מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

SUS 11

משתמש פעיל
האם יש לזה סיכוי
מספר הנרשמים הם 39,929
והאם זה פרויקט שווה,
צילום מסך 2023-05-23 045443.png

נערך לאחרונה ב:

לחיל אומר

משתמש מקצוען
אתה צריך שמתוך 202 זוכים 680 יבטלו שזה אומר ששלוש פעמים כל מי שיזכה יבטל. ככה שלא נראה לי שיש סיכוי

שמחה זה אנחנו

משתמש רשום
כמה שאלות בסיסיות למי שמבין ..(אין לי שמץ בנושא)
1) כמה זמן מהזכייה אמורים ליצור איתי קשר
2)אם זכיתי ואני צריכה לחדש זכאות עוד חודש יש צורך? או שאם זכינו ישאר לנו הסיסמא לאתר?
3) מתי מתחילים לשלם על הדירה הכל בזמן בחירת הדירה או שהיא מוכנה? מתי צריך לטפל כבר במשכנתתא?
4) כמה זמן לוקח בד"כ לבניינים שעוד לא קיבלו היתר להיות מוכנים?(ספציפית במקרה הזה גוש 27 אלעד קבלן רייסדור)
5)מתי בוחרים את הדירה בפועל

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
1. כשלקבלן יהיה היתר בניה הוא יעש כנס זוכים
2. צריך לחדש אין קשר לסיסמא לאתר
3. תלוי מה תסכמו עם הקבלן.
4. זה תלוי באיזה שלב באישורים זה אוחז.
5. לא הרבה זמן אחרי שיש אישורי בניה.

סיפורת

משתמש צעיר
קיבלתי מקום 49 ברשימת המתנה בחיפה מתוך פרויקט שיש בו 342 דירות
כמה זה ריאלי, וכמה כדאי לי לקרוע שערי שמיים על זה?
תודה למשיבים!

עולם כמנהגו נוהג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
קיבלתי מקום 49 ברשימת המתנה בחיפה מתוך פרויקט שיש בו 342 דירות
כמה זה ריאלי, וכמה כדאי לי לקרוע שערי שמיים על זה?
תודה למשיבים!
ריאלי מאוד, אמנם לא מחר תקבלו הודעת זכיה אבל תוך שנתיים עד בחירת הדירות כנראה שכן.

תקרעו שמים שיהיה לכם מספיק כסף בבנק לקנות דירה במחיר מלא בלי להוציא משכנתא בכל מקום שתרצו...

תפלה אף פעם לא מיותרת תמיד מועילה

שמחה זה אנחנו

משתמש רשום
ריאלי מאוד, אמנם לא מחר תקבלו הודעת זכיה אבל תוך שנתיים עד בחירת הדירות כנראה שכן.

תקרעו שמים שיהיה לכם מספיק כסף בבנק לקנות דירה במחיר מלא בלי להוציא משכנתא בכל מקום שתרצו...

תפלה אף פעם לא מיותרת תמיד מועילה
לוקח שנתיים עד בחירת הדירות?

שבת

משתמש פעיל
אם כת' לי שאני מקום 490 בפרויקט של 35 דירות אבל כבן מקום אני מס' 33 אז אני צריכה ש32 אנשים יבטלו כדי לזכות? כמה סיכוי כבר יש?

צחיאל

משתמש מקצוען

הודעות דוברות​

אושר מתן הטבות בתחום הבינוי והשיכון למפת אזורי עדיפות לאומית חדשה, ולראשונה יתווספו למפה יישובי פריפריה חברתית​

השר יצחק גולדקנופף: "חיזוק ישובי הפריפריה מחזק את מדינת ישראל כולה. יש לנו חובה מוסרית ולאומית לפעול וליישב אזורים אלו".​

בישיבת הממשלה היום אושרה הצעת שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף למפת אזורי עדיפות לאומית חדשה למתן הטבות בתחום הבינוי והשיכון.
בנוסף הכריז השר כי בכוונתו לקיים דיון ולהוביל החלטה לקידום ופיתוח הגליל.
שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף בירך על אישור ההחלטה: "לממשלת ישראל יש חובה לאומית לחיזוק ותמיכה של האזורים בהם נמצאים ישובים הזקוקים לסיוע, ואנו מבקשים באמצעות הסיוע להמשיך את תנופת הבנייה ויישוב הארץ.
ההחלטה שלנו לתת להם את כל הכלים להתחזק ולשגשג היא חלק ממטרות העל בתכוניתנו האסטרטגית ליישוב וחיזוק כלל חלקי הארץ. לראשונה הוספנו למפה ערים ויישובים הנמצאים בפריפריה החברתית מתוך הבנה כי חיזוקם מחזק את מדינת ישראל כולה".
*יהודה מורגנשטרן, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "אישור מפת עדיפות לאומית חדשה הינה בשורה של ממש לאזרחים רבים. חיזוק ופיתוח הרשויות המקומיות באזורי הפריפריה, תביא לעידוד בנייה, הגירה חיובית והעצמת חוסנם של היישובים. גורמי המקצוע במשרד עבדו לילות כימים כדי לייצר מפה עדכנית הרואה את המצב בכלל אזורי המדינה. אנו במשרד רואים בנושא קידום תשתיות ושיח עם הרשויות בסביבת ריבית משתנה, עדיפות עליונה מתוך הבנה כי זהו הבסיס להגדלת ההיצע ואיזון השוק, מפת עדיפות לאומית החדשה הינה צעד משמעותי במהלך זה".
מטרת המפה החדשה הכוללת ישובים רבים, לחזק את האזורים שמחוץ לאזורי הביקוש והפריפריה והחברתית, בכדי לייצר הגירה חיובית ליישובים אלו, לעודד בנייה ולהעצים את חוסנם הכלכלי של היישובים.
לראשונה בהובלת שר הבינוי והשיכון הוחלט על עדכון מפת העדיפות הלאומית ולהוסיף לה יישובים שנכללו במפת הפריפריה החברתית שבהחלטה 1371, על פי הכללים שאושרו;
- יישובים שדירוגם במדד החברתי-כלכלי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הוא 1 או 2, שאינם כלולים במפה הכללית.
- יישובים עירוניים שמרכיב ערך הקרקע שלהם בבנייה רוויה ביישוב נמוך מ-25% מערך קרקע מפותחת.
- יישובים כפריים בהם מדד הפריפריאליות הוא 1 עד 5, שבהם ישווקו קרקעות לבניה רוויה, ומרכיב ערך הקרקע באותם שיווקים, נמוך מ-25% מערך קרקע מפותחת.
על פי ההחלטה שאושרה, משרד הבינוי והשיכון יסבסד הוצאות תכנון ופיתוח לתשתיות ציבוריות לבניה חדשה, רוויה וצמודת קרקע, על קרקעות מדינה המשווקת על ידי המדינה.
שיעור סבסוד הפיתוח לבנייה רוויה הוא 50% ולבנייה צמודת קרקע – 70%, 50%, 20% או סבסוד תכנון בלבד, בכפוף לתקרה כספית ובהתאם לקבוצת הישובים.
נציין כי, הרשימה שאושרה היום במסגרת מפת אזורי עדיפות לאומית, מתבססת על החלטה מס' 1371 ששל הממשלה "הגדרת יישובים ואזורים כבעלי עדיפות לאומית".
בנוסף, ולראשונה אושר כלי משלים למפה לפיו תושבי היישובים הכוללים במפה החדשה יוכלו לממש הלוואה לדיור הניתנת למחוסר דיור ממשרד הבינוי והשיכון הזכאות להלוואה תינתן על פי ניקוד מינימלי של 1,500 נקודות לרוכשים דירה בחלק מקבוצות היישובים וכן תינתן תוספת הלוואה לדיור, בדרך של הלוואת מקום. הטבה זו מחזקת אף היא, מצד הביקוש, ואת יכולתם של הישובים הכלולים בהחלטה לעודד רכישת בתים מצד מתיישבים חדשים שהם מחוסרי דיור.
מפת העדיפות הלאומית החדשה כוללת יישובים עירוניים שמספר תושביהם עולה על 2,000 נפש שאינם כלולים במועצות אזוריות ודירוגם במדד החברתי-כלכלי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הוא 5 ומעלה ומרכיב ערך הקרקע בבנייה רוויה בהם, נמוך מ- 25% מערך קרקע מפותחת.
בנוסף נכללים ברשימה יישובים כפריים הכלולים במועצות אזוריות וכן מועצות מקומיות שמספר תושביהן אינו עולה על 2,000 נפש, למעט ביישובים כפריים שבהם שווקו קרקעות על-ידי רשות מקרקעי ישראל בשיטת שיווק תחרותית החל מיום 1.1.2019 ועד 31.12.2022, ומרכיב ערך הקרקע, על-פי תוצאות המכרזים, גבוה מ-25% מערך קרקע מפותחת.

צחיאל

משתמש מקצוען
מקום 8 בהמתנה יש 119 דירות בבני ברק ריאלי להתקדם בתור?
מחכים הרבה זמן, יש מה להמשיך לחכות?
תודה
לגבי הסיכויים לממתינים בתור, קשה לכמת את אחוז הביטולים, אבל בגדול ניתן לומר כך:
1) בפרוייקטים מבוקשים אפשר לצפות לכ-25% ביטולים, אם ממש יקר אז אולי עוד כמה%.
2) בפריפריה, בפרט אם יש המתנה ארוכה (עכו למשל) אפשר לצפות גם ל50% ביטולים.
3) במחירים יקרים במיוחד (למשל 3.3 מש"ח בנתניה -היה כזה דבר) אפשר להגיע גם ל90%.
זה הסיכוים

בן אדם מיוחד

משתמש צעיר
ב"ה זכיתי בפתח תקווה מקום 18 מתוך 202
כמה שאלות:
א. איך יודעים מה מצב הפרויקט מבחינת אישורים וכדומה?
ב. באתר כתוב שהמחיר למטר הוא 17000 לפני הנחה ואחרי הנחה אמור להיות בערך 14000
יש חיה כזאת שדירה 100 מטר תעלה 1400000 איפה פספסתי?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
ב"ה זכיתי בפתח תקווה מקום 18 מתוך 202
כמה שאלות:
א. איך יודעים מה מצב הפרויקט מבחינת אישורים וכדומה?
ב. באתר כתוב שהמחיר למטר הוא 17000 לפני הנחה ואחרי הנחה אמור להיות בערך 14000
יש חיה כזאת שדירה 100 מטר תעלה 1400000 איפה פספסתי?
מזל טוב, זכייה בפיס ממש.
א. הפרוייקט לפני היתרים, ויקח קצת זמן אבל שווה מאד להמתין.
ב. המחיר לדירת 100 מטר יהיה מעט יותר - כ1.5 מיליון, כי צריך לשלם גם על המרפסת המחסן והחניה. לא פספסת כלום. זכית בהרבה מאד כסף. מזל טוב!

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה