דרוש מידע מה הפת שחרית שלכן?

שושן ורד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כשבני נגמל הוא ג"כ לא הלך בכלל לשרותים בגן, אל דאגה, זה יעבור לה!
לא כדאי לך להכנס להיסטריה ולהפוך את נושא השתיה למאבק בינכן, אם היא תהיה צמאה- היא תלמד לבקש (אפילו מים), חבל להרגיל אותה לתרכיז.
מי ערב לי שהיא לא תתייבש?
לילד לא תמיד יש תחושת צמא,
עדיף לי שתשתה מתוק .מאשר שתתיבש..

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אף אחת לא חסידה של ויטה ביקס
upload_2018-5-16_17-29-52.jpeg
?

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
שריונה,
איך את אוכלת את הויטה ביקס?
חוץ ממים רותחים,חלב, שוקו?

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
חשבתי שיש עוד רעיונות.
אני אוהבת לנשנש אותו כך
אגב, זה משמין?

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
חשבתי שיש עוד רעיונות.
אני אוהבת לנשנש אותו כך
אגב, זה משמין?
אם את מנשנשת אותו כך ללא תוספת סוכר אז את ממש אנינת טעם;)
לא משמין יותר מעוגייה ובריא לאין ערוך.
אני אוכלת במנה אחת 2 חתיכות ושבעה לכמה שעות.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עוד באשמורת הלילה אקום.
אז אני סוגרת הרמטית את המטבח - כדי לא להעיר את ילדי. ואת החלונות כדי שהוא לא יעיר את השכנים. ואני לשה בצק מקמח כוסמין מלא.
לבינתיים בזמן שהוא טופח. אני קוצצת ירקות לסלט.
מבשלת ביצים.
אופה פרוסות חצילים.
רוקחת ריבה טריה.
ומבשלת דייסה אותה אני מטמינה כדי שתישאר חמה.

אחרי זה, אני מורידה את הבצק ורצה להעיר את הילדים.
נוטלת להם ידיים.
הם לובשים את הבגדים שהכנתי אמש. מוצאים בעצמם את הנעליים.
עוזרים אחד לשני. מדברים בנחת. ובאופן כללי מאד רגועים.

זה הזמן שאני קולעת להם לחמניות.
עורכת שולחן. מניחה כוסות סחלב חם עליהם אני מפזרת מעט קוקוס.
ולידן עוגיות מקמח כוסמין וסילאן שאפינו יחד אחה"צ אמש.

עכשיו הלחמניות נכנסות לתנור,
הריח קורא לילדים. אני צ'יק צ'ק מסדרת אותם סופית.

וכולנו מתיישבים יחד לסעודת שחרית עם לחמניות טריות, דייסה חמה, סלט ירקות. ומגוון מילואים עסיסיים.
כמובן לאף אחד לא נשפך כלום. כולם נותרים נקיים. הסלט לא מטפטף. ובאופן כללי כולם מברכים, קמים ואומרים לאמא: תודה רבה.

אני חושבת שזה די בסיסי להתחיל כך יום. ולא מבינה איך אפשרבכלל אחרת. זה ממש מינימלי.

:):):)

ולכל מי שבכל אופן חושב שזה אכן מינימלי, למשהי אחת יש בעיה עם המינימום הזה:
למציאות.

ומכיוון שכך...
נהניתי...
באמצע הקריאה רצתי לשורה האחרונה כדי להיות בטוחה שאני מבינה שזה לא מציאותי..

ochayon

משתמש פעיל
בבא מציעא · קז ב שמונים ושלשה חלאים תלוין במרה וכולן פת שחרית במלח וקיתון של מים מבטלתן ת"ר י"ג דברים נאמרו בפת שחרית מצלת מן החמה ומן הצנה ומן הזיקין ומן המזיקין ומחכימת פתי וזוכה בדין ללמוד תורה וללמד ודבריו נשמעין ותלמודו מתקיים בידו ואין בשרו מעלה הבל .. והורגת כינה שבבני מעים וי"א אף מוציא את הקנאה ומכניס את האהבה א"ל רבה לרבא בר מרי מנא הא מילתא דאמרי אינשי שיתין רהיטי רהוט ולא מטו לגברא דמצפרא כרך (פירוש "שישים איש רצו, ולא השיגו את מי שאוכל פת שחרית") ואמרו רבנן השכם ואכול בקיץ מפני החמה ובחורף מפני הצינה
כמדומני שלשיטת הפרי מגדים אפשר גם במיני מזונות
שו"ת אור לציון חלק ב פרק י - הלכות בית הכנסת
ו. שאלה. האם יוצאים ידי חובת פת שחרית באכילת מזונות.
תשובה. באכילת מזונות שיעור כביצה קלופה יוצאים ידי חובת פת שחרית, והוא נפח של כארבעים וחמשה גרם.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מסכימה לגבי הישועות, מכירה מקרוב כמה כאלה.
אבל...
לא מיד כשקמים!

זה ממש לא בריא, ומי שמעיין היטב ברמב"ם רואה שהוא מורה להפעיל קודם את הגוף בפעילות גופנית, ואז לנוח כמה דקות ורק אחר כך לאכול. ועוד מהרמב"ם: "לעולם לא יאכל אדם אלא כשהוא רעב".
(אז קודם צריך לפתח ולשקם את מנגנוני הרעב והשובע שמשובשים אצל מרביתנו בגלל אורחות חיינו הקלוקלים. רוב האנשים שאני ואתן מכירות אוכלים א. כי מתחשק להם/מגרה אותם המראה, הריח, ב. כי עכשיו הגיעה שעת הארוחה ג. כי הם משועממים ד. כי הם מעוצבנים וכו' וכו'. לא כי הם רעבים.)

ברפואה הטבעית בת ימינו אומרים שמיד אחרי השכמת הבוקר הגוף עדין עסוק בניקוי רעלים ולכן אין לאכול סמוך לקימה.
רק כשהייתי בסכרת הריון והייתי חייבת לאכול מיד שאני קמה, הגוף התחיל לפתח מנגנון רעב מיד בבוקר, קודם לכן לא הייתי מכניסה כלום לפה לפני 12 מינימום...

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אמרתם לא להלחיץ ולאיים לשתות??
קבלו סיפור עסיסי מהיום
הבת שלי(בת 2.9) שתתה כוס תרכיז בבוקר ולפני שיצאה למעון לא הסכימה ללכת לשירותים.
בצהרים כשלקחתי אותה שאלתי את הגננת האם היא עשתה בשירותים(היא בשלבי גמילה סופיים)הגננת ענתה שלא,היא שתתה אולי חצי כוס כל היום
ולא הלכה מאתמול בלילה לשירותים
זה נורמלי??????

הייתי בלחץ נורא מיהרתי לקנות לה טרופית ואח"כ הכל "זרם" ב"ה.
מה אני עושה?איך אני יכולה לבקש מהגננת להכריח אותה לשתות
בדר"כ אני מביאה לה תרכיז תפוחים לגן(נגמר-והגננת לא יידעה אותי...)
קניתי לה ויטמינציק עכשיו מקווה שיואיל.
לדעתכם הגננת נהגה מספיק באחריות? היא לא היתה צריכה לדווח לי באמצע היום משהו? שהתרכיז נגמר..וכד'
וסליחה על האורך אבל אני עדיין בטראומה...

תודה לכל מי שתגיב.
אבל למה תרכיז? ברגע שלא תרדפי אחרי הילדה עם שתיה, היא תרגיש מעצמה את הצימאון ותבקש לשתות,
ברגע שאנחנו אחראים על דברים שהם טבעיים אצל הילדים, כמו אכילה שתיה שירותים וכו׳
אז אוטומטי הילדים מסירים אחריות והם סומכים עליך שתשקי אותם ותזכירי להם שהם רעבים וצריכים להתפנות..
תחשבי על זה...
ברגע שהיא מקבלת טרופית, למה שתשתה במהלך היום? אולי מחר היא תקבל ברד? שווה לה לא לשתות.
כותבת את הדברים ממש לא מתוך ציניות, אלא בנקודת הסתכלות שונה על הנושא...

מירי צלמת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
דייסת שיבולת שועל עם טחינה:

בסיר קטן אני שמה כוס קוואקר מהיר הכנה (אני משתמשת בשבולת שועל ללא גלוטן, סתם כי זה טעים לי יותר וגם אני מדמיינת שזה יותר בריא...)
מרתיחה (לוקח בערך דקה), מכבה את האש ומוסיפה 2 כפות טחינה וכפית סילאן טבעי
מערבבת היטב, מעבירה לצלחת ושוטפת מיד את הסיר (לא מניחה אותו אפילו לרגע, סוג של הרגל, לא משנה שהכיור יכול להיות עמוס בכלים...)
יוצא כמות גדולה יחסית, משביע מאד וכל הבוקר אני שבעה ולא מחפשת אוכל (מקסימום תפוח או תמר עם שקדים בהמשך)
כמובן שזה מתאים רק למי שנמצאת בבית, כשאני לא בבית בבוקר , אני אוכלת את הדייסה לארוחת ערב, סוג של שיגעון, מכורה, אמרתי?
כוס קוואקר עם מים או בלי?
זה מתאים גם לילדים?
זה שטי מבקבוק? יכול להיות תחליף לדייסה של בן השנה וחודשים?

adva

משתמש פעיל
עם כוס וחצי מים
לא נראה לי שאפשר לשתות את זה מבקבוק אולי תנסי למהול עם יותר מים.

שולמית באואר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לפני הפת שחרית מומלץ לאכול פרי על קיבה ריקה.
הרבה טועים ולא יודעים שאכילת פרות בכל מתכונת שהיא, בין אם פרי חי או מבושל אחרי סעודה
גורם לתסיסה בקיבה ולא מתעכל טוב.
על קיבה ריקה הפרי מתעכל וכל הערכים נספגים.
אני הרגלתי את ילדי לאהוב דייסת שיבול שועל (קוואקר)
בבוקר לפני שהם יוצאים ללימודים אני מבשלת בסיר חלב עם קוואקר ומוסיפה בדקה האחרונה קצת סילאן טבעי וקינמון.
הטעם- לא רגיל והריח של הקינמון.......
הילדים מאד אוהבים את זה, הם מקבלים מנת חלבון עם ויטמינים ואת הפת שחרית הם אוכלים בהפסקה בביה''ס.
הייתי שמחה להכין להם סנדביצים מושקעים עם חביתה וירקות, אבל לא כולם מוכנים לקחת כזה כריך ללימודים, חלקם מסתפקים בממרח בוטנים או ריבה (טבעית) הגדולה כן אוהבת כריך עם ירקות
אבל כל עוד שאני יודעת שהם אכלו בבית את המנה הזו כבר פחות משנה לי מה מרוח להם בכריך.
(אני בעד זה שילד יאכל בבית הספר את הסנדביץ' שלו ולא יחזיר חצי מזה הביתה. מבחינתי אפילו ממרח שוקולד בא בחשבון העיקר שיהיה שבע ויהיה לו ראש ללימודים)

השיטה של הפרי על הבוקר (של הספר רזה לתמיד ועוד כמה) זו שיטה די חדשה ומוצלחת להרזיה אבל הרבה לא ממליצים עליה שמעתי על מישהי שזה עשה לה בעיה קשה העצבים רח'"ל לא יודעת אם זה נכון.. אבל אולי כדאי לך לבדוק בכל מקרה הרמב"ם אומר שבבוקר צריך לאכול לחם זה חשוב מאד סופג רעלים ומונע המון מחלות, זה מופיע בעוד מקורות אם אני לא טועה.
דייסת קוואקר זה נהדר! אני גם עושה לבן שלי בן שנה ומצטרפת אליו... אני עושה במיקרוגל (ליפני שתקפצו עלי שום בעיה בריאותית בזה בדקתי מכל הכיוונים...) עם מים בלבד ומוסיפה מייד המון חמאה וזהו! בלי שום המתקה תנסו תראו כמה זה טעים הוא טורף את זה והוא לא אכלן כזה טוב...

שולמית באואר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אצלי הם אוהבים את הדייסה הזאת מטבעם, ב"ה,
עם עניין זמן ההכנה בבוקר אין לי בעיה,
העצלות שלי היא אח"כ לנקות את הסיר, את בוודאי מכירה את התופעה של החומר שמופרש משיבולת השועל ונדבק לסיר בצורה קשה... ההתעסקות עם זה על הבוקר מוציאה לי את החשק להכין.
אולי יש לך עצה בשבילי?

אני עושה במיקרוגל בכלי זכוכית שכמובן מתנקה בקלות הרבה יותר מסיר וזה גם מוכן מאד מהר (2.5 דק למנה אחת).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה