעיל
יש הבדל בצמיחה והרווחים בין מסלולי ההלכה לרגילים?
הכל תלוי במדיניות ההשקעה
מסלולי ההלכה הרגילים לרוב הם סיכון לא גבוה, כך שהתשואה שם לא מי יודע מה, הS&P מניב תשואה גבוה בהרבה, וישנם מסלולים לא כשרים שכל מסלול מניב תשואה אחרת, הכלל בסוף בכל מקום סיכון=תשואה ככל שהסיכון גבוה יותר כך התשואה גבוה יותר.
לרוב בפנסיה וכדו' אין באמת מסלולים שהם סיכון אמיתי לקרן, אלא מקסי' שיהיו הפסדים כך שלא יהיה כדאי להוציא את הקרן אלא יצטרכו לחקות כמה שנים, ובפנסיה באמת לכן מומלץ כמה שנים לפני הפרישה להעביר את הכסף למסלול סולידי יותר

דף גמרא

משתמש פעיל
לרוב בפנסיה וכדו' אין באמת מסלולים שהם סיכון אמיתי לקרן, אלא מקסי' שיהיו הפסדים כך שלא יהיה כדאי להוציא את הקרן אלא יצטרכו לחכות כמה שנים, ובפנסיה באמת לכן מומלץ כמה שנים לפני הפרישה להעביר את הכסף למסלול סולידי
תוסיפו את זה שבפנסיה רגילה מלכתחילה רק 70% מהסכום חשוף לסיכון ממניות, ולפחות 30% מהסכום מקבל תשואה מובטחת מראש, שזה מקטין עוד יותר את הסיכון.

משי האמיתי

מנהל
מנוי פרימיום
לי יש במגדל מחקה מדד 500
0.9 מהפקדה ו0.15 מצבירה
שים לב שאם יש לך הרבה כסף צבור, רכיב הצבירה יכול להיות משמעותי בפער וחשוב שיהיה בו תשלום דמי ניהול נמוך יותר מההפקדה, אא"כ אתה מרוייח הרבה כסף וההפקדה היא ג"כ משמעותית.
בקיצור כל מקרה לגופו, אבל בהחלט זה נראה טוב.

משי האמיתי

מנהל
מנוי פרימיום

משושי

משתמש פעיל
תוסיפו את זה שבפנסיה רגילה מלכתחילה רק 70% מהסכום חשוף לסיכון ממניות, ולפחות 30% מהסכום מקבל תשואה מובטחת מראש, שזה מקטין עוד יותר את הסיכון.
ככל שידוע לי יש בזה הבדל בין פנסיה מקיפה לכללית, שבמקיפה 100% יכול להיות חשוף למדד

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

Ins

משתמש צעיר
הבהרה לעניין מסלולי ההלכה:
לפני כ15 שנה יצא מסלול ההלכה הראשון בקול רעש גדול, מיד כל החברות הוציאו מסלול כשר משלהם וקראו לו מסלול הלכה.
כיום, עם הביקוש והמודעות, ופעילות גופי הכשרות, יצאו/ הוכשרו מסלולים נוספים.
כך שלכל חברה מספר מסלולים כשרים, כשרק לאחד קוראים מסלול הלכה, אך לעניין הכשרות כולם כשרים אותו דבר ואין עדיפות למסלול ההלכה (כמובן רק מסלולים בעלי תעודה).
מסלולים מחקי מדדים חו"ל בדרך כלל תמיד כשרים בגלל אופי ההשקעה

אחת מיוחדת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
לדעתי כיום הראל הכי טוב.
יש לי שם מחירים מהזולים בשוק!
פנסיה
במסלול S&P500 בדמי ניהול של 1.0% מהפקדה, ו 0.1% מצבירה.
קרן ההשתלמות ב0.6% מצבירה.
אם יש למישהו משהו יותר זול שלא יתבייש לומר!
אשמח לפרטים חדשה בתחום...
מה זה המסלול הזה
איך הוא נחשב
אשמח אולי לקישור לפורום שדן בזה

blue eagle

משתמש פעיל
אשמח לפרטים חדשה בתחום...
מה זה המסלול הזה
איך הוא נחשב
אשמח אולי לקישור לפורום שדן בזה

יואו

משתמש רשום
זה כבר לא נכון
מה שנכון שלא מקבלים את התשואה של המניות על ה30%
אני יודעת שכן נכון
בידיעה ברורה
להעלות כאן את תקנון קרן הפנסיה?
אז במה 30% הנותרים מושקעים לטענתך?
אין כזה דבר שאין תשואה על חלק מהכספים

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני יודעת שכן נכון
בידיעה ברורה
להעלות כאן את תקנון קרן הפנסיה?
אז במה 30% הנותרים מושקעים לטענתך?
אין כזה דבר שאין תשואה על חלק מהכספים
יש תשואה קבועה על 30% מהכסף כשחלק מזה מגיע מאג"ח מיועדות [הכסף שהיה באג"ח מיועדות עד שזה השתנה] וחלק בהשקעה אחרת כשהמדינה מבטיחה שהתשואה בזה תהיה לפחות 5.15% בשנה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה