דרוש מידע הייטק, משכורות ומה שביניהם...

אמא5

משתמש מקצוען
ניצול לשם ניצול!!!
זה לא ניצול.
בתקופה הזו צוברים ניסיון ששווה את משקלו ממש בזהב- כי אחר כך אפשר להתקבל משרות רווחיות ומתגמלות מאד, מה שרק הניסיון הזה מאפשר.

מרגיז אותי לראות בוגרות של המקומות החרדיים, שמתפרנסות היום יפה מאד בזכות הניסיון שצברו שם, ומדברות בחוסר הכרת הטוב כלפי המעסיק הראשון.

מה שכן, מסכימה מאד שחשוב להתייחס באנושיות לעובדות, גם כשהן מרוויחות מעט.

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
הם אף פעם לא ממשים את הקנס, הוא לא חוקי
איך אומרים, זה תנאי השוק
לא יודעת כמה מממשים. אבל לגבי הקטע הלא חוקי, הם מלמדים קורס לפני תחילת העבודה ומי שלא מסיימת שנתיים צריכה לשלם על הקורס מחיר לא פרופורציונלי בכלל...
מה שכן, מסכימה מאד שחשוב להתייחס באנושיות לעובדות, גם כשהן מרוויחות מעט.

לא יודעת אם לתת פחות מלקופאית, אחרי לימודי מקצוע, זה נחשב אנושיות.

lea.dev.top

משתמש מקצוען
D I G I T A L
שכר המינימום בהתחלה - עוד אפשר להבין. זה המחיר של סטאז'.
אבל כל מה שמעבר - בושה
גם כשמעלים בשכר זה 80- 20 כשה20% מותנים במס' שעות וכמובן שאין על זה הפרשות סוציאליות
קרן השתלמות? לא שמעו שם על ההמצאה הזו.
מס' ימי חופשה לפי חוק, ניצול מחלה לפי חוק.
התקטננות על כל שקל

זה נורא נחמד להרגיש חרדיות מסכנות, אבל במטריקס ניצול מחלה הוא מהיום השני 100% זה לא על פי חוק!! ועוד כל מיני דברים קטנים
ווקא לגבי העלאות מכירה העלאות יפות מאד לאחר שנתיים (כמובן ביחס למקום חרדי)

עד מתי

משתמש מקצוען
זה נורא נחמד להרגיש חרדיות מסכנות, אבל במטריקס ניצול מחלה הוא מהיום השני 100% זה לא על פי חוק!! ועוד כל מיני דברים קטנים
יש לי אחות שבקושי סיימה לימודים באחד הסימנרים
והתקבלה לעבודה לפני חודש באחד מהמקומות הנ"ל.
התחילה מ-6...
לא הרבה, אבל א"א לקרוא לזה ניצול, שאפילו את כל המבחנים לא סיימה...

עד מתי

משתמש מקצוען
מצחיק שבאותו אשכול מצד אחד מדברים על משכורות של 20 k ומצד שני מבכים על ניצול...
אני יודעת שמדובר על מקומות שונים בתכלית...אבל בהתחלה ציירו את הנושא כ"כ וורוד, שכמעט כל פרוג עשו הסבה למחשבים...;)

אם הבנים שמחה

משתמש סופר מקצוען
בדיוק בשביל האיזון.
נכון יש משכורות גבוהות
הכור היתוך שעוברים עד אליהם הוא מקומם, ולצערנו הוא די הכרחי ואכן מלמד.
יש כאלה שנשארות במקומות בסגנון הזה, ובשבילן 12K עם 4-6 שנות נסיון זה המון.
ומי שעוברת למקומות אחרים ג"כ משלמת מחירים.
הכל צריך לקחת בחשבון

ורד69

משתמש פעיל
מרגיז אותי לראות בוגרות של המקומות החרדיים, שמתפרנסות היום יפה מאד בזכות הניסיון שצברו שם, ומדברות בחוסר הכרת הטוב כלפי המעסיק הראשון.

ממש לא כולם כך
אני הייתי במטריקס כמה שנים לפני שעברתי
ויש לי הכרת הטוב מאוד גדולה למקום עבודה הראשון
וכן היה שם ניצול לבנות עם ניסיון - אחרי השנתיים שכבר תרמו והועילו והמשכורות היו נמוכות מאוד ולא עלו
אבל זה אינדבדואלי לכל לקוח ובכל מקרה לעבור מקום (אפילו למקום חרדי אחר) תמיד מקפיץ את המשכורת

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
בהרבה ממקומות העבודה החילוניים שקיימים בהם קבוצות חרדיות
יש מצב של ניצול במודע! זה צורח! ואת יכולה לראות משכורת של מישהו פלוס מינוס באותו קנה מידה שלך עם משכורת גבוהה פי שלוש...!!
זה באמת כך גם במקומות חילוניים?
אבל מצד שני אם כבר יש אפליה וניצול אולי עדיף עדיין לעבוד במקום כללי ולקבל יותר מאשר גם להיות מנוצל וגם לקבל כמה שקלים בודדים...
סיבת עריכה: טעות מקלדת

נערך לאחרונה ב:

שוקולית:)

משתמש מקצוען
יש בפרוג מסלול כזה, אומנם לא לימודי הנדסאי אבל בהחלט תכנות פרקטי בדגש על בנית אתרים
ממליצה לך לברר.
בכלל, לימודי ההנדסאים הם מאד מקיפים ולרוב המקצעות התאורי לא נצרכים בשוק העבודה

איפה מומלץ ללמוד מבחינת תעודה? כל התעודות מוכרות בשוק מספיק? תחכימו אותי בנושא...
ומה בקשר לבדיקת תוכנה? התעודה של מכון השתלמויות בסמינר החדש מספקת?

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא מרגש במיוחד , בתחום הזה ברוב החברות הקבלניות ואפילו לא עובדת חברה מקבלים מהיום הראשון לפחות 50 % ככה שזה לא מרגש במיוחד, נכון הם נתונים ניסיון אבל זה ממש שפחות מה שהולך שם , בכל מקום שהלכתי לראיונות עבודה כיבדו אותי כאדם רק שם לא! הזמינו לראיון הכניסו לאחר שעתיים של המתנה בחוץ אפילו לא התנצלות בחברות היי טק או אפילו ממשלתיות שהלכתי לראיון איחור של 10 דקות מצידם לווה בהתנצלות כנה וכו'...,
ועוד הרבה תופינים שצורת ההתנהלות שלהם ממש ממש עוברת כל גבול...

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בהרבה ממקומות העבודה החילוניים שקיימים בהם קבוצות חרדיות
יש מצב של ניצול במודע! זה צורח! ואת יכולה לראות משכורת של מישהו פלוס מינוס באותו קנה מידה שלך עם משכורת גבוהה פי שלוש...!!

ולמה את חושבת שהמעסיקים בכלל נכנסים לחור בראש הזה, לארגן מקום נפרד, להתחשב ברגשות, לסנן אינטרנט, לוותר על ערכים, לחייך על העובד כשהילד שוב חולה, ושוב. לאחל בשעה טובה כשמודיעים על הריון נוסף ושוב. (אין לכן מושג כמה קשה למעסיק חילוני לוותר על ערך של גיבוש חברתי זה "דת" בשבילם)
באים כמה עסקנים, אומרים תעשה מאמצים, זה ישתלם לך, תתאים את המערכת ותשלם פחות. נכון יש חסרונות, אבל יש אינספור יתרונות לבנות שלנו, תחשוב גם עליהם ותקבל אותן לעבודה. ואז המעסיקים עושים שיקול כלכלי ועושים את זה. זה לא ניצול כי בכסף שהן לא מקבלות הבנות הללו קונות ערכים. ואף אחד לא הכריח אף אחת לעבוד שם.
תמיד יש להן את האופציה (כמוני אגב) לעבוד במקום חילוני, להרויח כמו חילוני, לותר על ערכים לעתים, להלחם עליהם לעיתים, לספוג אי נעימויות מדי פעם, לדחות שוב ושוב ושוב הצעות שונות ומפתות.
יש נשים שבוחרות בקל ובטוב יותר, אבל זה עולה כסף. אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. מפתיע שאנשים חושבים שאפשר באמת להנות מכל העולמות.

estiesti

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בהסתכלות כללית מטריקס אולי נראה ניצול
אבל - אין מקום כמעט שמוכן לקלוט בנות בלי נסיון - פשוט אין
והנסיון שהם נותנים הוא אדיר. אח"כ אפשר לעבור מקום ולהגיע למשכורות נורמליות
אף אחד לא מקבל בלי נסיון , בנות בסוף מוצאות את עצמם עובדות בעבודות שלא חשבו כי הם חיפשו הרבה זמן עבודה בתחום ולא מצאו. ולכן מלכתחילה טוב שיש את האופציה הזאת - סוג של סטאז
ואח"כ אפשר לצאת לשוק הנורמלי ולהרוויח טוב

עוגיות

משתמש מקצוען
ולמה את חושבת שהמעסיקים בכלל נכנסים לחור בראש הזה, לארגן מקום נפרד, להתחשב ברגשות, לסנן אינטרנט, לוותר על ערכים, לחייך על העובד כשהילד שוב חולה, ושוב. לאחל בשעה טובה

ומה עם העובדים החילוניים שהעיניים הידיים וכל חושיהם דבוקים באייפון כמו ילד לזגוגית החלון, ואיך שהבוס יוצא מהחדר ישר מקליקים ומתכתבים ומלייקים...
יש לי מושג כמה קשה לוותר על גיבוש חברתי.. לא את כולם זה תופס, ממש לא.
וכמו שאמרת לכל דבר יש מעלות וחסרונות
גם לנו גם להם.
ומכיון שכך-
מדוע יגרע חלקינו?

גיטרה

משתמש מקצוען
אף אחד לא מקבל בלי נסיון , בנות בסוף מוצאות את עצמם עובדות בעבודות שלא חשבו כי הם חיפשו הרבה זמן עבודה בתחום ולא מצאו. ולכן מלכתחילה טוב שיש את האופציה הזאת - סוג של סטאז

מטריקס, איירוקס ושות' הם ניצול מכפיר וחד משמעי.
אני רואה בקרב חברותיי לימודים, אלה שעובדות שם יושבות אחרי שנתיים - שלוש ניסיון על משכורת זהה לזו שהתחלתי את העבודה איתה (ללא ניסיון). אז נכון, לקח לי יותר זמן למצוא עבודה (קבוצה חרדית), ואני ג"כ נחשבת למנוצלת - אבל אין שום השוואה לניצול שלהם מול מקומות אחרים, זה ליגה אחרת לגמרי.

עוגיות

משתמש מקצוען

זה באמת נותן לך את התשובה איך מותר להם לנצל באופן מכפיש כל כך???
עבד שחור באמריקה...

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ומה עם העובדים החילוניים שהעיניים הידיים וכל חושיהם דבוקים באייפון כמו ילד לזגוגית החלון, ואיך שהבוס יוצא מהחדר ישר מקליקים ומתכתבים ומלייקים...
יש לי מושג כמה קשה לוותר על גיבוש חברתי.. לא את כולם זה תופס, ממש לא.
וכמו שאמרת לכל דבר יש מעלות וחסרונות
גם לנו גם להם.
ומכיון שכך-
מדוע יגרע חלקינו?
הבוס בעצמו דבוק לאייפון. במקרה שלי למשל הבוס שלי היה מוכן לקנות לי אחד כזה במתנה העיקר שאני כבר אהיה "נורמלית"

להזכיר לך לא באנו להתוכח מי יותר טוב, חילוני או חרדי, זה פשוט לא עומד לדיון אצלי.
תמיד יש לכל אחת את האופציה לפתוח אתר כללי לחיפוש עבודה, לשלוח קורות חיים לבא ולדרוש כמו כל חילוני מהשורה. יש סבירות שגם יקבלו אותו.

אבל אם את רוצה להתקבל כ"מיוחדת" אחת מקבוצה עם עקרונות, עם חבילת תנאים מותאמת אישית, יש לזה גם מחיר. אחרת המעסיק אומר לעצמו בשביל מה לי להכנס לעסק הזה עם מישהי שעוד לפני שהיא התחילה לעבוד מציבה לי רשימה שמעצבנת אותי, לא נוחה לי, מיושנת ושאני בכלל לא אוהב אותה.

כל מי שעבדה עם חילוני יודעת שלמרות שאינטרנט מסונן למשל מיטיבה עם המעסיק הם לא סובלים את הרעיון, זה נראה להם חשוך (מה אי אפשר לשלוט בעצמך, תסבירו לו שלא) והם לא רוצים להכניס את זה אליהם הביתה. אלא אם כן זה מאד משתלם להם. וזה רק דוג' אחת.

עוגיות

משתמש מקצוען
כל מי שעבדה עם חילוני יודעת שלמרות שאינטרנט מסונן למשל מיטיבה עם המעסיק הם לא סובלים את הרעיון, זה נראה להם חשוך (מה אי אפשר לשלוט בעצמך, תסבירו לו שלא) והם לא רוצים להכניס את זה אליהם הביתה. אלא אם כן זה מאד משתלם להם. וזה רק דוג' אחת.

לא חושבת שהם צריכים כל כך הרבה לוותר
בכל אופן לא באופן כזה שמסביר את המשכורת הנמוכה אותה הם קובעים
בהקשר לזה שהבוס עצמו דבוק לאייפון -
לא כל מרצה להנדסה - אמור להיות משולש...
לא שופטת את הבוס ולא אומרת לו כיצד לנהוג. הוא יעשה ככל אשר ליבו חפץ, מצידי שילך לעשות סקי בשלג..
רק מה? הוא לקח אותי, כדי שאעבוד לו במאה אחוז ואמור לשלם לי את המגיע לי לפי העבודה
זה שלקח אותי למרות כל החסרונות זה השיקול שלו ולא בטוחה שהם גוברים על המעלות שלי יש ולזאת ממולי אין אותם.
יושר הגינות וריכוז לא תמיד באים בקלות, וציבור שיש לו מידת ערכים ואורך חיים שמקדש את זה - זה זורם לו בדם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה