אשכול דיונים אבל רק כאן...!!!!

חזק וברוך!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מה אתם אומרים על זה??
בימים האחרונים נצפה אפי כהן כשהוא מרקיד במהלך חתונה באולמי 'אחוזת וגשל' בחורי ישיבה עם אוזניות, שמענו על 'מסיבות אזניות' בכל מיני קעמפים וישיבות אבל בחתונות זה ממש ניצן ראשון, בתוכנית 'זמן אוויר' חייג אליו טוקר להבין איך זה עובד • אוזניים לכותל

קבצים מצורפים

• אוזניות.mp4
    3.6 MB · צפיות: 185

ששונית

משתמש מקצוען
מה אתם אומרים על זה??
ב
שכל זמן שהצעירים לא יבינו שחתונה היא לא הפנינג אלא דרגה של קדושה,
כל זמן שהצעירים יחשבו שהמשוואה היא: מתחתנים אז יאללה בוא נחגוג, ולא יבינו שהמשוואה האמיתית היא :עוד דור הולך להתהוות בעם ישראל, איזה מרגש שבא לרקוד,
אז נמשיך לראות בחתונות הופעות של המערב הפרוע, הרקדות של פינגוינים, אוזניות, זיקוקים, מכונות עשן וקול ענות.

מור100

משתמש מקצוען
מה אתם אומרים על זה??
בימים האחרונים נצפה אפי כהן כשהוא מרקיד במהלך חתונה באולמי 'אחוזת וגשל' בחורי ישיבה עם אוזניות, שמענו על 'מסיבות אזניות' בכל מיני קעמפים וישיבות אבל בחתונות זה ממש ניצן ראשון, בתוכנית 'זמן אוויר' חייג אליו טוקר להבין איך זה עובד • אוזניים לכותל

וְאָמַרְתְּ בִּלְבָבֵךְ:
מִי יָלַד לִי אֶת אֵלֶּה?!

משכיל אל דל

משתמש מקצוען
מה אתם אומרים על זה??
לא נעים
אבל הזכיר לי את הבני דודים שלנו יוצאים מהמס.. בקריאות יאלללה באלגאן
חתונה זה ודאי לא נראה ונשמע

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
דעתי הלא קובעת היא שבכל סגנון של מוזיקה יש נקודה פנימית ואמיתית שמעוררת את הנפש,
אלא מאי?! - שכדי לעורר צריך באמת לשיר מהלב ולא לשיר כדי לקבל צומי/כסף/כבוד/או סתם בגלל שאין משהו אחר לעשות.
ולכן הדוגמא של ניסים בלאק היא לא טובה כי הוא שר באמת (לדעתי), וזה שאנחנו לא רגילים לזה זה לא מצדיק להוציא עליו "חרם" כמו שמישהו כתב כאן. (וגם זה שהוא שחור לא מצדיק את זה....)

גלובוס

משתמש מקצוען
דעתי הלא קובעת היא שבכל סגנון של מוזיקה יש נקודה פנימית ואמיתית שמעוררת את הנפש,
אלא מאי?! - שכדי לעורר צריך באמת לשיר מהלב ולא לשיר כדי לקבל צומי/כסף/כבוד/או סתם בגלל שאין משהו אחר לעשות.
ולכן הדוגמא של ניסים בלאק היא לא טובה כי הוא שר באמת (לדעתי), וזה שאנחנו לא רגילים לזה זה לא מצדיק להוציא עליו "חרם" כמו שמישהו כתב כאן. (וגם זה שהוא שחור לא מצדיק את זה....)
אני חושב שהנקודה היא גם-
מה המוזיקה מעוררת בלב השומע ולא רק מאיפה זה בא
(ואף אחד לא התכוון להיות גיזעני פה)

אלישר

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מה אתם אומרים על זה??
מזעזע.
זה חתונה זה?
זה דיסקוטק.
והשיר הזה באזניות... אני בהלם שבחורי ישיבה מכירים היום כאלה דברים.
והאולם כולו- בלי מוזיקה ובלי כלום. רק שאגות של השיר הרגעי מפלחות את הריק.

הר סיני

משתמש פעיל
חברים יקרים

הכל תלוי בנו [כהורים] איך נחנך את ילדינו איזה מוזיקה לשמוע ואיזה לא מה שייך לנו ומה לא מה מתאים עבור ילד יהודי חרדי וממה אנו צריכים להתרחק,

בקליפ המתועב של מייעס רואים ילד קטן חסידי עם פיאות מסולסלות עומד מול המוזיקה הזוועתית הזו וחשבתי בלבי שכ"כ חבל שילד קטן וטהור שלא בא מרקע כזה נחשף לכאלו מיני מראות גרעות ומשוקצות מה פליעתי הייתה איפה הוריו היו מדוע הם לא לקחו אותו ויצאו החוצה, מקווה שהם לא היו מאלו שרקדו שם...

בכל אופן יש לי קשר עם המון מוזיקאים שמנגנים לילה לילה בחתונה וגם שהם אלו שמכניסים ומנגנים את שירים אלו הם טוענים זה מה שהבחורים רוצים... ויש בזה הרבה כי היום בחור יודע שרק ככה ירקדו לו בחתונה

דיברתי פעם אם איזה אורגניסט שהיה לו אירוע חסידי מאוד כל החתונה היה 'הכל יודוך' ושירים חסידיים וכו' כל השירים הישנים והוא כ"כ נהנה הוא אמר לי שהמון זמן לא היה לו כזו חתונה שמחה והלוואי ויהיו לו עוד המון כאלו.

המוזיקאים מזדהים עם רוע המצב אבל את השינוי אנחנו צריכים לעשות בהחדרה עמוקה אצל ילדינו כך שהם יראו את המחזות האלו בחתונות של חבריהם בישיבה הם יאמרו אצלי לא יהיה כזו חתונה...
שכשהמוזיקאים יתחילו שיר לא מתאים כולם יקפצו עליהם וכך השינוי יתחולל בציבור כי אם לא נוקיע את זה בכל הכוח עכשיו חתונות ילדינו ייראו בדיוק אם לא גרוע מכך כמו הקליפ המתועב של מייעס.

בתקוה שנזכה לקדש שם שמים ושחתונה שהוא יום כ"כ גדול וקדוש ייראה כמו שמגיע לכזה יום גדול וקדוש להיראות.

אלישר

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
לא יודעת איך 'להוקיע בשער כל חוצות' חתונות מסוג זה.
כן יודעת מה עשו בחתונות במשפחתי (והרבה מכרים העידו אח"כ שמזמן לא היו בכזו חתונה);
הזמר-חזן והקלידן נבחרו בקפידה וקיבלו מראש רשימת שירים שאנחנו רוצים שינוגנו.

הר סיני

משתמש פעיל
לא יודעת איך 'להוקיע בשער כל חוצות' חתונות מסוג זה.
כן יודעת מה עשו בחתונות במשפחתי (והרבה מכרים העידו אח"כ שמזמן לא היו בכזו חתונה);
הזמר-חזן והקלידן נבחרו בקפידה וקיבלו מראש רשימת שירים שאנחנו רוצים שינוגנו.
זה מה שאנו עושים בחתונות במשפחה שלנו ואני יפרגן כאן מעל במה זו לאורגניסט הר"ר לייזער הופמן שאנו לוקחים אותו לכל החתונות במשפחתינו שהוא יודע לתת אירוע מושלם ושמח וחסידי וסוחף בלי להיסחף... וממנו יראו וכן יעשו..

רונה 51

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
ממליצה מאוד לכל מי שמעוניין להחכים ולהעשיר את ידיעותיו במוזיקה יהודית ושורשיה, לקרוא את הקונטרס "כי דבר השם בזה" - ביאור המקורות וההשפעות של המוסיקה, עם מחקרים מאוניברסיטאות, עם הסברים מרתקים על מקצבים, ממש מדהים.
הייתי מכניסה את זה כחובת קריאה בישיבות ובסמינרים.
מאז שקראתי את הקונטרס כל ההבנה שלי במוסיקה השתנתה והשתבחה.
אפשר להשיג את הקונטרס במספר 036191973
אין לי אחוזים ונראה לי שהקונטרס חינמי.
זה הקונטרס

קבצים מצורפים

• dbr-ashem-bza.pdf
    7.4 MB · צפיות: 56

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
תגובה שהקפיצה אותי
אוי לה לאותה עבודת ה' שהגיעה מכח אותו מערב פרוע
אני מוחה נמרצות
זכותך לקפוץ....
אני חולק עליך וחושב שעבודת השם היא עבודת השם ולא משנה כיצד היא נגרמה... כמובן שמראש לא הייתי ממליץ על הצורה הזו כדרך המרכזית...

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
רק עדיין לא הצלחתי להבין מילא שהזמרים האלה יעשו מה שהם רוצים, אבל למה לקרוא לזה מוסיקה חסידית?
מה הקשר בין השיר שלו ל"מה תשוחחי"?

מרחבית

משתמש מקצוען
אני חולק עליך וחושב שעבודת השם היא עבודת השם ולא משנה כיצד היא נגרמה...

נחזור קצת אחורה באשכול:
מישהו כתב שהמנגינה משחררת אותו.
מישהו ענה לו שאם זה משחרר אותו ועוזר לו בעבודת השם אז ...
והראשון ענה:
"איך קשור עבודת ה'? זה תירוץ לכל גחמה שבא לאנשים לעשות?"
וזו בעיני תשובה מאוד נכונה.

עבודת השם היא איך שהשם ציוה לעבוד אותו.
אי אפשר לקרוא לכל דבר ש'עשה לי טוב וכיף' - עבודת השם. זה סילוף של איך קובעים מהי עבודת השם ומה ההיפך ממנה.

מרחבית

משתמש מקצוען
אלא מאי?! - שכדי לעורר צריך באמת לשיר מהלב

יש כאן שתי טענות:
1. כל מוזיקה מעוררת את הנפש.
2. כדי שזה יקרה צריך לשיר מהלב.

אני חושב שהנקודה היא גם-
מה המוזיקה מעוררת בלב השומע ולא רק מאיפה זה בא

כאן באה טענה נוספת מאוד משמעותית: מעוררת את הלב והנפש למה? לאיזה דבר?
בנפש הרי יש חלקים מכל הסוגים. יש נטיות טובות ויש נטיות בהמיות.
אם בן אדם שר מהלב מאותם חלקים ירודים - הוא אכן מעורר את הנפש. לאיזה כיוון? - לחלקים הבהמיים שלה, לשחרור לא בריא ולא ראוי.
יש סגנון של מוזיקה שמהותו לעורר את החלקים הנאצלים, וכשמישהו שר אותם מהלב - זה מה שקורה. ויש סגנון של מוזיקה שמהותו לעורר את החלקים הירודים, ומי ששר אותם - זה מה שקורה לו ולקהל.

לכן כל-כך צריך להיזהר עם מוזיקה. זה כנגד זה ברא אלוקים בכל דבר. אם למוזיקה יש סגולה עצומה של התעוררות לטוב ולנשמתי ולרוחני הנכון, יש לה כנגד זה סגולה להתעוררות הפוכה - כאשר זה בא בסגנון לא ראוי - לטיפוח חלקים ירודים ולהכניס אנשים לאקסטזה מהם.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה