התייעצות מי מהגולשים היה פעם באזור כסיף?

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אני הבנתי מה קורה פה, יש אנשים שבשום צורה לא מתכננים לגור לא בעיר חרדית, אכן, גם אם כסיף תקום במכפלות של הציבור החרדי כיום היא תהיה פלסטר, לא יותר מזה. אני טוען שוב ושוב הסיפור של ערים חרדיות נגמר, גם אם לא סופית זה בדרך. אין שום סיכוי עם איך שהתכנון היום מתנהל להדביק את הפער, וזה עוד שהחרדים פוליטית בשיא של השיא
השאלה היא האם יש רצון להקים עיר חרדית אם מבחינת תעסוקה בסופו של דבר יצאו מהעיר כל יום אוטובוסים לערים השכנות, כמו שכתבו -
האוטובוסים שיוצאים מדי בוקר ממו"ע וביתר, למרכזי התעסוקה הגדולים

די

משתמש סופר מקצוען
רק למגזר אחד מצאו פתרון בנגב, ושום אדמה קצת יותר קרובה
ממש לא נכון. הייתה החלטת ממשלה על איזה 15 יישובים חדשים בנגב (גם באזור כסיף לא רק בנגב המערבי) ורק אחד מהם חרדי.
אני טוען שוב ושוב הסיפור של ערים חרדיות נגמר,
והסיפור של ערים מעורבות חרדים וחילונים כידוע לא מתחיל ולא נגמר, אז הצפי שלכם הוא שהחרדים יגורו באוהלים? (דווקא מאוד זול).
אין עתיד לערים מעורבות חרדים וחילונים, אף אחד לא רוצה את זה לא הציבור החרדי, לא הציבור החילוני, ולא הנציגים החילונים (רק הנציגים החרדיים רוצים את זה, ובדיעבד כי אומרים להם שזו האפשרות היחידה).
לעומת זאת יישובים חרדיים (או הרחבת יישובים חרדיים קיימים) כולם רוצים את זה הציבור החרדי, הציבור הכללי (חוץ מכמה ירוקים שיתנגדו לכל בנייה חדשה), הנציגים החרדיים והנציגים החילוניים. ולגבי "קיימות הכלכלית" כתבתי כבר שאפשר לבטל את ההנחה בארנונה לערים אלו (סך הכל 300 ש"ח למשפחה לחודש וחיסכון מאות אלפי ש"ח במחיר הדירה) ואז אין צורך בשום מענקי איזון.

ייד

משתמש מקצוען
באמת נראה לך שהתכוונתי לים?
הכלכלה בעיר מתבססת על תל אביב.
חמישים אחוז מבוגרות הסמינרים בבני ברק עובדות בתל אביב.
מגדלי בסר בבני ברק לא היו יכולים להחזיק בלי תל אביב.
זה נכון גם לתחומים אחרים, אבל כלכלית זה הכי חשוב.
כיום כל עיר (למעט ירושלים) מתבססת על הערים שלידה מבחינה תעסוקתית ומעוד בחינות.
תסתכל על כמות האוטובוסים שיוצאים מדי בוקר ממו"ע וביתר, למרכזי התעסוקה הגדולים.
גם עיר עשירה ומצליחה לא יכולה לעמוד לבד במאה אחוז, ק"ו שמדובר בעיר חרדית מתפתחת.
בני ברק קיימת עשרות שנים לפני מגדלי בסר
למרות העליה ביציאה של בנות סמינרים לעבודה בתל אביב זה לא מתקרב ל50% וגם לא ל15%.
אנחנו לא מחפשים להקים עיר עשירה ולא מעניין אותנו מה יהיה התל״ג שלה אלא מגורים בזול.
רוב הציבור החרדי לא מתפרנס מהיי טק ואחוז גבוה מעובדי ההייטק עובדים מרחוק ולכן ל90% מהציבור המקום מתאים מבחינה כלכלית
רוב ההכנסות במשפחה חרדית ממוצעת יורד כיום למשכנתא או שכירות
אם תוכל להוריד את העול המטורף הזה אנשים יחיו מצוין גם עם שליש משכורת.
מקובל לתכנן ערי לויין בתכנון חילוני אבל בתכנון לחרדים בהחלט אין צורך בעיר הסמוכה
תחבורה ציבורית ומרפאות יש לעיר חרדית גדולה יותר מלעיר חילונית ממוצעת כי הביקוש יותר גבוה וזה ריוחי
חנויות ממילא קונים בנפרד (יש אנשים שיוצאים לקניות בעיר הסמוכה אבל זה לא צורך קריטי)
ובילויים אנחנו לא מחפשים
מטרופולין חרדי זה מקום שיש בו שטיבלך פעילים, מוסדות מגוונים ואיכותיים, ישיבות וסמינרים, סופרים זולים וחנויות ביגוד חרדיים וכדו׳, ועם עתודות הבניה של כסיף היא יכולה להיות מטרופולין אזורי לכל קהילות הדרום

חרישאי

משתמש מקצוען
ממש לא נכון. הייתה החלטת ממשלה על איזה 15 יישובים חדשים בנגב (גם באזור כסיף לא רק בנגב המערבי) ורק אחד מהם חרדי.

והסיפור של ערים מעורבות חרדים וחילונים כידוע לא מתחיל ולא נגמר, אז הצפי שלכם הוא שהחרדים יגורו באוהלים? (דווקא מאוד זול).
אין עתיד לערים מעורבות חרדים וחילונים, אף אחד לא רוצה את זה לא הציבור החרדי, לא הציבור החילוני, ולא הנציגים החילונים (רק הנציגים החרדיים רוצים את זה, ובדיעבד כי אומרים להם שזו האפשרות היחידה).
לעומת זאת יישובים חרדיים (או הרחבת יישובים חרדיים קיימים) כולם רוצים את זה הציבור החרדי, הציבור הכללי (חוץ מכמה ירוקים שיתנגדו לכל בנייה חדשה), הנציגים החרדיים והנציגים החילוניים. ולגבי "קיימות הכלכלית" כתבתי כבר שאפשר לבטל את ההנחה בארנונה לערים אלו (סך הכל 300 ש"ח למשפחה לחודש וחיסכון מאות אלפי ש"ח במחיר הדירה) ואז אין צורך בשום מענקי איזון.
זה שאף אחד לא רוצה את זה לא אומר שזה לא יקרה, זה מה שיש וזה יקרה מהכרח אם לא מרצון.
המדינה לא מוכנה לבנות ערים חרדיות, ההוכחה שהם לא קמו ב20 שנים האחרונות, זה שהחילונים והחרדים לא רוצים להתערבב זה נכון חלקית, אבל כש10 אלף זוגות מתחתנים בשנה והמספרים רק יגדלו זה פשוט יקרה, כי בסוף אנשים צריכים לגור באיזה מקום.
לגבי ההנחה בארנונה, היא לא תבוטל בחיים, זה מינימום שגם מדינה קפיטלסטית תשאיר, ק"ו מדינה עם מאפיינים רבים סוציאלים כמו ישראל, זה ודאי לא רלוונטי כשדנים על פתרונות ומצוקת דיור, יען זה חשוב לעוד אנשים חוץ מלחרדים, יש פה מספיק שנהנים מזה. זה גם הרבה יותר מ300 לחודש בהמון מקרים, אני אישית משלם יותר מפי 2 לחודש, מה שאומר שאם היה לי יותר מ50 אחוז הנחה מה שהרבה זכאים לו אני כבר עוקף את הסכום הזה.
וגם אם ההנחה תבוטל אני לא חושב שלא יצטרכו מענקי איזון, עיר צורכת המון כסף, לא נראה לי שאם תושבים ישלמו 100 אחוז העירייה לא תצטרך שח מהמדינה, זה תלוי בערים ותלוי עוד יותר בשטחי מסחר, באופן עקרוני נהוג לומר שארנונה ממגורים בלבד היא גרעונית

חרישאי

משתמש מקצוען
בני ברק קיימת עשרות שנים לפני מגדלי בסר
למרות העליה ביציאה של בנות סמינרים לעבודה בתל אביב זה לא מתקרב ל50% וגם לא ל15%.
אנחנו לא מחפשים להקים עיר עשירה ולא מעניין אותנו מה יהיה התל״ג שלה אלא מגורים בזול.
רוב הציבור החרדי לא מתפרנס מהיי טק ואחוז גבוה מעובדי ההייטק עובדים מרחוק ולכן ל90% מהציבור המקום מתאים מבחינה כלכלית
רוב ההכנסות במשפחה חרדית ממוצעת יורד כיום למשכנתא או שכירות
אם תוכל להוריד את העול המטורף הזה אנשים יחיו מצוין גם עם שליש משכורת.
מקובל לתכנן ערי לויין בתכנון חילוני אבל בתכנון לחרדים בהחלט אין צורך בעיר הסמוכה
תחבורה ציבורית ומרפאות יש לעיר חרדית גדולה יותר מלעיר חילונית ממוצעת כי הביקוש יותר גבוה וזה ריוחי
חנויות ממילא קונים בנפרד (יש אנשים שיוצאים לקניות בעיר הסמוכה אבל זה לא צורך קריטי)
ובילויים אנחנו לא מחפשים
מטרופולין חרדי זה מקום שיש בו שטיבלך פעילים, מוסדות מגוונים ואיכותיים, ישיבות וסמינרים, סופרים זולים וחנויות ביגוד חרדיים וכדו׳, ועם עתודות הבניה של כסיף היא יכולה להיות מטרופולין אזורי לכל קהילות הדרום
מכיוון שעוד לא קמה עיר חרדית בסגנון שאתה מתאר, נראה לי שלקבוע שעיר כזו יכולה להתקיים בקלות זו ממש יומרנות.
עיר (גם חרדית ) בתחילתה סובלת מהמון חוסרים וקשיים, בלתי אפשרי לא להשתמש בערים הקרובות.
לגבי הייטק מעסיקים ממש לא מתלהבים להעסיק מרחוק, אני לא יודע למה הכוונה באחוז גבוה שעובד מהבית, אבל זה ודאי לא רוב.

חרישאי

משתמש מקצוען
הייתה החלטת ממשלה על איזה 15 יישובים חדשים בנגב
זה נכון, השאלה היא למה רק לחרדים זה הפתרון היחיד, ועוד יותר שאלה האם החילונים התלהבו מהפתרון ויצרו שם חיים או שהחרדים ישארו שם לבד

%;

משתמש פעיל
מכיוון שעוד לא קמה עיר חרדית בסגנון שאתה מתאר, נראה לי שלקבוע שעיר כזו יכולה להתקיים בקלות זו ממש יומרנות.
עיר (גם חרדית ) בתחילתה סובלת מהמון חוסרים וקשיים, בלתי אפשרי לא להשתמש בערים הקרובות.
לגבי הייטק מעסיקים ממש לא מתלהבים להעסיק מרחוק, אני לא יודע למה הכוונה באחוז גבוה שעובד מהבית, אבל זה ודאי לא רוב.
מטריקס במודיעין עילית - זו לא דוגמא לאפשרות להקים בית תוכנה בעיר חרדית?

די

משתמש סופר מקצוען
זה שאף אחד לא רוצה את זה לא אומר שזה לא יקרה, זה מה שיש וזה יקרה מהכרח אם לא מרצון.
למה אתה חושב שיותר ריאלי לערבב את החרדים עם החילונים מאשר שהחרדים יגורו בנפרד? בכל מקרה צריך לבנות דירות לחרדים מה זה משנה איפה יבנו אותם?
השאלה היא למה רק לחרדים זה הפתרון היחיד
זה ממש לא הפתרון היחיד.
יש עוד אלפי דירות לחרדים ברכסים/אלעד/ביתר/בית שמש (כפוף לר"ע חרדי)/עמנואל/קריית גת/הר יונה בכל טווח המחירים.

חרישאי

משתמש מקצוען
מטריקס במודיעין עילית - זו לא דוגמא לאפשרות להקים בית תוכנה בעיר חרדית?
זו דוגמא מצויינת לעובדות הייטק במחיר של קופאיות, על כל פנים מודיעין עילית הוקמה קרוב מאד לירושלים וקצת פחות קרוב לגוש דן, זה לא יוכל להוות דוגמא לעיר עצמאית, עד היום מאות מאות של אברכים ונשים יוצאים כל יום מהעיר לירושלים בני ברק וכו’

חרישאי

משתמש מקצוען
למה אתה חושב שיותר ריאלי לערבב את החרדים עם החילונים מאשר שהחרדים יגורו בנפרד? בכל מקרה צריך לבנות דירות לחרדים מה זה משנה איפה יבנו אותם?

זה ממש לא הפתרון היחיד.
יש עוד אלפי דירות לחרדים ברכסים/אלעד/ביתר/בית שמש (כפוף לר"ע חרדי)/עמנואל/קריית גת/הר יונה בכל טווח המחירים.
לא ענין של ריאלי, ענין של מה קורה בפועל, המידנה לא מוכנה לקדם ערים חרדיות, אז זה מה שקורה בפועל, לבד, בלי תכנון אסטרטגי

חרישאי

משתמש מקצוען

זה ממש לא הפתרון היחיד.
האלפי יחי"ד זה מדהים אבל בשום צורה לא מספיק.

די

משתמש סופר מקצוען
לא הבנתי מה העניין לכתוב נגד כסיף. מי שלא רוצה שלא ילך לשם. וכאילו יש לציבור החרדי עודף פתרונות דיור (אם כסיף זה במקום קריית גת אז באמת עדיף קריית גת, אבל אם יהיה את שניהם למה לא?)

חרישאי

משתמש מקצוען
לא הבנתי מה העניין לכתוב נגד כסיף. מי שלא רוצה שלא ילך לשם. וכאילו יש לציבור החרדי עודף פתרונות דיור (אם כסיף זה במקום קריית גת אז באמת עדיף קריית גת, אבל אם יהיה את שניהם למה לא?)
הענין הוא להבין האם זו אופציה או זריית חול, כי אם זו לא אופציה אולי הציבור יעשה מהלכים אחרים שישנו את השוק

%;

משתמש פעיל
זו דוגמא מצויינת לעובדות הייטק במחיר של קופאיות, על כל פנים מודיעין עילית הוקמה קרוב מאד לירושלים וקצת פחות קרוב לגוש דן, זה לא יוכל להוות דוגמא לעיר עצמאית, עד היום מאות מאות של אברכים ונשים יוצאים כל יום מהעיר לירושלים בני ברק וכו’
האם יש בכלל עיר חרדית 100% שנשים לא יוצאות ממנה לעבודה בערים אחרות?
זו אמורה להיות הצבת מראה מול עסקני התעסוקה במגזר...

חרישאי

משתמש מקצוען
אם יש לך אפשרות להקים עיר נוספת - תקים...
למה להרוס פתרונות שיכולים לעזור לאנשים עם הלך רוח מעט שונה ממך?
אני לא הורס, אני מנסה להבין איך זה אמור לעבוד, מבחינתי הבעיה היא לא תעסוקה, ולא מרחק, אלא אזור בעייתי מאוד, אם זה יצליח זה יהיה מעולה

חרישאי

משתמש מקצוען
האנשים שמנסים לשכנע את הציבור לגור בחריש (לא אתה) וטוענים שעידן הערים החרדיות נגמר, פשוט משקרים לציבור בעיניים. אין הבדל בין שכונה חרדית צמודה לעיר חילונית לבין מודיעין עילית שצמודה למודיעין. חרדים שיגורו בבניינים ביחד עם חילונים לא יהיה בהיקף נרחב.
אני לא משקר לאף אחד אלא מנתח את המציאות איך שאני רואה אותה, לא רואה שוב ביתר או קרית ספר קמות, זה גם לא קורה באמת, בוא לא נשכח שאפילו באלעד דירות משווקות היום בתוכניות ממשלתיות שגם חילונים יכולים לזכות בהם, אז מי ערב שעיר זולה רצח בדרום ש80 אחוז ממנה אמור להיות משווק במחיר מטרה לא תתפוצץ גם בחילונים, ועוד מסוציו אקונומי נמוך

%;

משתמש פעיל
זה לא יוכל להוות דוגמא לעיר עצמאית, עד היום מאות מאות של אברכים ונשים יוצאים כל יום מהעיר לירושלים בני ברק וכו’
לא נראה לי שיש גם עיר חילונית כזו, אולי אילת ומצפה רמון
אתה מודה למעשה שאין דבר כזה "עיר עצמאית" אפילו במגזר הכללי...
איך לדעתך מסתדרים עם עבודה במגזר הכללי בדרום?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה