כל הפרטים על הצטרפות החינוה''ע ובני יוסף לאופק חדש

איש את רעהו

משתמש פעיל
לא הבנתי אם יש לי פנסיה תקציבית האם שווה לי להיכנס ורוב השעות שלי ז-ח .
למבנים אודה
ככל הידוע לי שווה לך מאוד.
ההסבר בקצרה הוא: פנסיה תקציבית מחושבת לפי נגזרת שכר אחרון (זה החישוב הכי גבוה מבחינת שכר), בהכפלת 2 אחוז לכל שנת עבודה (בהתאם לאחוזי המשרה דהיינו אם זה 100 אחוז = 2 אחוז לשנה, אם זה 50 אחוז משרה אז 1% לשנה).
ברגע שאת עוברת לאופק נגזרת השכר האחרון הוא לפי השכר באופק * 80% (וכל שנה עוד תוספת של כ 0.7%).
אז גם אם טיפה יורד לך בגלל אחוזי המשרה את מרויחה בענק שזה מגדיל את השכר האחרון ומשפיע על כל שנות העבודה.
(לדוגמא אם עבדת 35 שנה 100% משרה (=35*2%) , מגיע לך 70 אחוז מהשכר האחרון (אין יותר מ 70 אחוז).
אם היית ממשיכה בעולם הישן והשכר האחרון היה למשל 12,000 השכר לפנסיה יהיה 12000*70% = 8400
ברגע שאת עוברת לאופק ומקבלת שכר שהוא 16000 (למשרה מלאה - חישוב שכר אחרון הוא לפי משרה מלאה)
א"כ יש לחשב כך 15,500 (שכר אחרון) * 80% = 12,400 וזה השכר האחרון לחישוב
(כך שהפניסה תהיה 12,400 * 70% = 8680
ובד"כ השכר באופק עולה יותר מהדוגמא שהבאתי.

KOSMOS

משתמש פעיל
אין להקף המשרה קשר לדרגה
לא הבנתי.
מי שהמשרה שלה הייתה X אחוזים ו X ותק ו X גמולים
עם משרת אם
בדקה בסימולטור בזמנו ויצא לה שאם היא תעבור לאופק יצא לה X שעות עבודה בחודש וX משכורת בחודש

האם זה נשאר עכשיו רלוונטי?

איש את רעהו

משתמש פעיל
לא הבנתי.
מי שהמשרה שלה הייתה X אחוזים ו X ותק ו X גמולים
עם משרת אם
בדקה בסימולטור בזמנו ויצא לה שאם היא תעבור לאופק יצא לה X שעות עבודה בחודש וX משכורת בחודש

האם זה נשאר עכשיו רלוונטי?
משכורת ושעות משתנה, דרגה לא.

איש את רעהו

משתמש פעיל
יש לי שלושה ימים להחליט האם לצאת מאופק או לא ואני מתלבטת מה לעשות...
אני מחנכת אם, עם 31 שנות ותק הקף המשרה שהיה בעולם ישן- 90%=24 ש"ש. ובאופק נאמר לי שיהיה לי 19 ו-4+4 פרטני ושהיה(בפועל רק 2+2). ויש לי פנסיה תקציבית.
האם שווה או לא? מה הפער שיכול להיות במשכורת בכאלו נתונים?
כמה גמולים יש לך? 16?
למה נותנים לך 19 + 4+ 4, בגלל שעות גיל? כמה אחוזי משרה יצא לך?
תסתכלי במה שכתבתי מקודם, לדעתי לבעלי פנסיה תקציבית זה מאוד שווה.
צירפתי קובץ שבו תוכלי להסתכל על הדרגה (5.5) השכר הישן והשכר החדש (לפי 86.11 מקווה שזה מה שיתנו לך) והפער ביניהם
(למשל לפנסיה תקציבית זה יעלה לך את השכר האחרון ב 500 ש"ח (כך שזה ישפיע לתוספת מעל 300 ש"ח בחודש בפנסיה !!!)
דרך אגב השנה יש לך 31 שנות ותק או שנה שעברה (כי אם שנה שעברה א"כ ההמרה היא לפי 30 שנות ותק והדרגה היא 6 ולא 5.5)

קבצים מצורפים

• המרה.pdf
    KB 109.5 · צפיות: 36

איש את רעהו

משתמש פעיל
שאלה למבינים כאן: הBA שלי הוכר מה1/4, מה שאומר שבתלוש מרץ לא היה לי BA.
האם כדאי לי להצטרף השנה לאופק או בשנה הבאה שאז תלוש מרץ כן יהיה מעודכן עם BA?
האם יש הבדל גדול בדרגה שתקבע לי?
התכוונת 1/24?
ככל הידוע לי א"א להצטרף לאופק ללא ב.א. כך שאין לך יכולת להיכנס לאופק.
בכל אופן נראה לי שגם אם היה יכולת להיכנס בכ"א יש משמעות גדולה לפער בדרגות בין כניסה עם ב.א. לבלי ב.א. כך שעל שנה אחת לא נראה לי שכדאי לך להיכנס

יבנה המקדש

משתמש מקצוען
@איש את רעהו ,
האם בשביל לקבל יותר בפנסיה תקציבית, כפי שיחשבת לעיל,
יועיל להכנס לאופק רק בשנה הבאה או עוד כמה שנים,
או שקריטי להכנס עכשיו?

יצחק77

משתמש מקצוען
בעיקרון אין שום משמעות מבחינת הדרגה לגודל אחוז המשרה שלך (כמובן שהשכר יופחת אבל באותו יחס של הפחתת המשרה).
כך שאין הבדל האם את נכנסת עם הפחתת אחוז משרה, או שאת נכנת עם משרה גבוהה ומפחיתה אחר כך.
כמו"כ גם לפנסיה אין לזה שום משמעות אם זה פנסיה צוברת (ולא תקציבית).
אלא"כ את רוצה לשמר את אחוזי המשרה בשביל שיהיה לך אופציה בעתיד לעבוד יותר, ואז אולי אפשר לעשות כמו שהציע יצחק (לא ידוע לי האם יש כזו אפשרות)
תקרא את מכתב סורוצקין ותנוח דעתך
ככלל אינני יועץ ועל כל אחד להתיעץ עם איש מקצוע אגב בכל תחום
אבל לענ"ד לגבי השאלה שעולה פה שוב ושוב גם מי שאינה מעוניינת להוסיף שעות עדיף לקחת את מלוא האחוזים
ולהוריד שעות בחל"ת, כי להחזיר היקף משרה יהיה קשה יותר
לגבי המורה עם 31 שנות וותק לכאו' היא בת 50+ ולכן זכאית להפחתה של 2 ש' גיל +2 ש' מורה אם כך שלא בטוח שתצטרך להוסיף הרבה שעות לכאו' מומלץ לה להצטרף משום שהתוספת הזו תהיה משמעותית גם לפנסיה התקציבית

איש את רעהו

משתמש פעיל
@איש את רעהו ,
האם בשביל לקבל יותר בפנסיה תקציבית, כפי שיחשבת לעיל,
יועיל להכנס לאופק רק בשנה הבאה או עוד כמה שנים,
או שקריטי להכנס עכשיו?
ככל שתיכנס יותר מוקדם בד"כ תוכל לעלות יותר מהר בדרגות ובסוף להגיע לשכר אחרון גבוה יותר.
כך שלדעתי כל שנה נוספת חשובה.
(בנוסף גם החישוב אחוזי מהשכר אחרון עולה ב 0.45% על כל שנה באופק).

יצחק77

משתמש מקצוען
ככל שתיכנס יותר מוקדם בד"כ תוכל לעלות יותר מהר בדרגות ובסוף להגיע לשכר אחרון גבוה יותר.
כך שלדעתי כל שנה נוספת חשובה.
(בנוסף גם החישוב אחוזי מהשכר אחרון עולה ב 0.45% על כל שנה באופק).
אשמח להסבר על השורה האחרונה

איש את רעהו

משתמש פעיל
אשמח להסבר על השורה האחרונה
חישוב השכר האחרון באופק הוא כך:
לוקחים את השכר האחרון ומכפילים ב80% = שכר אחרון לפנסיה.
כל שנה נוספת באופק מוסיפה עוד 0.45 לחישוב השכר האחרון, למשל אם נמצאים 5 שנים באופק יש לחשב
80% (בסיס) + (4*0.45% = 1.8%) = 81.8%.
יוצא שחישוב השכר האחרון יהיה (שכר אחרון * 81.8%).

יצחק77

משתמש מקצוען
חישוב השכר האחרון באופק הוא כך:
לוקחים את השכר האחרון ומכפילים ב80% = שכר אחרון לפנסיה.
כל שנה נוספת באופק מוסיפה עוד 0.45 לחישוב השכר האחרון, למשל אם נמצאים 5 שנים באופק יש לחשב
80% (בסיס) + 4*0.45% = 1.8%.
יוצא שחישוב השכר האחרון יהיה (שכר אחרון * 81.8%).
לפי האמור מי שהמשכורת האחרונה היה למשל 10000 עגול הפנסיה תהיה 8180 ?
הרי לפי העולם הישן כל שנה וותק נותנת 2% עד מקסימום של 70% האם זה שונה באופק חדש ל80%

איש את רעהו

משתמש פעיל
לפי האמור מי שהמשכורת האחרונה היה למשל 10000 עגול הפנסיה תהיה 8180 ?
הרי לפי העולם הישן כל שנה וותק נותנת 2% עד מקסימום של 70% האם זה שונה באופק חדש ל80%
לא.
החישוב הוא שכר אחרון לפנסיה * 70% (בהנחה שזכאותו היא ל 70% {דהיינו שעבד לפחות 35 שנה 100 אחוז משרה).
רק החישוב של השכר האחרון הוא כפי מה שכתבתי.
למשל בדוגמא שהבאת השכר האחרון יחשב 8180 ואותו יש להכפיל ב 70% (8180*70% = 5726)
שכר חודשי בפנסיה = 5726.

לורן

משתמש צעיר
התכוונת 1/24?
ככל הידוע לי א"א להצטרף לאופק ללא ב.א. כך שאין לך יכולת להיכנס לאופק.
בכל אופן נראה לי שגם אם היה יכולת להיכנס בכ"א יש משמעות גדולה לפער בדרגות בין כניסה עם ב.א. לבלי ב.א. כך שעל שנה אחת לא נראה לי שכדאי לך להיכנס
הBA שלי הוכר מה 1/4/2023 והתלוש של מרץ זה 3/2023
השאלה שלי מה ההבדל בדרגה בהתחשב בתלוש של מרץ?

יצחק77

משתמש מקצוען
לא.
החישוב הוא שכר אחרון לפנסיה * 70% (בהנחה שזכאותו היא ל 70% {דהיינו שעבד לפחות 35 שנה 100 אחוז משרה).
רק החישוב של השכר האחרון הוא כפי מה שכתבתי.
למשל בדוגמא שהבאת השכר האחרון יחשב 8180 ואותו יש להכפיל ב 70% (8180*70% = 5726)
שכר חודשי בפנסיה = 5726.
תודה
האם בעולם הישן ה70% כן חושב ממלוא הסכום אם כן יש כאן הרעת תנאים משמעותית

נערך לאחרונה ב:

חוחית

משתמש סופר מקצוען
כיצד מחושבת הפנסיה?
מאתר ארגון המורים

א. חישוב הקצבה בפנסיה תקציבית
מספר שנות חיסכון פנסיוני
X
2%
X
ממוצﬠ היקף משרה בכל השנים (ﬠד 100% משרה לכל שׁנה כולל משרת אם)
X
השכר הקובﬠ לפנסיה (השכר ﬠל פי "הﬠולם הישן" להיום + התוספת בגין "אופק חדש" לפי השכר כיום).

תבדקו מה שווה, תתיעצו!!! פנסיה זה דבר חשוב מכדי לזלזל בו!
ושימו לב שיש משמעות גדולה מאד לאחוזי משרה

המקור

חי 523

משתמש פעיל
לכל המקטרגים......
מבירור באתר יוניק זה פשוט לא נכון !!
13 ותק, מורה ז' ח', דרגה 6.5, 86 אחוז משרה, מחנכת אם, שווה= 11700 ברוטו, ועד היום זה היה 8065! ברוטו !!!!

פשוט וברור ששוה לעבור, (ההפחתה מ91 אחוז ל86 זה סה"כ אזור ה500/600 ש"ח)
פער של 3700 לטובתכן!!
טיפש מי שלא עובר
שנה הבאה לא בטוח שאפשר לאחר שעשו קיצוץ בתקציב (מ800 מיליון ל540)

והעבודה לא מדאי קשה, שהיה לא קיים (תפילה חינוך וכו') פרטני ... חכו ותראו.. כל הסיפור פרונטלי, שזה לעבוד עוד 5 שעות (21 +4+4) במקום 16,
וזה שווה כדי לקבל עוד 3700!!

תקלטו שזה שוה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה