דרוש מידע איך עושים כסף?

מצב
הנושא נעול.

רפ

משתמש סופר מקצוען
דבר ראשון בכלל לא דיברתי כל הזמן על האמונה דווקא
רק נכנסתי לויכוח כי הפריע לי מי שהגדירה בקיצוניות יתר
את רוב האברכים כלוקחי חלוקות וניזוני תרומות......
היא הגדירה אותם כך בגלל ההטפה מהצד הזה לאמונה וביטחון בעוד שלמעשה הם נעזרים בכספי צדקה.
שוב - מסכימה שיש מקום לשנות את הניסוח.
ואל תשכחו שרמת החיים של אברכים בד"כ הרבה יותר נמוכה ככה שלא נכון
לחשב הוצאות כמו משפחה ששניהם עובדים.
ההבדל כיום בין משפחת אברך למשפחה ששני ההורים עובדים, הוא בד"כ שאברך נכנס לחובות או מקבל צדקה בכל איצטלה שהיא, וכששני ההורים עובדים - לא.
יוקר המחיה מעיק על כולם, ועם זאת יש צרכים מינימליים שאף אחד לא יוותר עליהם גם במחיר צדקה.
לא רואה הבדל גדול ברמת החיים בין שני הסוגים - גם מי שמרוויח "טוב" לרוב לא נשאר לו למותרות.
(כמובן שיש יוצאי דופן לכאן ולכאן, אני מדברת על הכלל.)

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
ההבדל כיום בין משפחת אברך למשפחה ששני ההורים עובדים, הוא בד"כ שאברך נכנס לחובות או מקבל צדקה בכל איצטלה שהיא, וכששני ההורים עובדים - לא.
יוקר המחיה מעיק על כולם, ועם זאת יש צרכים מינימליים שאף אחד לא יוותר עליהם גם במחיר צדקה.
לא רואה הבדל גדול ברמת החיים בין שני הסוגים - גם מי שמרוויח "טוב" לרוב לא נשאר לו למותרות.
אני לא יודעת באיזה סביבה את חיה
אני גרה בסביבה אברכית מופלאה
אנשים שלוקחים ריהוט יד שניה
אנשים שלא משקיעים הון בבגדים לעצמם ולילדים
אנשים שלא עושים אירועים מנקרי עיניים.
ויש אצלנו את המיעוט שכן עובד
והם קונים ריהוט חדש
יש להם כסף לביגוד חדש וטרנדי
יכולים להוציא סכומים די גדולים על אירוע.
(כמובן שכתבתי בהכללה קיצונית שתביני את רוח הדברים ויש יוצאי דופן לכאן ולכאן)
כבר כתבתי שזו פריפריה ככה שזה ברור קשור גם לזה.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
כאשת אברך, וכאחות לשישה אברכים אין לי מושג על מה את מדברת
למעט חלוקות מהכולל, אינם לוקחים צדקה בכל איצטלא שהיא, ומצליחים לכלכל את צעדיהם (החרגה: אח אחד שבאמת נטל על עצמו משכנתה מטורפת לדירה בפריפיריה, האחים תומכים בו, אולם הוא אינו יודע על כך. אבא שלי סיכם איתו על מיזם לימודי כלשהו, והתשלום על כך הוא מהאחים - מבלי שידע את מקור הכסף)

נערך לאחרונה ב:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
היא הגדירה אותם כך בגלל ההטפה מהצד הזה לאמונה וביטחון בעוד שלמעשה הם נעזרים בכספי צדקה.
שוב - מסכימה שיש מקום לשנות את הניסוח.

נתקלתי כמה פעמים בתפיסה הזו בפרוג. עד שהבנתי שאלו פערי תפיסה וחשיבה.
אז דעי לך שיש משפחות שלא יטלו מן הצדקה אף פעם. גם כשהן בהישרדות מתמדת.
קופות תמיכה לא קיימות אצלן בכלל בתודעה כאפשרות אלא מקסימום כיעד למעשרות.
כי הם גדלו על עקרון ברזל שלא להזדקק לבריות ושזה מוצא אחרון אחרון ולא מכבד.

רפ

משתמש סופר מקצוען
כאשת אברך, וכאחות לשישה אברכים אין לי מושג על מה את מדברת
למעט חלוקות מהכולל, אינם לוקחים צדקה בכל איצטלא שהיא, ומצליחים לכלכל את צעדיהם
אני יותר מאשמח לראות רשימה מפורטת של הכנסות והוצאות שנתיות. אם זה נוגד את האמונה והביטחון אז לא, אבל יכולות להיות שם הפתעות.

אני יכולה להגיד לך מההיכרות האישית שלי עם אנשים בגילי פחות או יותר שיש להם משכנתא והבעל אברך: אין אפשרות לגמור את החודש בלי צדקה או עזרה מההורים או משהו בסגנון. נקודה.

את ההמשך לא הייתי כותבת בפורום שיתכן שיש עוד אנשים שמכירים אותך.

רפ

משתמש סופר מקצוען
נתקלתי כמה פעמים בתפיסה הזו בפרוג. עד שהבנתי שאלו פערי תפיסה וחשיבה.
אז דעי לך שיש משפחות שלא יטלו מן הצדקה אף פעם. גם כשהן בהישרדות מתמדת.
קופות תמיכה לא קיימות אצלן בכלל בתודעה כאפשרות אלא מקסימום כיעד למעשרות.
כי הם גדלו על עקרון ברזל שלא להזדקק לבריות ושזה מוצא אחרון אחרון ולא מכבד.
אני מכירה היטב את סגנון המשפחות האלו, לצערי הוא לא רווח, וזו הסיבה שאנשים כבר לא מזהים מצב של הסתמכות על צדקה, מרוב שזה טבעי.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני מכירה היטב את סגנון המשפחות האלו, לצערי הוא לא רווח, וזו הסיבה שאנשים כבר לא מזהים מצב של הסתמכות על צדקה, מרוב שזה טבעי.
הוא רווח מאד. אולי את פחות מכירה אותו. יש מצב.
זה לא סגנון שמרני יותר או פחות. זו פשוט מנטליות שאומרת שפשיטת יד היא בזיון שאין לו שיעור.

emma

משתמש מקצוען
זוג ליטאי ממוצע מקבל היום מההורים 600 אלף,
בציבור החסידי והספרדי המספרים הרבה יותר נמוכים, זוג מקבל באזור ה250
גם בפירפריה אנשים לוקחים משכנתאות !
דירת 4 חדרים בחריש עולה היום 1,600...
דירת 3 חדרים בחיפה עולה מליון !!!
ומחירי הדיור רק מטפסים ומטפסים.
ואפילו אלו שזכו במחיר למשתכן בפריפריה צריכים לשלם שכירות עד שהדירה תיהיה מוכנה.
בלי לדבר על יוקר המחיה!!
בבקשה אל תיהיו חסרי אחריות! הוראה זה מקצוע שאי אפשר להתפרנס ממנו! גם בשביל 7 אלף בחודש צריך לעבור דרך חתחתים ארוכה...
בעיני מי ששולח את ביתו ללמוד הוראה מאמלל אתה וגוזר עליה חיי עניות...
אלא אם כן היא פרוטקציונרית שמובטחת לה משרה כלשהי
עדיף ללמוד כל מקצוע אחר ולא הוראה
מנסיון אישי וכואב!!!
(כל האחיות אחריי כבר למדו את הלקח ולא התקרבו להוראה....)

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אני יותר מאשמח לראות רשימה מפורטת של הכנסות והוצאות שנתיות. אם זה נוגד את האמונה והביטחון אז לא, אבל יכולות להיות שם הפתעות.

אני יכולה להגיד לך מההיכרות האישית שלי עם אנשים בגילי פחות או יותר שיש להם משכנתא והבעל אברך: אין אפשרות לגמור את החודש בלי צדקה או עזרה מההורים או משהו בסגנון. נקודה.

את ההמשך לא הייתי כותבת בפורום שיתכן שיש עוד אנשים שמכירים אותך.
יכולה להמשיך. אין לי עם זה בעיה.
שימי לב שהנחתת כאן כמה נקודות שלא הרור שהן נכונות לגבי.
א. כנראה שאין לך מושג לגבי גילי ובוודאי שלא לגבי גובה המשכנתא.
ב. אין לך מושג מה הסכום של מלגת הכולל של בעלי
ג. אין לך מושג מה גובה ההכנסות שלי
ד. כנ"ל לגבי הכלכלה וההוצאות.
ומעל הכל - יש הפתעות!!! ברר שיש הפתעות!!!!
את תקראי לזה הפתעה ואני אקרא לזה נס. זה כל ההבדל בינינו. בעמוד הקודם כתבתי דוגמא לכך.
עוד דוגמאות?
ערב פסח השנה, עמותה בשיתוף עיריה ביקשה דחוף דחוף שאכתוב לה כמה דברים. התלבטתי, והם העלו את המחיר. ואח"כ היו צריכים עוד משהו, ולא רציתי, והם הכפילו את המחיר (הגבוה מלכתחילה).
יצא שקיבלתי על עבודה של יומיים 2000 ש"ח (לא עבדתי כל היום, כן? אלא מס' שעות שהגדרתי לעצמי). יכולתי לקחת בשקט עזרה בניקיון, שהתלבטתי לפני כן אם אוכל להכניס את זה לסל.
הפתעה או נס? לשיקולך

ככר השוק

משתמש מקצוען
יכולה להמשיך. אין לי עם זה בעיה.
שימי לב שהנחתת כאן כמה נקודות שלא הרור שהן נכונות לגבי.
א. כנראה שאין לך מושג לגבי גילי ובוודאי שלא לגבי גובה המשכנתא.
ב. אין לך מושג מה הסכום של מלגת הכולל של בעלי
ג. אין לך מושג מה גובה ההכנסות שלי
ד. כנ"ל לגבי הכלכלה וההוצאות.
ומעל הכל - יש הפתעות!!! ברר שיש הפתעות!!!!
את תקראי לזה הפתעה ואני אקרא לזה נס. זה כל ההבדל בינינו. בעמוד הקודם כתבתי דוגמא לכך.
עוד דוגמאות?
ערב פסח השנה, עמותה בשיתוף עיריה ביקשה דחוף דחוף שאכתוב לה כמה דברים. התלבטתי, והם העלו את המחיר. ואח"כ היו צריכים עוד משהו, ולא רציתי, והם הכפילו את המחיר (הגבוה מלכתחילה).
יצא שקיבלתי על עבודה של יומיים 2000 ש"ח (לא עבדתי כל היום, כן? אלא מס' שעות שהגדרתי לעצמי). יכולתי לקחת בשקט עזרה בניקיון, שהתלבטתי לפני כן אם אוכל להכניס את זה לסל.
הפתעה או נס? לשיקולך
הנס הזה יושב על השתדלות ארצית מאד, ללמוד מקצוע, לשווק את עצמך ולהיות טובה בתחומך כך שההפתעות האלה מגיעות. הן לא מגיעות לשכנה שלך שלא עשתה את המהלך המחושב וההגיוני הזה כי אמרו לה שממילא מה שמגיע מגיע ולא משנה כמה השתדלות היא תעשה.
נס? כמו שלקום בבוקר היא נס. זה דרך הטבע שמי שהשקיעה בחוג לקוחות ובתוצאות שהם אוהבים, הם מגיעים ומשלמים על המוצר.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
הנס הזה יושב על השתדלות ארצית מאד, ללמוד מקצוע, לשווק את עצמך ולהיות טובה בתחומך כך שההפתעות האלה מגיעות. הן לא מגיעות לשכנה שלך שלא עשתה את המהלך המחושב וההגיוני הזה כי אמרו לה שממילא מה שמגיע מגיע ולא משנה כמה השתדלות היא תעשה.
נס? כמו שלקום בבוקר היא נס. זה דרך הטבע שמי שהשקיעה בחוג לקוחות ובתוצאות שהם אוהבים, הם מגיעים ומשלמים על המוצר.
לא.
זה הגיע אלי באופן נורא מוזר ולא הגיוני (לא רוצה לפרט). היינו בהלם שפנו אלי. לא היתה לזה שום היתכנות הגיונית. בוודאי שלא קשור לשיווק

ככר השוק

משתמש מקצוען
לא.
זה הגיע אלי באופן נורא מוזר ולא הגיוני (לא רוצה לפרט). היינו בהלם שפנו אלי. לא היתה לזה שום היתכנות הגיונית. בוודאי שלא קשור לשיווק
אין דבר כזה. זה לא הגיע לשכנה שלך שלא עובדת בתחום. נכון שלא התכוננת לזה והגיע בעקיפין, אבל ככה בדיוק עובדים אנשי מקצוע ועסקים. זה נס נסתר בדרך הטבע, שקורה לכל מי שעושה את ההשתדלות לפרנסה ומשקיע (מנסיון ארוך שנים בליווי עסקים ועצמאיים. ככה בדיוק זה אמור לעבוד, הרבה מאד מהלקוחות לא מגיעים באופן ישיר)

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אין דבר כזה. זה לא הגיע לשכנה שלך שלא עובדת בתחום. נכון שלא התכוננת לזה והגיע בעקיפין, אבל ככה בדיוק עובדים אנשי מקצוע ועסקים. זה נס נסתר בדרך הטבע, שקורה לכל מי שעושה את ההשתדלות לפרנסה ומשקיע (מנסיון ארוך שנים בליווי עסקים ועצמאיים. ככה בדיוק זה אמור לעבוד, הרבה מאד מהלקוחות לא מגיעים באופן ישיר)
ברור. זה גם לא הגיע לגיסתי שהיא גרפיקאית...
אבל זה לא הגיע לחברה שלי שהשקיעה יותר ממני בלימודים ובפרסום

שווה מיליונים

משתמש מקצוען
מכל השיח פה לא הבנתי למה זה סותר אברך שאשתו עובדת ומרוויחה כל עוד זה במקום טוב מבחינה רוחנית(אחרת ההשתדלות אסורה)
ולא על חשבון הבית יותר מידי(גם מורות וגננות חוזרות היום ב4 אם הם עובדות בצהרון)
אני הייתי שמחה לעבוד 5 שעות או בכלל לא לעבוד אבל אני יודעת שזה מה שהשם רוצה ממני
לנצל את הכישורים שלי ולעבוד וכן זה על חשבוני על חשבון הכח שלי
אבל אני יודעת שאני שותפה בהחזקת תורה הכי גדולה שיכולה להיות!

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
מכל השיח פה לא הבנתי למה זה סותר אברך שאשתו עובדת ומרוויחה כל עוד זה במקום טוב מבחינה רוחנית(אחרת ההשתדלות אסורה)
ולא על חשבון הבית יותר מידי(גם מורות וגננות חוזרות היום ב4 אם הם עובדות בצהרון)
אני הייתי שמחה לעבוד 5 שעות או בכלל לא לעבוד אבל אני יודעת שזה מה שהשם רוצה ממני
לנצל את הכישורים שלי ולעבוד וכן זה על חשבוני על חשבון הכח שלי
אבל אני יודעת שאני שותפה בהחזקת תורה הכי גדולה שיכולה להיות!
זה אכן לא סותר .
רק שימי לב שזה משהו שמשתנה מאחת לשניה
כי יכול להיות שאצלך עבודה עד 4 זה לא ע"ח הבית ואצל אחרת כן.

שווה מיליונים

משתמש מקצוען
זה אכן לא סותר .
רק שימי לב שזה משהו שמשתנה מאחת לשניה
כי יכול להיות שאצלך עבודה עד 4 זה לא ע"ח הבית ואצל אחרת כן.
מסיכמה איתך
אבל קראתי פעם בקטיפה כתבה מדהימה
פעם ילדים עזרו להורים למכור דברים בשוק או להיות שוליה של סנדלר וכו'
והיום הילדים עוזרים בפרנסה שהם מוותרים קצת על אמא
אני עם הילדים כל אחרי צהריים וערב רק איתם!!
אז הבית לא הכי נוצץ כל אחת סדרי עדיפויות שלה
ואני לא רואה נשים שלא עובדות כלל או שעובדות קצת שעות שהם יותר מתקתקות

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
@תמי אחת הכל טוב ויפה, לכולנו יש ניסים. את לא מחדשת לי שפרנסה היא משמים
יש לי אלפי סיפורים מטורפים לספר, אך לא רוצה להזדהות... באישי אוכל בכיף אם תרצי, גם בטלפון
אך, אני רוצה להבין. את מתכננת להתחייב על 600 אל"ש לכל אחת מהבנות שלך? (וכמובן לדרוש סכום זהה לבנים....)
האם גם זה חלק ממשנתך?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה