דרוש מידע איך עושים כסף?

מצב
הנושא נעול.

שווה מיליונים

משתמש מקצוען
ציטוט משער הבטחון - חובת הלבבות: (אין אלו דברי מוסר אלא הדרכה בריאה לחיים איך בוחרים עבודה כהשתדלות לפרנסה)
'כִּי אֵין כָּל אָדָם חַיָּב לְחַזֵּר עַל כָּל סִבָּה מִסִּבּוֹת הַטֶּרֶף, כִּי הַסִּבּוֹת רַבּוֹת, מֵהֶן קַלוֹת שֶׁטָּרְחָן מֻעָט כִּסְחוֹרָה בַּחֲנוּת אוֹ מְלֶאכֶת יָד שֶׁטָּרְחָהּ מְעַט כִּתְפִירָהלא כולם חיים ברמה כזאת , וְכָאִחוּי, וְהַסִּפְרוּת, וְאִצוּר הַמִסְחָרִים וּשְׂכִיר הָאֲרִיסִים וְהַפּוֹעֲלִים וְהַשַּׁמָּשִׁים, בַּעֲבוֹדַת הָאֲדָמָה. וּמֵהֶן סִבּוֹת יֵשׁ בָּהֶן יְגִיעָה וְטֹרַח כְּעִבּוּד הָעוֹרוֹת, וְהוֹצָאַת הַבַּרְזֶל וְהַנְּחֹשֶׁת וְהָעוֹפֶרֶת מִן מוֹצָאֵיהֶם, וְזִקּוּק הַכֶּסֶף בָּעוֹפֶרֶת, וּנְשֹׂא הַמַּשָּׂאוֹת הַכְּבֵדוֹת, וְלֶכֶת בִּדְרָכִים רְחוֹקִים תָּמִיד, וַעֲבוֹדַת הָאֲדָמָה וְחַרִישָׁתָהּ, וְכַיּוֹצֵא בָּהֶם.
וּמִי שֶׁהוּא מִבְּנֵי אָדָם חָזָק בְּגוּפוֹ וְחָלָשׁ בְּהַכָּרָתוֹ, רָאוּי לוֹ מֵהֶן מַה שֶׁיֵּשׁ בּוֹ מִן הַיְגִיעָה כְּפִי שֶׁיָּכוֹל לִסְבֹּל, וּמִי שֶׁהוּא חַלָּשׁ בְּגוּפוֹ וְהַכָּרָתוֹ חֲזָקָה, אַל יְבַקֵּשׁ מִסִּבּוֹת הַטֶּרֶף מַה שֶׁמְּיַגֵּעַ גּוּפוֹ, אַךְ יִטֶּה אֶל מַה שֶׁיִּהְיֶה קַל עַל גּוּפוֹ וְיוּכַל לְהַתְמִיד עָלָיו.

שימו לב לקטע הזה:

וּלְכָל
אָדָם יֵשׁ חֵפֶץ (-תשוקה רצון) בִּמְלָאכָה אוֹ סְחוֹרָה מִבִּלְתִּי זוּלָתָהּ, כְּבָר הִטְבִּיעַ הָאֵל לָהּ בְּטִבְעוֹ אַהֲבָה וְחִבָּה, וְכֵן בִּשְׁאָר הַחַיִּים, כְּמוֹ שֶׁהִטְבִּיעַ בְּטֶבַע הֶחָתוּל צֵידַת הָעַכְבָּרִים, וּבְטֶבַע הַנֵּץ צֵידַת מַה שֶׁרָאוּי לוֹ מִן הָעוֹף, וּבְטֶבַע הָאַיָּל צֵידַת הַנְּחָשִׁים. וְכֵן יֵשׁ מִן הָעוֹפוֹת שֶׁיָּצוּדוּ הַדָּגִים לְבַד. וְכֵן בְּטֶבַע מִין וָמִין מִמִּינֵי הַחַיִּים נְטִיָּה וְתַאֲוָה אֶל מִין מִמִּינֵי הַצְּמָחִים וְהַחַיִּים, הָטְבַּע עָלָיו לִהְיוֹת סִבָּה לִמְזוֹנוֹ, וּתְכוּנַת גּוּפוֹ וְאֵבָרָיו רְאוּיִין לַדָּבָר הַהוּא, כַּפֶּה הָאָרֹךְ וְהַשּׁוֹק הָאָרֹךְ לָעוֹף שֶׁהוּא צָד אֶת הַדָּגִים, וְכַשֵׁן וְהַצִּפֹּרֶן הֶחָזָק לָאֲרִי, וְהַקַּרְנַיִם לַשּׁוֹר וְלָאַיִל, וַאֲשֶׁר תּוּכַן מְזוֹנוֹ מִן הַצֹּמֵחַ לֹא נָתַן לוֹ כְּלֵי הַצַּיִד וְהַטֶּרֶף.

וְעַל הַדִּמְיוֹן הַזֶּה תִּמְצָא מִדּוֹת בְּנֵי אָדָם וְגוּפוֹתָם מוּכָנוֹת לִסְחוֹרוֹת וְלִמְלָאכוֹת. וּמִי שֶּׁמּוֹצֵא בְּמִדּוֹתָיו וְטִבְעוֹ כֹּסֶף אֶל מְלָאכָה מֵהַמְּלָאכוֹת, וְיִהְיֶה גּוּפוֹ רָאוּי לָהּ, וְיוּכַל לִסְבֹּל אֶת טָרְחָהּ, יְחַזֵר עָלֶיהָ, וְיָשִׂים אוֹתָהּ סִבָּה לַהֲבָאַת מְזוֹנוֹ, וְיִסְבֹּל מָתְקָהּ וּמְרִירוּתָהּ. וְאַל יָקוּץ כְּשֶׁיִּמָּנַע מִמֶּנּוּ הַטֶּרֶף בִּקְצָת הָעִתִּים, אַךְ יִבְטַח בֵּאלֹהִים שֶׁיַּסְפִּיק לוֹ טַרְפּוֹ כָּל יְמֵי חַיָּיו.

וִיכַוֵּן בְּטִרְדַּת לִבּוֹ וְגוּפוֹ בְּסִבָּה מִן הַסִּבּוֹת וְהַסִּבּוּב עָלֶיהָ, לַעֲמֹד בְּמִצְוַת הַבּוֹרֵא שֶׁצִּוָּה הָאָדָם לְהִתְעַסֵּק בְּסִבּוֹת הָעוֹלָם....

איני בא לזלזל ח''ו בכל השיח שקדם לי אלא קצת לכוון אותו לכיון הנכון. ההסתכות שלנו לא אמורה להיות - 'איך נהיה עשירים' אלא 'מה אני אוהב/ת' ו'במה אני גם מוכשר'.

Anastesia

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
איך לא הוצע לעבוד בפוראור ???????????
כל יום אני רואה אלפי פרסומות, על אלפי נשים חרדיות שיצאו מעבדות לחרות. הן עובדות מהבית / או משלבות עבודה בפוראור, הן כבר קודמו להיות מנהלות. ויש להן צוות שלם. והם כבר יושבות על הספה ומרוויחות 15K !!!!!!!!!!!!!!!.
אז אם את רוצה עבודה מאתגרת ומשתלמת בתחום אורח חיים בריא, מחפשת מימוש עצמי, אוהבת לעזור לאחרים, אפשרויות קידום רבות, הכנסה גבוהה בהתחייבות, כולל הכשרה. הצטרפי לאלפי נשים שעובדות בפוראור, בשעות שנוחות לך.ללא סיכון כלכלי. הדרכה וליווי בחינם.

די, אני מקווה שלא תקחו אותי ברצינות, שמעתם פעם על מושג שיווק פרמידה ?

שואלת בתמימות מה הבעיה?
מכירה מישהי שעובדת בזה שנים ומרוויחה 40K לפחות (הפסיקה לשתף בשלב מסוים)
גם אם יפסיקו לקנות לא אמור להיות הפסדים לא?

Anastesia

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
@עפולה לא יפה לצחוק, ביקשתי הסבר!

אני מכירה כאלו שמשתכנעות מזה ויעזור לי אם אדע מה לומר להן.

מעצבת אלבומים

משתמש מקצוען
פשוט פוראבר מתקשרים לנשים ויש כאלה שמנדנדות ויש כאלה שזה מציק להן אבל יש כאלה שמרויחות ראיתי את הצקים שלהם שמנים מאוד...

estiesti

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ראש ממשלה
משכורת
50000 – 75000 ש"ח
לא צריך משכל ולא לימודים
והיום רואים שלא צריך אפילו בוחרים
ועכשיו בטון רציני
זה ממש ממש משכורת עלובה לעומת התפקיד, הייצוג והאחריות שנדרש מראש ממשלה.

צחית

משתמש מקצוען
ועכשיו בטון רציני
זה ממש ממש משכורת עלובה לעומת התפקיד, הייצוג והאחריות שנדרש מראש ממשלה.

בהחלט
אבל, מי שעושה את זה זה זה בעיקר בשביל הכבוד והכוח.
לא כתבתי אבל יש להם עוד משכורת
משוחד וכד'
שזה ודאי משכורת שווה

מגנום

משתמש סופר מקצוען
במה לעבוד? כמעט בכל דבר אפשרי,
אבל קודם כל עלינו לזכור מה תפקידה של האשה בבית היהודי.

יש לי חבר שאשתו בעלים של רשת מוכרת מאד, האם יש לו אשה בבית? יכול להיות בשבתות... האם הילדים חווים הנאה מהיכולות הכלכליות שלהם? גשמית. כן. אבל אמא במשרה חלקית גם אין להם.

לכן לפני שמתחילים לחשוב על עבודה, והכנסה, וחיי כלכלה מרווחים יש עוד נקודות חשובות לפני כן.

אני מעדיף לחיות ברמת חיים פחותה, אבל עם אמא לילדים בבית, ואשה פנויה נפשית ופיזית לחיי משפחה תקינים.
אם בגלל זה אני צריך להצטמצם כלכלית... שווה לי!!!

אולי זה לא פופולרי, אבל אלו הם החיים שלנו, ונכון אשתי עוסקת בחינוך, עובדת כ6 שעות ביום, מרוויחה סביר מאד אחרי כעשרים ומשהו שנות עבודה, ואל תשכחו שבוע הבא יוצאת לחופשה של חודשיים וחצי.

ובעזי''ת את הבנות שלי אשלח ללמוד הוראה או מקצוע דומה, יהיה להם קשה למצוא עבודה, המשכורת לא תהיה 20 אלף בחודש, ויכול להיות שיצטרכו לחיות ברמת חיים פחות מהחברות שעובדות במקצועות אחרים, אבל בשקלול הנתונים זה יהיה שווה להם.

עריכה: אל לנו לשכוח שפרנסה משמים, ומה שנגזר על האדם להרוויח הוא אכן ירוויח, ולהקב"ה לא חסר דרכים לשלוח את הפרנסה. אם תרצו הוכחות אוכל לתת, אבל כאן כאתר של שומרי תורה מאמינים בני מאמינים בוודאי לא זקוקים להוכחות.
עם כל החישובים שממילא גם עם משכורת טובה א"א לחתן ילדים,
זה מאוד קיצוני ל- או הכל או כלום.
ממילא א"א אז יאלה לא עושים שום השתדלות בנידון.
אבא אברך ואשה מורה, ויש 8 בנות לחתן, אז מה.

נראה לי שאיפה ההשתדלות אוחזת, שם החילוק בין הדברים לעיל לאנשים שאוחזים אחרת.
שמענו מרב גדול, ש8 שעות עבודה זה בימינו מינימום של השתדלות (כמובן שכל אחד ישאל לעצמו, רק לסבר את האוזן).
ומהרב סילמן, שלבוא לחתונת הילדים עם בסיס כלשהו, זו השתדלות שצריך לעשות (כנ"ל שכל אחד יברר בעצמו)
ולכן החישוב לעיל גם לא נכון, כי במשכורת יותר גבוהה אפשר לחסוך, ולהשקיע בנכס, שנותן בסיס לחתונות בלי להיות לווה רשע ולא ישלם.
לחיות בצורה של לסמוך על הנס, זה לא בטוח נכון.
ודי מובן למה אנשים קופצים, כי כולם היו רוצים לחיות ברוגע, בעבודת הוראה של 6 שעות, עם מנוחת צהרים, חופש של חודשיים, וחיוך לילדים. ולא להקרע בנסיעות ועבודה קשה ומתישה.
אבל מה נעשה, ואמרו לנו שההשתדלות היא משרה מלאה?
אז מגיע מישהו ואומר- עזבו, כל העבודה שלכם סתם מיותרת.
יש אפשרות הרבה יותר קלה, והיא- לא לעבוד ולא להקרע, והכסף מגיע זורם, נשפך מהשמים..
תוכלו להבין שזה מקומם וקשה לבליעה.

ולגבי הבנות- במחירי הדיור של היום גם בפירפריה, כשמשכורת של הוראה 6 שעות, לא מכסה בקושי את המשכנתא, תעשו איתן חסד, ותנו להם עוד כלים להשיג את הלחם והחלב של ילדיהן מבלי להסתמך על ניסים.

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
שמענו מרב גדול, ש8 שעות עבודה זה בימינו מינימום של השתדלות
אם שמעתם, אז בוודאי שזו חובתכם, אנחנו לא חונכו כך,
אני זוכר שכאשר הלכנו לשאול, אמרו לנו את לשון החפץ חיים 'ואין ההשתדלות מועלת מאומה', כל עבודת האדם היא להכין צינור דרכו הקב''ה שולח את הפרנסה, מה אורך או רוחב הצינור הדבר פחות חשוב, ואכן כך נהגנו,
וכאשר אשתי התחילה את עבודתה, אני לא חושב שהיו אחוז אחד של נשים שעבדו יותר מאשר מורה או גננת מהשעה 8 ועד 1
כל השינויים התחילו ב20 שנה האחרונות, לפני זה לא עלה על דעת אף אחד לעבוד יותר שעות מאשר תחילת וסיום בית הספר של הילדים/ות.
שוב, אם קבלתם - אשתוק
אבל אם לא - אז הרב שך אמר לא פעם ולא פעמיים ולא שלוש... חיתון ילדים אינו מתוך העובר ושוב של חשבון הבנק, על זה אמרו בגמרא 'ילד נולד וככרו בידו', וכדאי לשמוע את השיחות שלו על כך.

אם אמרו לכם, הכל מעולה.
כאשר הלכתי לרשום את הבת שלי בעולתה לסמינר, נכנסתי למרן הרב שטיינמן זצוק''ל, ואמר לי - דווקא ללימוד חינוך, וחבל לתת ניסיונות לבת...

מבלי להסתמך על ניסים.
אני אשמח מאד מאד, שתשלחו לשאול את אותו רב ששאלתם, האם יש סיכוי שפרנסה אינה נס. לא בציניות ולא בהומור, אלא באמת, כי מאד ישנה לי את התפיסה שלי, באם יש רב שאוחז שאסור להסתמך על נס בפרנסה. מאד אשמח ואודה לך על כך.

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אחרי שקראתי את דבריכם, והגבתי בהרחבה,
התחלתי להרהר אולי אכן טעיתי, ופתחתי את ספרו של המשגיח מרן הרב דסלר זצ''ל,
חלק א' מעמוד 187
ומפני חומרת המילים לא העלתי כאן, אבל כדאי מאד מאד לקרוא, על מנת שלא להחשב לאפיקורס וד''ל.
הדברים שם מאד יסודיים, ובנויים על אמרותיו של הסבא מקלם זי''ע.

מגנום

משתמש סופר מקצוען
אני זוכר שכאשר הלכנו לשאול, אמרו לנו את לשון החפץ חיים 'ואין ההשתדלות מועלת מאומה', כל עבודת האדם היא להכין צינור דרכו הקב''ה שולח את הפרנסה, מה אורך או רוחב הצינור הדבר פחות חשוב, ואכן כך נהגנו,
וכאשר אשתי התחילה את עבודתה, אני לא חושב שהיו אחוז אחד של נשים שעבדו יותר מאשר מורה או גננת מהשעה 8 ועד 1
כל השינויים התחילו ב20 שנה האחרונות, לפני זה לא עלה על דעת אף אחד לעבוד יותר שעות מאשר תחילת וסיום בית הספר של הילדים/ות.

שוב, אם קבלתם - אשתוק
אבל אם לא - אז הרב שך אמר לא פעם ולא פעמיים ולא שלוש... חיתון ילדים אינו מתוך העובר ושוב של חשבון הבנק, על זה אמרו בגמרא 'ילד נולד וככרו בידו', וכדאי לשמוע את השיחות שלו על כך.

אם אמרו לכם, הכל מעולה.
כאשר הלכתי לרשום את הבת שלי בעולתה לסמינר, נכנסתי למרן הרב שטיינמן זצוק''ל, ואמר לי - דווקא ללימוד חינוך, וחבל לתת ניסיונות לבת...

אני אשמח מאד מאד, שתשלחו לשאול את אותו רב ששאלתם, האם יש סיכוי שפרנסה אינה נס. לא בציניות ולא בהומור, אלא באמת, כי מאד ישנה לי את התפיסה שלי, באם יש רב שאוחז שאסור להסתמך על נס בפרנסה. מאד אשמח ואודה לך על כך.
אם אתם בדרגה של לסמוך על הנס, הכל בסדר.
לא באה להתנצח ולא להוכיח שדרכי נכונה.
רק הארתי את הצד השני של המטבע, את צורת הנהגתם של אנשים אחרים שפועלים אחרת אחרי ששאלו דעת תורה, והולכים ללמוד מקצועות אחרים מאשר הוראה.
ושה' יעזור לכל אחד לעשות את הטוב והישר ולקיים את רצון ה' בשלמות.

נערך לאחרונה ב:

Tuch

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש ביקוש גדול למצוינים ולגמישים בשעות
המשכורת לא משהו (בסביבות 7 אלף למשרה מלאה)
כעצמאית יש לך אפשרות הרבה יותר להתפתח
ולהרוויח אפילו 20-30 אלף לחודש
אבל זה דורש מקסימליזם, מתן שירות אקסטרה ללקוחות
ובעיקר - שיווק עצמי נכון
איפה יש ביקוש גדול?
יודעת לתת לי פרטים?
מכירה כמה וכמה שמחפשות, גם כאלו מוצלחות עם נסיון
תודה!!

ככר השוק

משתמש מקצוען
תשובות מרבנים של לפני 20 שנים לא רלוונטיות היום בשום צורה.
1. קצבאות הילדים היו אז משכורת נוספת למשפחה, מה שהפסיק לפני 20 שנים.
2. עלות הדיור התיקרה באופן מטורף. לפני 30 ו20 שנים בודדים הזוגות שהיתה להם משכנתא. היום מתחילים את החיים עם 2500-3000 לחודש משכנתא.
3. מוסדות הלימוד האריכו את יום הלימודים. גם עובדות הוראה חוזרות הביתה סביב 4. כל ההבדל בין עובדות הוראה לבין השכנות מראית חשבון והייטק זה שהאחרונות יכולות לקנות עזרה ולהיות פנויות לחנך את הילדים אחה"צ, והמורות עייפות וטרופות ולא יכולות לפרגן לעצמן עוזרת פעם בשבוע, והילדים נהנים מאמא מרוטה ועניה.

כל דור והאתגרים שלו. תפסיקו לנופף בהוראות רב משנת תרפפ"ו

מגנום

משתמש סופר מקצוען
סליחה, תפסתם אותי על מילה אחת לא מדוייקת-
ולגבי הבנות- במחירי הדיור של היום גם בפירפריה, כשמשכורת של הוראה 6 שעות, לא מכסה בקושי את המשכנתא, תעשו איתן חסד, ותנו להם עוד כלים להשיג את הלחם והחלב של ילדיהן מבלי להסתמך על ניסים.
רק על ניסים.

פרנסה היא בוודאי נס.
אך אנחנו אוחזים שיש השתדלות מינימלית שהאדם צריך לעשות.
ולנו הורו שבימינו, בצורת החיים והאופן שבו זוג מתחיל חודש, בלי שהוציא מכיסו שקל, במינוס של כמה אלפים בגלל דיור, יש מקום להשתדלות הזו.
ואוכל להעיד שגם אנחנו יכולים לומר את מה שציטטם מהח"ח, שההשתדלות הזו לא מועלת מאומה.
אנחנו עושים אותה כי צריך וזהו. ואין קשר בינה לבין הפרנסה והשפע מהקב"ה.

אומר שוב כי אין בכוחי לקחת אחריות על אף אחד.
שכל אחד ישאל ויברר עבור עצמו. הדברים פה עבור הדיון בלבד ולא עבור החלטה כזו או אחרת.

נערך לאחרונה ב:

צחית

משתמש מקצוען

שמענו מרב גדול, ש8 שעות עבודה זה בימינו מינימום של השתדלות (כמובן שכל אחד ישאל לעצמו, רק לסבר את האוזן).

אנחנו שמענו שבהשתדלות כל אחד
צריך לעשות לפי כמה שהאמונה שלו
חזקה ואם באמת יאמין שללא יעבוד כלום
וה' ישלח לו את הפרנסה יכול
אבל צריך שזה יהיה אמונה באמת
וקשה לאנשים היום

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אנחנו שמענו שבהשתדלות כל אחד
צריך לעשות לפי כמה שהאמונה שלו
חזקה ואם באמת יאמין שללא יעבוד כלום
וה' ישלח לו את הפרנסה יכול
אבל צריך שזה יהיה אמונה באמת
וקשה לאנשים היום

ומהרב סילמן, שלבוא לחתונת הילדים עם בסיס כלשהו, זו השתדלות שצריך לעשות (כנ"ל שכל אחד יברר בעצמו)
ולכן החישוב לעיל גם לא נכון, כי במשכורת יותר גבוהה אפשר לחסוך, ולהשקיע בנכס, שנותן בסיס לחתונות בלי להיות לווה רשע ולא ישלם.
ודי מובן למה אנשים קופצים, כי כולם היו רוצים לחיות ברוגע, בעבודת הוראה של 6 שעות, עם מנוחת צהרים, חופש של חודשיים, וחיוך לילדים. ולא להקרע בנסיעות ועבודה קשה ומתישה.
אז מגיע מישהו ואומר- עזבו, כל העבודה שלכם סתם מיותרת.
יש אפשרות הרבה יותר קלה, והיא- לא לעבוד ולא להקרע, והכסף מגיע זורם, נשפך מהשמים..
תוכלו להבין שזה מקומם וקשה לבליעה.

סבא שלי חיתן 10 בנות, ואמר שמעולם לא עבר לו בבנק הסכום ששילם לדירות לבנותיו...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה