אשכול דיונים אבל רק כאן...!!!!

אריה18

משתמש פעיל
מחול.

למה, למען ה', צריך תחליף לריקודי גועל ו/או מקצבי פרא? בשביל לשמח את הלב והנשמה, די להיכנס לכל חנות דיסקים ולצאת משם עם חומר עד סוף תשפ"ט, גם אם זו תהיה מעוברת.

לבשר חזיר יש תחליף? להפעלת מיקרוגל בשבת יש תחליף? לא!

יתרה מכך. והפעם תורי לבקש מחילה. לטעמי, התפיסה שגויה מתחילתה:

בעיניים יהודיות העיסוק במוזיקה ומה שסביבה, שייך וסובב סביב ערוץ אחד ויחיד - התעוררות לעבודת ה'. זה ההיתר היחיד לשמוע נגינה מאז שחרב בית המקדש.

כעת, איננו תמימים, ואנו יודעים שמערכת המוזיקה כולה לא בדיוק סובבת סביב הקריטריון הזה. אבל מכאן ועד לייבא אלינו, לתוך מחננו, סגנונות גויים, שכל מי שעבר את גיל 14 וחודשיים יודע היטב לאיזה מחוזות זה שייך, רק בשם העיקרון הקדוש של "העם דורש תחליף"?! ומה עם ההלכה, ומה עם צער השכינה?
דבר ראשון ההלכה מתירה שירי קודש כמו שאמרת, אבל גם שירי חול מותרים מאז חרב בית המקדש, רק לא בבית המשתה (שיטת רש"י) או לשיטת הרמב"ן מותר אפילו בבית המשתה רק לא שירים שמדברים אל "שבח אדם או אהבת אדם"
בימינו הפוסקים אוחזים שמותר להאזין לשירי חול (שירים בלי שום תוכן) אבל לא ברגילות, ואפילו אלו ששומעים ברגילות אין למחות בהם.
אני לא אומר שטוב ומומלץ להקשיב לשירים כאלה אבל בימינו יש צורך שעה אדיר לשירים כאלה לאנשים מסוימים שצריכים תחליף למוזיקה לועזית.
לא שמומלץ לכל אחד, אבל לאסור לגמרי גם לא טוב.
בתקווה להבנה.

מרחבית

משתמש מקצוען
הבעיה היא עם מי שמקשיב ונהנה עם המוזיקה הזו.
מה שכל אחד עושה באופן פרטי זה דבר אחד. ומה שעושים בציבור - זה דבר אחר. מביאים לאירועים שונים שרוב הציבור המשתתף ממש סולד מזה, אבל הבודדים שמעוניינים מכניסים את זה לנורמה. ורוב הציבור בגדר אנוסים כי לא יכולים לברוח מהאירוע, (ושמא זה מה שהיה ראוי לעשות).
ואותם בודדים לא מסתפקים בהקשבה אישית, אלא מעלים על כל במה ופלטפורמה שהם רק יכולים.
ובכל מקרה ודאי צריך למחות על דברים לא ראויים המשחיתים את הנפש.
חשוב גם לזכור, שהנאה איננה פרמטר יחידי. הרבה הנאות יש בעולם שלא מתאימות להכניס אותם בציבור יראי השם.

נערך לאחרונה ב:

Mendis

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
מה שכל אחד עושה באופן פרטי זה דבר אחד. ומה שעושים בציבור - זה דבר אחר. מביאים לאירועים שונים שרוב הציבור המשתתף ממש סולד מזה, אבל הבודדים שמעוניינים מכניסים את זה לנורמה. ורוב הציבור בגדר אנוסים כי לא יכולים לברוח מהאירוע, (ושמא זה מה שהיה ראוי לעשות).
ואותם בודדים לא מסתפקים בהקשבה אישית, אלא מעלים על כל במה ופלטפורמה שהם רק יכולים.
ובכל מקרה ודאי צריך למחות על דברים לא ראויים המשחיתים את הנפש.
חשוב גם לזכור, שהנאה איננה פרמטר יחידי. הרבה הנאות יש בעולם שלא מתאימות להכניס אותם בציבור יראי השם.
צריך להחתים את התזמורת/זמרים שלא ינגנו/ישירו שירי הבל, ושיהיה השגחה על זה כמו שיש על חנויות שלא ימכרו בגדים שחמתם מרובה מצלתם וחנויות תשקורת למיניהם שגם עליהם יש הכשר של ועד הרבנים לענינים

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
צריך להחתים את התזמורת/זמרים שלא ינגנו/ישירו שירי הבל, ושיהיה השגחה על זה כמו שיש על חנויות שלא ימכרו בגדים שחמתם מרובה מצלתם וחנויות תשקורת למיניהם שגם עליהם יש הכשר של ועד הרבנים לענינים
היה על זה דיון בהמודיע פעם,
וזמר אחד כתב שהוא מצידו לא היה שר כאלה שירים אבל מה לעשות שאם היה נשאר כך אז הוא לא היה זמר... כלומר בלי פרנסה.
חוץ מזה שירים זה עניין של רגש, זה לא הלכה. בחנות בגדים אפשר לומר כך וכך אבל בשירים מי בדיוק יקבע איזה שירים לנגן?
רגשיות זה מה שחסר בחיים ואת זה איבדנו.

מרחבית

משתמש מקצוען
וזמר אחד כתב שהוא מצידו לא היה שר כאלה שירים אבל מה לעשות שאם היה נשאר כך אז הוא לא היה זמר... כלומר בלי פרנסה.
נשמע תירוץ ותו לא. עובדה שיש זמרים אחרים ולא נראה שחסרה להם פרנסה.
חוץ מזה שירים זה עניין של רגש, זה לא הלכה. בחנות בגדים אפשר לומר כך וכך אבל בשירים מי בדיוק יקבע איזה שירים לנגן?
שירים זה רגש, והרגש אכן התקהה. אבל גם חסרה קצת הבנה במוזיקה ובשפת הגוף, ומה בעצם משדרים. לפעמים זה פשוט מביך. והמתלהבים למיניהם לא מספיק מודעים.
אכן אי אפשר לקבוע מסמרות. אך יש דברים שהרוב מבינים שנפרץ עוד גבול. היה כדאי להתייעץ עם מוזיקאים מיושבים ומקובלים, עם יראת שמיים ועם הבנה רחבה בעניין.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש גם עניין של כשר אבל מסריח...

בדיוק כמו שאף אחד לא יאכל בשר בהכשר הכי מהודר לאחר שנפל לבור ביוב למרות שזה מותר לכל הדעות כך גם בעניין הזה,
מוזיקה זה עניין של רגש, זה דבר גבוה ודווקא כשלוקחים דבר שהוא כ''כ רוחני והופכים אותו למשהו לועזי ואלקטרוני בלי טיפת תוכן זה גרוע הרבה יותר מכל דבר אחר, המוזיקה הזו חודרת ללב השומעים ומשרישה בהם בדיוק את היפך הדברים בענייני צניעות, לימוד תורה וכ'
אותו אדם בעצמו לא שם לב כמה הוא משתנה,
מספיק לראות תמונות מלפני 10/15 שנה כיצד היו נראים אז האומנים וכיצד הם נראים היום ודי לחכימא ....

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
יש גם עניין של כשר אבל מסריח...

בדיוק כמו שאף אחד לא יאכל בשר בהכשר הכי מהודר לאחר שנפל לבור ביוב למרות שזה מותר לכל הדעות כך גם בעניין הזה,
מוזיקה זה עניין של רגש, זה דבר גבוה ודווקא כשלוקחים דבר שהוא כ''כ רוחני והופכים אותו למשהו לועזי ואלקטרוני בלי טיפת תוכן זה גרוע הרבה יותר מכל דבר אחר, המוזיקה הזו חודרת ללב השומעים ומשרישה בהם בדיוק את היפך הדברים בענייני צניעות, לימוד תורה וכ'
אותו אדם בעצמו לא שם לב כמה הוא משתנה,
מספיק לראות תמונות מלפני 10/15 שנה כיצד היו נראים אז האומנים וכיצד הם נראים היום ודי לחכימא ....
נו, אז זה אותו דבר כמו שאמרתי.

אחד ומיוחד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בקיצור ללכת לרבנים ולעדכן אותם בחגיגה הזו...!!!
אולי יתחילו להחרים?
ימים יגידו...

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בקיצור ללכת לרבנים ולעדכן אותם בחגיגה הזו...!!!
אולי יתחילו להחרים?
ימים יגידו...
להכניס את הרבנים לעוד מקום שאף אחד לא ישמע בקולם............
הרעיון האוילי הזה שאפשר לנצח רוח בכח הוא מטופש ותם זמנו.
תנו אלטרנטיבה..
אם תהיה אלטרנטיבה מספיר טובה אף אחד לא ירגיש צורך במוזיקה לא איכותית
ומי שכן צריך אז הבעיה היא לא המוזיקה אלא האישיות שלו...

ששונית

משתמש מקצוען
ממליצה מאוד לכל מי שמעוניין להחכים ולהעשיר את ידיעותיו במוזיקה יהודית ושורשיה, לקרוא את הקונטרס "כי דבר השם בזה" - ביאור המקורות וההשפעות של המוסיקה, עם מחקרים מאוניברסיטאות, עם הסברים מרתקים על מקצבים, ממש מדהים.
הייתי מכניסה את זה כחובת קריאה בישיבות ובסמינרים.
מאז שקראתי את הקונטרס כל ההבנה שלי במוסיקה השתנתה והשתבחה.
אפשר להשיג את הקונטרס במספר 036191973
אין לי אחוזים ונראה לי שהקונטרס חינמי.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תנו אלטרנטיבה..
ראה ערך לחימת הרב אמנון יצחק במופעים המעורבים עד כמה זה הצליח....:rolleyes::(

אחד ומיוחד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תנו אלטרנטיבה..
יש אלטרנטיבה של מלחינים ברוח הקדושה אבל אין להם חסות וגם בעל המאה הוא בעל הדעה...
צפה בערך "לא לנו"....
חבורת ליצנים:mad::mad::mad: שולטת עלינו באמצעות הכסף!!!!!!!!!

לבן

משתמש סופר מקצוען
לגבי ליפא שמלצר,
ראיתי דוקו שעשו עליו, גרם לי ללא מעט כאב לב. ניכר שם בן אדם כנה ומלא אמוציות, ששילוב של חיים שלא התאימו לו עם הרבה מאד קשיי הסתגלות, גרמו לו להתדרדרות וליצירת איזו בועת חיים לא ברורה.
לפחות ממה שמובא בסרט ניתן לראות שליפא אינו אדם חרדי כיום משום כיוון, לא הוא ולא משפחתו. מצד שני גם ניתן להבין את הדרך שהביאה אותו למקום בו הוא נמצא, ושיש לו רצון עז להשפיע על שיח האמנות החרדי, ועל השיח החרדי בכלל. זה לא סתם עוד איזה מוזיקאי ששר, יש לו מסר מאד עמוק שהוא רוצה להעביר, וזה מסר שנולד מתוך חיים מאד לא בריאים.
כשפותחים כאן אשכול למוזיקה שלו, ומביאים אותו בלבוש חסידי, זה מוזר על גבול הפתטי.

גלובוס

משתמש מקצוען
הייתי ממליץ להחרים כאן ולא לעלות כאן ג' מחלני המוזיקה החסידית.
1. שרולי ברונכר ונתנאל ישראל
2. מאייעס
3. ושירים ונפלאות.
לא ממש עקבתי אחרי כל הודעה
אבל את רוח הדברים הבנתי ואף אני מצטרף.
לדעתי לרשימה זו צריך להוסיף את הזמר ניסים בלאק, אין לי אישית שום דבר נגדו.
רק כאחד שהיה בחו''ל ושמע קצת...
השירה שלו נשמעת מתוך סימטאות האפריקאים
ואין שום סיבה שזה יושמע אצלינו!
אןלי אם הוא יעדן את זה קצת זה יהיה בגבול הטעם הטוב, אולי.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא ממש עקבתי אחרי כל הודעה
אבל את רוח הדברים הבנתי ואף אני מצטרף.
לדעתי לרשימה זו צריך להוסיף את הזמר ניסים בלאק, אין לי אישית שום דבר נגדו.
רק כאחד שהיה בחו''ל ושמע קצת...
השירה שלו נשמעת מתוך סימטאות האפריקאים
ואין שום סיבה שזה יושמע אצלינו!
אןלי אם הוא יעדן את זה קצת זה יהיה בגבול הטעם הטוב, אולי.

אני אומנם ממש נגד המוזיקה הזו אבל אי ממש לא בעד הזכרת שמות בשלב זה...
לדעתי רק לאחר שנגיע לאיזו הסכמה לעשות משהו בנידון אפשר לערוך רשימה מסודרת בנידון וגם זה לא בפורום כללי כ''כ אלא בצורה אישית יותר.
כי למרות כל העניין עדיין יש בכך משום אבק לשון הרע וחבל הנושא כאן בא עם מטרה טובה...

גלובוס

משתמש מקצוען
מקבל את הביקורות
אבל אציין שוב כמו שכתבתי
שממש אין לי שוב דבר אישי נגדו ואני חושב שהו אדם מקסים!

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מקבל את הביקורות
אבל אציין שוב כמו שכתבתי
שממש אין לי שוב דבר אישי נגדו ואני חושב שהו אדם מקסים!
שחלילה לא יובן משהו לא נכון...

לא התכוונתי לבקר משהו בצורה אישית ח''ו אלא נטו להעיר את תשומת לב חברי הפורום לפני שיגיע לפסים....
בתקווה שהובנתי.:eek:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

חיבורים • אתגר 18

לוח מודעות

למעלה