דרוש מידע מה הפת שחרית שלכן?

מירי צלמת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תודה על הציון!
חבל שכתבתי...
אני פשוט לא יכולה לכתוב את מכלול הנתונים אבל אם היית במצבי היית נוהגת אותו דבר בדיוק, כנראה.
סורי!
פעם נהגתי כך גם
אך מאז שהתחלתי להקפיד על ערוכת בוקר
התחלתי לחיות נורמלי
בלי כאבי ראש
שהיו קבועים אצלי
למדתי כמה זה חשוב
וכמה לא טוב לדלג על זה..

מירי צלמת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מסכימה איתך, ואני אכן סובלת, וזה לא תמיד ככה אצלי, אבל יש זמנים שזה מה יש, ולפעמים אפילו ארוחת צהריים היא לא פת שחרית, אבל זה לא רלוונטי באשכול הזה...
מי שמתמודדת כמוני מבינה על מה אני מדברת ומי שלא עדיף שלא תבין.
שתהיה רפואה שלמה והחלמה מהירה!

• תודה
Reactions: bbr

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אמרתם לא להלחיץ ולאיים לשתות??
קבלו סיפור עסיסי מהיום
הבת שלי(בת 2.9) שתתה כוס תרכיז בבוקר ולפני שיצאה למעון לא הסכימה ללכת לשירותים.
בצהרים כשלקחתי אותה שאלתי את הגננת האם היא עשתה בשירותים(היא בשלבי גמילה סופיים)הגננת ענתה שלא,היא שתתה אולי חצי כוס כל היום
ולא הלכה מאתמול בלילה לשירותים
זה נורמלי??????

הייתי בלחץ נורא מיהרתי לקנות לה טרופית ואח"כ הכל "זרם" ב"ה.
מה אני עושה?איך אני יכולה לבקש מהגננת להכריח אותה לשתות
בדר"כ אני מביאה לה תרכיז תפוחים לגן(נגמר-והגננת לא יידעה אותי...)
קניתי לה ויטמינציק עכשיו מקווה שיואיל.
לדעתכם הגננת נהגה מספיק באחריות? היא לא היתה צריכה לדווח לי באמצע היום משהו? שהתרכיז נגמר..וכד'
וסליחה על האורך אבל אני עדיין בטראומה...

תודה לכל מי שתגיב.
תכיני לה כל בוקר בקבוק קטן של מי עדן מלא במים עם פטל שהיא אוהבת, ותבקשי מהגננת שתדאג להביא לה,

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
עונה:

לרוב ביגלה או כמה עוגיות
יש לי ילדון שאוהב על הבוקר פרות.... בננה או אגס...
אני שובתת רעב עד 12:00 בערך אלא אם כן יש איזה 'ארוע' בחדר מורות...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
דייסת שיבולת שועל מהירה:

שמים בצלחת עמוקה שיבולת שועל מהירת הכנה.
שמים מעליה קוביית שוקולד מריר, או שתיים.

שופכים מעל שניהם מים רותחים ישר מהקומקום/מיחם. (כמה? עד שהמים יעלו קצת מעל השיבולת שועל).
מערבבים עם כף, עד שכל השוקולד נמס, וכל המים נספגים.
מוסיפים קצת חלב.

זהו. הדייסה מוכנה ואין סיר לשטוף.

(אפשר לשים במקרר בעבודה חבילת שיבולת שועל וחבילת שוקולד מריר, ולהכין כל בוקר את הדייסה תוך דקה במטבחון של מקום העבודה).

imac100

משתמש מקצוען
אשמח למתכון (אם אפשר מדויק)
תודה!

אשמח למתכון.

500 גרם פתיתי שיבולת שועל
3 כפות טחינה גולמית
3 כפות סילאן (ניתן להמיר בממתיק)
חצי כוס צימוקים
חצי כוס חמוציות
כוס וחצי שברי אגוזים / שקדים פרוסים, זרעים שונים טבעיים, ללא קלייה. (כמו אגוזי מלך, פקאן, שקדים, זרעי פשתן, שומשום, זרעי דלעת, זרעי חמנייה, קוקוס).
כפית קינמון

אופן ההכנה:
1. מערבבים את הטחינה עם הסילאן ושופכים את שיבולת השועל.,מערבבים היטב ומוסיפים קינמון.
2. מניחים נייר אפיה על תבנית גדולה ומניחים עליה את שיבולת השועל.
3. אופים בתנור מחומם מראש לחום 160 מעלות במשך חצי שעה. מערבבים מידי פעם. כשם וכן, מוציאים את התבנית, מוסיפים את הפירות היבשים והאגוזים, מערבבים ומחכים שיצטנן.

מאחסנים בצנצנת.

אם הבנים שמחה

משתמש סופר מקצוען
למה את לא אוכלת אחרי חמש??
מתי את הולכת לישון?

אני משתדלת ללכת לישון ב10. זה מצליח בד"כ פעמים בשבוע מקסימום...
לא בריא לאכול לפני השינה, ועדיין להפסיק כמה שעות קודם. אז ב8 אני עם כוס קפה ולפעמים גם עוגיה.

אסתר

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עוד משהו קטן.
ארוחת בוקר בשעה מאוחרת מידי דורמת נזקים לגוף,
בעיקר נזקים לטווח ארוך.
רק לקחת בחשבון שיש הרבה פונקציות בגוף שאנחנו לא רואים בעיניים, וגם אם לא ראינו או הרגשנו את הנזק, זה לא אומר שהנזק לא נגרם.
ועוד, לדילוג על ארוחת בוקר יש גם קשר איתן לעליה במשקל במקרים רבים.

adva

משתמש פעיל
דייסת שיבולת שועל עם טחינה:

בסיר קטן אני שמה כוס קוואקר מהיר הכנה (אני משתמשת בשבולת שועל ללא גלוטן, סתם כי זה טעים לי יותר וגם אני מדמיינת שזה יותר בריא...)
מרתיחה (לוקח בערך דקה), מכבה את האש ומוסיפה 2 כפות טחינה וכפית סילאן טבעי
מערבבת היטב, מעבירה לצלחת ושוטפת מיד את הסיר (לא מניחה אותו אפילו לרגע, סוג של הרגל, לא משנה שהכיור יכול להיות עמוס בכלים...)
יוצא כמות גדולה יחסית, משביע מאד וכל הבוקר אני שבעה ולא מחפשת אוכל (מקסימום תפוח או תמר עם שקדים בהמשך)
כמובן שזה מתאים רק למי שנמצאת בבית, כשאני לא בבית בבוקר , אני אוכלת את הדייסה לארוחת ערב, סוג של שיגעון, מכורה, אמרתי?

adva

משתמש פעיל
אפשר גם לשים שקדייה במקום טחינה ואז הערכים התזונתיים עולים, במיוחד למניקות

רחל1234

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
דייסת שיבולת שועל עם טחינה:

בסיר קטן אני שמה כוס קוואקר מהיר הכנה (אני משתמשת בשבולת שועל ללא גלוטן, סתם כי זה טעים לי יותר וגם אני מדמיינת שזה יותר בריא...)
מרתיחה (לוקח בערך דקה), מכבה את האש ומוסיפה 2 כפות טחינה וכפית סילאן טבעי
מערבבת היטב, מעבירה לצלחת ושוטפת מיד את הסיר (לא מניחה אותו אפילו לרגע, סוג של הרגל, לא משנה שהכיור יכול להיות עמוס בכלים...)
יוצא כמות גדולה יחסית, משביע מאד וכל הבוקר אני שבעה ולא מחפשת אוכל (מקסימום תפוח או תמר עם שקדים בהמשך)
כמובן שזה מתאים רק למי שנמצאת בבית, כשאני לא בבית בבוקר , אני אוכלת את הדייסה לארוחת ערב, סוג של שיגעון, מכורה, אמרתי?
עם מה את מרתיחה את הקוואקר, כמה מים?

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
ולאחריו מרגישים מצויין ולא האיכס שמרגישים אחרי וופלים או בייגלך שאוכלים על הבוקר.
או אחרי במבה נוגט!;):D
זה נכון , צריך להקשיב לגוף...לא סתם מרגישים כך הוא מאותת לנו!
אצלי -אם אני אוכלת בצק עלים -כל הגוף עקצוצים לא נעימים

קול תודה

משתמש מקצוען
הלוואי וככה זה היה תמיד: אם היינו אוכלים משהו שלא טוב לנו - הגוף היה מאותת בהרגשה לא נעימה
בפועל - לא ממש קורה, על כן אנחנו ממשיכות להאביס את עצמנו בשטויות שחבל שהגיעו לעולם, ובטח חבל שממלאים את הגוף שלנו, שמידמה להיות לעיתים פח זבל אורגני

לנושא האשכול: פת שחרית שלי היא קודם כל 3 כוסות מים פושרים/ קרים. התרגלתי וזה מעולה לי.
אחרי 15-20 דק' - לחמניה מקמח כוסמין עם גבינה/ חמאה/ חומוס, ביצה קשה, וירקות אם אני מספיקה לחתוך.
במשך היום אני עוד אוכלת מספיק שטויות, לפחות רגועה שהתחלתי נכון...

adva

משתמש פעיל
כוס קוואקר עם כוס וחצי מים, שכחתי לכתוב
אה, וכמובן מפזרת למעלה קינמון

אסתר

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אין שום קשר בין פת שחרית לנטילת ידיים
קרקר, קוואקר, פרכיות, גרנולה, -כל מאכל פחממתי מזין הוא פת שחרית

בזמן הרמב"ם וק"ו בזמן הגמרא המאכל הפחממתי המזין היחיד היה לחם
ממש לא נכון.
לגבי קוואקר, יתכן.
סוף סוף הוא שיבולת שועל, שהיא אחת מחמשת מיני דגן. אמנם אם הוא בא בצורתו המקורית ולא כלחם, מסתבר שזה כמו לגרו שלווה (שעורה) או עוגה (-חיטה) במקום פת שחרית. אבל ניחא, כל אחד וההיגיון שלו.

במציאות רואים נשים שאוכלות קוואקר במקום פת שחרית, ועדיין המערכות מתפקדות באופן סביר. (אני בכוונה לא מפרטת איזה, נראה לי שזה ברור...)

לגבי השאר- המציאות תוכיח שזה פשוט לא כך.
אין צורך להתווכח, אלא פשוט להציע לנשים שסובלות מכל מיני בעיות, מחושים, תופעות, להחליף את הפריכיות בלחם, כדי לראות שיפור.
גרנולה- זה כמו קוואקר.

ולגבי הטענה שבזמן חז"ל לא היו פחמימות, זה לא ייתכן. על מה הגמרא דנה כשהיא מדברת על פת הבאה בכיסנין? בדיוק על עוגות וקרקרים. למה לא היה? כל אישה יודעת לאפות עוגה או להכין קרקר, לא צריך מפעל תעשייתי בשביל זה. (ובכלל, על מה נתקנה ברכת בורא מיני מזונות אם הפחמימה היחידה הייתה לחם?) כך שאם חז"ל בכל אופן נקטו בביטוי פת שחרית. הם התכוונו בדיוק לפת, ולא למשהו אחר.

אבל לכי תשכנעי אישה להתחיל לאכול פת שחרית...

נערך לאחרונה ב:

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
אמרתם לא להלחיץ ולאיים לשתות??
קבלו סיפור עסיסי מהיום
הבת שלי(בת 2.9) שתתה כוס תרכיז בבוקר ולפני שיצאה למעון לא הסכימה ללכת לשירותים.
בצהרים כשלקחתי אותה שאלתי את הגננת האם היא עשתה בשירותים(היא בשלבי גמילה סופיים)הגננת ענתה שלא,היא שתתה אולי חצי כוס כל היום
ולא הלכה מאתמול בלילה לשירותים
זה נורמלי??????

הייתי בלחץ נורא מיהרתי לקנות לה טרופית ואח"כ הכל "זרם" ב"ה.
מה אני עושה?איך אני יכולה לבקש מהגננת להכריח אותה לשתות
בדר"כ אני מביאה לה תרכיז תפוחים לגן(נגמר-והגננת לא יידעה אותי...)
קניתי לה ויטמינציק עכשיו מקווה שיואיל.
לדעתכם הגננת נהגה מספיק באחריות? היא לא היתה צריכה לדווח לי באמצע היום משהו? שהתרכיז נגמר..וכד'
וסליחה על האורך אבל אני עדיין בטראומה...

תודה לכל מי שתגיב.
כשבני נגמל הוא ג"כ לא הלך בכלל לשרותים בגן, אל דאגה, זה יעבור לה!
לא כדאי לך להכנס להיסטריה ולהפוך את נושא השתיה למאבק בינכן, אם היא תהיה צמאה- היא תלמד לבקש (אפילו מים), חבל להרגיל אותה לתרכיז.

דיסק שרוט

משתמש מקצוען
בבא מציעא · קז ב שמונים ושלשה חלאים תלוין במרה וכולן פת שחרית במלח וקיתון של מים מבטלתן ת"ר י"ג דברים נאמרו בפת שחרית מצלת מן החמה ומן הצנה ומן הזיקין ומן המזיקין ומחכימת פתי וזוכה בדין ללמוד תורה וללמד ודבריו נשמעין ותלמודו מתקיים בידו ואין בשרו מעלה הבל .. והורגת כינה שבבני מעים וי"א אף מוציא את הקנאה ומכניס את האהבה א"ל רבה לרבא בר מרי מנא הא מילתא דאמרי אינשי שיתין רהיטי רהוט ולא מטו לגברא דמצפרא כרך (פירוש "שישים איש רצו, ולא השיגו את מי שאוכל פת שחרית") ואמרו רבנן השכם ואכול בקיץ מפני החמה ובחורף מפני הצינה
כמדומני שלשיטת הפרי מגדים אפשר גם במיני מזונות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה