דרוש מידע איך עושים כסף?

מצב
הנושא נעול.

כאכא

משתמש צעיר
נו אין אפשרות שאישה תרוויח כסף, נמאס לי להיות דלפוניה, אנא רעיונות דחוף.
רעיון דחוף ועכשיו!!
כשרונות
ידע בעריכת וידאו, קושר דיבור, בקיצור אין לי הרבה מעלות, חייבת רעיון בשבילי, תודה.
להאמין בעצמך דבר ראושון

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
חס וחלילה לא אישי אבל זה לא בסדר להתחייב לאנשים
בלי לדעת איך מקיימים
לא הובנתי. הוא התחייב וידע בערך מאיפה (מאיפה הוא מגלגל ואיך הוא מחזיר עם השנים. 9 נשןואים, בלע"ה). ועדיין - פתאום נכנס מענק הזוי מפה, ופתאום הלוואה גדולה שנתנה מרווח נשימה - משם. צריך לזכור שהעולם מאד דינמי. מפיק שצמצמו לאמא שלי בהיקף שעות כדי שהכל יתבלגן. ולמרות זאת - הם צלחו את זה

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
כנראה שאני קטנת אמונה, מאוד.

חיתנו בת, ולא נכנס לי שקל בהפתעה משום זוית משום כיוון...

אנשים באמת סומכים על נס?
לא סומכים על הנס, אבל הוא מגיע בלי שיסמכו עליו

ניק 9970

משתמש פעיל
פעם אמר מישהו לחזו"א כך וכך, וסיים והלא לאו בכל שעתא מיתרחיש ניסא.
ענהו החזו"א לאו!!! בכל שעתא מיתרחיש ניסא.
ובקהלנו פזורים אלפים שחיתנו ילדים בסייעתא דשמיא עצומה ובדרך ניסית.
ואני בעצמי מכיר באופן אישי כמה עשרות אנשים כאלה על סיפוריהם,
ומה רע להאמין ולבטוח בהשם, היד השם תקצר? וכי קשה לה' לעשות ניסים?
ועל האדם להתחזק במחשבה ודיבור ומעשה בביטחון, ומובטח לו שיראה ישועות.

אליש 10

משתמש פעיל
סיפור אמיתי:
יהודי אמיד מאד החליט לסייע לתלמידי חכמים ולכסות את חובותיהם על הוצאות נישואי הילדים.
שלח מישהו לחפש בכולל חזו"א אברכים מעל גיל 70 שיש להם חובות מנשואי הילדים, במטרה לכסותם.
חזר השליח ואמר שלא מצא אפילו אחד (!) כזה, כל האברכים בגילאים אלה טענו שהחובות מנישואי ילדיהם כוסו. ויהי הדבר לפלא....

צחית

משתמש מקצוען
סיפור אמיתי:
יהודי אמיד מאד החליט לסייע לתלמידי חכמים ולכסות את חובותיהם על הוצאות נישואי הילדים.
שלח מישהו לחפש בכולל חזו"א אברכים מעל גיל 70 שיש להם חובות מנשואי הילדים, במטרה לכסותם.
חזר השליח ואמר שלא מצא אפילו אחד (!) כזה, כל האברכים בגילאים אלה טענו שהחובות מנישואי ילדיהם כוסו. ויהי הדבר לפלא....
אולי לא היה אברכים בגיל הזה בכולל

ככר השוק

משתמש מקצוען
סיפור אמיתי:
זו כמובן אגדה אורבנית, כי בכולל חזו"א ב30 השנים האחרונות יש יותר מ10 אברכים בכל רגע נתון שחיים רק באמצעות תמיכה מסיבית של הילדים הנשואים שלהם שמחזיקים את ההורים ושל המשפחה המורחבת באמצעות קרנות צדקה מיוחדות שנפתחו.

אולי באמת החובות כבר לא שלהם כי אי אפשר להתמודד, אלא שנפלו על הציבור ועל הילדים. חיים שפויים זה לא, ומהיכרות אישית זה גיהנום עלי אדמות.

שירה 34

משתמש מקצוען
סיפור אמיתי:
בגיל הזה הרבה פעמים יש ירושות שסוגרות את החובות..

אליש 10

משתמש פעיל
זו כמובן אגדה אורבנית, כי בכולל חזו"א ב30 השנים האחרונות יש יותר מ10 אברכים בכל רגע נתון שחיים רק באמצעות תמיכה מסיבית של הילדים הנשואים שלהם שמחזיקים את ההורים ושל המשפחה המורחבת באמצעות קרנות צדקה מיוחדות שנפתחו.

אולי באמת החובות כבר לא שלהם כי אי אפשר להתמודד, אלא שנפלו על הציבור ועל הילדים. חיים שפויים זה לא, ומהיכרות אישית זה גיהנום עלי אדמות.
אתה מתעקש להאמין שזו אגדה?
יתכן, אבל היא מבוססת על הרבה מאד אמת.
כי כן, מתחת לפני השטח מתרחשים ניסים ללומדי תורה ובעלי אמונה.
רק מה?
לאדם המשקיע את ימיו בעמל פרנסתו קשה עם זה לפעמים וזה בסדר...

נערך לאחרונה ב:

אליש 10

משתמש פעיל
כנראה שאני קטנת אמונה, מאוד.

חיתנו בת, ולא נכנס לי שקל בהפתעה משום זוית משום כיוון...

אנשים באמת סומכים על נס?
אמונה ובטחון הם עבודת חיים!
חינוך עצמי לחיי אמונה לא מתחיל כשמחתנים אותם, אלא הרבה קודם: אולי כשצריך לקנות את קופסת המטרנה הראשונה ואולי עוד לפני...
ושלא תהיה לך טעות: יש הרבה מאד עבודה והרבה מאד נסיונות בתוך הניסים האלה...

נערך לאחרונה ב:

ככר השוק

משתמש מקצוען
אתה מתעקש להאמין שזו אגדה?
יתכן, אבל היא מבוססת על הרבה מאד אמת.
כי כן, מתחת לפני השטח מתרחשים ניסים ללומדי תורה ובעלי אמונה.
רק מה?
לאדם המשקיע את ימיו בעמל פרנסתו קשה עם זה לפעמים וזה בסדר...
מהיכרות אישית עם כולל חזו"א, הסיפור לא נכון, לא היה נכון וכנראה גם לא יהיה.
אין שום קשר לאמונה בניסים שקורים מתחת לפני השטח. להאמין לסיפור שקר זה טפשות.

צחית

משתמש מקצוען
לא סומכים על הנס, אבל הוא מגיע בלי שיסמכו עליו
אמונה ובטחון הם עבודת חיים!
חינוך עצמי לחיי אמונה לא מתחיל כשמחתנים אותם, אלא הרבה קודם: אולי כשצריך לקנות את קופסת המטרנה הראשונה ואולי עוד לפני...
ושלא תהיה לך טעות: יש הרבה מאד עבודה והרבה מאד נסיונות בתוך הניסים האלה...
אסור לסמוך על הנס
ואם עושין לו נס, מנכין לו מזכיותיו
וכבר כתוב "לא תנסו את ה' אלהיכם"
חוץ ממעשרות

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה