אשכול דיונים אבל רק כאן...!!!!

משכיל אל דל

משתמש מקצוען
זכותך לקפוץ....
אני חולק עליך וחושב שעבודת השם היא עבודת השם ולא משנה כיצד היא נגרמה... כמובן שמראש לא הייתי ממליץ על הצורה הזו כדרך המרכזית...
לא בא לזלזל
אבל נראה לי שחסר לך חוסר הבנה בסיסית במשמעות של "עבודת ה'"
מעתה והלאה הויכוח מאחוריי

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
איני בא להביע דיעה בנושא, וגם לא להשוות שירים מסויימים לעבירות.
רק מעוניין לצרף קטע (חלקי) מתוך ספר ערבי נחל פר' שלח דרוש א.
כל אחד שישפוט כפי הבנתו.
ערבי נחל ח''א.PNG

ערבי נחל ח''ב.PNG

כאן דילגתי קצת, כדי שירוץ הקורא.
ערבי נחל ח''ג.PNG

אש הפקות בוידיאו

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
השירים שאנחנו שומעים היום לא מתקרבים לשירת הלווים אבל לפחות נחקה נהיה בדרך הזאת.
לדעתי, עדיף שהשירים האלא לפחות לא יהיו פסוקים, לפחות שנדע ונרגיש שזה לא חרדי
ובנוסף צריך להבדיל בין שירים שנהנים מהם רק(וזה ממש לא רק...) לבין שירים שמזדהים עם הסגנון שלהם, גם אם נהנתי משיר כזה זה לא אומר שאני הייתי רוצה להכניס אותו לבית שלי...

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לא בא לזלזל
אבל נראה לי שחסר לך חוסר הבנה בסיסית במשמעות של "עבודת ה'"
מעתה והלאה הויכוח מאחוריי
כשהייתי צעיר, היית כמוך.. מאז גדלתי והבנתי שעבודת השם זה לא מה שכולם חושבים שזה עבודת השם, אלא זה משהו של חיבור פנימי ואמיתי של אדם עם אלוקיו ואם כשאדם קופץ בהתלהבות ומרגיש שבזה הוא משתחרר ומתקרב לאלוקים, מדבר איתו וחושב עליו, אני מעדיף ככה!!

גלובוס

משתמש מקצוען
כשהייתי צעיר, היית כמוך.. מאז גדלתי והבנתי שעבודת השם זה לא מה שכולם חושבים שזה עבודת השם, אלא זה משהו של חיבור פנימי ואמיתי של אדם עם אלוקיו ואם כשאדם קופץ בהתלהבות ומרגיש שבזה הוא משתחרר ומתקרב לאלוקים, מדבר איתו וחושב עליו, אני מעדיף ככה!!
זה מה שניקרה-
''כשתגדל תבין''... הבעיה מה יקרה עד אז?

מרחבית

משתמש מקצוען
הבנתי שעבודת השם זה לא מה שכולם חושבים שזה עבודת השם, אלא זה משהו של חיבור פנימי ואמיתי של אדם עם אלוקיו
עבודת השם היא קודם כל לקיים במסירות את המצוות שהוא ציווה אותנו, עשה ולא תעשה, אפילו אם עוד אין חיבור פנימי מורגש.
עבד אמיתי קודם כל עושה במדויק מה שאדונו ומלכו ציווה אותו. בן אמיתי קודם כל עושה את רצון אביו.
להיות עבד ובן זה קודם כל לקרב מה שמלכו ואביו מקרב, ולרחק את מה שמלכו ואביו מרחק.

ודאי שצריך לפתח במקביל חיבור פנימי. התחושה של התקרבות לאלוקים חשובה ביותר. רק צריך לא לטעות בה. לפעמים היא דימיון. לפעמים היא באה לא ממקורות של קדושה. ולא כאן המקום לפרט.
מי שהבסיס שלו חזק בתורה, גם החיבור שהוא מפתח במקביל - הוא אמיתי ונכון.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
עבודת השם היא קודם כל לקיים במסירות את המצוות שהוא ציווה אותנו, עשה ולא תעשה, אפילו אם עוד אין חיבור פנימי מורגש.
עבד אמיתי קודם כל עושה במדויק מה שאדונו ומלכו ציווה אותו. בן אמיתי קודם כל עושה את רצון אביו.
להיות עבד ובן זה קודם כל לקרב מה שמלכו ואביו מקרב, ולרחק את מה שמלכו ואביו מרחק.

ודאי שצריך לפתח במקביל חיבור פנימי. התחושה של התקרבות לאלוקים חשובה ביותר. רק צריך לא לטעות בה. לפעמים היא דימיון. לפעמים היא באה לא ממקורות של קדושה. ולא כאן המקום לפרט.
הכל נכון מאד! וכלום מתוך דבריך אינו סותר את דברי. אין לנו שום אינדיקציה ומידע האם המלך היה מרחק את הדברים הללו (יתכן שחלק גדול מהאנשים ששרים אותם אכן לא מתנהגים כרצונו, אבל זה לא רלוונטי אלינו)

מרחבית

משתמש מקצוען
עניתי בעיקר על המשפט:
הבנתי שעבודת השם זה לא מה שכולם חושבים שזה עבודת השם, אלא זה משהו של חיבור פנימי ואמיתי של אדם עם אלוקיו ו
לא פרטת מה לטענתך היא אותה עבודת השם שכולם חושבים שהיא עבודת השם, והיא לא...
לכן - ובעיקר כי אני מכירה אנשים שמהפכים את היוצרות בעניין זה - עניתי מה שעניתי.

קרעפט

משתמש מקצוען
הכל נכון מאד! וכלום מתוך דבריך אינו סותר את דברי. אין לנו שום אינדיקציה ומידע האם המלך היה מרחק את הדברים הללו. (יתכן שחלק גדול מהאנשים ששרים אותם אכן לא מתנהגים כרצונו, אבל זה לא רלוונטי אלינו)
ליד הרב אלישיב או ליד כל רב אחר שאתה באמת מעריץ היית רוקד בצורה כזו??? היית מעיז להראות את הסרטון הזה לבבא סאלי?
זה כבר אינדיקציה מה המלך לא כ''כ אוהב...

השליח

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
שיקום מי שמכיר אדם שקיבל על עצמו תוספת 5 דקות תורה ליום עקב שמיעת שיר שרומם את רוחו. (אולי להיפך - להאזין לשיר שאורכו 5 דקות = ביטול שווה ערך במונחי זמן).

אלזער

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שיקום מי שמכיר אדם שקיבל על עצמו תוספת 5 דקות תורה ליום עקב שמיעת שיר שרומם את רוחו. (אולי להיפך - להאזין לשיר שאורכו 5 דקות = ביטול שווה ערך במונחי זמן).
אני יכול להעיד על עצמי שבזמנים שהיה לי יותר קשה ללמוד, והייתי שומע יונתן רזאל שהוא עושה מוזיקה איכותית וטובה (וכן ישי ריבו ועוד) שזה עזר לי ללמוד יותר טוב!!!

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
ליד הרב אלישיב או ליד כל רב אחר שאתה באמת מעריץ היית רוקד בצורה כזו??? היית מעיז להראות את הסרטון הזה לבבא סאלי?
זה כבר אינדיקציה מה המלך לא כ''כ אוהב...
אם הייתי מסביר לו שזה מרומם אותי ומקרב אותי לה', התשובה היא בפירוש כן!!

קרעפט

משתמש מקצוען
למה?
השיר של ישי ריבו ''אור החיים'' בהחלט עושה את העבודה..

משלימה

משתמש צעיר
אם הייתי מסביר לו שזה מרומם אותי ומקרב אותי לה', התשובה היא בפירוש כן!!

מדובר כאן על משהו תיאוריטי המסביר רעיון מסוים? או שבאמת אתה מאמין שמוזיקה וריקודים פראיים ובוטים כנ"ל יכולים לרומם ולקרב מישהו לה'? היית אומר כך גם על סמים? על אלכוהול באופן קבוע? על מדיציה הודית?

נערך לאחרונה ב:

קרעפט

משתמש מקצוען

מסכים עם הכל חוץ מהמילה במקביל...
הרי כל הדיבורים שכאילו מתחברים לקב''ה דרך המוזיקה וכו' מגיעים מאיזה תפיסה מוטעית שכאילו יש אלוקים של תריג מצוות, ויש אלוקים שצריך במקביל להתחבר ולהתקרב אליו.
הרבה עיוותים בדורנו שורשם בתפיסת ההפרדה שכולנו לקויים בה אם מעט אם הרבה.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
מדובר כאן על משהו תיאוריטי המסביר רעיון מסוים? או שבאמת אתה מאמין שמוזיקה וריקודים פראיים ובוטים כנ"ל יכולים לרומם ולקרב מישהו לה'? היית אומר כך גם על סמים? על אלכוהול באופן קבוע? על מדיציה הודית?
דבר ראשון אני לא מדבר באופן תיאורטי אלא על תחושות אישיות, דבר נוסף, אצלי לעיתים כשאני עצוב או מסתובב עם תחושות שאני לא בסדר ולא ממלא את היעדים הרוחניים שהייתי אמור להיות, אם אני בוחר להפעיל מוזיקה ולרקוד לעצמי בהתלהבות משחררת, נהיה לי מרץ וחשק ואני מסוגל לעבוד את ה' שוב בשמחה (לעבוד אותו בתפילה ובתורה בה אני עסוק רוב שעות היממה...) וחוץ מזה, עבודת השם אצלי זה כולל לדבר איתו באופן משוחרר וישיר וכשאני למשל רוקד בהלהבות כנ"ל אני נוהג להמציא מילים משלי... כשיחה איתו....
מקווה שהבנתם קצת....
איזה נס שאף אחד כאן לא יודע מי אני מתחת הניק שלי... לא נעים לדבר על עצמי.....

מרחבית

משתמש מקצוען
רוצה רק להזכיר שלא התנגדו למוזיקה ולריקודים באופן כללי, גם לא לכאלה שהם סוערים ומלהיבים ומשחררים.
התנגדו כאן למוזיקה וריקודים מסגנונות מסוימים - זרים ירודים וטמאים. והאקסטזה שנכנסים איתם היא לא ממקום חיובי בלשון המעטה.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
דבר ראשון אני לא מדבר באופן תיאורטי אלא על תחושות אישיות, דבר נוסף, אצלי לעיתים כשאני עצוב או מסתובב עם תחושות שאני לא בסדר ולא ממלא את היעדים הרוחניים שהייתי אמור להיות, אם אני בוחר להפעיל מוזיקה ולרקוד לעצמי בהתלהבות משחררת, נהיה לי מרץ וחשק ואני מסוגל לעבוד את ה' שוב בשמחה (לעבוד אותו בתפילה ובתורה בה אני עסוק רוב שעות היממה...) וחוץ מזה, עבודת השם אצלי זה כולל לדבר איתו באופן משוחרר וישיר וכשאני למשל רוקד בהלהבות כנ"ל אני נוהג להמציא מילים משלי... כשיחה איתו....
מקווה שהבנתם קצת....
איזה נס שאף אחד כאן לא יודע מי אני מתחת הניק שלי... לא נעים לדבר על עצמי.....
רק לדעתי (האמתית ולא מתוך ציניות!!) כדי לשמור על איכות הריקוד והתעלות עדיף להשאיר את זה בינך לבין קונך זה יהיה הרבה יותר אמיתי משחרר ומרומם ובעיקר נוגע בנקודות הנכונות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה