כל הפרטים על הצטרפות החינוה''ע ובני יוסף לאופק חדש

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
באופן קבוע הימין מפקיר את החרדים ברגע שזה מתאפשר לו (נתניהו כשר אוצר, ממשלת נתניהו בנט לפיד, וממשלת צמד הברנשים הנ"ל לאחרונה, ומי שמכיר גם ברשויות מקומיות הרבה מ"עושי הצרות" הם חברה ימניים) דווקא סמוטריץ מרענן בענין הזה אבל הוא בטל ברוב. אם החרדים ילכו עם השמאל תהיה פחות התעסקות תקשורתית עם החרדים. הרי בין כה וכה הימין לא באמת מצליח לקדם איזושהי מדיניות. הכל מותקף בתקשורת ואז מקפלים זנב או שנתקע אצל הפקידות /בתי משפט. ומבחינה מדינית-בטחונית נתניהו הוא בדיוק כמו השמאל.
אתה לא באמת הולך להפוך את האשכול הענייני והחשוב הזה לאשכול פטפוטים "האם המפלגות החרדיות צריכים ללכת עם הימין או עם השמאל".

jdn

משתמש פעיל
מאידך, צריך לחשוב גם על האינטרס של גנץ שצריך את החרדים לממשלה הבאה, שתקום עוד מעט בראשותו.
אם הוא מפיל את האופק חדש, החרדים יתקשו לסלוח על זה.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
שכר שיחה נאה: שר האוצר ממשיך 'להתעקש' על העברת הכספים לחינוך החרדי, ריאיון מהיום
לא יאומן ההתעקשות שלו בענין הזה, הוא אפילו מודה שהוא משלם על כך מחיר פוליטי אבל ממשיך להתעקש. אשריו.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התראיין הבוקר (שלישי) לאולפן ynet וטען בנוגע לביקורת על אי-העברת כל הכספים הקואליציוניים לצורכי מלחמה כי "הדיבור על הכספים הקואליציוניים הוא קמפיין. המלחמה הזאת הולכת לעלות לנו קרוב ל-200 מיליארד שקלים. אנחנו נצטרך שינוי בסדרי עדיפויות, נצטרך לחתוך בהרבה דברים.
"נכון, כל שקל חשוב", הוא הוסיף. "בשבוע הראשון של המלחמה עצרנו את התקציבים, עד עכשיו מצאנו מקורות מתוך התקציב לצורכי מלחמה של בערך 6 מיליארד שקל, כי התחייבנו לשימושים של 9 מיליארד - למלונות, לרווחה, לבריאות, לחינוך, לביטחון לאומי, לכיתות כוננות, כמובן לצבא. בנוגע לצרכים האזרחיים, אנחנו נביא חקיקה בעזרת השם ממש בקרוב של 13 וחצי מיליארד שקלים לצרכים האזרחיים של המלחמה. חלק מזה, 4.5 מיליארד, באים במסגרת התייעלות מתוך התקציב. זה המון, אגב, בתקופה הזאת של השנה, כי רוב התקציב כידוע כבר חוייב, אנחנו בסוף השנה".
"חלק מזה יבוא מהגדלת הגרעון, זה לא נורא, ניהלנו מדיניות פיסקלית אחראית, בנק ישראל גם אומר את זה. הבאנו תקציב מרוסן ואחראי עם גרעון מתוכנן נמוך. אפשר להגדיל את הגרעון בעוד אחוז, לא קרה שום דבר, זה לא דרמה. שנה הבאה נצטרך לחתוך בבשר החי, ואני אומר עוד פעם, לכולם - לא רק לחרדים, לא רק לחילונים, לא רק לדתיים, אנחנו נחתוך בדברים שחשובים לכולם ונסיט למאמץ המלחמתי.
"אבל שוב", הדגיש סמוטריץ', "קמפיין הכספים הקואליציוניים הוא פופוליזם זול, בסוף הכל מתכנס לאיזה 100-200-300 מיליון שקל לחינוך החרדי. אפשר לאהוב את זה או לא לאהוב, הוויכוח הזה היה איתנו לפני המלחמה, יהיה איתנו אחרי המלחמה, הוא לא קשור למלחמה. אני מסרב להיכנע לפופוליזם ולהפלות מורה חרדי רק בגלל שהוא חרדי".
ש. אם השכר למורים החרדים כל כך חשוב כמו שאתה אומר, למה הוא נמצא בסעיף של כספים קואליציוניים ולא בבסיס התקציב?
"זה באמת החטא הקדמון. חודשים אני שואל את אנשי המשרד לפי מה הם מחליטים מה בבסיס הכספים ומה כסף קואליציוני. אני חושב שצריך לתקן את זה. הודעתי שצריך לעשות את זה כדי שלא יהיה תקציב סוג א' תקציב סוג ב'. צריך להחליט על חלוקת הכספים כמו בדמוקרטיה ולא דרך כספים קואליציוניים.
"אני רוצה להסביר את סוגיית 'אופק חדש' של החרדים. אני משלם עליו פוליטית אבל זה לא מעניין אותי. חתמתי על שני סוגי הסכמי שכר - אחד עם רן ארז, הסכם שכר של מיליארדים עבור המורים. זה לא הסכם שהדרג המקצועי תמך בו. לא העליתי על דעתי להגיד למורים שעכשיו מלחמה אז אני לוקח את תוספות השכר בחזרה. אותו דבר - נחתם הסכם עם הרשתות בחינוך החרדי, שאגב מלמדים שם ליבה".
ש. לא מלמדים שם לימודי ליבה?
"אתה טועה, מלמדים. אפשר להתווכח - כן פיקוח, לא פיקוח, יש לי הרבה מה להגיד על התוצרים של החינוך במדינת ישראל בכל הזרמים. אז נחתם איתם הסכם, המורים כבר קיבלו את התוספת בתלוש. להפלות אותם רק בגלל שהם חרדים? הרי לכאורה גם את המיליארדים מההסכם עם רן ארז אפשר להגדיר כספים קואליציוניים, כי זה לא מקצועי, זה סיכום פוליטי בין ארגון פוליטי שהוא ארגון המורים לבין גוף פוליטי שנקרא ממשלת ישראל. זה לא עובד ככה. לא אפלה מורה חרדי רק כי הוא חרדי. הוויכוחים על החינוך החרדי ועל לימודי ליבה היו לפני המלחמה ויהיו אחרי, הם לא קשורים והניסיון לכרוך אותם זה פופוליזם זול".

צוק איתן

משתמש פעיל
את הפוליטקה תשאירו לפורום הרלוונטי
כאן פורום חדר מורים
אנחנו עובדי ההוראה החרדים מעוניינים באופק חדש נקודה.
ובשיחות שלי עם אנשים המעורים מאד . זה גם יהיה בעזרת ד'
זאת הסיבה שהרשויות דרשו שנמשיך לעבוד במתכונת אופק חדש
כי הם יודעים בוודאות שנקבל על שעה פרונטלית, פרטנית או שהיה- משכורת
אז מדוע הרשתות לא מוציאים הודעה מפורשת להמשיך לעבוד לפי אופק?

ששנה טובה

משתמש רשום
הם הורו לעבוד לפי אופק חדש, לא כדי ללחוץ אלא כיוון שהם יודעים בוודאות שהכסף יכנס
ומורה שלא תעבוד את זה תאלץ להשלים את השעות החסרות

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
הם הורו לעבוד לפי אופק חדש, לא כדי ללחוץ אלא כיוון שהם יודעים בוודאות שהכסף יכנס
ומורה שלא תעבוד את זה תאלץ להשלים את השעות החסרות
הם לא יכולים לדעת דבר שלא תלוי בהם גם אם הם מאד רוצים. אגב אמרו לנו בוודאות שלא יודעים אלא זה ניסיון ללחוץ

צוק איתן

משתמש פעיל
הרשתות דווקא הורו לכולם להמשיך לעבוד לפי אופק כדי ללחוץ על הממשלה, יש בתי ספר שלא קיימו את ההוראה
בבי"ס שלנו למשל המפקחת הודיעה לצוות לעבוד את השעות הנוספות הפרונטליות במקום השהיה
המחנכות עובדות יותר שעות בפועל

חי 523

משתמש פעיל
שכר שיחה נאה: שר האוצר ממשיך 'להתעקש' על העברת הכספים לחינוך החרדי, ריאיון מהיום
לא יאומן ההתעקשות שלו בענין הזה, הוא אפילו מודה שהוא משלם על כך מחיר פוליטי אבל ממשיך להתעקש. אשריו.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התראיין הבוקר (שלישי) לאולפן ynet וטען בנוגע לביקורת על אי-העברת כל הכספים הקואליציוניים לצורכי מלחמה כי "הדיבור על הכספים הקואליציוניים הוא קמפיין. המלחמה הזאת הולכת לעלות לנו קרוב ל-200 מיליארד שקלים. אנחנו נצטרך שינוי בסדרי עדיפויות, נצטרך לחתוך בהרבה דברים.
"נכון, כל שקל חשוב", הוא הוסיף. "בשבוע הראשון של המלחמה עצרנו את התקציבים, עד עכשיו מצאנו מקורות מתוך התקציב לצורכי מלחמה של בערך 6 מיליארד שקל, כי התחייבנו לשימושים של 9 מיליארד - למלונות, לרווחה, לבריאות, לחינוך, לביטחון לאומי, לכיתות כוננות, כמובן לצבא. בנוגע לצרכים האזרחיים, אנחנו נביא חקיקה בעזרת השם ממש בקרוב של 13 וחצי מיליארד שקלים לצרכים האזרחיים של המלחמה. חלק מזה, 4.5 מיליארד, באים במסגרת התייעלות מתוך התקציב. זה המון, אגב, בתקופה הזאת של השנה, כי רוב התקציב כידוע כבר חוייב, אנחנו בסוף השנה".
"חלק מזה יבוא מהגדלת הגרעון, זה לא נורא, ניהלנו מדיניות פיסקלית אחראית, בנק ישראל גם אומר את זה. הבאנו תקציב מרוסן ואחראי עם גרעון מתוכנן נמוך. אפשר להגדיל את הגרעון בעוד אחוז, לא קרה שום דבר, זה לא דרמה. שנה הבאה נצטרך לחתוך בבשר החי, ואני אומר עוד פעם, לכולם - לא רק לחרדים, לא רק לחילונים, לא רק לדתיים, אנחנו נחתוך בדברים שחשובים לכולם ונסיט למאמץ המלחמתי.
"אבל שוב", הדגיש סמוטריץ', "קמפיין הכספים הקואליציוניים הוא פופוליזם זול, בסוף הכל מתכנס לאיזה 100-200-300 מיליון שקל לחינוך החרדי. אפשר לאהוב את זה או לא לאהוב, הוויכוח הזה היה איתנו לפני המלחמה, יהיה איתנו אחרי המלחמה, הוא לא קשור למלחמה. אני מסרב להיכנע לפופוליזם ולהפלות מורה חרדי רק בגלל שהוא חרדי".
ש. אם השכר למורים החרדים כל כך חשוב כמו שאתה אומר, למה הוא נמצא בסעיף של כספים קואליציוניים ולא בבסיס התקציב?
"זה באמת החטא הקדמון. חודשים אני שואל את אנשי המשרד לפי מה הם מחליטים מה בבסיס הכספים ומה כסף קואליציוני. אני חושב שצריך לתקן את זה. הודעתי שצריך לעשות את זה כדי שלא יהיה תקציב סוג א' תקציב סוג ב'. צריך להחליט על חלוקת הכספים כמו בדמוקרטיה ולא דרך כספים קואליציוניים.
"אני רוצה להסביר את סוגיית 'אופק חדש' של החרדים. אני משלם עליו פוליטית אבל זה לא מעניין אותי. חתמתי על שני סוגי הסכמי שכר - אחד עם רן ארז, הסכם שכר של מיליארדים עבור המורים. זה לא הסכם שהדרג המקצועי תמך בו. לא העליתי על דעתי להגיד למורים שעכשיו מלחמה אז אני לוקח את תוספות השכר בחזרה. אותו דבר - נחתם הסכם עם הרשתות בחינוך החרדי, שאגב מלמדים שם ליבה".
ש. לא מלמדים שם לימודי ליבה?
"אתה טועה, מלמדים. אפשר להתווכח - כן פיקוח, לא פיקוח, יש לי הרבה מה להגיד על התוצרים של החינוך במדינת ישראל בכל הזרמים. אז נחתם איתם הסכם, המורים כבר קיבלו את התוספת בתלוש. להפלות אותם רק בגלל שהם חרדים? הרי לכאורה גם את המיליארדים מההסכם עם רן ארז אפשר להגדיר כספים קואליציוניים, כי זה לא מקצועי, זה סיכום פוליטי בין ארגון פוליטי שהוא ארגון המורים לבין גוף פוליטי שנקרא ממשלת ישראל. זה לא עובד ככה. לא אפלה מורה חרדי רק כי הוא חרדי. הוויכוחים על החינוך החרדי ועל לימודי ליבה היו לפני המלחמה ויהיו אחרי, הם לא קשורים והניסיון לכרוך אותם זה פופוליזם זול".
היכן ניתן לראות את הכתבה? תודה רבה.

צוק איתן

משתמש פעיל
גמול חינוך אינו מחושב בהמרת השכר לאופק כי אכן יש כזה גמול גם באופק חדש. אותו הדבר גם לגבי גמול חינוך מיוחד.
יש ברשותי את התלוש החדש של אופק לא מופיע גמול חינוך ולא גמול פיצול
כן מופחע גמול חינוך מיוחד וגמול יעוץ

איש ירושלמי

משתמש חדש
באופן קבוע הימין מפקיר את החרדים ברגע שזה מתאפשר לו
אכן כן, קחו דוגמא, עניני המדינה התרבות וכו' וכו' עובדים כרגיל בזמן המלחמה, גם יש להם זמן למנות ועדה למינוי שופטים, אבל למנות דיינים ורבנים, לא.
והשאלה, למה לא למנות רבנים ודיינים , מי שמעורה בבתי הדין הרבניים יודע כמה מחסור גדול יש של דיינים, יש סחבת אדירה שגורמת לעיוני הדין והנפש לנשים לגברים כאחד, (אגב, דיינים יש אולי 5 אחוז מכמות השופטים במדינה), נציגי הציבור שלנו צריכים להיות ערניים לציבור שומרי המסורת ששלח אותם ולא להסתנוור מהמלחמה, נכון יש מלחמה אבל יש את צרכי היהדות ועולם הישיבות והרבנות.

אחת מעיר

משתמש צעיר
בלת"ק (חלקי כן...) בשביל משכורת נורמלית באופק חדש צריך תואר ראשון, שורל בעיקר לגבי המורים בחינוך העצמאי, איך החינוך העצמאי מכירים בכך, עד היום הם סירבו להכיר - האם הם שינו את דעתם? או שהמורים שם יעבדו ללא תואר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה