אשכול דיונים אבל רק כאן...!!!!

אסתי !!

מנהלת קהילת מוזיקה וסאונד והפקות אולפן
מנהל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עקב מספר תלונות על הפרעה ברצף ההודעות באשכול הסינגלים,
והסטת הנושא לדיונים על שירים כאלה ואחרים,
אני מקצה לכם אשכול שתדונו בו חופשי על כל מה שבא לכם בענין.
וכמובן שאני מעבירה כרגע את כל ההודעות הנ''ל ,
מאשכול הסינגלים לכאן.
אנא שמרו על שיח ראוי.
תודה.

שעון חול

משתמש פעיל
בבקשה
החדש של מאייעס 'אין אדם נוקף' • צפו
אמש נישא בשעטומ"צ המוסיקאי שמוליק ברגר, בחתונה שהתקיימה באולמי 'קונקורד' הופיעו בזה אחר זה מיטב הזמרים ושימחו את החתן, בין השאר הופיע הזמר חיים שלמה מאייעס שחשף שיר חדש שלו שעומד לצאת בקרוב ומתוך מילות הגמרא "אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזים עליו מלמעלה" • צפו לראשונה בביצוע הבכורה

משכיל אל דל

משתמש מקצוען
בבקשה
אמש נישא בשעטומ"צ המוסיקאי שמוליק ברגר, בחתונה שהתקיימה באולמי 'קונקורד' הופיעו בזה אחר זה מיטב הזמרים ושימחו את החתן, בין השאר הופיע הזמר חיים שלמה מאייעס שחשף שיר חדש שלו שעומד לצאת בקרוב ומתוך מילות הגמרא "אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזים עליו מלמעלה" • צפו לראשונה בביצוע הבכורה
מזעזע
שפל חדש לציבור החרדי (יעני חרדי)
הייתי מציע להנהלה לחסום את הקליפ

מור100

משתמש מקצוען
בבקשה
בין השאר הופיע הזמר חיים שלמה מאייעס שחשף שיר חדש שלו שעומד לצאת בקרוב ומתוך מילות הגמרא "אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזים עליו מלמעלה" • צפו לראשונה בביצוע הבכורה

כך התקבל בתיבה האישית. דברים חריפים מאד, אבל אמיתיים לטעמי. הם נוגעים במגמה ברורה הפושה אצלנו לאחרונה:

החרפה המצולמת הזו חייבת לשמש כתמרור אזהרה וקריאת כיוון לכולנו.

אם הגענו למצב שבחתונה "חרדית", עומד זמר על במה, והוא משלהב את הקהל, באמצעות מוזיקה הלקוחה מפאבים חשוכים, על רקע תותחי עשן, ונגנים המפזזים על הבמה בתנועות מכוערות הלקוחות מעולמות מסויימים מאד, והקהל שבוי אחריהם, ומחקה אותם עם תנועות ידיים ורגליים מזוהמות - כולנו צריכים לחשב מסלול מחדש.

הגבול מעולם לא היה שברירי כל כך, בלתי נראה, ומישהו מנצל את זה. בין עולמנו הזך, הרואה בשירה וזמרה פונקציה של עבודת ה' והתרוממות, לעולם הגויי שרואה במוזיקה גשר למערכת של הנאות ותועבות - פעורה תהום אינסופית.

הקליפים המטונפים הללו, והשחקנים המככבים בהם, יוצרים לנו גשרים ומחלפים בין העולמות המרוחקים. להוותנו ובושתנו, מיטב נערינו וצעירינו מחוללים על הגשרים בלי בושה, בידיהם מבצעים תנועות נוראיות, גופם מתנועע אנה ואנה, והעיקר, הם עוד שרים "אין אדם נוקף"!!!!

הזמר הזה הוא לא היחיד, אם כי הוא יחיד באומץ שלו לקחת מילים קדושות, ולחבר אותם לעולמות של טומאה וסיאוב. מי שחושב אחרת, או שחושב שההגדרות כאן קשות מדי, אינו אלא מיתמם.

לצידו אנו זוכים למבול של קליפים של נערים מנוערים, חלקם עם פאות רוויות ג'ל ובלוריות אין קץ, שמזריקים לעורקינו, בשקט ובחסות תרבות ה"מוזיקה החסידית" הזו, מינונים גבוהים של גויישקייט, והם ממסמסים את הפלטות האחרונות של חומות הגבולות בין העולמות, שהולכות וניתצות מדי יום ומדי שעה.

יאמר אליהם ברורות: צאו מכאן, עם המוזיקה הגועלית שלכם, ועם החלטלא'ך המזוייפים העוטפים את גופכם בעת שהוא מפזז כשיכור כושי מסומם.

הבו לנו עוד ר' חיים בנט, ר' יוסף משה כהנא, ר' משולם גרינברגר (ועוד רבים וטובים), שלא כרעו לבעל! הם ורק הם, זכאים לגעת בעולם הרגיש הזה ששמו מוזיקה יהודית ואמיתית, ולשמח לבבות ולקרבם לעבודתו.

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כך התקבל בתיבה האישית. דברים חריפים מאד, אבל אמיתיים לטעמי. הם נוגעים במגמה ברורה הפושה אצלנו לאחרונה:

אם הגענו למצב שבחתונה "חרדית", עומד זמר על במה, והוא משלהב את הקהל, באמצעות מוזיקה הלקוחה מפאבים חשוכים, על רקע תותחי עשן, ונגנים המפזזים על הבמה בתנועות מכוערות הלקוחות מעולמות מסויימים מאד, והקהל שבוי אחריהם, ומחקה אותם עם תנועות ידיים ורגליים מזוהמות - כולנו צריכים לחשב מסלול מחדש.

הגבול מעולם לא היה שברירי כל כך, בלתי נראה, ומישהו מנצל את זה. בין עולמנו הזך, הרואה בשירה וזמרה פונקציה של עבודת ה' והתרוממות, לעולם הגויי שרואה במוזיקה גשר למערכת של הנאות ותועבות - פעורה תהום אינסופית.

הקליפים המטונפים הללו, והשחקנים המככבים בהם, יוצרים לנו גשרים ומחלפים בין העולמות המרוחקים. להוותנו ובושתנו, מיטב נערינו וצעירינו מחוללים על הגשרים בלי בושה, בידיהם מבצעים תנועות נוראיות, גופם מתנועע אנה ואנה, והעיקר, הם עוד שרים "אין אדם נוקף"!!!!

הזמר הזה הוא לא היחיד, אם כי הוא יחיד באומץ שלו לקחת מילים קדושות, ולחבר אותם לעולמות של טומאה וסיאוב. מי שחושב אחרת, או שחושב שההגדרות כאן קשות מדי, אינו אלא מיתמם.

לצידו אנו זוכים למבול של קליפים של נערים מנוערים, חלקם עם פאות רוויות ג'ל ובלוריות אין קץ, שמזריקים לעורקינו, בשקט ובחסות תרבות ה"מוזיקה החסידית" הזו, מינונים גבוהים של גויישקייט, והם ממסמסים את הפלטות האחרונות של חומות הגבולות בין העולמות, שהולכות וניתצות מדי יום ומדי שעה.

יאמר אליהם ברורות: צאו מכאן, עם המוזיקה הגועלית שלכם, ועם החלטלא'ך המזוייפים העוטפים את גופכם בעת שהוא מפזז כשיכור כושי מסומם.

הבו לנו עוד ר' חיים בנט, ר' יוסף משה כהנא, ר' משולם גרינברגר (ועוד רבים וטובים), שלא כרעו לבעל! הם ורק הם, זכאים לגעת בעולם הרגיש הזה ששמו מוזיקה יהודית ואמיתית, ולשמח לבבות ולקרבם לעבודתו.
עולם המוזיקה החסידית מחכה למישהו שירים את הכפפה ויתחיל לטפל בזה
אנחנו זוכרים היטיב את השנים בה כל הזמרים האלו ואפי' לא כ"כ גרועים היו פסולים ולא התייחסו בכלל לביצועים האלו ופתאום הכל מותר והכל בסדר
ממש צורב הלב לחשוב מה יקרה באם לא נעצור את זה לאיפא עוד נגיע

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית

אמת לאמיתה

2016

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

כל מילה פנינה כל הוספה רק יגרע
ומשמח לראות שלא כולם נוהרים כמו עדר אחרי כמה משוגעים

אריה18

משתמש פעיל

במחילה מכבודך אבל אני חושב שצריך שהיה לנו תחליף הולם למוזיקה לועזית של היום

מור100

משתמש מקצוען
מחול.

למה, למען ה', צריך תחליף לריקודי גועל ו/או מקצבי פרא? בשביל לשמח את הלב והנשמה, די להיכנס לכל חנות דיסקים ולצאת משם עם חומר עד סוף תשפ"ט, גם אם זו תהיה מעוברת.

לבשר חזיר יש תחליף? להפעלת מיקרוגל בשבת יש תחליף? לא!

יתרה מכך. והפעם תורי לבקש מחילה. לטעמי, התפיסה שגויה מתחילתה:

בעיניים יהודיות העיסוק במוזיקה ומה שסביבה, שייך וסובב סביב ערוץ אחד ויחיד - התעוררות לעבודת ה'. זה ההיתר היחיד לשמוע נגינה מאז שחרב בית המקדש.

כעת, איננו תמימים, ואנו יודעים שמערכת המוזיקה כולה לא בדיוק סובבת סביב הקריטריון הזה. אבל מכאן ועד לייבא אלינו, לתוך מחננו, סגנונות גויים, שכל מי שעבר את גיל 14 וחודשיים יודע היטב לאיזה מחוזות זה שייך, רק בשם העיקרון הקדוש של "העם דורש תחליף"?! ומה עם ההלכה, ומה עם צער השכינה?

מוגזם!

משתמש רשום
המשתמש נחסם
ומה עם צער השכינה?
אם שירים מסויימים גורמים לאנשים מסויימים להיות במצבים מסויימים בהרגש טוב יותר,
אזי נבכה על שעת הקימה של שאר האנשים שיש בהן הרבה צער השכינה...
והשכינה מצטערת על חברות ידועות מאוד בציבור החרדי העובדים בשבת...
וודאי שמי שאין לו תועלת או הרגש טוב יותר שיאזור כוחות להתרחק מן הליצנים הללו,
אבל אני שוב מזכיר שיש כזה מושג "ליצן רפואי"...

מור100

משתמש מקצוען
אם שירים מסויימים גורמים לאנשים מסויימים להיות במצבים מסויימים בהרגש טוב יותר,
אזי נבכה על שעת הקימה של שאר האנשים שיש בהן הרבה צער השכינה...
והשכינה מצטערת על חברות ידועות מאוד בציבור החרדי העובדים בשבת...
וודאי שמי שאין לו תועלת או הרגש טוב יותר שיאזור כוחות להתרחק מן הליצנים הללו,
אבל אני שוב מזכיר שיש כזה מושג "ליצן רפואי"...
בערך "צער השכינה" בויקיפדיה יש אכן המון שורות, לצערנו הרב. ולכן לשיטתך נתיר לרמוס את כל הצער הזה רק בגלל שהוא מביא "אנשים מסויימים להיות במצבים מסויימים בהרגש טוב יותר"?

את ההקשר לליצן רפואי, אשמח אם תבהיר יותר.

מוגזם!

משתמש רשום
המשתמש נחסם
את ההקשר לליצן רפואי, אשמח אם תבהיר יותר.
היינו הך, רק אותם אנשים מסויימים וכו' שבשבילם זה כ"ליצן רפואי" המוציא אותם מן הדיכאון... הפלא ופלא!! אע"פ שזה "ליצן" והנמשל: זמרים שהם ליצנים בלשון המעטה זה בריא לאלו שצריכים סוג של רפואה...
ויש לזכור ולציין "שאדם בריא לא בולע כמוסות"

משכיל אל דל

משתמש מקצוען
לפי רמת ההתנגדות של כמה ניקים ותיקים וכל התודות שהם קיבלו נראה שרוב מנין ובנין של צרכני המוזיקה נגעלים מסגנונות אלו
הרעיון של הפורום זה חכמת ההמונים ואני אישית מאוד בעד שמיעת דעות מגונוות מכל הצדדים
אך ישנם דברים שחורגים מהכלל ורוב רוב הציבור בדעה אחת
עם כל הכבוד ל@אריה18 ו@מוגזם! שהצטרפו לפרוג לאחרונה (ברוכים הבאים)

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ממש לא בטוח שזה מה שהציבור אוהב.
זה פשוט השקפה לא שלנו...
תסתכלו כמה דיסקים חסידיים אמיתיים יוצאים ואנשים פשוט קונים וקונים.
אם זה הדיסק של מוטי שטיינמץ או אהרלה סעמעט, יונגערליך, אידיש נחת ושות'
או שזה סוג כמו רולי דיקמן וכו'
אז לא בטוח שזה נכון.
וגם אם התיאוריה הזאת נכונה שחלק קטן מהציבור לא מסתפק בכזה סוג לא אומר שאנו צריכים לתת לזה אישור.
וכן מי שרוצה כזה סוג לא נשאר בליפא האמצעי...
ומותר לחלוק על דעתי....

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
מחול.

למה, למען ה', צריך תחליף לריקודי גועל ו/או מקצבי פרא? בשביל לשמח את הלב והנשמה, די להיכנס לכל חנות דיסקים ולצאת משם עם חומר עד סוף תשפ"ט, גם אם זו תהיה מעוברת.

לבשר חזיר יש תחליף? להפעלת מיקרוגל בשבת יש תחליף? לא!

יתרה מכך. והפעם תורי לבקש מחילה. לטעמי, התפיסה שגויה מתחילתה:

בעיניים יהודיות העיסוק במוזיקה ומה שסביבה, שייך וסובב סביב ערוץ אחד ויחיד - התעוררות לעבודת ה'. זה ההיתר היחיד לשמוע נגינה מאז שחרב בית המקדש.

כעת, איננו תמימים, ואנו יודעים שמערכת המוזיקה כולה לא בדיוק סובבת סביב הקריטריון הזה. אבל מכאן ועד לייבא אלינו, לתוך מחננו, סגנונות גויים, שכל מי שעבר את גיל 14 וחודשיים יודע היטב לאיזה מחוזות זה שייך, רק בשם העיקרון הקדוש של "העם דורש תחליף"?! ומה עם ההלכה, ומה עם צער השכינה?
טוב, גם אני יכול לתת כאן הרצאה שלימה על כמה שהמוזיקה הזו גרועה ומופרעת, וגם אני נזהר מאד ומתפלל על כך שהילדים שלי לא יחשפו אליה בכלל, אבל גם אני מאד נהנה לראות אותה בלילה כשאף אחד לא רואה... אני אוהב לראות את הדברים האלה בלילה ולקטר וללכלך עליהם ביום...
(אגב, רוב האנשים כשהם מתקיפים משהו שעצבן אותם... זה נובע מתוך חשק פנימי שלהם גם לראות אותו אבל הם לא יכולים להרשות לעצמם להודות בזה... אז לכן הם תוקפים...
ואני מתכוין לאלו שבאמת מתעצבנים מזה ולא לאלה שנותנים הרצאה או דרשה עניינית... תשאלו כל מישהו שמבין בכוחות הנפש איך זה עובד. בקיצור, זה לא הפורום המתאים לדיונים הללו, לדעתי)

אחד ומיוחד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כמלחין עם נשמה אני יכול לומר בוודאות שהניגון הזה "אין אדם נוקף" שייך לכוחות הטומאה... רח"ל
אז מי אמר שאין היום ע"ז?!
יתמו חטאים!

אלזער

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
טוב, גם אני יכול לתת כאן הרצאה שלימה על כמה שהמוזיקה הזו גרועה ומופרעת, וגם אני נזהר מאד ומתפלל על כך שהילדים שלי לא יחשפו אליה בכלל, אבל גם אני מאד נהנה לראות אותה בלילה כשאף אחד לא רואה... אני אוהב לראות את הדברים האלה בלילה ולקטר וללכלך עליהם ביום...
(אגב, רוב האנשים כשהם מתקיפים משהו שעצבן אותם... זה נובע מתוך חשק פנימי שלהם גם לראות אותו אבל הם לא יכולים להרשות לעצמם להודות בזה... אז לכן הם תוקפים...
ואני מתכוין לאלו שבאמת מתעצבנים מזה ולא לאלה שנותנים הרצאה או דרשה עניינית... תשאלו כל מישהו שמבין בכוחות הנפש איך זה עובד. בקיצור, זה לא הפורום המתאים לדיונים הללו, לדעתי)
אני לא מבין אותך??????
מה הקשר בין זה שזה יפה להסתכל לבין זה שזה אסור שזה היה כאן, זה כמו שתאמר שיהיה מותר להסתכל במוזיקה של חילונים [בלי להבדיל] כי זה יפה!!!

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אני לא מבין אותך??????
מה הקשר בין זה שזה יפה להסתכל לבין זה שזה אסור שזה היה כאן, זה כמו שתאמר שיהיה מותר להסתכל במוזיקה של חילונים [בלי להבדיל] כי זה יפה!!!
דבר ראשון אין בזה שום עבירה. אני לחלוטין לא אומר שצריך להסכים לעשות עבירות כי זה מתחשק. אני רק אומר שכל הדברים שאנשים אומרים שזה פאסט נישט, אבל הם בעצמם עושים את זה.... שישתקו....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה