מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מזל טוב לאלו שזכו!!!

אבל גם לאלו שלא זכו, ייתכן שאתם תזכו ע"י התקדמות תורכם

אבל בניגוד להודעות @בית שמשניק שמאוד פסימי על התקדמויות בתור.

מניסיון ומעקב של כמה שנים אחרי ההגרלות, לפעמים מתקרבים במאות מקומות (פעם היה יותר שכיח אך גם היום ייתכן)

לכן אין למחוק בשום אופן וללחוץ על "ביטול השתתפות"!!!, ובינתיים אפשר להירשם רגיל להגרלות הבאות שיהיו, בהצלחה!!!

(לא כמו שכתב פה הנ"ל שצריך שכל הזוכים יבטלו וזה לא מציאותי. כי הרבה שמקדמים ונהיו זוכים מבטלים ודו"ק)
למקרה שלא הובנתי נכון, גם אני ממליץ בכל פה שלא לבטל, לא מפסידים כלום, ומתקדמים בתור לאט לאט.
בן אדם שואל בתום לב אם מקום 372 בהגרלה של 78 דירות זה ריאלי, ועל כך אני עניתי בהתחייבות מלאה - שזה ממש לא ריאלי. וחבל לטעת סתם תקוות שווא.אבל כמובן שלא צריך לבטל כלום.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
לא נעים לצנן את ההתלהבות.
אבל כפי שהבאתי למעלה ההגרלות בחריש לא נראות כמציאה מי יודע מה. מחיר דירת 100 מ' שם +מחסן ומרפסת תעלה כ1.2 מיליון ש"ח (14508 ש"ח למטר מינוס 20% הנחה), כאשר דירה מוכנה דומה נמכרת כיום בכ1.45 מיליון ש"ח (לפי מודעות ביד 2). כלומר פער של 250K (לפני מדדים שלא חישבתי)
שכירות של כ5-6 שנים עד שהדירה תהיה מוכנה עולה כ200K, כך שנשארנו כמעט בלי כלום.
הרווח היחיד כאן הוא ההון העצמי הנמוך הנדרש בסך 10%, אבל חוץ מזה אין כאן בשורה.
א) הגודל כן קובע - מה שמכנים ביד 2 96 מטר זה פחות מתשעים במשתכן, כאן מאה מטר צריך להשוות ל112 בערך בשוק החופשי, עכשיו תבדוק שוב.
ב) מדובר בפרוייקט שעומד להיות יוקרתי במיוחד עם מיקום אופטימלי, לדעתי כאן המחירים יותר יקרים.
ג) זה לא שש שנים, המקום כבר מגודר ומחובר לתשתיות, ולדעתי תוך מספר חודשים מזמינים את כולם ותוך שנתיים וחצי מפתח (לפחות בחלק).
ד) רבע מיליון שח זה גם כסף (הרווח הוא הרבה יותר, ועד שיהיה מוכן הוא יהיה הרבה הרבה יותר).
ה) השוואה לשכירות צריך לעשות לפי אותה עיר, לך תבדוק כמה עולה לשכור דירה כזו באזור, תוריד מזה 1500 סיוע בשכר דירה, תכפיל בשנתיים וחצי = לא בטוח שתגיע לחמישים אלף שח.

יואל זוהר

משתמש מקצוען
לכל מי שמסתבך עם הסיסמא
תנסו לפתוח בגלישה בסתר, לפעמים זה עובד
וגם להפעיל את המחשב מחדש יכול לעזור !!!
זה גם מה שאני שואל את עצמי כל הזמן, ציפיתי לראות כמות של אנש זוכים שם.
צריכים להירשם בכדי לזכות !!! :(:(:(:(

הבט

משתמש פעיל
אלעד כולה חרדית
חוץ מכמה פרויקטים מסוימים שגרים שם דת"ל
ומדובר בפרויקטים מלפני 20 שנה +

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אלעד כולה חרדית
חוץ מכמה פרויקטים מסוימים שגרים שם דת"ל
ומדובר בפרויקטים מלפני 20 שנה +
אין היתכנות סטיטסטית שכל הזוכים הם חרדים, רק נקווה שלא יבואו לגור שם אלא ישכירו לאנש, אחרת עיר התורה והקבורה בצרות.

אליז

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מיקום בתור 44 בראשל"צ [בהגרלה של 58 דירות] שווה משהו?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
א) הגודל כן קובע - מה שמכנים ביד 2 96 מטר זה פחות מתשעים במשתכן, כאן מאה מטר צריך להשוות ל112 בערך בשוק החופשי, עכשיו תבדוק שוב.
ב) מדובר בפרוייקט שעומד להיות יוקרתי במיוחד עם מיקום אופטימלי, לדעתי כאן המחירים יותר יקרים.
ג) זה לא שש שנים, המקום כבר מגודר ומחובר לתשתיות, ולדעתי תוך מספר חודשים מזמינים את כולם ותוך שנתיים וחצי מפתח (לפחות בחלק).
ד) רבע מיליון שח זה גם כסף (הרווח הוא הרבה יותר, ועד שיהיה מוכן הוא יהיה הרבה הרבה יותר).
ה) השוואה לשכירות צריך לעשות לפי אותה עיר, לך תבדוק כמה עולה לשכור דירה כזו באזור, תוריד מזה 1500 סיוע בשכר דירה, תכפיל בשנתיים וחצי = לא בטוח שתגיע לחמישים אלף שח.
מי שעוקב אחרי ההודעות שלי יודע שאני חסיד מושבע של דירה בהנחה, ואני חושב שברוב גמור של המקרים מדובר בזכייה בפייס ממש. אבל צריך לדעת שעם כל זה, יש מקומות שמתומחרים גבוה מדי ושיעור ההנחה בהם לא גבוה מספיק, ובצירוף ההמתנה הארוכה לדירות זה לא מספיק משתלם - ובמקרה שלנו חוששני שחריש היא אחד המקרים הללו. אני לא אומר לבטל, כי אין כאן הפסד, אבל לכאורה נראה שרווח גדול גם לא יהיה.
ולעצם הטענות:
א. יש מודעה כרגע ביד 2 על דירת 100 מטר שטח בנוי (ללא מרפסת ומחסן) ב1.5, ועל 96 מ' שטח בנוי + מרפסת 16 מטר ב1.47 (אגב המחיר של הדירה הזו התחיל ב1.55 וירד בחודשים האחרונים כמו בשאר המקומות). עכשיו במחיר למשתכן זה בדיוק הפוך - כי מחשבים גם את המרפסת המחסן והחניה (אמנם לפי סכום נמוך יותר- אבל מחשבים), כך ש96 מ' שטח בנוי זה בערך כמו 105 מטר במחיר למשתכן - שזה אומר כ1.22 מיליון. הפער איפוא הוא 250K כמו שכתבתי.
ב. יתכן. אני לא בקי בפרוייקטים שם.
ג. אין מצב שתוך שנתיים וחצי יש מפתח מהסיבה הפשוטה שהפרוייקט לפני היתרים. היתר בניה לוקח מינימום שנה וחצי - שנתיים מזכיית הקבלן במכרז, והבניה לוקחת מינימום 3 שנים, בפרט במגדלים כ"כ גבוהים כפי שמתוכנן שם. כך שאין סיכוי למפתח שם לפני פחות מ4.5 שנים, ותאמין לי שאני ממעט בהערכות, והרבה יותר ריאלי זה 5-6 שנים כמו שכתבתי.
ד. רבע מיליון ש"ח זה אכן הרבה מאד כסף, אבל כשמוסיפים מדדים ושכירות, סורגים ומזגנים - הרווח הזה נשחק מאד עד בלתי קיים.
ה. שכירות בחריש של 3 חד' נכון להיום עומדת על כ3000 ש"ח (על פי יד 2). תכפיל סכום זה ב5 שנים והגעת ל180K (וזה מבלי לחשב עלייה עתידית במחירים שכנראה אין מנוס ממנה). בקשר לסיוע בשכר דירה זה ממש לא רלוונטי לכולם והרבה לא זכאים לכך.

נ.ב. בהזדמנות זו רציתי להודות לך על כל העשייה הברוכה שלך בנוגע לפתרון בעיות הדיור בציבור החרדי, ומברך אותך שתזכה להמשיך בפועליך ותראה ברכה רבה במעשי ידיך.

נערך לאחרונה ב:

הבט

משתמש פעיל
אין היתכנות סטיטסטית שכל הזוכים הם חרדים, רק נקווה שלא יבואו לגור שם אלא ישכירו לאנש, אחרת עיר התורה והקבורה בצרות.
ברור שלא כל הזוכים חרדים
השאלה הייתה האם הפרויקט באזור חרדי
והתשובה היא כן!!

לחילוני אין בשופ"א מה לחפש שם
אולי דת"ל יכול לשרוד שם בגלל קירבה יחסית לריכוז קטן של דת"ל

אבל אין ספק שהזוכים החילונים ירצו למקסם את הזכיה וישכירו וימכרו לחרדים
ויקנו לעצמם בערים החילוניות הסמוכות

הבט

משתמש פעיל
מי שעוקב אחרי ההודעות שלי יודע שאני חסיד מושבע של דירה בהנחה, ואני חושב שברוב גמור של המקרים מדובר בזכייה בפייס ממש. אבל צריך לדעת שעם כל זה,יש מקומות שמתומחרים גבוה מדי ושיעור ההנחה שם לא גבוה מספיק, ובצירוף ההמתנה הארוכה לדירות זה לא מספיק משתלם -
מה דעתך בהקשר של עוצמת הזכיה וההפרש בהגרלה שהייתה לאחרונה באופקים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה