איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
כמדומני שהגר"ד כהן שליט"א בעד המקום הזה
אני לא יודע, אבל משהו מאוד מעניין אני רוצה לספר עליו:

עלינו לביתו בעניין של עכו, הוא מאוד התלהב וחתם אבל הייתה אנקדוטה מעניינת שהראתה לי את חכמתו הרבה, דדא ביה כולא ביה:

אנחנו הכנו (כפי שמקובל אצל גדולי ישראל שאין להם זמן) מכתב ערוך ומסודר שהוא צריך רק לחתום. הוא קרא את זה, ואמר שהוא לא יחתום על זה, לא בגלל שזה לא בסדר, אלא שאם הוא חותם על משהו שאנחנו הכנו במחשב זה אומר שהוא סומך עלינו (על ועד הדיור) במאה אחוז, ולא היא, הוא ממש לא מתכוין להגיד שהוא סומך עלינו אלא רק על העניין של עכו.

לכן הוא לקח חלק לבן של דף וכתב על זה שהוא בעד עכו וכו' וחתם.

זעירא דחברייא

משתמש פעיל

עלינו לביתו בעניין של עכו, הוא מאוד התלהב וחתם אבל הייתה אנקדוטה מעניינת שהראתה לי את חכמתו הרבה, דדא ביה כולא ביה:

אנחנו הכנו (כפי שמקובל אצל גדולי ישראל שאין להם זמן) מכתב ערוך ומסודר שהוא צריך רק לחתום. הוא קרא את זה, ואמר שהוא לא יחתום על זה, לא בגלל שזה לא בסדר, אלא שאם הוא חותם על משהו שאנחנו הכנו במחשב זה אומר שהוא סומך עלינו (על ועד הדיור) במאה אחוז, ולא היא, הוא ממש לא מתכוין להגיד שהוא סומך עלינו אלא רק על העניין של עכו.

אולי אתה יודע מה דעת של הגרמ''ה הירש

כמו הרוח

משתמש מקצוען

הגר"ד כהן שליט"א
אכן פיקח וחכם.
ומבין היטב את מעלות והחסרונות של הפריפריה.
אם נתן אור ירוק על עכו זה מעניין.

המענין

משתמש פעיל
אגב לכל המשקיעים
רוצו לקנות במקום אתם לא תתחרטו
בוודאות
אני ממש לא מסכים איתך, אני מכיר מישהו שקנה שם לפני 3 וחצי שנים דירה ב800K ועכשיו הוא בא למכור אותה וההתווכים אומרים לו שזה נשאר אותו מחיר!!!!!

וכבר 3 שנים מבטיחים שם על פינוי בינוי, ושום דבר שם לא מתקדם לשום מקום.

מה שכן זה דדוקא צריכה להיות הסיבה למה כדאי לחרדים להשתלט על העיר, כי סוף סוף מוצאים עיר עם מחירים שפוים, ושהמחירים שם לא טסים לשמיים,

אבל אולי זאת חכמת הבדיעבד של הציבור, שרק כשישמעו שעלו שם המחירים למיליון וחצי, אז נשאל את עצמינו למה לא קנינו שם...

וזה בדיוק מה שקורה בחריש, רק כשעולה המחירים אז נזכרים לומר, שאם זה היה זול היינו קונים שם, אז אני יכול להתחייב, שאם המחירים שם היו נשארים על מיליון ש"ח אף אחד לא היה קונה שם, ( הראיה שרק לפני שנה וחצי דירות 5 חדרים עלו פה מיליון ש"ח ולא היה שום חרדי שקנה אותם

וזה מה קרה בבית שמש, עיר שעד לפני 3-5 שנים, לא הייתה עיר מידי אטרקטיבית לאברך, ולא שמענו על נהירה רצינית של אברכים לשם, (עיר עם כל החסרונות של פריפריה, חוץ מזה שהיא בפועל לא פריפריה) ורק כשעלו שם המחירים למחירים מופקעים, פתאום היא נהפכה לעיר הכי מבוקשת בציבור החרדי,

וע"ז נאמר אם אנחנו לא המשוגעים אז מי כן המשוגע האמיתי....

ברכון

משתמש מקצוען
אני ממש לא מסכים איתך, אני מכיר מישהו שקנה שם לפני 3 וחצי שנים דירה ב800K ועכשיו הוא בא למכור אותה וההתווכים אומרים לו שזה נשאר אותו מחיר!!!!!

מה שכן זה דדוקא צריכה להיות הסיבה למה כדאי לחרדים להשתלט על העיר, כי סוף סוף מוצאים עיר עם מחירים שפוים, ושהמחירים שם לא טסים לשמיים,

אבל אולי זאת חכמת הבדיעבד של הציבור, שרק כשישמעו שעלו שם המחירים למיליון וחצי, אז נשאל את עצמינו למה לא קנינו שם...

וזה בדיוק מה שקורה בחריש, רק כשעולה המחירים אז נזכרים לומר, שאם זה היה זול היינו קונים שם, אז אני יכול להתחייב, שאם המחירים שם היו נשארים על מיליון ש"ח אף אחד לא היה קונה שם, ( הראיה שרק לפני שנה וחצי דירות 5 חדרים עלו פה מיליון ש"ח ולא היה שום חרדי שקנה אותם

וזה מה קרה בבית שמש, עיר שעד לפני 3-5 שנים, לא הייתה עיר מידי אטרקטיבית לאברך, ולא שמענו על נהירה רצינית של אברכים לשם, (עיר עם כל החסרונות של פריפריה, חוץ מזה שהיא בפועל לא פריפריה) ורק כשעלו שם המחירים למחירים מופקעים, פתאום היא נהפכה לעיר הכי מבוקשת בציבור החרדי,

זה אולי גם הביצה והתרנגולת...
כל עוד זה זול אף אחד לא קנה/ לא חשב על זה
אחד התחיל לקנות, בעקבותיו עוד כמה,
השכנים שראו מה טוב, התחילו לעלות טיפה את המחיר..
העליה היתה קטנה, אז המשיכו לקנות..
מפה לשם המחירים מקפצים, והעיר נהיית אטרקטיבית...

מלבד זה יש מסכימה שאכן קיימת בעיה פסיכולוגית....

קטנטנציק

משתמש פעיל
בדיוק לזה התכונתי
שהמשקיעים יעשו את הכסף בעוד שנה שנתיים כשהציבור החרדי יפנים את מעלות המקום

חגלה

משתמש פעיל
בדיוק לזה התכונתי
כדאי לארגן קבוצה גדולה ולקנות בבת אחת
יש לזה הרבה יתרונות ובעיקר שכל אותה קבוצה תחסוך את העליה ההדרגתית של המחירים

הפריפריאני

משתמש פעיל
אני חושב שצריך לעלות שוב לרבי שרגא ולשאול אם לאור השתנות הנסיבות (בינתיים קמה קהילה אמיתית וכו') ניתן לברך את המקום. אני לא מבין בדברים הללו.
מצורף כתבה על ביקור של הגר"ש שטינמן בקרית מלאכי כך שהוא בהחלט תומך במקום.

ישראל אשר בך אתפאר

משתמש מקצוען
אני חושב שהמחירים בקריית מלאכי יותר זולים מקריית גת
והמרחק יותר נמוך מהמרכז (ומאשדוד)
ואמת שגם קריית גת זה עיר אטרקטיבית ליישוב המוני של מחפשי דיור
אלא שזה היום כבר עיר חסידית
לעומת קריית מלאכי שהיא ליטאית
למיטב ידיעתי קריית גת כבר יקרה היום

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
הגר"ד כהן שליט"א
אכן פיקח וחכם.
ומבין היטב את מעלות והחסרונות של הפריפריה.
אם נתן אור ירוק על עכו זה מעניין.
כן. אבל אצלי זאת הייתה פעם ראשונה בחיים שישבתי איתו. אגב, באתי עם הבן שלי והוא התפלא לראות בין העסקנים בחור חסידי צעיר (זה היה בין הזמנים של ניסן), חצי מהפגישה הוא דיבר אליו ישירות (באידיש חסידית אוטנטית) ושאל אותו איפה הוא לומד ומה הוא לומד וכו' הבן שלי יזכור כל חייו כל מילה.

ראינו שעם כל עניני הציבור, כשהוא פוגש בחור ישיבה הוא שם הכל בצד ומתרכז בו ובעלייתו.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
זרקו כאן רעיון וצריך לראות מה לעשות עם זה.

לפני כמה שבועות המלצתי כאן על דירות חדר וחצי במוצקין. באותו שבוע כמה מהחברים כאן פנו אליי באישי ונסעו לשם תוך הדרכה פרטנית.

שיהיה להם בהצלחה, רק חבל שבחתימה העדיפו עורך דין אחר. נו מילא. פרנוסה משמיים.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען

תמסור לחבר שלך בשמי ובאחריותי, כי אחד משני המתווכים רמאי, או זה שמכר לו אז ב800 או זה שאומר לו היום שזה שווה 800

אין אופציה שלישית!

דירה של 800 לא נשארה 800 ב א ח ר י ו ת.

הוא יכול לפנות אליי באישי, מחר אחהצ אני צריך להיות במלאכי, אשמח לראות ולתת לו הערכת מחיר בחינם.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
בדיוק לזה התכונתי
אני לא אוהב את זה שעושים את הכסף מזה ש ה ח ר ד י ם יבינו את גודל המקום, אלא כי המחירים באמת יעלו.

אני סבור גם כי המחירים יעלו שם, אך לא בגלל החרדים, שיבואו או לא (כמה שיבואו זה טיפה בים), אלא בגלל הפינוי בינוי. זה רציני מאוד, כעו"ד שעובד בעיר אני מכיר חלק מהתכניות ויודע כמה הן רציניות.

זה למה כדאי

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אין דבר כזה. כי זה לא ממש בלוק שעומד למכירה אלא דירה כאן דירה שם, הבאת אוטובוס של משקיעים חרדים לתוך העיר לא תעשה טוב למחירים....

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אלא בגלל הפינוי בינוי. זה רציני מאוד, כעו"ד שעובד בעיר אני מכיר חלק מהתכניות ויודע כמה הן רציניות.
אני בררתי היטב את הנושא לפני שנה
הפינוי בינוי בקיבוץ גליות לא יצא לפועל כל עוד שלא יאשרו קרקע משלימה
כלומר כרגע אין היתכנות כלכלית לפינוי בינוי, ולכן אין כרגע פינוי בינוי!

חוץ מקיבוץ גליות יש עוד פינוי בינוי רציני בקרית מלאכי?

(סתם בשביל ההשוואה בין קרית גת לקרית מלאכי, בקרית מלאכי הפינוי בינוי מדשדש מאד, לעומת קרית גת שיש כמה תוכניות פינוי בינוי בשלבים רצינים, ותוכנית אחת שכבר סיימו לבנות ויש כמה אלפי דירות בפינוי בינוי שיבנו בתוך כמה שנים יש תבע מאושרת)

ר' נתן אתה עו"ד מומחה בנדלן אבל ניכר מדבריך שבענין פינוי בינוי אתה פחות מתמצא בכל הפרטים (דוקא זה תחום מאד מכניס, עו"ד של פינוי בינוי מקבל בערך 20 אלף לכל דירה שהוא מייצג, תכפילו את זה במאתיים דירות...)

עכ"פ כתבתי ע"ז באריכות באשכול הזה
אני אצטט שוב מה שכתבתי כאן:

מדוייק. מעניין איך ידעת מייד. ליתר דיוק רחוב רשי פינת הנגב.

לפני תקופה הייתי בקשר עם מתווכים ועם נציגי היזם
והבנתי מהם שהתוכנית לבנות עשר קומות, נסיתי לענין אותם להביא חרדים.

הבעיה שצריך שם קרקע משלימה בשביל שיהיה כלכלי וזה מסובך לאשר את זה.

זאת הסיבה שהמניה של היזם שם נפלה.
המניה זה באמת סיפור הזוי לגמרי!!

הסיפור בקצרה, כשאני דברתי עם נציגי היזם, הבנתי שבלי קרקע משלימה אין פרוייקט בגלל חוסר כדאיות כלכלית.

ב- 16.6.21 אני רואה כתבה שהיזם עופר לוינסקי הנפיק בבורסה אג"ח וגייס 93 מ' ש"ח על המתחם בקרית מלאכי,
ואני לא מצליח להבין מי משקיע כסף בדבר שספק גדול אם יצא לפועל, מה אנשים כ"כ טפשים
כי הרי הכל תלוי בקרקע משלימה שאולי לא תנתן בכלל, וזה תלוי בהחלטת רמ"י.

בקיצור המשקיעים לא מבינים במה הם משקיעים...
באמת אחרי חצי שנה כל אתרי החדשות הכלכליים סוערים
כי מתברר שאין ודאות לפינוי בינוי בלי קרקע משלימה, והמניה צונחת:

כך גייסה לוינסקי עופר חוב לטובת פרויקט שלא אושר לה | כלכליסט

החברה דיווחה ביוני כי חתמה הסכם מול עיריית קריית מלאכי להקמת פרויקט פינוי בינוי בעיר. מאז הספיקה לגייס 93 מיליון שקל באג"ח שלטובתן שעבדה את רווחי הפרויקט. כעת נזכרה לדווח שכבר ביוני כתבה לה העירייה כי "לא חתמה על שום הסכם כזה"
www.calcalist.co.il

סיבוך עם רמ"י וקושי בקרית מלאכי: למה נפלה מניית לוינסקי עופר ב-17%

www.globes.co.il
www.globes.co.il

באיחור של חצי שנה: חברת הנדל"ן נזכרה לדווח שפרויקט הענק בסכנה

www.themarker.com

ולא רק זה, המשקיעים פנו לבית המשפט בתביעה להחזיר להם 55 מ' ש"ח

הבלאגן נמשך: בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד לוינסקי-עופר מצד בעלי מניות; "נפגעו באופן ישיר כתוצאה מהדיווחים המטעים"

זאת באשר לפרשת פרויקט "קיבוץ גלויות" בקריית מלאכי שעלתה לכותרות השבוע • "הנזק הקבוצתי" הנקוב בבקשה: 55.73 מיליון שקל • החברה "דוחה מכול וכול ומכחישה את הנטען בבקשת האישור ובכוונתה להתנגד לה" • הבקשה המלאה - בכתבה
www.nadlancenter.co.il

"הטעיה וחוסר תום לב": בקשה לייצוגית ב־55 מ' ש' נגד לוינסקי עופר

www.globes.co.il
www.globes.co.il

אחרי סיפור כזה אני שואל את עצמי האם אין עוד שקרים כאלו בגיוסים בבורסה??

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אני בררתי היטב את הנושא לפני שנה
הפינוי בינוי בקיבוץ גליות לא יצא לפועל כל עוד שלא יאשרו קרקע משלימה
כלומר כרגע אין היתכנות כלכלית לפינוי בינוי, ולכן אין כרגע פינוי בינוי!

חוץ מקיבוץ גליות יש עוד פינוי בינוי רציני בקרית מלאכי?

(סתם בשביל ההשוואה בין קרית גת לקרית מלאכי, בקרית מלאכי הפינוי בינוי מדשדש מאד, לעומת קרית גת שיש כמה תוכניות פינוי בינוי בשלבים רצינים, ותוכנית אחת שכבר סיימו לבנות ויש כמה אלפי דירות בפינוי בינוי שיבנו בתוך כמה שנים יש תבע מאושרת)

ר' נתן אתה עו"ד מומחה בנדלן אבל ניכר מדבריך שבענין פינוי בינוי אתה פחות מתמצא בכל הפרטים (דוקא זה תחום מאד מכניס, עו"ד של פינוי בינוי מקבל בערך 20 אלף לכל דירה שהוא מייצג, תכפילו את זה במאתיים דירות...)

עכ"פ כתבתי ע"ז באריכות באשכול הזה
אני אצטט שוב מה שכתבתי כאן:

המניה זה באמת סיפור הזוי לגמרי!!

הסיפור בקצרה, כשאני דברתי עם נציגי היזם, הבנתי שבלי קרקע משלימה אין פרוייקט בגלל חוסר כדאיות כלכלית.

ב- 16.6.21 אני רואה כתבה שהיזם עופר לוינסקי הנפיק בבורסה אג"ח וגייס 93 מ' ש"ח על המתחם בקרית מלאכי,
ואני לא מצליח להבין מי משקיע כסף בדבר שספק גדול אם יצא לפועל, מה אנשים כ"כ טפשים
כי הרי הכל תלוי בקרקע משלימה שאולי לא תנתן בכלל, וזה תלוי בהחלטת רמ"י.

בקיצור המשקיעים לא מבינים במה הם משקיעים...
באמת אחרי חצי שנה כל אתרי החדשות הכלכליים סוערים
כי מתברר שאין ודאות לפינוי בינוי בלי קרקע משלימה, והמניה צונחת:

כך גייסה לוינסקי עופר חוב לטובת פרויקט שלא אושר לה | כלכליסט

החברה דיווחה ביוני כי חתמה הסכם מול עיריית קריית מלאכי להקמת פרויקט פינוי בינוי בעיר. מאז הספיקה לגייס 93 מיליון שקל באג"ח שלטובתן שעבדה את רווחי הפרויקט. כעת נזכרה לדווח שכבר ביוני כתבה לה העירייה כי "לא חתמה על שום הסכם כזה"
www.calcalist.co.il

סיבוך עם רמ"י וקושי בקרית מלאכי: למה נפלה מניית לוינסקי עופר ב-17%

www.globes.co.il
www.globes.co.il

באיחור של חצי שנה: חברת הנדל"ן נזכרה לדווח שפרויקט הענק בסכנה

www.themarker.com

ולא רק זה, המשקיעים פנו לבית המשפט בתביעה להחזיר להם 55 מ' ש"ח

הבלאגן נמשך: בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד לוינסקי-עופר מצד בעלי מניות; "נפגעו באופן ישיר כתוצאה מהדיווחים המטעים"

זאת באשר לפרשת פרויקט "קיבוץ גלויות" בקריית מלאכי שעלתה לכותרות השבוע • "הנזק הקבוצתי" הנקוב בבקשה: 55.73 מיליון שקל • החברה "דוחה מכול וכול ומכחישה את הנטען בבקשת האישור ובכוונתה להתנגד לה" • הבקשה המלאה - בכתבה
www.nadlancenter.co.il

"הטעיה וחוסר תום לב": בקשה לייצוגית ב־55 מ' ש' נגד לוינסקי עופר

www.globes.co.il
www.globes.co.il

אחרי סיפור כזה אני שואל את עצמי האם אין עוד שקרים כאלו בגיוסים בבורסה??
קודם כל אין לי מילים להודות לך על הבאת המובאות החשובות, גם לי באופן אישי. וכן על ההבחנה המדוייקת שלך לגבי הפינוי בינוי.

כפי שציינת אין לי ניסיון בעניין הזה, וכפי ששיערת אני אישית מושקע באיזור של קיבוץ גלויות ומכיר את התכניות שם, חשבתי שבכל העיר זה כך (העיר מלאה בשלטים של "כאן ייבנה וכו').

כשכתבתי על ההיתכנות הוודאית הסתמכתי על השם והמוניטין של לוינסקי, את המובאות שהבאת אני רואה/שומע לראשונה.

אני מודה לך שהארת את עיני.

לפי הרזולוציה שאתה יודע יותר מבעלי הדירות עצמם (שאחד מהם מתכתב איתך עכשיו) נראה שאתה עוסק בעניין זה בקרית מלאכי, אשמח אם תיצור איתי קשר באישי לגבי האיזור בכלל וההשקעה שלי באופן אישי, שעכשיו מקבלת אור חדש ופחות זוהר...

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
סיימתי כעת את התפילה , עדיין בהלם מהמידע שהובא כאן לגבי קרית מלאכי.

אני עוד אטפל בזה באופן אישי, אבל מה שאני רוצה שהציבור יראה זה עד כמה ההשקעה בנדל"ן חלקלקה,

שהרי בעיסקה הזאת יש את כל המרכיבים הטובים ביותר, ואפילו אני - שמחשיב עצמי מומחה בנדל"ן - מושקע בזה בעצמי:

1) מיקום מעולה - הכי קרוב למרכז הארץ.
2) מחירים נמוכים במיוחד - יותר זול מאשקלון והרבה יותר קרוב.
3) פינוי בינוי עם כל התכניות מוכנות.
4) היזמית שמובילה את הפרוייקט - לוינסקי עופר - מהוותיקות והחשובות בבורסה.
5) כדאיות והיתכנות.
6) בדקתי במו עצמי במחלקת הנדסה מול מהנדס העיר שהכל מתקדם.

ואז, בום!

משהו קטן ושולי לכאורה, קרקע משלימה (לדעתי אגב הפרוייקט יכול להיות רווחי גם בלי זה) תוקע את כל הפרוייקט, והכל פורח באוויר.

אז אם בארזים נפלה שלכת, מי אומר שהפרוייקט שלכם לא ייתקע בקיר?

כל אחד יכול ללמוד מזה הרבה דברים, אני לומד מזה חיזוק למה שאני טוען תמיד:

לא לשלם כסף על סמך התכניות של פינוי בינוי אלא הכי קרוב לשווי של הנכס ללא התכניות.

ככה, גם אם ניפול לא נתרסק.

בהצלחה.

קטנטנציק

משתמש פעיל
התחנה לא נמצאת בעיר אלא במרחק לא גדול מקרית מלאכי
נכון שימו לב שכתבתי את זה אבל הוספתי ש
וחשוב מאוד גם להזכיר שיש בעיר תחנת רכבת
אמנם לא במרכז העיר אך רוב האוטובוסים לדעתי מגיעים אליה
זה מאוד משמעותי זה שכל אוטובוס עירוני כמעט מגיע אליה בסוף המסלול

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה