דרוש מידע איך עושים כסף?

מצב
הנושא נעול.

צחית

משתמש מקצוען
אני שאלתי כמה אברכים איפה שאני לומד
והם אמרו לי שלא מובן בשכל איך הם סוגרים את החודש.
אבל הם איכשהו עושים את זה כל חודש.
אולי תשאל גם את הילדים שלהם
שיענו באמת איך הם מרגישים מבחינה כלכלית

דגש חזק

משתמש פעיל
אם הם מחונכים לחיי תורה ואמונה הם מרגישים נהדר!
וככל שהם גדלים, עוד יותר נהדר!
אולי כדאי לשאול איך מרגישים ילדים אחרים שחיים חיי רווחה אבל זה בא על חשבון חיי בית ומשפחה...

דגש חזק

משתמש פעיל
אסור לסמוך על הנס
ואם עושין לו נס, מנכין לו מזכיותיו
וכבר כתוב "לא תנסו את ה' אלהיכם"
חוץ ממעשרות
אז את בעצם דואגת לזכויות של הבוחרים בחיי תורה, שלא ינכו להם מזכויותיהם... יפה!

אחכים אותך בלשון הזהב של הרמב"ם בהלכות שמיטה ויובל, בו מבאר מי עוד בנוסף לשבט לוי יכול להצטרף לעובדי ה' וללומדי תורתו:

"... ולא שבט לוי בלבד אלא כל איש ואיש מכל באי העולם אשר נדבה רוחו אותו והבינו מדעו להבדל לעמוד לפני ה' לשרתו ולעובדו לדעה את ה' והלך ישר כמו שעשהו האלהים ופרק מעל צוארו עול החשבונות הרבים אשר בקשו בני האדם הרי זה נתקדש קדש קדשים ויהיה ה' חלקו ונחלתו לעולם ולעולמי עולמים ויזכה לו בעולם הזה דבר המספיק לו כמו שזכה לכהנים ללוים הרי דוד ע"ה אומר: "ה' מנת חלקי וכוסי אתה תומיך גורלי"

צאי ובדקי מה פירוש המילים: "והלך ישר כמו שעשהו האלוקים ופרק מעליו עול החשבונות הרבים אשר ביקשו בני אדם"
ומה פירוש המילים: "ויזכה לו בעולם הזה דבר המספיק לו"

נערך לאחרונה ב:

רחשי הלב

משתמש מקצוען
1. עובדה א' - אבי חיתן בס"ד 13 ילדים, לכולם יש דירות משלהם, אמי היתה מורה כל ימיה ואבי אברך כולל עם משרונת ב-1500 שקל לחודש. עשיתי פעם חשבון שרק הגידול של הילדים עלה הון תועפות עוד לפני החתונות. כל המשכורת של אמי תחי' הלכה רק על שכר לימוד ואברכים שלמדו עם הבנים.
עכשיו הם בני קצת מעל 70. בלי שקל חוב.
2. עובדה ב' - אחרי חתונתי למדתי בכולל בו חתך גילאי האברכים היה קצת מעל 40, כמה חודשים אחר כך היה גל של אירוסי בנות בכולל. היתה זו תקופה קשה. כל האברכים המדוברים היו על סף התמוטטות. גירדו גמ"ח מפה גמ"ח משם.
עברתי כולל, חזרתי אחרי 5-6 שנים לכולל הראשון, אותם אברכים, כולם אחרי נישואי 3-4 ילדים, והם חיים! לומדים! אפילו הלחץ בעיניים נעלם.
3. עובדה ג' - במשך מספר שנים הייתי אברך כולל, השתכרתי יחד עם רעייתי תחי' כ-7000 שקל כולל החזר משכנתא של 2000 שקל. כבר כמה שנים טובות שאני בשוק העבודה ומשתכר בערך פי חמש. מרגיש היום יותר לחוץ כספית (מאז שיצאתי לעבוד התווספו רק 2 ילדים).
4. עובדה ד' - ילדיהם הרבים של אחי ואחיותי, אברכים ואברכיות שחיים בדחקות, מאושרים ושמחים לא פחות מילדיי שלי. חד משמעית.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
1. עובדה א' - אבי חיתן בס"ד 13 ילדים, לכולם יש דירות משלהם, אמי היתה מורה כל ימיה ואבי אברך כולל עם משרונת ב-1500 שקל לחודש. עשיתי פעם חשבון שרק הגידול של הילדים עלה הון תועפות עוד לפני החתונות. כל המשכורת של אמי תחי' הלכה רק על שכר לימוד ואברכים שלמדו עם הבנים.
2. עובדה ב' - אחרי חתונתי למדתי בכולל בו חתך גילאי האברכים היה קצת מעל 40, כמה חודשים אחר כך היה גל של אירוסי בנות בכולל. היתה זו תקופה קשה. כל האברכים המדוברים היו על סף התמוטטות. גירדו גמ"ח מפה גמ"ח משם.
עברתי כולל, חזרתי אחרי 5-6 שנים לכולל הראשון, אותם אברכים, כולם אחרי נישואי 3-4 ילדים, והם חיים! לומדים! אפילו הלחץ בעיניים נעלם.
3. עובדה ג' - במשך מספר שנים הייתי אברך כולל, השתכרתי יחד עם רעייתי תחי' כ-7000 שקל כולל החזר משכנתא של 2000 שקל. כבר כמה שנים טובות שאני בשוק העבודה ומשתכר בערך פי חמש. מרגיש היום יותר לחוץ כספית (מאז שיצאתי לעבוד התווספו רק 2 ילדים).
זה ידוע שאברכים חיים מעל הטבע

רמיזא

משתמש מקצוען
4. עובדה ד' - ילדיהם הרבים של אחי ואחיותי, אברכים ואברכיות שחיים בדחקות, מאושרים ושמחים לא פחות מילדיי שלי. חד משמעית.
כל מילה נכונה,
יש לי חבר שלומד בכולל רציני ביותר בלי שקל לנשמה דירה זנוחה, הקב"ה עשה לו נס היה לו לפני חודש שריפה בדירה כל הבית נשרף, ביטוח המשכנתא משלם חלקם, הקהילה התגייסה לעזור לאברך אירגנו לו 180,000 ש"ח, עכשיו יהיה לו דירה יפה ונקיה כחדשה, הוא עדיין לו בשלב של לחתן ילדים.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
זה ידוע שאברכים חיים מעל הטבע
שאלתי את אבי לפני הרבה שנים, בתור בחור איך זה קורה. ביקשתי שיכין לי פירוט, משהו לראות בעיניים, סוג של אקסל.
אמר לי כך: 'אין לי זמן, אבל אם תביא לי אברך אחד בכל בני ברק שחיתן ילדים ומסוגל לתת לך פירוט כזה אעשה מאמץ להכין גם'....

*רות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
תלוי מה ההורים משדרים
אם אמא תספר שאין מה לקנות כי אבא לומד ....או כי.... אין כסף ויש חתונה
אז הילדים ירגישו רע ומסכנות
אם ההורים משדרים שמחה ,ונותנים לילד את מה שהוא שבאמת הוא צריך
וגם מפנקים בדרכים יצרתיות
ולא זה לא דווקא כסף אז הילדים ירגישו נהדר

וכמו שכתבו פה לפני
אין מטה קסם להרוויח הרבה
נזכרת בחברה שהיה לה חלום להיות בוסית לשבת רגל על רגל ולחלק פקודות לעובדים שלה :p
ברצינות
אנשים שמרווחים -מדברת בעיקר על עצמאים (ולא רק) לא הגיעו לזה ביום אחד
זאת עבודה של שנים עם המון השקעה, כשלונות קשיים עבודת בזמנים לא זמנים וכו'....
ואח''כ רואים תוצאות -ב''ה אבל עדיין העבודה היא עבודה
לא נחים בספה וחשבון הבנק מתמלא
ובאמת כשיש אמונה חזקה יותר-מרווחים יותר עם פחות עבודה, בלי הסברים

נערך לאחרונה ב:

עיצוב גרפי מקצועי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הקב"ה עשה לו נס היה לו לפני חודש שריפה בדירה כל הבית נשרף, ביטוח המשכנתא משלם חלקם, הקהילה התגייסה לעזור לאברך אירגנו לו 180,000 ש"ח
זה לא נס הנס הוא שאנחנו נושמים בכל רגע ורגע
אנשים נתנו מכספם לזה תעריך

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
שאלתי את אבי לפני הרבה שנים, בתור בחור איך זה קורה. ביקשתי שיכין לי פירוט, משהו לראות בעיניים, סוג של אקסל.
אמר לי כך: 'אין לי זמן, אבל אם תביא לי אברך אחד בכל בני ברק שחיתן ילדים ומסוגל לתת לך פירוט כזה אעשה מאמץ להכין גם'....
כל מילה.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
זה לא נס הנס הוא שאנחנו נושמים בכל רגע ורגע
אנשים נתנו מכספם לזה תעריך
בדיוק.
לא מזלזלת חלילה בניסים אבל למה להתעלם מהעובדות.
אצל רוב האנשים הנס מתגלם בהמון צדקה, כשהם בצד המקבל כמובן. חלוקעס, גמחים לכל דבר, מענקי חג, הנחות בשכ"ל, קמחא דפיסחא ועוד אין סוף מילים שונות שכולן אחת-צדקה. הבושה אבדה לגמרי ואנשים חיים מהצדקה. יש מי שמממן את זה.

בדור הקודם קיבלו סכומי כסף הזויים בקצבאות ילדים. קשה לכמת את זה לכמה זה שווה היום אבל משפחה של שמונה ילדים קיבלה שווה ערך ללפחות 20k היום. הורים שלי יכלו לחיות מהמשכורת הקטנה של אבי ולסגור בצד את כל הקצבאות.

יש עוד דרכים בהם אנשים מייצרים כסף ש"לא עבר בידיים שלהם" כי הם לא עבדו עליו. מישהו אחר עבד עליו.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בדיוק.
לא מזלזלת חלילה בניסים אבל למה להתעלם מהעובדות.
אצל רוב האנשים הנס מתגלם בהמון צדקה, כשהם בצד המקבל כמובן. חלוקעס, גמחים לכל דבר, מענקי חג, הנחות בשכ"ל, קמחא דפיסחא ועוד אין סוף מילים שונות שכולן אחת-צדקה. הבושה אבדה לגמרי ואנשים חיים מהצדקה. יש מי שמממן את זה.

בדור הקודם קיבלו סכומי כסף הזויים בקצבאות ילדים. קשה לכמת את זה לכמה זה שווה היום אבל משפחה של שמונה ילדים קיבלה שווה ערך ללפחות 20k היום. הורים שלי יכלו לחיות מהמשכורת הקטנה של אבי ולסגור בצד את כל הקצבאות.

יש עוד דרכים בהם אנשים מייצרים כסף ש"לא עבר בידיים שלהם" כי הם לא עבדו עליו. מישהו אחר עבד עליו.
אמא שלי עובדת בעבודה שמרוויחה גרושים.
אבא שלי ר"מ ומרוויח יותר.
הם כמעט ולא לוקחים מקרנות וחלוקות, כמעט ולא מקבלים מענקי חג. אבא שלי טוען שכל אלו מיועדים לאברכים, והוא לא נמנה על הציבור הנ"ל (הוא מתמיד עצום, אבל גם ר"מ...).
החרגה: הם מוכנים לקבל כספי מעשרות (מהנשואים...) רק כשיש חתן/ כלה בבית. במקרה כזה הכסף לא הולך אליהם אלא לנישואי הילדים. יש לי אח שמפקיד את כספי המעשרות בגמ"ח, וכשהוריי מחתנים - הוא מוציא את הכסף ומביא להם (לפעמים זה למעלה מעשרת אלפים ש"ח. תלוי מתי התחתן הקודם).
הם מגלגלים הרבה, ומשתדלים לחסוך היכן שאפשר, ובהחלט רואים ניסים - ולא רק בחלוקות ובצדקות...

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני רק רוצה להעלות כאן נקודה ממה שאני רואה סביבי,
אני יחסית צעירה, רוב חברותי עם ילד שניים..
ואלו שהלכו ללמוד הוראה כבר עכשיו לא מצליחות לסגור חודש!!!
זאת עובדה אי אפשר לשלם משכנתא/שכירות של 3500 בחודש בממוצע, גם לעבוד 6 שעות ביום, וגם שהבעל יהיה אברך,
זה נחמד לומר לבנות שהכל אמונה ובטחון אבל בשטח זה ניסיון עצוב וקשה מאוד,
ולאמא ל2 מאוד קשה ללכת ללמוד מקצוע.

פעם אנשים לא לקחו על עצמם משכנתא, לפני 5 שנים אנשים לקחו על עצמם סכומים פחות הזויים מהיום,
היום זוג ממוצע לוקח על עצמו מליון ש״ח משכנתא! ( נתון מאחד מיועצי המשנתאות בבנק מרכזי)

אצלנו באחת ההרצאות בסמינר דיבר אחד הרבנים ואמר לנו בפירוש:
״ללמוד הוראה בדורנו זאת לא השתדלות לפרנסה״!
ותחשבו לבד למה יש אינטרסנטים שמעודדים בנות ללמוד הוראה היום...

צחית

משתמש מקצוען
אז את בעצם דואגת לזכויות של הבוחרים בחיי תורה, שלא ינכו להם מזכויותיהם... יפה!

אחכים אותך בלשון הזהב של הרמב"ם בהלכות שמיטה ויובל, בו מבאר מי עוד בנוסף לשבט לוי יכול להצטרף לעובדי ה' וללומדי תורתו:

"... ולא שבט לוי בלבד אלא כל איש ואיש מכל באי העולם אשר נדבה רוחו אותו והבינו מדעו להבדל לעמוד לפני ה' לשרתו ולעובדו לדעה את ה' והלך ישר כמו שעשהו האלהים ופרק מעל צוארו עול החשבונות הרבים אשר בקשו בני האדם הרי זה נתקדש קדש קדשים ויהיה ה' חלקו ונחלתו לעולם ולעולמי עולמים ויזכה לו בעולם הזה דבר המספיק לו כמו שזכה לכהנים ללוים הרי דוד ע"ה אומר: "ה' מנת חלקי וכוסי אתה תומיך גורלי"

צאי ובדקי מה פירוש המילים: "והלך ישר כמו שעשהו האלוקים ופרק מעליו עול החשבונות הרבים אשר ביקשו בני אדם"
ומה פירוש המילים: "ויזכה לו בעולם הזה דבר המספיק לו"
עם ציטוטים

משנה אבות ב ב​

"רבן גמליאל בנו של רבי יהודה הנשיא אומר, יפה תלמוד תורה עם דרך ארץ שיגיעת שניהם משכחת עון.

וכל תורה שאין עמה מלאכה, סופה בטלה וגוררת עון."

שווה מיליונים

משתמש מקצוען
אני רק רוצה להעלות כאן נקודה ממה שאני רואה סביבי,
אני יחסית צעירה, רוב חברותי עם ילד שניים..
ואלו שהלכו ללמוד הוראה כבר עכשיו לא מצליחות לסגור חודש!!!
זאת עובדה אי אפשר לשלם משכנתא/שכירות של 3500 בחודש בממוצע, גם לעבוד 6 שעות ביום, וגם שהבעל יהיה אברך,
זה נחמד לומר לבנות שהכל אמונה ובטחון אבל בשטח זה ניסיון עצוב וקשה מאוד,
ולאמא ל2 מאוד קשה ללכת ללמוד מקצוע.

פעם אנשים לא לקחו על עצמם משכנתא, לפני 5 שנים אנשים לקחו על עצמם סכומים פחות הזויים מהיום,
היום זוג ממוצע לוקח על עצמו מליון ש״ח משכנתא! ( נתון מאחד מיועצי המשנתאות בבנק מרכזי)

אצלנו באחת ההרצאות בסמינר דיבר אחד הרבנים ואמר לנו בפירוש:
״ללמוד הוראה בדורנו זאת לא השתדלות לפרנסה״!
ותחשבו לבד למה יש אינטרסנטים שמעודדים בנות ללמוד הוראה היום...
אני גם לא רואה שנשים שעובדות בהוראה העבודה יותר קלה
הם צריכות להכיון שיעורים ולבדוק מבחנים בערב
וגם מי לדעתכם לומד בכולל יותר רגוע אברך שאשתו עובדת ומרוויחה טוב
או מי שאשתו עובדת 10 שעות בשבוע
ואין איך לשלם משכנתא/לקנות דירה/לכסות את המינוס
מעדות אישית אצל בעלי בכולל (אברכים מבקשים הלוואה כל חודש בסביבות ה15)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה