קופת גמל להשקעה מסלול השקעה מחקה מדד s&p500

שמואל המלך

משתמש פעיל
שלום וברכה קיבלתי מיועצת פנסיה להעביר את הפנסיה וההשתלמות והגמל שלי למסלול השקעה מחקה מדד s&p500
רציתי לשאול האם נכון להעביר את כל הכסף למסלול אחיד או שעדיף לפצל

נתיי

משתמש פעיל
האמת שזה תלוי כמה אתה קרוב לגיל פרישה ככל שמתקרבים יותר טווח החיסכון קטן ויש מקום לבחון אפיקי השקעה סולידים יותר
וצריך לשים לב שאם מדובר במשווק פנסיוני אזי הוא לא נחשב "בלתי תלוי" אלא א"כ מדובר ביועץ פנסיוני בהגדרה הרשמית לפי החוק.

שמואל המלך

משתמש פעיל
האמת שזה תלוי כמה אתה קרוב לגיל פרישה ככל שמתקרבים יותר טווח החיסכון קטן ויש מקום לבחון אפיקי השקעה סולידים יותר
וצריך לשים לב שאם מדובר במשווק פנסיוני אזי הוא לא נחשב "בלתי תלוי" אלא א"כ מדובר ביועץ פנסיוני בהגדרה הרשמית לפי החוק.
היא סוכנת ביטוח
נראה לי שזה כן תלוי כי יש לה איזה הטבה אם אני עובר דרכה

לארג'

משתמש מקצוען
איפה אני רואה נתונים של תשואות למסלול מחקה מדד S&P הלכה?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
ואני מוסיף ושואל האם זה זמן טוב כרגע להעביר צבירה לS&P500 או לחכות קצת?
מעקרונות ההשקעה הפאסיבית המודרנית
תמיד להיכנס בכל הכח.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שלום וברכה קיבלתי מיועצת פנסיה להעביר את הפנסיה וההשתלמות והגמל שלי למסלול השקעה מחקה מדד s&p500
רציתי לשאול האם נכון להעביר את כל הכסף למסלול אחיד או שעדיף לפצל
אפשר לפצל. אבל בכל מקרה לקחת רק מסלול מנייתי (זה שיעני נקרא עם סיכון מוגבר).

ברור שזה יכול לרדת בשנה הזו או בשנה אחרת. או אפילו שנתיים ברצף. לא רק שזה יכול לקרות, זה יקרה בוודאות אם לא עכשיו אז מאוחר יותר. אבל זה כלל לא משנה. מה שמעניין זה תשואה הממוצעת לאורך השנים. והיא הרבה הרבה יותר גבוה כל מסלול סולידי.

לגבי יועץ פנסיוני - זה בן אדם עם אינטרסים. לא הגיוני לסמוך על המלצות שלו בבחירה בין בית השקעות אחד לשני. לגבי בחירת המסלול באותו בית השקעות אולי אין לו הרבה אינטרסים אבל עדיין, לא הייתי סומך עליו.

לגבי מה שאומרים ספציפית על שנת 2024 זה כמובן שטויות במיץ. אף אחד לא יודע לחזות את שוק ההון.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה