מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

די

משתמש סופר מקצוען
אבל איןןןן מספיק לכולם!!
זאת הבעיה.
אם היה מספיק לכולם לא היו צריכים לעשות הגרלה....
הסיכוי לזכות באזורי פריפריה בהגרלות האחרונות עמד על אחוזים בודדים !
בלי לחץ יהיה מספיק לכולם. 80% מהדירות בהנחה זו כמות ענקית. רק צריך לשווק מספיק קרקעות.
ספציפית לציבור החרדי אכן יש בעיה שאין כמעט מקומות עם צביון חרדי, בתקווה שזה ישתפר בקרוב עם קריית גת/תילה/כסיף/הר יונה/בית שמש (ה2)/עמנואל/רכסים/אלעד שישווקו בע"ה בדירה בהנחה.

צחי קרמר

משתמש פעיל
יכול להיות שיש אנשים שעשו טעות ונרשמו רק להגרלות במרכז, תכלס אין להם עכשיו דירה.
וגם אתה מודה ששני שליש ימשיכו לחלום על דירה.

אבל בזה אני חולק עליך, כי התוכנית של גולדקנופף כרגע הוא למסמס את מחיר למשתכן, ולעזור לכולם להגיע לדירה משלהם, בזה שהוא מחזיר את המענקים לפריפריה.​
תכלס זה בעיה שלהם
ושני שליש חלקם לא בעלי יכולת לקנות חלקם בצילא רכ ניסו ורצו לקנות בשוק הפתוח וזה זכותם
רואים את ה במעט בכל הגרלה שכשמגיעים להתרים בין 15 ל30% נושאים כל אחד מסיבותיו
ולכן אני חלוק עליך
אין עניין להכחיש את זה שההגרלות גורמות להתקשרות של השוק רק זה לא מספיק​

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בלי לחץ יהיה מספיק לכולם. 80% מהדירות בהנחה זו כמות ענקית. רק צריך לשווק מספיק קרקעות.
ספציפית לציבור החרדי אכן יש בעיה שאין כמעט מקומות עם צביון חרדי, בתקווה שזה ישתפר בקרוב עם קריית גת/תילה/כסיף/הר יונה/בית שמש (ה2)/עמנואל/רכסים/אלעד שישווקו בע"ה בדירה בהנחה.
אתה מודע לזה שהסיכוי לזכות הולך ויורד מהגרלה להגרלה?
אין מספיק לכולם!!
זאת הבעיה.
אם היה מספיק לא היו עושים הגרלה

די

משתמש סופר מקצוען
אתה מודע לזה שהסיכוי לזכות הולך ויורד מהגרלה להגרלה?
אין מספיק לכולם!!
הסיכוי עולה כי העלו את אחוז הדירות בהנחה.
אולי לא יזכו בסבב הראשון אבל תוך כמה פעמים כולם יזכו.
כמובן מי שרוצה דווקא במרכז ייקח לו יותר זמן.

כמו שכתבתי אני מדבר על התכנית מבחינה עקרונית, כלומר על הציבור הכללי שיש לו הרבה אפשרויות. בציבור החרדי המצב אחרת, כאמור, בתקווה שישתפר (יש אפשרות לקנות להשקעה, השאלה אם זה שווה את כל הסיפור כדי להרוויח כמה מאות אלפי ש"ח עוד 7 שנים)

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הסיכוי עולה כי העלו את אחוז הדירות בהנחה.
אולי לא יזכו בסבב הראשון אבל תוך כמה פעמים כולם יזכו.
כמובן מי שרוצה דווקא במרכז ייקח לו יותר זמן.
מציעה לך לבדוק את העליה בנרשמים כל הגרלה...

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מציעה לך לבדוק את העליה בנרשמים כל הגרלה...
באתר הזה https://better-dira.netlify.app/?isExternal=true
מחשבים את סיכויי הזכיה בכל ההגרלות ממרץ 22 עד ההגרלה האחרונה (5 הגרלות גדולות ועוד כמה 5 הגרלות המשך). ניתן לראות שהיו הרבה הגרלות עם אחוזי זכייה לא מבוטלים בכלל, ואביא כאן כמה דוגמאות בולטות:
בהגרלת מרץ 22 - עכו עם 20% ולוד עם מעל 9%.
בהגרלת יולי 22 - בית שמש ואלעד עם 6.5% לבני מקום.
בהגרלת נובמבר 22 - נוף הגליל עם 4% ועמנואל עם 3% (זו היתה הגרלה קטנה יותר עם פחות דירות).
בהגרלת ינואר 23 - אופקים ועמנואל עם כ8% כל אחד, ועם 100% לבני מקום!
בהגרלת מאי 23 - אלעד עם מעל 17% לבני מקום.

מי שמבין קצת בסטטיסטיקה יודע שהמספרים האלו הם לא מבוטלים בכלל, ומי שנרשם בעקביות ובחכמה להגרלות הנכונות, יש לו בהחלט סיכוי טוב לזכות.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
באתר הזה https://better-dira.netlify.app/?isExternal=true
מחשבים את סיכויי הזכיה בכל ההגרלות ממרץ 22 עד ההגרלה האחרונה (5 הגרלות גדולות ועוד כמה 5 הגרלות המשך). ניתן לראות שהיו הרבה הגרלות עם אחוזי זכייה לא מבוטלים בכלל, ואביא כאן כמה דוגמאות בולטות:
בהגרלת מרץ 22 - עכו עם 20% ולוד עם מעל 9%.
בהגרלת יולי 22 - בית שמש ואלעד עם 6.5% לבני מקום.
בהגרלת נובמבר 22 - נוף הגליל עם 4% ועמנואל עם 3% (זו היתה הגרלה קטנה יותר עם פחות דירות).
בהגרלת ינואר 23 - אופקים ועמנואל עם כ8% כל אחד, ועם 100% לבני מקום!
בהגרלת מאי 23 - אלעד עם מעל 17% לבני מקום.

מי שמבין קצת בסטטיסטיקה יודע שהמספרים האלו הם לא מבוטלים בכלל, ומי שנרשם בעקביות ובחכמה להגרלות הנכונות, יש לו בהחלט סיכוי טוב לזכות.
אתה מביא לכאן את ההגרלות שהיו בהם סיכויי זכיה גבוהים יחסית,
וכאחת שלמדה סטטיסטיקה קצת אני יכולה לראות שרוב הסיכויים הם לא לזכות.

• תודה
Reactions: szn

די

משתמש סופר מקצוען
בשנת 2022 הוגרלו בערך 30,000 דירות במסגרת דירה בהנחה.
בישראל מתחתנים בשנה כ40,000 זוגות.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אתה מביא לכאן את ההגרלות שהיו בהם סיכויי זכיה גבוהים יחסית,
וכאחת שלמדה סטטיסטיקה קצת אני יכולה לראות שרוב הסיכויים הם לא לזכות.
הסטטיסטיקה אומרת שאם יש הגרלה עם נניח 5% זכייה, אז 1 מתוך 20 זוכה. אבל אם אתה משתתף ב20 הגרלות כאלו, אז סיכויי הזכיה שלך נעשים גבוהים מאד...
מעולם לא אמרתי שמי שמשתתף פעם אחת יזכה, אבל מי שמשתתף בעקביות בכל ההגרלות האפשריות, והנכונות, יש לו סיכוי גבוה מאד לזכות תוך כמה שנים.
אני עדיין מחפש את הזוג שמשתתף כמה שנים בכל ההגרלות ולא זכה. כל פעם שאני מדבר עם מישהו שלא זכה הרבה זמן, מתברר שהוא לא השתתף בכל ההגרלות, או שהוא זכה במקום כלשהו וויתר על זכייתו מסיבה מסויימת.
אדרבה, אשמח שמישהו יעלה לפורום כאן ויראה צילום מסך של האיזור האישי שלו עם כל ההגרלות שהוא השתתף בהן ולא זכה. יתכן שיש מישהו כזה, אבל זה בהחלט נדיר...

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בשנת 2022 הוגרלו בערך 30,000 דירות במסגרת דירה בהנחה.
בישראל מתחתנים בשנה כ40,000 זוגות.
כמה זוגות בלי דירה בישראל?
31%!
הסטטיסטיקה אומרת שאם יש הגרלה עם נניח 5% זכייה, אז 1 מתוך 20 זוכה. אבל אם אתה משתתף ב20 הגרלות כאלו, אז סיכויי הזכיה שלך נעשים גבוהים מאד...
מעולם לא אמרתי שמי שמשתתף פעם אחת יזכה, אבל מי שמשתתף בעקביות בכל ההגרלות האפשריות, והנכונות, יש לו סיכוי גבוה מאד לזכות תוך כמה שנים.
אני עדיין מחפש את הזוג שמשתתף כמה שנים בכל ההגרלות ולא זכה. כל פעם שאני מדבר עם מישהו שלא זכה הרבה זמן, מתברר שהוא לא השתתף בכל ההגרלות, או שהוא זכה במקום כלשהו וויתר על זכייתו מסיבה מסויימת.
אדרבה, אשמח שמישהו יעלה לפורום כאן ויראה צילום מסך של האיזור האישי שלו עם כל ההגרלות שהוא השתתף בהן ולא זכה. יתכן שיש מישהו כזה, אבל זה בהחלט נדיר...
50 אחוז מהזוגות שאני מכירה שחיכו למחיר למשתכן ב3 שנים האחרונות כאלו.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
50 אחוז מהזוגות שאני מכירה שחיכו למחיר למשתכן ב3 שנים האחרונות כאלו.
סורי, אבל אין 3 שנים רצופות של הגרלות, כי היה פעם שר שיכון חכם גדול שביטל בהינף יד את התוכנית של כחלון לפני שהוא הוציא תוכנית חלופית, מה שגרם לכך שלא היתה כמעט שום הגרלה מפברואר 2020 עד מרץ 22! כך שהזוגות שאת מכירה משתתפים למעשה במשך פחות משנה וחצי בהגרלות ולא במשך 3 שנים...
מקווה מאד שהשר הנוכחי לא יצעד בעקבותיו, אלא ימשיך את הרצף הרציני של אלקין, שכאמור הגריל כ30,000 דירות במשך פחות משנה אחת.

ייד

משתמש מקצוען
א. תוכנית מחיר למשתכן לא פותרת את מצוקת הדיור ולא יכולה לפתור

ב. תוכנית מחיר למשתכן מקצצת אחוזון קטן מהעליה המטורפת בריוחי המדינה מדיור ומחזירה אותו לאזרחים עניים ועשירים כאחד וזה דבר מבורך מאוד

ג. לא צריך לבטל את התוכנית כדי להוריד מחירים בדיוק כמו שלא יעזור להגדיל את התכנית

ד. ע״מ להוריד את מחירי הדירות צריך בראש ובראשונה לשנות את המשואה במקום ״האזרח הוא פרט במכלול הכנסות המדינה ויש להעלות את התל״ג והמס כדי להגדיל את הכנסות הממשל/הקולקטיב״ ל״המדינה/ממשלה נועדו לסייע לאזרחים ולעמוד לשירותם ויש להוריד מכסים וחסמים כדי לגרום לכדאיות הממשלה לאזרחים-המממנים״

ה. המחירים ישארו יקרים כל עוד הקרקעות (הרכוש המשותף) יחולקו טיפין טיפין לציבור ובמחיר מופקע ע״י הממשלה הממונה, כל עוד יחשבו על חולדות המדבר והקרפדות לפני בני האדם, כל עוד יהיו חסמי יבוא ויצור אינטרסנטיים, כל עוד יהיו תקנות בטיחות לא פרופורצינאליות וכל עוד המס הישיר + עקיף ימשיך להיות מטורף.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
סורי, אבל אין 3 שנים רצופות של הגרלות, כי היה פעם שר שיכון חכם גדול שביטל בהינף יד את התוכנית של כחלון לפני שהוא הוציא תוכנית חלופית, מה שגרם לכך שלא היתה כמעט שום הגרלה מפברואר 2020 עד מרץ 22!
סתם למען הקוריוז, התקופה עם העלייה הכי מואצת במחירי הדיור בשנים האחרונות, היתה שנת 21 והמחצית הראשונה של 22, שבמקרה או שלא, מקבילה פחות או יותר לתקופה שבה לא התקייימו שום הגרלות. מעניין. לא?

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
סורי, אבל אין 3 שנים רצופות של הגרלות, כי היה פעם שר שיכון חכם גדול שביטל בהינף יד את התוכנית של כחלון לפני שהוא הוציא תוכנית חלופית, מה שגרם לכך שלא היתה כמעט שום הגרלה מפברואר 2020 עד מרץ 22! כך שהזוגות שאת מכירה משתתפים למעשה במשך פחות משנה וחצי בהגרלות ולא במשך 3 שנים...
מקווה מאד שהשר הנוכחי לא יצעד בעקבותיו, אלא ימשיך את הרצף הרציני של אלקין, שכאמור הגריל כ30,000 דירות במשך פחות משנה אחת.
יש 3 שנים של תשלום שכירות,
יש את מחירי הדיור שקפצו בחדות באותה תקופה
סתם למען הקוריוז, התקופה עם העלייה הכי מואצת במחירי הדיור בשנים האחרונות, היתה שנת 21 והמחצית הראשונה של 22, שבמקרה או שלא, מקבילה פחות או יותר לתקופה שבה לא התקייימו שום הגרלות. מעניין. לא?
באותה תקופה יצאו לשיווק הרבה פרויקטים של ההגרלות בהפקעת מחירים שהפכה לנורמה בכל אזור.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
באותה תקופה יצאו לשיווק הרבה פרויקטים של ההגרלות בהפקעת מחירים שהפכה לנורמה בכל אזור.
ולי יש פרשנות אחרת, הרבה יותר פשוטה: באותה תקופה הרבה מהזוצ"ים התייאשו כי ראו שאין הגרלות, ופנו לשוק החופשי, מה שהגביר את הלחץ והביקושים...
אם במשרד השיכון לא יתעשתו במהרה, התהליך הזה עומד לחזור על עצמו, כי לרוב הציבור אין ממש חשק לגור בפריפריה הרחוקה...

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אם ההגרלות יימשכו כסדרן, ויהיה קצב של 5 הגרלות גדולות בשנה (כמו שהיה אצל אלקין), הרי שכל זוג יוכל להשתתף בהגרלות על 15 ערים בשנה (3 ערים כל פעם), וב45 ערים במשך 3 שנים. זוג שישתתף בהגרלות בחכמה יוכל לבחור ערים כאלו שיש בהן כ4% זכייה בסך הכל (בין כל ההגרלות באותו עיר). ובסך הכל 45 הגרלות שבכל אחת מהן יש לו 4% זכייה בממוצע (וזה מבלי לחשב את האחוזים בהגרלות של בני מקום שהרבה יותר גבוהים).
מכיון שאינני מומחה גדול למתמטיקה וסטטיסטיקה, פניתי לCHAT GPT לשאול את כבוד הבינה המלאכותית מהו הסיכוי לזכות במקרה כזה באחת מן ההגרלות, ולהלן תשובתו:

שאלה: מהם סיכויי הזכיה שלי לזכות באחת מ45 הגרלות שיש לי בכל אחת מהן 4% זכייה?

תשובה: כדי לחשב את הסיכוי לזכיה שלך באחת מ45 הגרלות, בהם בכל אחת מהם יש לך סיכוי של 4% לזכות, ניתן להשתמש באותה נוסחה:
סיכוי לא לזכות = 1 - סיכוי לזכות
סיכוי לא לזכות בכל גרלה נתון: 96% (100% - 4%)
אם יש לך 45 הגרלות עצמאיות, ניתן לחשב את הסיכוי לא לזכות בשום אחת מהן כך:
סיכוי לא לזכות בשום אחת מ45 הגרלות = (סיכוי לא לזכות בגרלה יחידה) ^ מספר ההגרלות
סיכוי לא לזכות בשום אחת מ45 הגרלות = (0.96) ^ 45 ≈ 0.184
כעת, כדי לחשב את הסיכוי לזכיה שלך באחת מ45 ההגרלות, נשתמש בנוסחה הבאה:
סיכוי לזכות = 1 - סיכוי לא לזכות
סיכוי לזכות באחת מ45 הגרלות = 1 - 0.184 ≈ 0.816
לכן, יש לך סיכוי של כ-81.6% לזכות באחת מ45 ההגרלות שיש לך.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אגב, מי שבלחץ מה18% שהוא לא יזכה, אז אם הוא ישתתף עוד שנתיים, ובסה"כ על 75 הגרלות, הסיכויים שלו (על פי הAI הנ"ל) הם 97%...

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם ההגרלות יימשכו כסדרן, ויהיה קצב של 5 הגרלות גדולות בשנה (כמו שהיה אצל אלקין), הרי שכל זוג יוכל להשתתף בהגרלות על 15 ערים בשנה (3 ערים כל פעם), וב45 ערים במשך 3 שנים. זוג שישתתף בהגרלות בחכמה יוכל לבחור ערים כאלו שיש בהן כ4% זכייה בסך הכל (בין כל ההגרלות באותו עיר). ובסך הכל 45 הגרלות שבכל אחת מהן יש לו 4% זכייה בממוצע (וזה מבלי לחשב את האחוזים בהגרלות של בני מקום שהרבה יותר גבוהים).
מכיון שאינני מומחה גדול למתמטיקה וסטטיסטיקה, פניתי לCHAT GPT לשאול את כבוד הבינה המלאכותית מהו הסיכוי לזכות במקרה כזה באחת מן ההגרלות, ולהלן תשובתו:

שאלה: מהם סיכויי הזכיה שלי לזכות באחת מ45 הגרלות שיש לי בכל אחת מהן 4% זכייה?

תשובה: כדי לחשב את הסיכוי לזכיה שלך באחת מ45 הגרלות, בהם בכל אחת מהם יש לך סיכוי של 4% לזכות, ניתן להשתמש באותה נוסחה:
סיכוי לא לזכות = 1 - סיכוי לזכות
סיכוי לא לזכות בכל גרלה נתון: 96% (100% - 4%)
אם יש לך 45 הגרלות עצמאיות, ניתן לחשב את הסיכוי לא לזכות בשום אחת מהן כך:
סיכוי לא לזכות בשום אחת מ45 הגרלות = (סיכוי לא לזכות בגרלה יחידה) ^ מספר ההגרלות
סיכוי לא לזכות בשום אחת מ45 הגרלות = (0.96) ^ 45 ≈ 0.184
כעת, כדי לחשב את הסיכוי לזכיה שלך באחת מ45 ההגרלות, נשתמש בנוסחה הבאה:
סיכוי לזכות = 1 - סיכוי לא לזכות
סיכוי לזכות באחת מ45 הגרלות = 1 - 0.184 ≈ 0.816
לכן, יש לך סיכוי של כ-81.6% לזכות באחת מ45 ההגרלות שיש לך.
לא לקחת כמה דברים בחשבון:
- הסיכויים לזכות באחוזים יורדים מהגרלה להגרלה (יש יותר נרשמים).
-לא כל זכיה רלוונטית - לדוגמא אנשים שזכו בדירות 90 מטר עם חצר של 240 מטר...
- בינתיים משלמים שכירות, וממועד הזכיה בפועל עד לקבלת מפתח עוברות גם כמה שנים טובות בממוצע
- מחירי הדיור עולים בד"כ, כך שיש הרבה מה להפסיד.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
לא לקחת כמה דברים בחשבון:
- הסיכויים לזכות באחוזים יורדים מהגרלה להגרלה (יש יותר נרשמים).
-לא כל זכיה רלוונטית - לדוגמא אנשים שזכו בדירות 90 מטר עם חצר של 240 מטר...
- בינתיים משלמים שכירות, וממועד הזכיה בפועל עד לקבלת מפתח עוברות גם כמה שנים טובות בממוצע
- מחירי הדיור עולים בד"כ, כך שיש הרבה מה להפסיד.
את מכובדת ומוזמנת לרכוש לילדיך דירות בשוק החופשי ב2 מיליון במרכז, או במיליון+ בפריפריה...
לעניות דעתי, הרציונל אומר שאם יש לך הסתברות של כ80% לזכות ב400-500K תוך שלש שנים, שווה לקחת את הסיכון ולשלם 100K שכירות בינתיים. אבל כל אחד יעשה כחכמתו...
אין לי שום אינטרס בתוכנית הזו. להיפך, מבחינה אנוכית נטו, עדיף לי שכולם יתייאשו וילכו לשוק החופשי, וישאירו לילדים שלי סיכויי זכייה גבוהים יותר...

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
את מכובדת ומוזמנת לרכוש לילדיך דירות בשוק החופשי ב2 מיליון במרכז, או במיליון+ בפריפריה...
לעניות דעתי, הרציונל אומר שאם יש לך הסתברות של כ80% לזכות ב400-500K תוך שלש שנים, שווה לקחת את הסיכון ולשלם 100K שכירות בינתיים. אבל כל אחד יעשה כחכמתו...
אין לי שום אינטרס בתוכנית הזו. להיפך, מבחינה אנוכית נטו, עדיף לי שכולם יתייאשו וילכו לשוק החופשי, וישאירו לילדים שלי סיכויי זכייה גבוהים יותר...
זה לא 100K, זה הרבה יותר ...
ושוב הסיכוי לזכות הוא גם לא 80 אחוז.
וגם אז אף אחד לא הבטיח לך שתזכה במשהו ריאלי..
אני פשוט רואה את חברות שלי שנרשמו למחיר למשתכן לפני 3 שנים+,
חצי לא זכו בכלל או שזכו בזכיה לא רלוונטית (כמו למשל דירת 6 חדרים בשיפוע להר..),
בינתיים מחירי הדיור קפצו ב30 אחוז לפחות + שכירות שהן הפסידו.
מאלו שזכו יש חלק שהפרויקט שלהם תקוע והן אפילו לא בחרו דירה ולא יודעות עדיין במה הן זכו..
אז חשוב להראות את כל הצדדים .
לי בכ"א זה לא רלוונטיאף צד..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה