כללי מה עושים עם לקוח שמאיים עלי?

אושר

משתמש מקצוען
כשאני קוראת כזו תגובה אני באמת חוטפת גועל נפש... לא, לא מהמגזר, אלא ממי שמכליל. אם הוא היה חילוני היית אומר: "נו, טוב, חילוני, אז זה ככה." אז לא, האיסור על כולנו באותה המידה והיצר הרע של החרדי לא שונה מהחילוני. זה שלאנשים קשה להתגבר על עצמם זה לא עושה את הציבור בעייתי, אלא את הבנ-אדם, וזה שאתה סומך יותר על חילונים- כנראה שהבעיה לא נמצאת פה אלא... נכון, אתה מצפה שאדם שומר תורה ומצוות יתנהג בהתאם, יפה, ומה אתך? ללכת ולהשמיץ ציבור שלם זו כן התנהגות של שומר תומ"צ? בפרט, במחילה, שמי שעובד עם החילונים יודע לצערי הרב, הרב מאוד, את האמת.

א

איצה מאייר

אורח
היות והוא אחרי הכל בנאדם (אפילו שהוא לא מתנהג כך) בכל זאת אני עדיין לא יורד מהאפשרות של לדבר איתו יפה ולהסביר לא כמו שצריך וגם אם הוא מתווכח ומתעצבן עדיין להישאר אדישים אין ממה להתרגש לגבי האיומים "מי שאומר לא עושה ומי שלא אומר עושה" כך שאני לא הייתי מתגרש כלל כי ממש אין סיבה הוא יכול לומר מה שבא לו ואיך שבא לו את תשארי אדישה עד סוף הדרך וחלילה לא לצאת מהכלים כי אז זה יסמן חולשה

הרבה הצלחה
ושיהיה לך לקוחות יותר טובים

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
בהצטרפות לתגובה הקודמת רציתי רק להפתיע בתגלית החדשה: כן, גם לחרדים יש יצר הרע!
אבל יש גם למרבה המזל או יותר נכון, הזכות את אלול!
(גינגית, כמובן המודעות הזו לא מורידה מהתחושות המעצבנות וההמעציבות במפגש עם גסות וחוסר הוגנות, מעמדתי הרגועה אני יכולה להוסיף רק איחול, שיהיה לכפרת עוונות)

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י אושר;441395:
כשאני קוראת כזו תגובה אני באמת חוטפת גועל נפש... לא, לא מהמגזר, אלא ממי שמכליל. אם הוא היה חילוני היית אומר: "נו, טוב, חילוני, אז זה ככה." אז לא, האיסור על כולנו באותה המידה והיצר הרע של החרדי לא שונה מהחילוני. זה שלאנשים קשה להתגבר על עצמם זה לא עושה את הציבור בעייתי, אלא את הבנ-אדם, וזה שאתה סומך יותר על חילונים- כנראה שהבעיה לא נמצאת פה אלא... נכון, אתה מצפה שאדם שומר תורה ומצוות יתנהג בהתאם, יפה, ומה אתך? ללכת ולהשמיץ ציבור שלם זו כן התנהגות של שומר תומ"צ? בפרט, במחילה, שמי שעובד עם החילונים יודע לצערי הרב, הרב מאוד, את האמת.
קודם כל סייגתי את עצמי וציינתי שלא כולם כך
שנית, מאדם שומר תורה ומצוות אני מצפה ליותר וזה טבעי. כשאדם חילוני לא מוכן לשלם על עבודה בגלל שבא לו לנצל וכו' אנו מתרגזים, אולם כשחרדי עושה את זה זה לא רק מרגיז, זה גם מפוצץ שכן את הכיפה והזקן הוא לא יוריד כי בא לו.. וכידוע שעבירות בין אדם לחברו חמורות יותר מאדם למקום..
נ.ב. אני מדבר כך מכיוון שבאופן אישי נתקלתי בלקוח חרדי ממאה שערים שעשיתי עבודה בשבילו וסגרתי איתו מחיר (מתועד בSMS) וכבר עבר כמעט חצי שנה והבן אדם לא מוכן לשלם את מה שסגרתי איתו. הוא פשוט מסנן אותי ומנתק לי בפנים!
ואני ממתין וממתין וממתין... משום מה ובלי להכליל זה קרה לי רק במגזר החרדי..

א

איצה מאייר

אורח
כשאני נתקל בטיפוסים כאלו אני חוטף תחושה של גועל נפש אמיתי מהמגזר שלנו.
מדוע אנשים שומרי תורה ומצוות שאמונים על הציווי של "לא תגנוב" ועוד איסורי מרמה וכו' הם הרמאים הכי גדולים?!
לפעמים אני משכיר ציוד צילום לאנשי מקצוע בעולם ה"חילוני" ובחיים לא נתקלתי עם בעיות אמון כמו אצל חרדים..
כשזה מגיע לכסף - הטיפוס החרדי נהיה פתאום קטנוני כמו ילד בן 12.. ובסוף הוא משלם הכל לא לפני שהוא מוציא את העולם מדעתו..
אמנם לא כולם מתנהגים כך, אך בהחלט ישנם אנשים כאלו שמלכתחילה עדיף להתרחק מהם. החכמה היא לזהות את הטיפוסים האלו ומראש לתכנן את אופן העבודה איתם..

בושה וחרפה שכך מקטרגים על הציבור החרדי עד אפוא הגענו השם ישמור!
אני לא יודע טיך הנהלת פרוג מעלים כזאת קיטרוג?

אושר

משתמש מקצוען
אני כן מבינה שזה מעצבן ומקומם- כי גם אני 'חוויתי' רמאויות כאלה של לקוחות; עד היום אני מחכה לקבל כספים... אבל יש לקוחות מקסימים, ולהתבטא בצורה כזו- זה לעשות עוול גדול לציבור שלנו. עוול לא מוצדק.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י אושר;441395:

כנראה שלא נכווית מספיק פעמים.

ולא שאני בעד להכליל. חו"ח. אבל זו צורת התבטאות שמביעה כאב על כך שבציבור החרדי צריך עורך דין לעבודה של 80 ש"ח בעוד שבאנגליה למשל בין הגויים, קניית דירה ב- 500,000 סטרלינג יכולה להסתמך על לחיצת יד בלבד.

nechama

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
קראתי את כל האשכול.. מה לעשות שיש גם כאלה בתוכנו, לא אחד ולא ... זה מכעיס נורא! אני חושבת שהוא סתם מאיים. ואם סוכם בכתב מראש ביניכם, על תנאי התשלום וכו' לא צריכה להיות בעיה.. תמיד צריך למנוע מראש את הדברים האלו.. עדיף אשראי ולא צ'ק דחוי.. (אסור לבטל, אבל יבוא מישהו ויגיד שאבד לא פנקס הצ'קים ויבטל.. קרו מקרים). חבל מאוד, אבל היום אי אפשר לסמוך על אף אחד. גם עם ידידים וכו' צריך לעשות חוזה מסודר. ויהא כתוב בו במפורש שהעבודה ניתנת ללקוח רק בסיום התשלום.. נקווה שאכן היומים שלו הם רק איומי סרק..

FishAir

משתמש רשום
נכתב ע"י מאירי5;441060:
תנסי ליזום איתו שיחת טלפון ולהקליט.
איומים מעורפלים, כמו את לא מכירה אותי, אני יודע איפה את גרה, יש לי את הדרכים שלי, נחשבים כאיומים לענין סחיטה.
עוד דבר, את יכולה לפרסם את שמו + טלפון.
מייל לא נחשב הוכחה חוקית כל עוד אין את חתימת ידו על המסמך.
למרות הIP ייתכן שזו היתה אישתו או בתו או הבן או השכן בכלל.
מסמך חתום בפקס כן קביל.

מייל תקף משפטית, אני עובד כרגע עם חברה גדולה ואין לי חוזה איתם, היועץ המשפטי של החברה אמר שכל מייל מהווה ראיה משפטית בפרט אם המתכתב מאשר לך את התוכן. ואל תזלזלי במשטרה בפרט אם יש לך שם של הבחור וטלפון שלו אז הסיפור נעשה הרבה יותר פשוט, זה לא כמו לקבל איומים אנונימים.

אם הבחור היה רוצה הוא מזמן היה פורץ לך למחשב ולא מאיים מס' פעמים. זה נראה באמת כדי לקיים את האימרה "כלב נובח לא נושך" בכל מקרה את יכולה להעביר אלי את הקבצים ולתת לו את הנייד שלי, אני רק מחכה לאיום הראשון...

א

איצה מאייר

אורח
נכתב ע"י yosale;441385:
כשאני נתקל בטיפוסים כאלו אני חוטף תחושה של גועל נפש אמיתי מהמגזר שלנו.
מדוע אנשים שומרי תורה ומצוות שאמונים על הציווי של "לא תגנוב" ועוד איסורי מרמה וכו' הם הרמאים הכי גדולים?!
לפעמים אני משכיר ציוד צילום לאנשי מקצוע בעולם ה"חילוני" ובחיים לא נתקלתי עם בעיות אמון כמו אצל חרדים..
כשזה מגיע לכסף - הטיפוס החרדי נהיה פתאום קטנוני כמו ילד בן 12.. ובסוף הוא משלם הכל לא לפני שהוא מוציא את העולם מדעתו..
אמנם לא כולם מתנהגים כך, אך בהחלט ישנם אנשים כאלו שמלכתחילה עדיף להתרחק מהם. החכמה היא לזהות את הטיפוסים האלו ומראש לתכנן את אופן העבודה איתם..
בושה וחרפה לכתוב כזה קיטרוג על הציבור החרדי אני מוחה על כך בכל כוחי ועוצם ידי אני לא יודע איך הנהלת פרוג עלתה כזאת תגובה?
אני לא יודע איך אפשר לכתוב כזאת תגובה ועוד בחודש אלול?

אושר

משתמש מקצוען
אין לי מושג מה קורה בין הגויים של אנגליה, אבל מן הסתם הם לא יותר טובים מיהודים שומרי תורה ומצוות...
שוב אני כותבת שגם לי היה מקרה די טרי של לקוחה שמלבד העובדה שדרשה עבודה בשעות לחץ- גם לא הסכימה לשלם אח"כ ושלמה בסוף רק חצי מהסכום- מתוך הודעה ש"תביא בהמשך..." תודה. אז נכון שרתחתי מזעם בהתחלה, אבל נרגעתי מאז, ואני לא אגיד שזה רק בציבור החרדי כי זה לא. ממש לא.

Smeshi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
יש חילונים כאלה ויש דתיים כאלה, ואיש איש לעצמו. והכי טוב שנוציא מהראש את הקביעה הזו שכל אחד מאיתנו נציג של כל המגזר כי בסופו של דבר זה חוזר אלינו כבומרנג.
הדבר שמעצבן הוא לא שיש אנשים כאלה במגזר החרדי, אלא שחרדי מהסוג הזה עדיין מרגיש את עצמו כמה רמות מעל חילוני הגון.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
הנה יש גם אנשים מקסימים במגזר שלנו.
תודה פישאייר

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י אושר;441417:
אין לי מושג מה קורה בין הגויים של אנגליה, אבל מן הסתם הם לא יותר טובים מיהודים שומרי תורה ומצוות...
שוב אני כותבת שגם לי היה מקרה די טרי של לקוחה שמלבד העובדה שדרשה עבודה בשעות לחץ- גם לא הסכימה לשלם אח"כ ושלמה בסוף רק חצי מהסכום- מתוך הודעה ש"תביא בהמשך..." תודה. אז נכון שרתחתי מזעם בהתחלה, אבל נרגעתי מאז, ואני לא אגיד שזה רק בציבור החרדי כי זה לא. ממש לא.

אני יודעת מה קורה בין הגויים כי חייתי ביניהם לצערי במשך 13 שנה. והייתי בעלת עסק והצטרכתי להתמודד עם תשלומים של לקוחות ועוד כהנא וכהנא.

מ-ע-ו-ל-ם לא עמדתי במצב כזה. 40 שנה של חיים כחילונית פגשתי שני בעלי עסק רמאים שרימו מישהו אחר, לא אותי. אחד חילוני יהודי ואחד גוי. וזה במשך 20 שנה.

בשנתיים וחצי שאני עובדת כגרפיקאית העליתי פה לא מעט אשכולות בנדון. אז באמת בלי לקטרג [ואני בטוחה שגם יוסעלע לא התכוון לקטרג, הוא דיבר מכאב] אני נתקלת בזה יותר בציבור שלנו מאשר בציבור החילוני. ומהחילונים מה אפשר כבר לצפות? מהחרדים דווקא כן הייתי מצפה למידת יושר קצת יותר תקפה מאשר אצל מי שלא מסתופף בצלו של ד'.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י נוי;441401:
בהצטרפות לתגובה הקודמת רציתי רק להפתיע בתגלית החדשה: כן, גם לחרדים יש יצר הרע!
אבל יש גם למרבה המזל או יותר נכון, הזכות את אלול!
(גינגית, כמובן המודעות הזו לא מורידה מהתחושות המעצבנות וההמעציבות במפגש עם גסות וחוסר הוגנות, מעמדתי הרגועה אני יכולה להוסיף רק איחול, שיהיה לכפרת עוונות)

זהו תארי לך שאדם מתנהג כך באלול.
לא מזעזע?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נסיון לניתוח התופעה: אחד ההבדלים הגדולים בין מוחו המרובע והמטומטם של אנגלי טיפוסי, לבין להבדיל יהודי שלמד דף גמרא, הוא ביכולת השכלית לקמבן באופן שגוי או חילוני שלא עימל את מוחו כיאות לא יוכל לדמיין אפילו.
כאשר בנאדם דחוק בכסף הוא ינסה שיטות מגוונות להתמודד עם העובדה המצערת, אפילו מתוך תחושה של רמאות עצמית, כי הוא הצודק. (מה שהכי מפוצץ..) לכן נוצרת התופעה המתסכלת של משא ומתן בעייתי, כשמתמודדים עם מוחות מפותחים.
אני, תוך השתדלות אישית בתפילה על צאצאי בהדלקת נרות, מתכוונת חזק במילים:"אנשי אמת" ומאחלת לך שתפגשי רק בכאלה, יש הרבה הרבה, האמיני!

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י נוי;441439:
נסיון לניתוח התופעה: אחד ההבדלים הגדולים בין מוחו המרובע והמטומטם של אנגלי טיפוסי, לבין להבדיל יהודי שלמד דף גמרא, הוא ביכולת השכלית לקמבן באופן שגוי או חילוני שלא עימל את מוחו כיאות לא יוכל לדמיין אפילו.
כאשר בנאדם דחוק בכסף הוא ינסה שיטות מגוונות להתמודד עם העובדה המצערת, אפילו מתוך תחושה של רמאות עצמית, כי הוא הצודק. (מה שהכי מפוצץ..) לכן נוצרת התופעה המתסכלת של משא ומתן בעייתי, כשמתמודדים עם מוחות מפותחים.
אני, תוך השתדלות אישית בתפילה על צאצאי בהדלקת נרות, מתכוונת חזק במילים:"אנשי אמת" ומאחלת לך שתפגשי רק בכאלה, יש הרבה הרבה, האמיני!

קודם כל, לאנגלים אין מוח מרובע ומטומטם אלא אם כן את מתכוונת לצורתו החיצונית של הראש ולטמטום מוחין הנגרם מעצם היותם בעלי נשמה פחותה.

דבר שני, אני תמיד אומרת שהסיבה לכך שליהודים ניתנו 613 מצוות לעומת 7 מצוות בני נח זה כי בני נח מסתדרים עם 7 מצוות, ואנחנו העם הנבחר צריכים 613 כדי שיכסו את כל הפרצות בחוקי התורה שלא נוכל לעבור עליהם כי אין כמו המוח היהודי למצוא פרצה בחוק.

כנראה שבשביל אותו לקוח שלי צריך היה להמציא מצוות אחת נוספת.

Aאילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
"כל הגדול מחברו, יצרו גדול הימנו"

yosale

משתמש פעיל
צילום מקצועי
טוב.. קראתי את התגובות הזועמות על דברי ואני ינסה להסביר..
כוונתי איננה להכפיש מגזר שלם ולהכליל! שכן יש המון חרדים ישרים מהווים רוב מוחלט אך ישנם גם רמאים.
בדברי כמו שאמרה גינגית, אני מביע כאב וצער עמוק שדברים כאלו נעשים ע"י אנשים שומרי תורה ומצוות שהולכים יום יום עם ציצית, זקן וכיפה גדולה על הראש, ומקפידים על סנטימנטים הכי קטנים ביהדות. על האתרוג המהודר שעולה המון כסף הם לא מוותרים ועל טוב נו... לא נתחיל עם זה.. אבל במצוות ישנם המון הידורים חשובים מאוד, והקודם לכולם הוא מצוות 'לא תעשה'. כשאדם חרדי מרמה אותך זה כואב פי כמה מחילוני שעושה זאת, ולפעמים קשה מאוד להישאר באיפוק. וזו הסיבה שאני נשמע כך, שכן גם אני שומר מצוות ואני יודע שהתורה מצווה אותנו למשא ומתן באמונה.
אני לא מבין איך יושב יהודי בבית כנסת ביום כיפור ומבקש סליחה ומחילה מהקב"ה בזמן שהוא חייב לחברו כסף ומרמה אותו... מה אתה רוצה מאלוקים? - לך תשלם לבן אדם ותפסיק לגנוב ולרמות!
זהו.. עד כאן!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  31  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה