דרוש מידע איבערן קעניגרייך

מצב
הנושא נעול.

מנה חמה

משתמש פעיל
די ברור לי שאלו דמעות תנין שמטרתם לגרום לאנשים נוספים לרכוש ולא לצפות ללא תשלום וכך למקסם את הרווחים - לגיטימי לגמרי כמובן.
כל יוצר ומפיק או אדם בר דעת יודע מקדמת דנה באופן ברור שחלק לא מבוטל מהאנשים לא ירכשו את הצפיה אלא יצפו באופן פיראטי, והוא לוקח את הנתון הזה כחלק וודאי ממערך השיקולים הכלכליים שלו, אין לי שום ספק שבעולם שהוא לא "הופתע" כלל וכלל לגלות ש"רואים את המופע בלי תשלום אחרי כל המאמץ שהם השקיעו".
אני לא נכנס לשיקולים הלכתיים/מוסריים של צפיה או פרסום קובץ הצפיה לציבור ללא תשלום, אלא רק לגבי ה"מיני סחיטה רגשית" שהוא מנסה לגרום, והדברים כלל לא כפי שהוא מציג.

יש סרטים/הצגות שלא משודרים דרך הרשת אלא בהקרנות ציבוריות ועליהם ניתן לומר שיתכן שהמפיק לא חשב שקובץ הוידאו ידלוף החוצה, ובכזה מקרה זה עוגמת נפש גדולה מאוד ולעיתיםאף גורם לסרט להיות לא רווחי.
אך ברגע שהוא פירסם את הוידאו ברשת, הרי שהוא יודע בוודאות שאין סיכוי שזה לא ידלוף ולוקח את זה בחשבון (גם אם אין לחצן 'הורדה' רשמי, כל וידאו שמופיע ברשת ניתן להוריד די בקלות).
הדבר די דומה לפיזור שטרות ברשות הרבים ללא העמדת שמירה ופיקוח ולקוות/לרצות שאף אחד מהעוברים והשבים לא יכניס לכיסו שטר או שניים (יש המדמים קובץ שמפורסם באינטרנט לדין התלמודי "זוטו של ים", אם כי יש החולקים על הדמיון ההלכתי).
מה זאת אומרת? למה שלא ישלמו לו על זה? ההצגה מיועדת למי ששילם, ולא לאףף אחד אחר! מה הקשר דמעות תנין? זה כואב לט, כי הוא עבד על זה קשה, בלי לישון, בלי לנשום, היו להם שלושה שבועות בלב דלהתכונן להצגה והם עבדו כמו מטורפים! את הלייב סטרעים הם לא היו חייבים לעשות, הם יכלו לעשות לייב רק בזאל ככה שאף אחד לא היה יכול להסריט שום מסך, והם היו מרוויחים מזה הרבה יותר ואח"כ גם מהDVD, אבל לא, הם ידעו שזה חשוב לנו, אנחנו בקשנו מהם ממש שיעשו משהו לטובת יהודי א"י (יש גם את לונדון וכו) והם באמת הצליחו לעות בשבילנו משהו, ואח"כ סתם יצא להם מזה הפסד ע-נ-ק! אם לא זה אף אחד לא יכל היה לצלם מסך ולא כלום, היו כמה סרטונים כמו תמיד וכולנו היינו צריכים לחכות לDVD שהיה יוצא באיזה פסח. ממתי שמענו על דבר כזה, שביום- באותו יום!! של ההצגה, ההצגה כבר נפרצה בשלמותה ובום שולחים את זה בטלגרם ובאלף ואחת מקומות. לך זה נשמע הוגן? כי לי לא! אני לא באה להאשים אף אחד, אבל לראות כמה כואב לו וכמה קשה לו ולהגיד שהוא רק עושה את עצמו ובלה בלה בלה זה חוסר טקט. לייבי הוא בן אדם שאף פעם לא עושה דברים כאלה, למרות שאין להם דיסק אחד שלא פרוץ, וגם איבערן בילד שנפרץ תוך פחות מיממה הוא לא עשה מזה כל כך רעש. אבל פה קשה לו! כואב לו! רואים אותו משתנק! אתה יודע מה זה השקעה כזאת, להרים כזה מופע תוך פחות מחודש? ואתה גם מתאמץ כל כך בשיל שכולם יוכלו להנות גם מי שלא יכול לצאת מהבית ואז יורקים לך בפנים.
לא יכולה להבין את זה

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
@מנה חמה,
אני מציע לכם לקרוא את דבריי שוב, ולראות שאנחנו מסכימים או לפחות לא חולקים על חלק גדול ממה שכתבתם.
לא אמרתי שזה הוגן לצפות ללא תשלום, לא אמרתי שלא ישלמו לו, לא אמרתי שהם לא השקיע בזה הרבה.
רק אמרתי שהוא לא ארגון חסד וודאי שהשיקול העיקרי שלו לעשות שידור חי ברשת הוא רווחיות, נאיבי לחשוב שהוא פשוט החליט במודע להרוויח פחות/להפסיד ל"טובת יהודי א"י". לא שמעתי על מלכ"ר בשם "איבערן קעניגרייך".
וברור שבמכלול השיקולים האם לעשות שידור חי ברשת הוא לקח בחשבון את העובדה שזה ירוץ ברשת מיד לאחר מכן.
פרשתי מהדיון.

נערך לאחרונה ב:

מנה חמה

משתמש פעיל
@מנה חמה,
אני מציע לכם לקרוא את דבריי שוב, ולראות שאנחנו מסכימים או לפחות לא חולקים על חלק גדול ממה שכתבתם.
לא אמרתי שזה הוגן לצפות ללא תשלום, לא אמרתי שלא ישלמו לו, לא אמרתי שהם לא השקיע בזה הרבה.
רק אמרתי שהוא לא ארגון חסד וודאי שהשיקול העיקרי שלו לעשות שידור חי ברשת הוא רווחיות, מגוחך ומצחיק לחשוב שהוא פשוט החליט במודע להרוויח פחות/להפסיד ל"טובת יהודי א"י". לא שמעתי על מלכ"ר בשם "איבערן קעניגרייך".
וברור שבמכלול השיקולים האם לעשות שידור חי ברשת הוא לקח בחשבון את העובדה שזה ירוץ ברשת מיד לאחר מכן.
פרשתי מהדיון.
אם הוא היה לוקח את זה בחשבון הוא לא היה עושה את זה. נקודה סוף פסוק. אין לו עניין שכולם יראו את ההצגה ואז הוא יבכה להם על זה. הוא סמך על האנשים שהם יהיו מספיק ישרים ומספיק יראי שמים כדי לא לעשות את זה, והתאכזב. זה הכל. הם עשו את זה נטו בגלל שחפרנו להם, אין להם עניין סתם לעשות את זה אחרת הם כבר היו עושים את זה בכל הצגה.

מנה חמה

משתמש פעיל
והמחאה שלי היא בעיקר על מה שכתבתם שהוא בכה רק בשביל לקבל עוד כמה דולרים או משהו כזה, כאילו, זה ברור מאליו, הוא אמור לקבל את הדולרים האלה בלי לבכות זה כסף שהוא עבד עליו, וקשה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה