כל הפרטים על הצטרפות החינוה''ע ובני יוסף לאופק חדש

nech4

משתמש פעיל
שעות חינוך "בתקנות החדשות":

אולי כבר כתבו על זה כאן, אם לא אז שואלת:
עד כה במסמכים של שעות מחנכת היה ברור שהשעות מוקדשות לכל מה שמחנכת צריכה לבצע: דוחות, יומים, קישוטי קיר וגם- שעות שיחות עם תלמידים והורים.

מסמך החדש של הרשת (טרי מהשבוע) נכתב כי לפי התקנות החדשות השעות האלו הן אך ורק לשיח רגשי עם התלמידים!!!
ויש למלא יומן ובו דיווח של השעות האלו ומה נעשה בהן.

זה אמיתי???
זה חוקי???
נשמע מפוצץ.

חיהחנה

משתמש פעיל
1500 ש"ח ? ממש

עד כה במסמכים של שעות מחנכת היה ברור שהשעות מוקדשות לכל מה שמחנכת צריכה לבצע: דוחות, יומים, קישוטי קיר וגם- שעות שיחות עם תלמידים והורים.

מסמך החדש של הרשת (טרי מהשבוע) נכתב כי לפי התקנות החדשות השעות האלו הן אך ורק לשיח רגשי עם התלמידים!!!

זה אמיתי???
זה חוקי???
נשמע מפוצץ.

בלי היסטריה, אתמול עשיתי שיח רגשי ותו"כ התלמיד עזר לי להכין קישוט קיר את יודעת כמה זה העצים אותו? תזרמו.......... הם לא יכולים להיכנס לנו לקישקע של הפרטני והשהיה --- זה לא לשליטה שלהם לפחות במצב הזה.
אולי לא הוגן כי אפשרי לעשות את השעות הללו בבית.

A052

משתמש סופר מקצוען

זה אמיתי???
זה חוקי???
נשמע מפוצץ.
שעות השהייה מיועדות ל:

1. לישיבות עם מנהל בית הספר ו/או לישיבות צוותים מקצועיים יוקדשו עד שעתיים משעות השהייה (בבית הספר היסודי) ועד 4 שעות משעות השהייה (בחטיבת הביניים).
  2. הכנת חומרי למידה ולתכנון הוראה.
  3. מפגשים פרטניים עם ההורים.
  4. בדיקת עבודות ומבחנים.

RGHUI

משתמש חדש
א.בכיר במחלקת שכר של החינוך העצמאי סיפר לי שהם המומים מהמורות שיושנות בעמידה
ואף אחד לא אומר מילה או לחילופין תובע את סורוצקין על השינוים באחוזי משרה!!!!!!!!!

ב. בכל בית הספר משלמים למישהו שתתדאג לשכנע בעד להצטרף ולהשתיק את מי שחושב אחרת או מעלה ספקות בענין!!!!!!!

RGHUI

משתמש חדש
במילים הכי פשוטות
כשהקף משרתך יורד
את מקבלת פחות כסף
אומר החינוה"ע, בכל מקרה תקבלי יותר כסף.
אז תקבלי פחות מהיותר.
עכשיו, אני רוצה להסביר:

משרה מלאה למורות באופק חדש (גם של ז-ח, כיוון שהן ביסודי) מורכבת מ:
26 פרונטליות.
5שהיה.
5 פרטניות.

ציטוט ממשה"ח
  • זכאות למשרת אם נקבעת בהתאם לתקנון שירות עובדי הוראה: עובדת הוראה המועסקת בכל היקף משרתה ב-79% ומעלה. העובדת תהיה זכאית להפחתת שעה פרונטלית ושעת שהייה ממבנה שבוע העבודה הרגיל ברפורמת אופק חדש.

ושאר עובדות-ההוראה באופק-חדש?​

הסכם אופק-חדש הגדיר, שאת מקבלת שכר מסויים, ורשאית לעבוד שעתיים פחות, שעה פרונטלית אחת ושעת שהייה.
ניתן לזה כמה דוגמאות:
  • מורה ביסודי שמלמדת בפועל 21 שעות שבועיות פרונטליות בכיתה. ללא המשרת-אם השכר שלה היה לפי 80.5% משרה. אבל התוספת-אם מוסיפה לה לשכר עוד שעתיים, ולכן היא תקבל בפועל שכר של 86.11% משרה.
  • מטפלת ממקצועות-הבריאות שעובדת בחטיבת-ביניים 22 שעות פרונטלית בשבוע (אני יודע שהיא לא מלמדת פרונטלי בכיתה. מה אני אעשה שאלו ההגדרות הרשמיות…
    ‍♂️
    ) לפני התוספת-אם אחוזי-המשרה שלה הינם 94.44% משרה, אבל בזכות התוספת היא תקבל משכורת לפי 100% משרה.
  • מורה בחטיבת-ביניים, שנכנסת בפועל ל-20 פרונטליות בכיתה בשבוע – ללא המשרת-אם אחוז המשרה שלה יהיה 83.33%, ובזכות התוספת היא תקבל שכר לפי 91% משרה. (נוספה לה גם עוד שעה פרטנית שהיא צריכה לעשות אותה בפועל)
אני חייב לציין שלא בכל המקרים אחוזי-המשרה יעלו לפי תוספת של שעתיים. לפעמים אחוזי-המשרה יעלו לפי 3 שעות, ואז יהיה צריך לבצע שעה נוספת (פרטני או שהייה). ולפעמים אחוזי-המשרה יעלו רק בשעה אחת, ובעצם אפשר יהיה לבצע פחות שעה שבועית אחת (פרטנית או שהייה). הכל לפי הטבלאות שנקבעו בהסכם אופק-חדש.
(נציין שבעבר היו מורות באופק שקיבלו תוספת-אם למרות ששובצו בפועל פחות מ-79% משרה באופק-חדש. פורמלית זו היתה טעות ומשרד-החינוך די הפסיק את החגיגה הזו.)

האם תוספת-אם נחשבת לפנסיה?​

התשובה היא פשוטה – כן. אל תקשיבו לכל השמועות והמיתוסים. בודאי בפנסיה צוברת החדשה יותר, כל אחוז-משרה שנוסף למשכורת, מוסיף גם להפרשות לפנסיה במקביל. (עד 100% משרה. מעבר ל-100% משרה מופרש לקופת גמל מקבילה)
אבל גם למי שבפנסיה תקציבית באופק חדש – התוספת-אם מוסיפה לאחוזי המשרה הכלליים, שלפיהם מחושבת הפנסיה. אפשר לראות את זה בבסיס-המשרה שמופיעה בתלוש. היא כוללת גם את האחוזים שהוסיפו לך בזכות התוספת-אם.
כמובן גם בפנסיה תקציבית אפשר לצבור זכויות רק עד 100%. מה שתקבלי מעבר ל-100%, ילך להפרשה לקופת גמל משלימה (כמו הילה וכלנית)
אני שומע כל מיני תשובות “מלומדות” בסגנון – “לא כדאי לך משרת-אם כי זה פוגע לך בפנסיה”. זה פשוט לא נכון, מטעה סתם ויכול לפגוע בשכר ובפנסיה.
(גם למי שהיה לה תוספת של 10% למשרת-אם בעולם-הישן, והתוספת הזו קירבה אותה ל-100% משרה, התוספת כן נחשבת לה לאחוזים לפנסיה תקציבית.
שלא יטעו אתכם – זה נבדק גם על-ידי מומחים פנסיוניים מומחים לעובדי-הוראה, גם נבדק מול נתוני הפרישה של מורות בפועל, וגם כתוב בפירוש בחוק-הגמלאות.
כמובן שאם מישהי עבדה בפועל 4 ימים, שזה 80% משרה, היא ודאי לא הגיעה יחד עם המשרת-אם ל-100%, למרות שסיפרו לה שזו “משרת-אם”. אין פה קסמים. השנה הזו לא נחשבה לה בשלימותה. כנראה שזו מקור המיתוס, שמשרת-אם לא נחשבת לפנסיה)

בתור מורה/מטפלת/גננת שילוב – איך אדע מה השפעת התוספת-אם על אחוזי-המשרה שלי?​

ישנן טבלאות שכר לרפורמות השונות.
מי שבעוז-לתמורה בתיכון, יש טבלאות שכר ביומן-המורה, ובאתר ארגון-המורים.
מי שבאופק-חדש, יש טבלאות ביומן ההסתדרות וברשת.
חשוב לשים לב שיש כמה סוגי טבלאות, למורות-אם ולמורות רגילות. טבלה עם שעות-גיל וטבלה ללא שעות-גיל.
שימי-לב בשלב ראשון לבדוק את אחוזי-המשרה שלך בטבלה הרגילה “לא לאמהות” ללא תוספת-אם, ולוודא קודם שאת בכלל עוברת את ה-79% משרה. במידה וכן – את מוזמנת בשלב השני לעבור לטבלה של מורות-אמהות, ולבדוק מהם אחוזי-המשרה המגיעים לך לאחר התוספת.
ב”פורטל עובדי- הוראה” יש טבלה הרבה יותר מסודרת ודינאמית, שפשוט מקפיצה לך את הטבלה המתאימה לך לפי נתונייך. את מזינה איזה סוג של עובדת-הוראה את (מורה, מורת-שילוב וכד’), איזו שכבת-גיל (יסודי, חט”ב), האם יש שעות-גיל. כך תוכלי לראות את אחוזי-המשרה ללא תוספת-אם, ויחד עם התוספת.

האם ניתן לקבל שכר מעבר ל-100% משרה בזכות התוספת-אם?​

התשובה היא פשוטה – כן. ניתן לראות זאת בטבלאות השכר.
כפי שאמרנו – שכר מעבר ל-100% לא נכנס לקרן הפנסיה הרגילה, אלא לקופת-גמל משלימה.

איך מקבלים את ההטבה?​

ההטבה היא אוטומטית. ברגע שדיווחת בטופס 101 שיש לך לפחות ילד אחד בן פחות מ-14, ואחוזי-המשרה שלך מספיקים, תוספת האם שלך “אמורה”(!) להיות אוטומטית….
בתלושי משרד-החינוך די פשוט לראות את התוספת. יש ריבוע בתלוש מצד ימין למטה שנקרא “מקדמים/שעות”.
בשורה התחתונה של הריבוע אמורה להופיע השורה “ש. השלמה למורה אם”. ואז מופיע מספר השעות שמתווספות לך לאחוזי-המשרה.
אם את גננת או בעולם ישן, יופיע לך באותו ריבוע “מקדם אם: 0.1”. הכוונה לתוספת 10% למשרה.
בתלושי הבעלויות זה כבר מורכב וכתוב אחרת בכל תלוש. אין אפשרות פה לפרט. פשוט לחפש.

כדי לראות כמה שעות היית צריכה לעבוד בפועל אם היו משאירים לך את אחוזי המשרה שלך, כנסי https://www.family-economy.co.il/ofek_tables.asp
אפשר לראות טבלה פשוטה בהתאם לאחוזי משרה.

לטענת החינוה"ע-מותר להוריד אחוזי משרה במעבר לרפורמה
לטענת הארגון וההסתדרות-אסור!
למי תאמינו?
תלוי בכם.

לי כואב הלב על המורות שהפסידו הזדמנות להרויח את לחמם ביושר.

מירי ורמברנד

משתמש רשום
אז מה קורה לנו?????????
איך אפשר להעביר את האשכול לבתי הספר????

אני מרגישה כל הזמן שמורחים אותי, וכשרק אמרתי מילה להנהלת בית הספר- תקפו אותי בחמת זעם!!
יש משהו שקשור לעיתונות?? עורך דין שיטבע? מה לעשות???

חוחית

משתמש סופר מקצוען
האם יש שעות הנקה באופק חדש? מבירור אצל מזכירה בחינוע"ץ היא אומרת שלא,
שאלה א. האם לא כל עובדת בכל מקצוע זכאית להטבה זו?
שאלה ב. אם יש לי 8 שעות עבודה ברצף, כיצד טכנית ניתן להסתדר? מורה זו לא מזכירה שיכולה לעזוב ל-10-15 דקות באמצע שיעור... (ובהפסקות יש תורנויות חצר וכו'..)
יש באופן חד משמעי
תכנסי לפורטל משרד החינוך.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
א.בכיר במחלקת שכר של החינוך העצמאי סיפר לי שהם המומים מהמורות שיושנות בעמידה
ואף אחד לא אומר מילה או לחילופין תובע את סורוצקין על השינוים באחוזי משרה!!!!!!!!!

ב. בכל בית הספר משלמים למישהו שתתדאג לשכנע בעד להצטרף ולהשתיק את מי שחושב אחרת או מעלה ספקות בענין!!!!!!!
א. עצוב
ב. כבר חשבתי להפסיק להגיב באשכול, אבל עכשיו אני חושבת שיש כאן ניקים שמקבלים לפי תגובות. חבל לי גם על הכסף שלהם.
אמשיך בכל הכח, חינוה"ע-תשלחו עוד אנשים שיפתחו ניקים ויסבירו כמה אתם נאצלים, צדקניים ומלאי רצון טוב.
רצון טוב שנגמר כשמגיעות מורות, נשים שהן אמהות.

למה שלא יורידו אחוזי משרה גם למורים הגברים למשל?
אם חסרות שעות, שיתמודדו כולם!
יש מנהלת שהורידו לה אחוזי משרה?

ההשתקה בכל חדרי המורות היא גועלית. ע"ע הסוגריים במכתב מהחינוה"ע "ונקווה מאד שלא בזדון". שלא יהיה תרעומת חלילה, ממש מזכיר משטר.

לפורום מניפה הם סתמו את הפה באיומים כבר לפני תקופה!!!
הם לא מוכנים שיצייצו שם מילה בנושא האופק.

תודה לפרוג שהוא המקום היחיד שמאפשר לנשים, אמהות להאבק על זכותן לפרנס את משפחתן בכבוד!

נערך לאחרונה ב:

חיהחנה

משתמש פעיל
מה הבעיה?
נצטרף, נראה את השכר , במידה ותהיה בעיה נתחיל להיאבק.
אגב, יישר כח לעובדות המסורות במשרד, רק ביקשנו כאן בקשות הבהרה על המצב ולמחרת זה יצא. יש כאן כח. יש לאן להתקדם.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
מה הבעיה?
נצטרף, נראה את השכר , במידה ותהיה בעיה נתחיל להיאבק.
אגב, יישר כח לעובדות המסורות במשרד, רק ביקשנו כאן בקשות הבהרה על המצב ולמחרת זה יצא. יש כאן כח. יש לאן להתקדם.
כשאתה בפנים-אתה כבר תקוע.

בת ה

משתמש רשום
יש מנהלת שהורידו לה אחוזי משרה?
כן המנהלות מקבלות 100% ולא יותר כפי שהיה עד היום....
וכן אני רואה את העליהום שיש פה ואני לא מבינה יש לנו צוות של 100 מורות אף אחת לא שאלה למה מורידים הקפי משרה רק שמחו שהן לא צריכות להוסיף שעות...והמורות של זח פשוט מורידות הקפי משרה כי הן לא רוצות לעבוד יותר
ממה שהן עבדו עד היום פשוט נשמע פסטורליה במיטבה וכשאני נכנסת לפרוג זה נשמע מלחמת עולם ..מענין אם אנו חיות ביקומים מקבילים...

חוחית

משתמש סופר מקצוען
מענין אם אנו חיות ביקומים מקבילים...
כן.
אנחנו חיות ביקומים מקבילים.
יש לנו צוות של 100 מורות אף אחת לא שאלה למה מורידים הקפי משרה רק שמחו שהן לא צריכות להוסיף שעות...
מעניין למה.
אצלנו שאלו גם שאלו.
המורות של זח פשוט מורידות הקפי משרה כי הן לא רוצות לעבוד יותר
אני מצטערת לכתב זאת, אך כנראה שחסר להן מידע פיננסי נחוץ.

חיהחנה

משתמש פעיל
אוקיי. אז מה אתם מציעים לעשות??? מה?? לא להגיע לעבודה? לריב עם ההנהלה? להתווכח עם המפקח? לפתוח בשביתה? מהההההההה?
בואו נדבר גלויות - ביננו אף אחד לא רוצה להסתבך לא יודעים איך זה מתחיל ואיך יגמר אם בכלל! קל לדבר וקשה ליישם.
מי שמוכנ/ה ללכת לבתי משפט ולהיכנס לטרללת שלא נגמרת במשך שנים שיצביע!
תחשבו כאן על פתרונות יותר מעשיים!

nech4

משתמש פעיל
הם לא יכולים להיכנס לנו לקישקע של הפרטני והשהיה --- זה לא לשליטה שלהם לפחות במצב הזה.
תלוי באיזה בית ספר ועם איזו מפקחת.
וגם תלוי מורה. לצערי רוב חברותי ימלאו באדיקות אחר ההנחיות- אופי..

שעות השהייה מיועדות ל:
שימי לב שפרטת על שעות שהיה
ואני דיברתי על שעתיים חינוך.

עד היום (גם במסמך הראשון שיצא מטעם הרשת בנושא אופק חדש וגם במגזר הכללי) הן היו מיועדות לכל מה שנדרש ממחנכת יותר ממורה מקצועית.
פתאום החליטו לשות תקנות ולייעד אותן רק לשעות שיח רגשי?? וכל השאר לא מתוגמל?

צוק איתן

משתמש פעיל
אוקיי. אז מה אתם מציעים לעשות??? מה?? לא להגיע לעבודה? לריב עם ההנהלה? להתווכח עם המפקח? לפתוח בשביתה? מהההההההה?
בואו נדבר גלויות - ביננו אף אחד לא רוצה להסתבך לא יודעים איך זה מתחיל ואיך יגמר אם בכלל! קל לדבר וקשה ליישם.
מי שמוכנ/ה ללכת לבתי משפט ולהיכנס לטרללת שלא נגמרת במשך שנים שיצביע!
תחשבו כאן על פתרונות יותר מעשיים!
צריך לשכור עורך דין מקצועי שמתמחה בנושא של היקפי משרה ויגיש תביעה יצוגית המחיר שידרוש ישתתפו כל התובעות

צוק איתן

משתמש פעיל
את קושי העבודה נתחיל להרגיש מטו בשבט שאז מתחילים כל השעות הפרטניות והשהיה בפועל.
אז ממילא הזמן קצר והמלאכה מרובה

איש את רעהו

משתמש פעיל
העורך דין של הרב קרלינשטיין שישבנו איתו שאלנו כמה לסיכום יהיה השכר בנטו .חישב
ואמר לנו באזור ה11000 שח
30 שנות ותק ז.ח מקצועית .86% משרה 21 שעות 4 פרטני ו4 שהיה .התאכזבנו

חישבת למורה כאן דרגה 6.5, זה לא יוצא לי כך אלא 2 דרגות מתחת = 5.5
וזה כמובן שכר אחר לגמרי

בכללי צריך להפריד מורות א-ו מז-ח
מורות א-ו ותיקות יוצאות עם דרגות נמוכות יחסית , והשכר בהתאם(בגלל טבלאות 22)
ל מורה מקצועית א-ו יוצא דרגה 6 ל 30 שנות ותק (אם זה 31 שנות ותק זה יורד ל5.5) = ולפי זה הפער למורה מקצועית הוא 2000 ש"ח ברוטו (וכ 1560 ש"ח בנטו ללא מס), ולמחנכת פער של 2900 בברוטו.
ל מורה מקצועית ז-ח יוצא דרגה 8.5 ל 30 שנות ותק = ולפי זה הפער = 3900 ש"ח בברוטו!!!!!! וכ 3000 בנטו.
אז כדאי קצת לדייק בנתונים......
מצ"ב סימולטורים למורה מקצועית 30 שנות ותק א-ו ו ז-ח.
כמובן הכל בהנחה שיש משרת אם.

קבצים מצורפים

• ותק 30 מורה א-ו.pdf
    KB 109.6 · צפיות: 25
  • ותק 30 מורה ז-ח.pdf
    KB 72.1 · צפיות: 24

איש את רעהו

משתמש פעיל
האם יש שעות הנקה באופק חדש? מבירור אצל מזכירה בחינוע"ץ היא אומרת שלא,
שאלה א. האם לא כל עובדת בכל מקצוע זכאית להטבה זו?
שאלה ב. אם יש לי 8 שעות עבודה ברצף, כיצד טכנית ניתן להסתדר? מורה זו לא מזכירה שיכולה לעזוב ל-10-15 דקות באמצע שיעור... (ובהפסקות יש תורנויות חצר וכו'..)
יש או שעת הנקה או הפחתת שעות אם, והפחתת שעות אם הרבה יותר משתלמת.
לגבי שעות הנקה:
מורה מ90% משרה ומעלה זכאית לשעות הנקה.
זאת אומרת היא זכאית להפחתה של שעת שהיה אחת ביום סה"כ 5 שעות בשבוע (במילים אחרות אין בכלל שעות שהיה).
אבל במקביל עולה לה שעה פרונטלית אחת מכיון שהיא לא זכאית להפחתת שעות אם.

וזה לשון החוק:
משרת אם

• זכאות למשרת אם נקבעת בהתאם לתקנון שירות עובדי הוראה: עובדת הוראה המועסקת בכל היקף משרתה ב-79% ומעלה. העובדת תהיה זכאית להפחתת שעה פרונטלית ושעת שהייה ממבנה שבוע העבודה הרגיל ברפורמת אופק חדש.
  • עובדת הוראה לאחר חופשת לידה, שהיקף העסקתה 90% משרה ומעלה, תהיה זכאית במשך ארבעה חודשים ממועד תום חופשת הלידה או עד עשרה חודשים מיום הלידה, בהתאם לחוק עבודת נשים, תשי"ד-1954, להפחתה של שעה אחת ביום משעות השהייה (ובסך הכול להפחתה של חמש שעות שהייה שבועיות), מבלי שיופחת שכרה או היקף משרתה בשל כך. בתקופה זו היא לא תהיה זכאית להפחתת שעה פרונטלית ושעת שהייה ממבנה שבוע העבודה הרגיל כמפורט בסעיף 1.
  • לא תינתן במקביל זכאות להפחתת שעות בגין משרת אם וזכאות להפחתת שעות בגין שעת הנקה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה