דיון מחירי הדירות לאן?

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אשקלון ליד הים דירות לפינוי בינוי לענ"ד שווה!
קצת חסידה של הים
אבל מה לעשות שזה משאב טבע נדיר!
אני גם בעד אשקלון , בגלל מרחק סביר מירושלים ובני ברק ועיר מפותחת , רק חסר שם קהילה חרדית וזה יהיה שיחוק אדיר אבל לא הייתי מסכימה שחסר בארץ שלנו דירה מול הים (אשקלון אשדוד גוש דן שרון חיפה עכו נהריה ועוד מלא מושבים וקיבוצים) וגם יש בעיה קטנה של מקום מועד לטילים

לארג'

משתמש מקצוען
שימו לב לנתון מעניין
קחו זו"צ שקיבל 700 אל"ש מ2 ההורים
ורוצה לקנות דירה בבי"ש על הנייר ב1.7 מיליון
משכנתא של מיליון
בהנחה והריבית הממוצעת היא 5% זה 50 אל"ש לשנה (חודשי 4166 אל"ש ריבית)
לכאו' בחברה בריאה הזו"צ צריך לקחת את ה700 אל"ש לשים בפקדון ברוב הבנקים יקבל בין 4 ל5 אחוז שזה יוצא 2625 לחודש מאמינה שאפשר לשכור יח"ד בב"ב בי"ש במחיר הזה או בקצת יותר)
לביינתים הוא חוסך ריביות של 4166 אל"ש בחודש. לא נשמע יותר הגיוני?

הבעיה שימשיכו לקנות ולקנות וזה יעלה שוב את המחירים ואז כל החסכון הזה כבר לא משתלם!
זה מה ש@ ניק 109814 כותב פה כבר שנה

כמו הרוח

משתמש מקצוען
אני גם בעד אשקלון , בגלל מרחק סביר מירושלים ובני ברק ועיר מפותחת , רק חסר שם קהילה חרדית וזה יהיה שיחוק אדיר אבל לא הייתי מסכימה שחסר בארץ שלנו דירה מול הים (אשקלון אשדוד גוש דן שרון חיפה עכו נהריה ועוד מלא מושבים וקיבוצים) וגם יש בעיה קטנה של מקום מועד לטילים
אני לא מדברת ביחס לציבור שלנו על השקעה כללית
ואכן יש מקומות והם מתייקרים מאוד
נתניה כבר התייקרה
עכשיו נשאר עדיין חדרה נהריה אשקלון
אבל תזכרו טוב דירות במרחק הליכה לים ימשיכו להתייקר מאוד

כמו הרוח

משתמש מקצוען
אבל אני לא מכלילה
כל עסקה לגופה
כמו שכתבתי בעבר
על אזורים מסוימים ותנאים מסוימים
יהיו אזורים עםמירידות ברורות
זה לגבי השקעה
לגבי מגורים זה ענין אחר

ר' יהונתן

משתמש פעיל
הלוואי הלוואי
שנראה את זה באזורי הביקוש
כמו ב"ב פ"ת וכו
אני חושבת שביחס לעליית הריבית המטורפת הירידות עדיין לא דרמטיות!
השאלה כמה זמן נחזיק עם ריביות כאלו.
אם ירד המחירים יעלו בחזרה.
ואם ישאר בגובה הזה והמחירים ירדו עוד 100 200 אל"ש זה לא יעזור לאפאחד וודאי לא לזו"צ שצריך לקחת משכנתאות ל
לא כל הארץ זה אזורי ביקוש
אבל גם בב''ב ופ''ת יש ירידת מחירים אפשר לראות זאת בכמות שלטים שיש למכירה על הדירות בהיקף חסר תקדים שזה אחד הסימנים המובהקים שיש ירידת מחירים

כמו הרוח

משתמש מקצוען
לא כל הארץ זה אזורי ביקוש
אבל גם בב''ב ופ''ת יש ירידת מחירים אפשר לראות זאת בכמות שלטים שיש למכירה על הדירות בהיקף חסר תקדים שזה אחד הסימנים המובהקים שיש ירידת מחירים
כבר נדוש
מחפשת תקופה ארוכה לבת שלי דירה
לא מכירה נתונים על דירות גדולות
אבל בדירות הקטנות לזוצ רק עליה
ותאמין לי שאני חזק עם מתווכים יד 2 וכו

כמו הרוח

משתמש מקצוען
ויותר מזה היום יותר קשה לי לקנות לה מבעבר
כי גם המחירים לא ירדו וגם ההחזר החודשי עלה בטירוף

גולש בנט

משתמש מקצוען
הסעיף שמסתתר בנתוני הלמ״ס ומגלה: זו לא ירידה במחירי הדיור, זו צניחה

מחירי הדירות החדשות בשוק החופשי רשמו ירידה של כ-5.8% בתוך 4 חודשים, קצב רצחני של כ-18% בשנה, ואזהרה ענפית חמורה ביותר. כך עולה מנתוני הלמ"ס שפורסמו היום (שישי). זאת במקביל לירידה חודשית של 0.2% שנרשמה במדד הכולל של מחירי הדירות, שפתח את 2023. ובמקביל, מחירי השכירות מוסיפים לעלות וללחוץ לכיוון של עליות נוספות בקצב האינפלציה והריבית. התגובות הפוליטיות שמגיעות לנוכח הנתונים, מדאיגות, לנוכח ההתעלמות שהן מגלות מנתונים לא נוחים.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
מה שכדאי לשים לב: אם כדברי כמה מהחברים, שלא יעזור תעזור ירידה של 100-200 אל"ש, שהיא סברא נכונה לכאו'. אם כן בעצם מצפים להתפוצצות בועה/ הגעה לתקרת מחירים בעקבות עליית ריביות. חשוב להבין שבכזה מצב 90-99% שהממשלה תהיה מעורבת, ואני לא חושב שהיא דואגת לדירות שלנו, אלא יותר ליציבות הבנקים (אפשר להסכים למרות שזה כואב)
לא צריך ללכת עד לשם...
הבנקים בעצמם לא מעוניינים בירידה חזקה של הדיור

חלק גדול מכספם הם עושים ממתן הלוואות לחברות בנייה
וממילא ממש לא כדאי להם שהמחירים ירדו מדאי וכך שולי הרווח ירדו

בנוסף התפוצצות בועה זה משאלת לב
כי בועה אמורה להתפוצץ שיש בעיה כלכלית אמיתית
ולא משהו מלאכותי כמו ריבית

כמו הרוח

משתמש מקצוען

נערך לאחרונה ב:

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
להשקעה גרידה אני לא עפה על המקום (במחירים של היום)

מסכים איתך לגבי קניית דירה חדשה מקבלן, כעת זה די יקר אבל יש עסקאות טובות דירות יד 2 עם פינוי בינוי מתקדם
ואז הרווח הוא 400-500 אלף ש"ח (ויש גם יותר) אבל חשוב לבדוק היטב כי יש הרבה שמפרסמים פינוי בינוי מתקדם
ובאמת לא מתקדם שם כלום, וכן חשוב לבדוק האם יש צורך בקרקע משלימה: https://www.prog.co.il/threads/איפה-כדאי-לקנות-דירה-בתקופה-הזאת.768757/page-205#post-10764237
אשקלון ליד הים דירות לפינוי בינוי לענ"ד שווה!
בכל אשקלון אין הרבה מתחמי פינוי בינוי מתקדמים, בסה"כ 3 מתחמים.
יש מתחם אחד שהתבע כבר אושרה
מתחם אחד באמצע שינוי תבע
ועל הים יש רק מתחם אחד שהתחיל שינוי תבע.
אני גם בעד אשקלון , בגלל מרחק סביר מירושלים ובני ברק ועיר מפותחת

קרית מלאכי יותר קרובה
קרית גת ואשקלון באותו מרחק מי-ם וב"ב ות"א.

לקרית גת יש מעלה שהיה יושבת על כביש שש ואיזור תעשיה מפותח (אינטל HP ועוד)
ולאשקלון יש מעלות אחרות, קירבה לים, מכללות, ובית חולים.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה