איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
מי שרץ עכשיו לקנות דירה במשכנתא שספק אם הוא יוכל לעמוד בתשלומים זה הרבה יותר מסוכן והוא יכול להפסיד גם את ההון העצמי שיש לו היום, לעומת מי שממתין ובמקסימום ירכוש דירה במחיר למשתכן או בפרפריה.
תקן אותי אם אני טועה אבל לא בסיסמאות.

לא מכיר את נתן אישי אבל שוחחתי איתו כמה פעמים בתקופה האחרונה והוא נשמע בן אדם מאוד רציני ושקול.
גם אני לא יודע מה האינטרס שלו, אבל לי ולעוד עשרות אלפי זוגות צעירים חרדים יש אינטרס משותף ולכן אני עוזר לו בפן הטכני בחינם, לא כל דבר ניתן לכתוב כאן בפורום.
בעוד עשור כשיסקרו את מצוקת הדיור במגזיני חג שהיה בציבור החרדי (אז כבר לא יהיה, כי כולם יבינו שלעפולה לדוגמה לא מגיעים עם חללית) אין ספק שמי שהכי פעל וגם הצליח עיין ערך חריש זה נתן רוזנבלט.

תודה אני מסמיק. אם יום אחד תרצה אספר כאן מה עזרת לוועד הדיור עם הראש הגאוני שלך, והכל ללא תשלום ובאנונימיות (אנחנו לא מכירים) רק שאתה ביקשת לא לדבר. רק אומר מילה אחת: אלמלא הגעתי לכאן רק בשביל לפגוש אותך ואת הרעיון שלך, דיינו. השעות שלי כאן שוות את הרעיון שעזר להרבה משפחות לזכות בדירה ואכמ"ל.

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יועצי משכנתאות הם לא תמיד אנשים שמבינים מידי בכלכלה...
לא אוחזת מחלקם אחרי כאלה שטויות שראיתי שהם המליצו..

בכל אופן, באמת בואו נחזור לנושא שלשמו התכנסנו...

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
סנונית ראשונה לירידת מחירי הדירות?
הלמ"ס מדווח היום על ירידת מחירים בבת ים, אין לי הסבר לזה, אבל זאת עובדה שהעיר, שנמצאת במרכז של המרכז, על חוף היום, מציגה ירידת מחירים, וזאת בתקופה שדווקא בממוצע הארצי עלה.
נתון מעננין שראיתי: על פי נתוני הלשכה, ברבעון הראשון של 2021 ממוצע מחירי הדירות בבת ים עמד על 1,833,800 שקל ואלו ברבעון הראשון של שנת 2022 הוא עמד על 1,782,600 בלבד.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
משכנתא של מלש"ח לפני 6 שנים שליש פריים, בכמה יתייקר לנו? האם שווה למחזר?
ברוב רובם של המקרים לא כדאי כרגע לעשות מיחזור.
הריביות שהבנקים נותנים היום הם הרבה יותר גבוהות.
אולי במקרים שיש הרבה צמוד כדאי לעשות מיחזור.
רוב רובם של היוצעים ממליצים לשלב את הצמוד מדד
גם למי שלא מתכוון לפרוע
איך תסבירי את זה?
רוב רובם של היועצים לא מבינים מספיק בכלכלה.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
הלמ"ס מדווח היום על ירידת מחירים בבת ים, אין לי הסבר לזה, אבל זאת עובדה שהעיר, שנמצאת במרכז של המרכז, על חוף היום, מציגה ירידת מחירים, וזאת בתקופה שדווקא בממוצע הארצי עלה.
נתון מעננין שראיתי: על פי נתוני הלשכה, ברבעון הראשון של 2021 ממוצע מחירי הדירות בבת ים עמד על 1,833,800 שקל ואלו ברבעון הראשון של שנת 2022 הוא עמד על 1,782,600 בלבד.
לדעתי זה לא משקף.....
מהכרות אישית עם העיר
גם אם יהיה ירידות או התמתנות
בת ים זה משהו אחר.
במיוחד לאחר רכבת הקלה

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מעניין מאוד ומשקף מאוד
התהליך מתחיל ויצבור תאוצה
כאשר למשקיעים יהיה משתלם לשים בפק"מ בשביל 3 אחוז רגועים ( ללא שיפוצים מיסים ודירות ריקות)
וזה יקרה ממש בקרוב - טווח של 12 חודש גג .
מאות אלפי דירות ישפכו לשוק על ידי המשקיעים

ציפי ציפי

משתמש רשום
אפשר קישור לפרסום?

כמו הרוח

משתמש מקצוען
מעניין מאוד ומשקף מאוד
התהליך מתחיל ויצבור תאוצה
כאשר למשקיעים יהיה משתלם לשים בפק"מ בשביל 3 אחוז רגועים ( ללא שיפוצים מיסים ודירות ריקות)
וזה יקרה ממש בקרוב - טווח של 12 חודש גג .
מאות אלפי דירות ישפכו לשוק על ידי המשקיעים
אני בעד!!!
אבל מכיוון שהעיר הנ"ל לא מגרדת את מחירי העיר הסמוכה לה.
היא צפויה לעלות
במיוחד שבעיר הסמוכה לה על כל יחידה פצפונת יש 100 שוכרים

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אגב תחשבו גם על פריוקטים חדשים
ברגע שהריבית עולה
אז לקבלנים יהיה פחות מוטיבצייה לבנות דירות חדשות
וממילא יהיה פחות דירות

וחזרנו לבעיית הביקוש הגובר מול ההיצע המדלדל

D

Deleted 66182

אורח
ברוב רובם של המקרים לא כדאי כרגע לעשות מיחזור.
הריביות שהבנקים נותנים היום הם הרבה יותר גבוהות.
אולי במקרים שיש הרבה צמוד כדאי לעשות מיחזור.

רוב רובם של היועצים לא מבינים מספיק בכלכלה.
משכנתא שרב מרכיביה לא צמודים שווה יותר היום?

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
אגב תחשבו גם על פריוקטים חדשים
ברגע שהריבית עולה
אז לקבלנים יהיה פחות מוטיבצייה לבנות דירות חדשות
וממילא יהיה פחות דירות

וחזרנו לבעיית הביקוש הגובר מול ההיצע המדלדל
בתחילת האשכול רשום ש
בשנה האחרונה ייצגתי כמה פעמים, פילנתרופים מחו"ל שניסו להתמודד במכרזי רשות מקרקעי ישראל, תמיד זה נגמר בכך שפתאום הופיע איזה קבלן ממוצע, הציע מחיר מדהים של מאות אלפי מעל השווי של הקרקע, וזכה במכרז.
סיפר לי את זה עוד עסקן בתחום הדיור את אותם הדברים.
הדבר הזה יפסק.

ויש המון פינלתרופים שרוצים לעזור דווקא בתחום הדיור.
כי במקום לסבסד תפו"א בער"פ בשכונות היוקרה של ירושלים וב"ב, הם רוצים לעזור לזוגות הצעירים שלא יכנסו לחובות.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
בתחילת האשכול רשום ש

הדבר הזה יפסק.

דיבורים דיבורים בא נראה מה יעשו בפועל
היום קשה מאוד להאמין להבטחות

ruthbl

משתמש פעיל
D I G I T A L
לא יודעת אם זה המקום אבל קופצת על האשכול
האם שווה לקנות וילה גדולה במרכז באזור שקט (כמו מושב ליד אזור חרדי) ולהפוך את הוילה לדירת נופש?
ההשקעה היא בערך של 3-4 מיליון השאלה אם ההשקעה תחזיר את עצמה ותוך כמה זמן
או לחילופין לקנות מספר דירות בפריפריה להשקעה

כמו הרוח

משתמש מקצוען

אל תקנאו בהם: צפי לאלפי מפוטרים בהייטק בשל עצירת הגיוסים​

מנוע הצמיחה של המשק אולי ימשיך להוביל, אבל בוודאי יאט את צמיחתו. חברות סטרט אפ רבות נאלצות להצטמצם ואף להיסגר מחוסר יכולת לגייס אשראי להמשך פעילותן, וההערכות בענף הן שעובדים שגויסו מתוך מחשבה על צמיחה עתידית, יהיו הראשונים לשלם את המחיר

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
לא יודעת אם זה המקום אבל קופצת על האשכול
האם שווה לקנות וילה גדולה במרכז באזור שקט (כמו מושב ליד אזור חרדי) ולהפוך את הוילה לדירת נופש?
ההשקעה היא בערך של 3-4 מיליון השאלה אם ההשקעה תחזיר את עצמה ותוך כמה זמן
או לחילופין לקנות מספר דירות בפריפריה להשקעה

יש לי מידע בענין
תוכלי לפנות אלי למייל: zpc5060@ gmail .com

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
בתחילת האשכול רשום ש

הדבר הזה יפסק.

אני לא יודע אם זה קשור לזה אבל השבוע ארע משהו מאוד מעניין:

בירוחם פורסם מכרז לקרקעות לבניית קרוב ל500 (כולל שבס) דירות בירוחם, במחיר מטרה, צמוד לחרדי. מ

צד אחד תלינו בזה תיקוות שמישהו ,אבל השבוע, עם פתיחת המעטפות, התברר כי לגבי 80% מהדירות לא הוגשה כל הצעה, ולגבי 20% הוגשה הצעה אחת, שכמובן זכתה, המשקפת עלות של 115K ליח"ד כולל פיתוח, מחיר זול במיוחד, זה טיפה יותר מהמינימום והרבה הרבה פחות מהשומה הרשמית.

כלומר, שאר הקבלנים לא רצו אפילו את המחיר הזול הזה, וסברו כי אין כאן רווח.

לעומת זאת בנתיבות המצב היה הפוך: לפרוייקט של 160 דירות הוגשו עשרות הצעות, והזוכה המאושר "פרץ בוני הנגב" ישלם קרוב לחצי מיליון שח על כל יחידת קרקע - הרבה יותר מכפול מהשומה, ויותר מפי עשרה מהמינימום.

אמנם בנתיבות זה שוק חופשי, אך גם בירוחם מחיר המטרה לא אמור להיות נמוך ממחיר השוק משמעותית.

לפי המחירון היום, לא ברור כיצד שווה לשלם חצי מיליון שח על הקרקע לבד, לא כולל שאר ההוצאות, זה משקף עלות דירה של לפחות 2 מיליון - זה ממש לא המצב היום בנתיבות.

כלומר, הקבלנים סבורים כי בנתיבות המחירים עומדים לעלות הרבה יותר מהערך היום. ואילו בירוחם המחירים אמורים לרדת.

שמתי את זה כאן, מעניין אותי מה אתם חושבים על כך. נראה לי זה חומר מרתק לטור השבועי: כיצד הקבלנים מחליטים איפה לשים את כספם, על פי מה הם מנחשים איפה יעלה ואיפה ירד.

עוד ירושלמי

משתמש פעיל
גם בחיפה ירד המחיר ברבעון הראשון לפי פרסום רשמי של הלמ"ס.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
משכנתא שרב מרכיביה לא צמודים שווה יותר היום?
לא הבנתי את השאלה.
אם המשכנתא שלך היא לא צמודה למדד, [או שלא הרבה] אז ככל הנראה לא יהיה כדאי למחזר אותה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה