כללי מה עושים עם לקוח שמאיים עלי?

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
חבריא הבעיה היא לא במגזר.
<o></o>
אלא בצורה שהמגזר מתחלק,<o></o>
אצל הציבור החילוני האדם החכם ולרוב גם הישר (אמון הוא אחד הדברים החשובים בעסקים) יוצא לעבוד ועושה חיל בעסקיו,<o></o>
והאדם האמצעי לומד לימודים אקדמאים בדרך ועובד תקופה בשכר מינימום והזיע הרבה בדרך ומי שעובד ולומד ועושה יודע להעריך את עבודות האחרים.<o></o>
והבן אדם היותר חלש מקמבן פה מקמבן שם והרבה פעמים באמצע הדרך נופל לדברים היותר גרועים (סמים, טיפה מרה) ולרוב דרכו לא סלולה להצלחה ומי שמצליח לשרוד נלחם בשיניים.<o></o>
<o>
</o>

משא"כ אצל הציבור החרדי רוב האנשים המוצלחים והישרים נמצאים בכוללים ובישיבות ואני עומד נפעם על ישרותם והקפדתם על פרוטות שלא יעברו חלילה על איסור גזל,<o></o>
והאנשים האמצעים ברובם ג"כ עובדים קשה וב"ה רוב הציבור החרדי ישר וטוב,<o></o>
אבל באנשים הקומבינטורים אלא שידם בכל לא מעריכים את העבודה כי יודעים לעשות הכל בצורה אחרת בחצי מחיר ואפשרויות הנפילה לזבל ב"ה הרבה יותר נמוכות במגזר ולימודים ועבודה קשה לא הייתה מנת חלקם ואז מה שקורה שאינם מעריכים את העבודה (מה זה עבודה?) והם מגיעים להרבה יותר מעמד ושררה.<o></o>
<o>
</o>

וכך האחוזים של הרמאים (חלילה לא "גנבים" הרמאים החרדים אפילו מסטיק עגול הם לא יגנבו מהמכולת.) שמגיעים אל הגרפיקאים ושאר בעלי מלאכה מקצועים אצל החרדים יותר גבוה מאשר אצל החילונים.<o></o>

צבי קלאר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מכל האשכול הארוך הזה, שרק עכשיו קראתיו,
הבנתי לראשונה מאמר חז"ל, "שונא מתנות, יחיה"....
האדם הנורמאלי, יוצא לקניות, נכנס לסופר הקרוב לבית, מבצע את הקניה, משלם, יוצא,
ממשיך הלאה, בקניות, כשבכל מקום, הוא קונה, משלם, ויוצא,
ההוא, סיים את סידוריו בחצי יום.
אוהב המתנות, עושה קודם, סבב מבצעים בעיר, אח"כ הוא מתחיל לקנות, בתשלום הוא מתמקח,
אצל נהג ההסעות הוא מתמקח, אצל הגרפיקאי/ת, הוא מתמקח, אצל הירקן הוא מתמקח, אצל הגבאי בביה"כ, הוא מתמקח, את האתרוג/מצות/טלית/וכו', הוא לא קונה לפני התמקחות, וזה מבזבז המוווון אנרגיה,
הוא שנאמ',
"שונא מתנות יחיה..."

ניצן

משתמש פעיל
לגבי איומים
זה יגיע בדרכים שלי!זה משפט מוכר ומתומתם ואם היה לו איך להוציא הוא היה מוציא אחרי פעם אחת ולא שלוש פעמים
אני לא הייתי נבהל מאנשים כבר איימו עלי פעם ברצח על משהו מסויים וזה יתברר כקישקוש של קשקשן שמקשקש
אז לכן לא להיבהל ללכת עם היושר והוא תמיד מנצח!!

מור100

משתמש מקצוען
אנסה גם אני לתת ניתוח קל, קצת מזכיר את דברי פארק:
אפתח בשאלה: דומה, שגם אלו שטענו שאצל חרדים הענין מצוי יותר של חוסר מוסר התשלום - מודים שלא מצויים כ"כ הרבה חרדים שלוקחים במכולת ולא משלמים, או מזמינים מזגן ולא משלמים. אדרבה, בשוק החיצוני החרדים זה סמל של הנהגה ישרה בכסף. מדוע רק שזה מגיע לגרפיקה מתחילות הבעיות? (איש קטן הנפיק הסבר, לפיו אין מודעות לגרפיקה. ייתכן).
לדעתי הנושא הוא אחר. הענין הוא שהציבור החרדי הוא שטעט'ל קטן. כלומר, במקצועות בהם הוא נדרש לאנשי מקצוע 'מבחוץ', דוגמא: מכולת, מזגן, רכב, מכונת כביסה, הוא יודע היטב שמולו עומד אדם שזו עבודתו ופרנסתו, ולכן אין סיבה שלא לשלם.
לעומת זה, במקצועות אותם לוקחים מאנשים 'מבפנים' כמו גרפיקאיות, מעצבות פנים, מאכערים שונים, בד"כ מגיעים אליהם דרך הגיס של החבר שעשה אצלו עבודה, וכמובן "תגיד שמוישה שלח אותך". התחושה היא, ש"נו, החבר של מוישה עשה לי איזה עבודה במחשב.. אולי אני יזרוק לו כמה גרושים"... מה עוד, שלפעמים חושבים שהגרפיקאי/ת עושה עבודות מחמת שעמום, ולא מביאים בחשבון שזו פרנסתה, לעומת האינסלטור עם האבצעות השחורות, או המכולת'ניק שעומד על הדלפק מרבע לשש בבוקר.
אינני מצדיק ח"ו מחשבה מסוג זה, אני רק בא לנתח את דפוס ההתנהגות, בהסתמך על ההבדל שאיתו פתחתי את הודעתי - בין המקצועות 'מבחוץ', בהם החרדים זה סמל של יושר והקפדה על הממון, לבין המקצועות 'מבפנים' בהם התחושה היא שהכל נסגר בתוך קירות השטעט'ל.

גינגית: מה נסגר בסוף? מתי את מעלה פרק סיום?

orli_dimri

משתמש פעיל
נכתב ע"י איציק'ל;441712:
מכל האשכול הארוך הזה, שרק עכשיו קראתיו,
הבנתי לראשונה מאמר חז"ל, "שונא מתנות, יחיה"....
האדם הנורמאלי, יוצא לקניות, נכנס לסופר הקרוב לבית, מבצע את הקניה, משלם, יוצא,
ממשיך הלאה, בקניות, כשבכל מקום, הוא קונה, משלם, ויוצא,
ההוא, סיים את סידוריו בחצי יום.
אוהב המתנות, עושה קודם, סבב מבצעים בעיר, אח"כ הוא מתחיל לקנות, בתשלום הוא מתמקח,
אצל נהג ההסעות הוא מתמקח, אצל הגרפיקאי/ת, הוא מתמקח, אצל הירקן הוא מתמקח, אצל הגבאי בביה"כ, הוא מתמקח, את האתרוג/מצות/טלית/וכו', הוא לא קונה לפני התמקחות, וזה מבזבז המוווון אנרגיה,
הוא שנאמ',
"שונא מתנות יחיה..."

נכון.
גם אני חושבת שאדם שהוא "כזה" זה ילווה אותו בכל מקום ולא משנה מה רמת "חרדיותו".

vizual

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
מה אתם אומרים אולי עכשיו נפיק סרט מכל הסיפור...
את הסרט כמובן נמכור ו"אבוי למי שיעתיק" (בלי איומים...)

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י park;441697:

אצל הציבור החילוני האדם החכם ולרוב גם הישר (אמון הוא אחד הדברים החשובים בעסקים) יוצא לעבוד ועושה חיל בעסקיו,<O:p</O:p
והאדם האמצעי לומד לימודים אקדמאים בדרך ועובד תקופה בשכר מינימום והזיע הרבה בדרך ומי שעובד ולומד ועושה יודע להעריך את עבודות האחרים.<O:p</O:p
והבן אדם היותר חלש מקמבן פה מקמבן שם והרבה פעמים באמצע הדרך נופל לדברים היותר גרועים (סמים, טיפה מרה) ולרוב דרכו לא סלולה להצלחה ומי שמצליח לשרוד נלחם בשיניים.<O:p</O:p
<O:p</O:p

לא הבנתי איפה הפוליטיקאים נכנסים פה בכל הסיפור

אלי ויסברג

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עניין מגוחך.
משפט של "יש לי את הדרכים שלי" שנאמר באיום הוא משפ של קרפדה חסרת שיניים (כשזה בא רגוע זה שיר של סינטרה).
פשוט לצחוק לו בפרצוף, להירגע בקושי, ולהסביר לו שאם הוא לא ישלם הוא לא יקבל כלום, ואפשר גם לאיים עליו קלושות שתפרסמי את שמו ופרטיו לרעה, ואת שמו ושם אמו לרפו"ש בשני וחמישי.

לגבי כל ההתמרמרות החרדית הנחיתית על "הרמאים" - אין דבר קל יותר מאשר להתחפש לחרדי. כיפה, זקן פאות, אפשר אפילו ללמוד בכולל. אבל אם בפנים רקוב, הרי זה גוי בתחפושת.

אנשים זבלים היו תמיד ויהיו תמיד, צריך לדעת לזהות אותם ולהתרחק מהם כליל.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
מי שמפתח ציפיות מכיפות, יכול להפוך את הכיפות לציפיות.
לא כל מי ששם על ראשו סמרטוט זה כיפה.
וכמובן שאצל החרדים יש הרבה פחות רמאויות וגנבות מאשר בציבור הכללי. וזה לא בציניות.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
מה שמסתמן מכל האשכול הזה, שהלקוח הזה שייך לזן המקמבנים שאינו בגדר של שונא מתנות יחיה.

אני צודקת?

עכשיו נעבור לדון בשאלה, איך מתמודדים מול מקמבנים כאלה אוהבי מתנות, כדי בכל זאת לזכות בכמה פרוטות עבור חודשי עבודה מאומצים.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא מעוקצך ולא מדובשך.

לא מתעסקים אם תצליחי להוציא ממנו כמה גרושים מה טוב וגם אם כן ברגע שמקבלים את הכסף אומרים לו בי בי.

וכמעט לכל בעל מקצוע קורה שדופקים אותו בכמה גרושים.
אצלנו הגרפיקאים בד"כ זה בעיקר זמן עבודה.
כפרת עוונות.

adir28

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
סבי אומר תמיד באידיש: שיינע מתנות? איך יע!
מקוה שהציטוט נכון.

בני ברקית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עד כמה שידוע לי- אסור לבטל צ'קים סתם. זה ממש לא חוקי.[/QUOTE]

לפני כשנה עשיתי מס' עבודות גרפיקה ללקוחה, היא החליטה משום מה בסיום ההדפסות שכל הקבצים אמורים להגיע אליה כדי שתוכל לעשות בהם מה שבא לה ("נמאס לי מהסחיטה שלך"...) מלבד זאת שהשתמשה בקבצים עוד קודם לכן על אף שהיא חתומה אצלי על זכויות יוצרים.
והגברת לא פחות ולא יותר ביטלה את הצ'ק! אמרתי לה שזה לא חוקי, ניסתי לדבר קשה אבל זה פשוט לדבר לקיר

אושר

משתמש מקצוען
[

לפני כשנה עשיתי מס' עבודות גרפיקה ללקוחה, היא החליטה משום מה בסיום ההדפסות שכל הקבצים אמורים להגיע אליה כדי שתוכל לעשות בהם מה שבא לה ("נמאס לי מהסחיטה שלך"...) מלבד זאת שהשתמשה בקבצים עוד קודם לכן על אף שהיא חתומה אצלי על זכויות יוצרים.
והגברת לא פחות ולא יותר ביטלה את הצ'ק! אמרתי לה שזה לא חוקי, ניסתי לדבר קשה אבל זה פשוט לדבר לקיר[/QUOTE]

התייעצת עם עורך/ת דין?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אלי ויסברג;441762:
עניין מגוחך.

אנשים זבלים היו תמיד ויהיו תמיד, צריך לדעת לזהות אותם ולהתרחק מהם כליל.

אדם ישר מטבעו, גם אם יהיה ממולח, יקשה עליו להעלות על דעתו, שהאיש ש"היה נראה דווקא נחמד"- כהגדרתה של גינגית,(אי שם בתחילת האשכול) יגיע לכזה דפוס התנהגות.
גם קשה לצפות ולחזות קומבינות מקומבינות שונות, כשראשך לא הגה ועבד אף פעם בכיוון הזה.

הבו לנו את המדריך השלם לזיהוי הרמאי/ נצלן הפוטנציאלי.

חיוכון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בעסק שלנו, לאחר כחצי שנה מאז שפתחנו את העסק חזר הצ'ק הראשון (-והאחרון, ב"ה מאז לא חזר), כשסיפרתי זאת להורי שיש להם ניסיון בעסק פרטי (לכל אחד מהם יש כזה), אמי אמרה לי -- עכשיו פתחתם את העסק רשמית !
[בפרפרזה על הסיפור של הסטייפלער, שהגיע לפניו אדם לאחר 5 שנות נישואים, ובפיו סיפור שאתמול בערב הוא רב עם אשתו לראשונה, לחץ הסטייפלער את ידו בחום ואמר לו --- מז"ט !! אתמול בערב התחתנת !!!]

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
קראתי חלק מהתגובות, ואני חושב שהבעיה נפוצה הן אצל חרדים והן אצל חילונים, והייתי אומר אף באותה מידה. רק כשחרדי מרמה ההסתכלות שלנו עליו היא ממבט אחר..
הבעיה העיקרית היא אצל אנשים שמזמינים עבודה מתוך ידיעה שאין להם כסף והם עלולים לדחות את הבן אדם לתקופה שאם הייתה ידועה לו מראש לא היה חולם לקחת את העבודה..
לפעמים קשה לי להבין אנשים שלוקחים צלם לבר מצווה או ארוסין וכשמגיע תורם לשלם, פתאום נפתח ברז התרוצים והתככחים..
אין לך כסף? אל תזמין!
יש לך כסף? שלם בזמן!
אתה מסופק? דבר ישירות ותבקש יפה התחשבות בתשלומים!
זו לא חרדים או חילונים זו תרבות! והתרבות העקומה הזו משום מה נראת יותר במגזר החרדי מאשר במגזר הדתי לאומי למשל..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  41  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה