התייעצות מי מהגולשים היה פעם באזור כסיף?

דוּבי

משתמש מקצוען
חבל על הדיבורים
תפתחו סקר מי מהגולשים כאן ילך לגור שם

נדבר אח"כ
ראיתם בעינכם איפה זה ממוקם?
אני ראיתי בעיני את המיקום המדוייק ואני הראשון שמתנדב להצביע בסקר
מחכה ומצפה בכיליון עיניים שתיפתח כבר האפשרות לרכוש דירה (כמובן רק אם זה במחירים סבירים כמו שהבטיחו)
ולא רק אני חושב שזה בשורה אלא ציבור ענק
וחבל על הדיבורים נחכה ונראה...אני דבר אחד יכול להמר שזה לא יהיה כמו ירוחם דימונה ואפי' ערד
עדיף להגיע לאזור ולראות בעיניים

במה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אני לא אתן לילדה בת 16 ללכת לבד בלילה בשום שכונה חילונית בירושלים, ובטח לא בחריש,
וגם בעיר חרדית לא תמיד, ולא בכל מקום
עיר חרדית לא נסמכת על עיר חילוניות ורוב תושביה לא יכירו את באר שבע
כמו שרוב הבני ברקים לא מכירים את תל אביב
אני לא יודע אם אתה גר בבני ברק או לא.
אבל רוב הבני ברקים מכירים את תל אביב, ומקבלים מתל אביב די הרבה שירותים.
ואם לא תל אביב אז ערים אחרות באזור.
אבל כסיף או כל עיר חדשה לא תהיה כמו בני ברק, היא תהיה כמו מודיעין עילית וביתר.
וכל עיר בינונית צריכה להסתמך על עיר גדולה.
אז לביתר יש את ירושלים, ומ"ע גם קרובה לירושלים אבל עדיין אין (כמעט) אחד במו"ע שלא מכיר והיה במודיעין.
כך שחייבים להסתמך על הערים בסביבה.

ייד

משתמש מקצוען
אז לביתר יש את ירושלים, ומ"ע גם קרובה לירושלים אבל עדיין אין (כמעט) אחד במו"ע שלא מכיר והיה במודיעין.
בני ברק לא מתבססת על תל אביב בשום פרמטר גם אם נוסעים שם לים ולטייל
לא גרתי במו״ע אבל אני לא רואה סיבה שתושב מצוי יצטרך לחפש משהו במודיעין (יש שם פארק גדול אבל זה כמובן לא צורך ולא נקרא להסתמך)

%;

משתמש פעיל
מה עם באר שבע?

אגב, במסגרת תוכנית החומש של רכבת ישראל צפוי לקום קו רכבת בין באר שבע לערד שיכלול תחנה ליד כסיף
הקסניקי"ם והביתר'ניקים יכולים לקנא...

חרישאי

משתמש מקצוען
ורביעית, מבחינה ביטחונית את החדשות הכי מפחידות במבצע שומר החומות
הנה טעות גסה, כביש 31 במהלך שומר החומות היה אקס טריטוריה של השבטים באזור, עמודי תאורה נעקרו וכל הכביש היה כמדורת אש, ה שטרה הגיעה להסכמה עם השייח של אחד השבטים שהוא יגן על הכביש

חרישאי

משתמש מקצוען
אני לא אתן לילדה בת 16 ללכת לבד בלילה בשום שכונה חילונית בירושלים, ובטח לא בחריש,
וגם בעיר חרדית לא תמיד, ולא בכל מקום
עיר חרדית לא נסמכת על עיר חילוניות ורוב תושביה לא יכירו את באר שבע
כמו שרוב הבני ברקים לא מכירים את תל אביב
אז בחריש זה אפשרי, בבאר שבע לא, אין תחושת בטחון לנשים בלילה בבאר שבע תבדוק את זה, ואכמ"ל וד"ל, ובהחלט עיר חדשה תסתמך על עיר גדולה לידה, לפחות בשנים הראשונות, בתור ילד בק"ס היה לנו המון מה לחךש בירושלים, כן, גם בנקים ורופאים

חרישאי

משתמש מקצוען
מה עם באר שבע?

אגב, במסגרת תוכנית החומש של רכבת ישראל צפוי לקום קו רכבת בין באר שבע לערד שיכלול תחנה ליד כסיף
הקסניקי"ם והביתר'ניקים יכולים לקנא...
שאלה, האם תושב גאולה צריך לקנא בתושב כסיף, לכסיפאי תהיה רכבת ולתושב גאולה אין, הוא חייב בשביל להגיע לגאולה ללכת ברגל

חרישאי

משתמש מקצוען
לא יודעת מה היה לפני תשע שנים כשהיית
הייתי שם השבוע, הילדים נהנו מאד וגם אנחנו
הבאנו קורקינטים, משטחי רכיבה, מצאנו צב, האכלנו ברווזים, והאגם מדהים ביופיו
מאמינה שזה תלוי תקופה.
ירוחם זה יישוב מדהים סיכוי טוב שאם הקהילה הייתה מגוונת הייתי גר שם, זה לא סותר את הבעייתיות של כסיף, ירוחם עלתה פה סתם כניסיון להוכיח על חוסר משילות ספציפית בירוחם השבט שיושב בירידה למכתש סבבה לגמרי עד כמה שזכור לי

חרישאי

משתמש מקצוען
לא יודעת מה היה לפני תשע שנים כשהיית
הייתי שם השבוע, הילדים נהנו מאד וגם אנחנו
הבאנו קורקינטים, משטחי רכיבה, מצאנו צב, האכלנו ברווזים, והאגם מדהים ביופיו
מאמינה שזה תלוי תקופה.
הפארק בהחלט מדהים, הייתי שם לפני שנתיים בפסח, גן עדן במדבר, כבדרך אגבב לפגישה ראשונה עם אשתי יצאתי ממצפה רמון, הפגישה הייתה בעכו, שתבינו עד כמה גדולה אהבתי למדבר

ייד

משתמש מקצוען
אז בחריש זה אפשרי, בבאר שבע לא, אין תחושת בטחון לנשים בלילה בבאר שבע תבדוק את זה, ואכמ"ל וד"ל, ובהחלט עיר חדשה תסתמך על עיר גדולה לידה, לפחות בשנים הראשונות, בתור ילד בק"ס היה לנו המון מה לחךש בירושלים, כן, גם בנקים ורופאים
גם בירושלים, תל אביב, חריש וכל מקום חילוני אחר אין תחושת ביטחון לנשים בלילה (וגם במקום חרדי מאוד תלוי איפה..) (אני משער שאין לך ילדה בת 16....)
הוא אשר דיברתי ממודיעין עלית נסעתם לירושלים ולא למודיעין
גם תושבי כסיף יסעו לירושלים או אשדוד ולא לבאר שבע...

חרישאי

משתמש מקצוען
לא. כי אני לא גרה בב"ש ואין לי עדיין ילדים בגיל 16, כך שאני לא יודעת מה מתאים לגיל כזה
ומאמינה שזה תלוי באזורים, ובערים ובהורים.
ובאר שבע כן מלאה בבדואים, באזור התחנה המרכזית, בתוך השכונות פחות, יש הרבה שכונות שממש לא.
אז בבאר שבע יש בעיה קשה של תחושת בטחון וד"ל

חרישאי

משתמש מקצוען
גם בירושלים, תל אביב, חריש וכל מקום חילוני אחר אין תחושת ביטחון לנשים בלילה (וגם במקום חרדי מאוד תלוי איפה..) (אני משער שאין לך ילדה בת 16....)
אתה פשוט לא מבין על מה אתה מדבר וחבל, אין אפשרות להרחיב מעל גבי הפורום הזה, לפעמים החסימות במחשבים שלנו גורמות לתמימות מסוכנת, סורי, אם יצא לך ח”ו לשבת על מחשב עם אתרוג או סינון פחות מנטפרי ולחפש בגוגל על בדואים ובאר שבע אתה תדבר אחרת

חרישאי

משתמש מקצוען
בשביל בנק??? רופא??? אתה גרת/גר בפריפריה באמת נראה לך שככה דברים עובדים?

%;

משתמש פעיל
שאלה, האם תושב גאולה צריך לקנא בתושב כסיף, לכסיפאי תהיה רכבת ולתושב גאולה אין, הוא חייב בשביל להגיע לגאולה ללכת ברגל
אף אחד לא מדמיין שתקום "שכונת גאולה" חדשה במקום כלשהו בארץ, ועוד במחירים הגיוניים...
אפילו בקרית גת אין מרכזים מסחריים בתוך השכונות החרדיות (למעט סופרמרקט אחד שנבנה בשנים האחרונות)

חרישאי

משתמש מקצוען
אף אחד לא מדמיין שתקום "שכונת גאולה" חדשה במקום כלשהו בארץ, ועוד במחירים הגיוניים...
אפילו בקרית גת אין מרכזים מסחריים בתוך השכונות החרדיות (למעט סופרמרקט אחד שנבנה בשנים האחרונות)
לא זה מה ששאלתי, מה שאמרתי הוא ששום קסניק או ביתרי לא יקנא בכסיפאי בגלל שיש לו רכבת. רכבת זה בונוס נחמד לפריפריאלים, זה לא הופך את הפריפריה למרכז

ייד

משתמש מקצוען
אתה פשוט לא מבין על מה אתה מדבר וחבל, אין אפשרות להרחיב מעל גבי הפורום הזה, לפעמים החסימות במחשבים שלנו גורמות לתמימות מסוכנת, סורי, אם יצא לך ח”ו לשבת על מחשב עם אתרוג או סינון פחות מנטפרי ולחפש בגוגל על בדואים ובאר שבע אתה תדבר אחרת
אתה צעיר ותמים ולא יודע מה זה לגדל ילדות בנות 16
אף בן אדם עם ראש על הכתפיים לא נותן לבת שלו ללכת לבד.... בלילה... ובפרט במקום חילוני....
מרכזי הערים בפרט, ובטח אזורי בילוי הם מסוכנים מאוד מי שלא מכיר שלא יכיר לעולם !!!

חרישאי

משתמש מקצוען
אתה צעיר ותמים ולא יודע מה זה לגדל ילדות בנות 16
אף בן אדם עם ראש על הכתפיים לא נותן לבת שלו ללכת לבד.... בלילה... ובפרט במקום חילוני....
מרכזי הערים בפרט, ובטח אזורי בילוי הם מסוכנים מאוד מי שלא מכיר שלא יכיר לעולם !!!
ועדיין עם כל צעירותי ותמימותי אני מודע לזה שבחלקים מהנגב המזרחי לשלוח ילדה בת 16 בחוץ מסוכן עובדתית פי 700 ממרכז עיר חילונית במרכז, זו עובדה, לא חשש מ..., אז חשוב שוב אם תרצה שנכדותיך יגדלו שם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה