אשכול דיונים אבל רק כאן...!!!!

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
רק לדעתי (האמתית ולא מתוך ציניות!!) כדי לשמור על איכות הריקוד והתעלות עדיף להשאיר את זה בינך לבין קונך זה יהיה הרבה יותר אמיתי משחרר ומרומם ועיקר נוגע בנקודות הנכונות...
אתה בוודאי צודק.
לכתוב כניק אלמוני ואולי להביא תועלת למישהו לא מוריד מהאיכות. לדעתי.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אתה בוודאי צודק.
לכתוב כניק אלמוני ואולי להביא תועלת למישהו לא מוריד מהאיכות. לדעתי.
עדיין יש דברים שצריך לשמור אצלנו...

אולי כאלמוני לא ידעו שאתה זה שרוקד אי שם עם אוזניות ושיר א...
אבל עם מטרה טובה בהחלט!! ובלי לזלזל..
אבל אולי יש כאן מישהו שהחליט כן לשנות את דעתו ופתאום הוא מוצא כאן לגיטימציה חדשה לגועל נפש הזה...(סליחה על המילה אבל זה בדיוק מה שחשתי בשנייה הראשונה של הסרטון..)
אלמוני או שכן או שלא אבל גם לאלמוניות יש כח!

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
יש כאן שתי טענות:
1. כל מוזיקה מעוררת את הנפש.
2. כדי שזה יקרה צריך לשיר מהלב.

כאן באה טענה נוספת מאוד משמעותית: מעוררת את הלב והנפש למה? לאיזה דבר?
בנפש הרי יש חלקים מכל הסוגים. יש נטיות טובות ויש נטיות בהמיות.
אם בן אדם שר מהלב מאותם חלקים ירודים - הוא אכן מעורר את הנפש. לאיזה כיוון? - לחלקים הבהמיים שלה, לשחרור לא בריא ולא ראוי.
יש סגנון של מוזיקה שמהותו לעורר את החלקים הנאצלים, וכשמישהו שר אותם מהלב - זה מה שקורה. ויש סגנון של מוזיקה שמהותו לעורר את החלקים הירודים, ומי ששר אותם - זה מה שקורה לו ולקהל.

לכן כל-כך צריך להיזהר עם מוזיקה. זה כנגד זה ברא אלוקים בכל דבר. אם למוזיקה יש סגולה עצומה של התעוררות לטוב ולנשמתי ולרוחני הנכון, יש לה כנגד זה סגולה להתעוררות הפוכה - כאשר זה בא בסגנון לא ראוי - לטיפוח חלקים ירודים ולהכניס אנשים לאקסטזה מהם.
כל הכבוד על הסדר בדברים, אני עדיין לא סגור על זה שסגנון של מוזיקה הוא ירוד, כן זה קשור ללב של מי שמבצע את זה ומה הוא מתכוון כשהוא שר.
(לו יצוייר שהיו קהילות יהודיות באפריקה, והיו שרים בשמחת תורה בסגנון אפריקאי, האם זה היה נקרא שירים טמאים??)
מורה למוזיקה (לא דתי) אמר לי פעם שככל שמחזיקים את הכלי יותר גבוה כך השירה יותר רוחנית, (כינור, חליל) ולכן הרוקיסטים הבהמיים מחזיקים נמוך מאד את הגיטרה.

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
הקליפ של נתנאל מנת
לא הבנתי מה כ"כ מרגש
כלומר הבנתי שזה התמונות המצמררות
אבל לפי דעתי השיר בכלל לא מרגש.

תודה רבה!

מהמשתמשים המובילים!
זה לא קצת הרבה מגעיל?
איך קיבלתי בהתראת המחיקה,
"גועל נפש מרוכז."

לקח לי כמה דקות להבין במה מדובר, ראיתי כאן אז הבנתי...
פשוט לא האזנתי לשיר קודם...
וגם עכשיו לא אקשיב לאחר ההמלצות כאן.

תודה רבה.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הדיון כאן מזכיר לי שיתוף קצת ישן,
השתתפתי בהרצאה של משגיח בישיבה מפורסמת. אדם גדול בעל ראיה בהירה.
הוא שיתף את המאזינים בויכוחים שיש לו עם הבחורים על סגנונות מוזיקה שונים, סגנונות שהיום הם כבר חלק אינטגרלי מהמוזיקה ה"חרדית" יותר סערה, ג'ז וכאלו.
הבחורים רצו להבין מדוע הוא מתנגד למוזיקה זו, מה לא טוב בזה, היכן זה כתוב, והאם יש לו מקורות להתנגדות.
והוא מילא את פיו מים ואמר להם שיבוא יום והוא יסביר להם הכל. והם יבינו.

הגיע היום.

הישיבה אירגנה קמפ לבחורים, ואחת התוכניות היתה טיול רגלי ארוך קשה ומייגע מאוד!
הבחורים חזרו למקום האכסניה בערב. נפלו על הדשא ללא טיפת כח, מוכנים לשכב שם עד אור הבוקר.
המשגיח ניגש למערכת שהיתה ממוקמת שם והדליק מוזיקה תוססת.
תוך דקות קמו כולם!! ופרצו בריקוד!!
כאן הוא אסף אותם ודיבר איתם על הכח שיש למוזיקה.
למוזיקה יש השפעה מאוד מאוד חזקה. לטוב ולמוטב.
אפשר לדבר הרבה דיבורים מסביב, אבל כמה חוסר עדינות ובוטות מכניסות המוזיקות שכל אחד יבדוק בעצמו, לעצמו.
המדד למרץ שיש אחר כך הוא לא מדד נכון. יש חומרים מסוכנים המכניסים אנרגיות, זה עדיין לא מכשיר אותם לשימוש ומטהר אותם.
עולם המוזיקה כל כך מפותח היום שאפשר בהחלט למצוא את המענה בצורה הנכונה.
הרבה שמחה לכולם.

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
עוד פעם שיר חילוני באוירה חרדית.
מה זה המנגינה הזאת?
(הכוונה לשיר של קול חי).

מענדול

משתמש חדש
אז למה יש לי ב' ציווים,
1), סור מרע-!
2), עשה טוב-!
מי שיודע גמרא יודע שאין אות מיותרת בתורה!!!
אז בקיצור, מותר לשמוע וחובה לשמוע באם יכלל בזה 1 מ2 הציווים!!!
קשה מידאי?
"סור מרע" הוא בפשטות עזיבת החטא, דהיינו שלא לעבור על מצוות עשה, ו"ועשה טוב" הוא לקיים מצוות עשה. אמנם ישנם דברים שהם אולי אינם עבירות ממש, אבל דבר לא יוצא מהם בשביל עבודת ה', ועל כיו"ב נאמר "והתקדישתם והייתם קדושים", "קדש עצמך במותר לך", כלומר למרות שאין בזה איסור, ראוי כיהודי העובד את הבורא להינזר גם מזה.

אש הפקות בוידיאו

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
היום מספיק שרואים עד כמה התוחלת חיים של השירים קצרה כדי להבין עד כמה הם רחוקים שנות אור ממה שהיה פעם...

פעם כשהיה שיר שהיה להיט וכולם שרו אותו
אז זה נמשך ונמשך (ויש רבים וטובים שעד היום מושרים) באותה התלהבות..

אבל היום גם השיר הכי להיט (שלא לדבר על כך שיש שירים ירודים לחלוטין שנעשים להיטים בגלל שמו של המבצע או כספו שגורם לדחיפות ברדיו וד')

להיט של היום לא נמשך למעלה משנה שנתיים...

ויש שיאמרו בגלל קצב המדיה זה לא נכון! אולי זה חלק מהגורמים אבל ממש לא הסיבה האמתית.

הסיבה היא שפעם כשהיו מוציאים שירים היו מתפללים איתם, כשמלחין היה מוציא שיר הוא היה שם את כל ליבו ונשמתו בשיר שיצא הכי טוב שיש ויחזק הכי הרבה יהודים בכל העולם.
אבל היום למלחינים אין זמן כי הם צריכים להספיק להלחין להוא ולהספיק לעבד להוא ובעיקר להספיק להשיג את כולם! (אם תקשיבו טוב לשירים האחרונים כנ''ל ההוא למעלה הם מולחמים משירים קודמים... מרוב מהירות כנראה..)
אז מנגנים כמה אקורדים ומקצבים אלקטרונים רועשים והנה יש שיר פצצה!!(מתקתקת...)
כנ''ל הזמר המבצע הוא בכלל לא חשוב על הכיוון המהותי והמרומם שבשירה הוא מדמיין כמה לייקים הוא יגרוף ביוטיוב וכמה פעמים טוקר ישמיע אותו ברדיו....
המטרה שלו היא רק שידברו עליו וימחאו לו כפיים, יש שיאמרו שזה לגיטמי לחלוטין, ובאמת אין לי שום בעיה להחמיא לכל מי שרק ירצה מה שבאמת אכפת לי זה החללים הרבים שאנחנו מאבדים בדרך....
שירה זה לא משהו פשוט, זה לא דבר שבונים עליו קריירה שירה זה דבר גבוה ורוחני,
פעם לפני אלפי שנים האנשים היחידים שהיו כותבים שירים היו גאוני עולם כגון: ר' יהודה הלוי ר' שלמה שבזי וכ'
אף אחד לא העז לגעת בזה כי הבינו את ערך הדבר.
לסיום אין לי אלא לקוות שבאמת יקום משהו רציני ויעשה משהו בעניין..
מן השמים יברכהו בכך אין לי ספק!

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
היום מספיק שרואים עד כמה התוחלת חיים של השירים קצרה כדי להבין עד כמה הם רחוקים שנות אור ממה שהיה פעם...

פעם כשהיה שיר שהיה להיט וכולם שרו אותו
אז זה נמשך ונמשך (ויש רבים וטובים שעד היום מושרים) באותה התלהבות..

אבל היום גם השיר הכי להיט (שלא לדבר על כך שיש שירים ירודים לחלוטין שנעשים להיטים בגלל שמו של המבצע או כספו שגורם לדחיפות ברדיו וד')

להיט של היום לא נמשך למעלה משנה שנתיים...

ויש שיאמרו בגלל קצב המדיה זה לא נכון! אולי זה חלק מהגורמים אבל ממש לא הסיבה האמתית.

הסיבה היא שפעם כשהיו מוציאים שירים היו מתפללים איתם, כשמלחין היה מוציא שיר הוא היה שם את כל ליבו ונשמתו בשיר שיצא הכי טוב שיש ויחזק הכי הרבה יהודים בכל העולם.
אבל היום למלחינים אין זמן כי הם צריכים להספיק להלחין להוא ולהספיק לעבד להוא ובעיקר להספיק להשיג את כולם! (אם תקשיבו טוב לשירים האחרונים כנ''ל ההוא למעלה הם מולחמים משירים קודמים... מרוב מהירות כנראה..)
אז מנגנים כמה אקורדים ומקצבים אלקטרונים רועשים והנה יש שיר פצצה!!(מתקתקת...)
כנ''ל הזמר המבצע הוא בכלל לא חשוב על הכיוון המהותי והמרומם שבשירה הוא מדמיין כמה לייקים הוא יגרוף ביוטיוב וכמה פעמים טוקר ישמיע אותו ברדיו....
המטרה שלו היא רק שידברו עליו וימחאו לו כפיים, יש שיאמרו שזה לגיטמי לחלוטין, ובאמת אין לי שום בעיה להחמיא לכל מי שרק ירצה מה שבאמת אכפת לי זה החללים הרבים שאנחנו מאבדים בדרך....
שירה זה לא משהו פשוט, זה לא דבר שבונים עליו קריירה שירה זה דבר גבוה ורוחני,
פעם לפני אלפי שנים האנשים היחידים שהיו כותבים שירים היו גאוני עולם כגון: ר' יהודה הלוי ר' שלמה שבזי וכ'
אף אחד לא העז לגעת בזה כי הבינו את ערך הדבר.
לסיום אין לי אלא לקוות שבאמת יקום משהו רציני ויעשה משהו בעניין..
מן השמים יברכהו בכך אין לי ספק!
זה בגלל הדור האפרקטיבי.
לפני 20 שנה יכלו להוציא שירים אורך 8 דקות,9 דקות. היום שיר מקסימום 3 דקות.
נכון שהתפילות חשובות אבל לא נראה לי שזה קשור כי גם היום זמר שמוציא דיסק, משקיע את כל נשמתו וכמובן מתפלל.
והרבה שירים אפשר לשמוע את הנשמה של המלחין אבל הדור חייב להחליף לא מסוגל לשמוע אותו שיר מידי הרבה פעמים.
זהו עבר זמנו בטל קורבנו- ואת הגמרא הזאת אנו נוהגים לקיים.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זה בגלל הדור האפרקטיבי.
לפני 20 שנה יכלו להוציא שירים אורך 8 דקות,9 דקות. היום שיר מקסימום 3 דקות.
נכון שהתפילות חשובות אבל לא נראה לי שזה קשור כי גם היום זמר שמוציא דיסק, משקיע את כל נשמתו וכמובן מתפלל.
והרבה שירים אפשר לשמוע את הנשמה של המלחין אבל הדור חייב להחליף לא מסוגל לשמוע אותו שיר מידי הרבה פעמים.
זהו עבר זמנו בטל קורבנו- ואת הגמרא הזאת אנו נוהגים לקיים.

לא רוצה לנקוב בשמות...

אבל האם גם בשיר ''אדמה ושמים'' הוא יתפלל??

או בשיר מהפכה של שמחה? בסבבה? יאללי ?

באמת אכן יש כאלו שעדיין ממשיכים במסורת מקסימה והם ראויים לשבח לדעתי:
אלי הרצליך, מוטי שטיינמץ, שלמה כהן, יוסף חיים שוואקי, פרחי מיאמי,

אלו באמת ראויים לכל הכבוד והערכה האמתיים!

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הדור... הדור... זה גם אנחנו לא?! גם אם לא עד כדי כך בכל זאת גם אנחנו "רצים" מהר יותר...
השאלה לאן את בוחרת להשתייך??

אל תשכחו שביציאת מצריים נגאלו רק חמישית מהעם ועל פי חז''ל כך גם לעתיד לבוא...

אז אולי צריך לחשוב פעמיים לפני שאומרים זה הרוב../הרוב קובע.:rolleyes:

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה