קורונה אז גם אם חשבתם שזה יעזור לכם, לאכזבתכם....

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ברור שהיו שנשמרו, ולמרות זאת נדבקו.
אף אחד לא בא אליהם בטענות.

הדיון פה הוא על תופעה של אנשים שלא מאוד נשמרים, (נזהרת לא לכתוב חריף מזה), נדבקים, ואז בודקים מהר את כל המשפחה, כדי לראות 'מי עוד יכול לבוא איתנו למלונית'...
וכל הטבה נוספת למחלימים, עלולה להגביר את התופעה.
מענין לבדוק מספרית כמה מתוך שוהי המלוניות הם מהמגזר החרדי?
ברור שיש כאן נתון שאי אפשר להתעלם ממנו והוא הצפיפות בבתים,
אבל אחרי שאני שומעת על אנשים שעשו הכל כדי להידבק, זה מקומם
ומאיר באור שלילי את אלו שבאמת נזקקו למלוניות קורונה

לווים

משתמש מקצוען
אבל הם חולים ותשושים לא?אז למה מבודדים שמרגישים טוב צריכים להיות בבית
וחולים צריכים להתפנות למלונית?
נכון,יש כאלו שבאמת קיבלו קשה את הקורונה
אבל רובם הרגישו מעולה פלוס פלוס
שוב כדי לעצור את שרשרת ההדבקה.

לווים

משתמש מקצוען
הנתון כיום
הוא 78% משוהי המלונות כרגע הם חרדים

hellen

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
בכל זאת,זה מיעוט...גם אם הם מאירים באור שלילי...

chaia

משתמש מקצוען
למה אני קוראת צעירים??
לנערים ונערות חסונים ובריאים שיעברו כל דבר בקלות,
כמובן שזה לא באופן גורף...
התכוונתי במבט כללי מי עובר את זה הכי בקלות
ולומר את האמת שאני לא נתקלתי באחד מהצעירים הנל שהסתבך...
אחת מתופעות הלוואי הידועות של הקורונה היא עקרות, כרגע מקווים שזה רק זמני ולא קבוע.
אז כשאת אומרת למה לא להדביק את כל הצעירים ונגמור עם זה צריך לקחת בחשבון שאותו צעיר שכרגע בריא יתכן ויהיו לו קשיים כשירצה ילדים בעקבות הוירוס שבעצם הוא קיבל אותו קל וללא תסמינים

ר

רק ילדה;)

אורח
אחת מתופעות הלוואי הידועות של הקורונה היא עקרות, כרגע מקווים שזה רק זמני ולא קבוע.
אז כשאת אומרת למה לא להדביק את כל הצעירים ונגמור עם זה צריך לקחת בחשבון שאותו צעיר שכרגע בריא יתכן ויהיו לו קשיים כשירצה ילדים בעקבות הוירוס שבעצם הוא קיבל אותו קל וללא תסמינים
מקור?

רפ

משתמש סופר מקצוען
חפרתי וחיפשתי מקור לעובדה שמביאים כאן כברורה מאליה.
אין.
המקסימום היה מחקר על 18 משתתפים שהראה ירידה זמנית בפוריות אצל כאלו שסבלו מחום.
זה לא אומר שקורונה היא לא מסוכנת, אבל את הנושא הזה אפשר לקחת בפרופורציות.

עט

משתמש מקצוען

למה להמציא דברים ??
סתם להלחיץ אנשים ?????
חיפוש קצק בגוגל לא מוצא מקור לשטות זו!!!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
שוב.
השאלה לא מי יותר מסכן
לא מי יותר השתעל
ולא מי אומלל.

הדיון הוא זה:

אדם סביר מן הרחוב החרדי, שסובל כבר שבעה חודשים מסגרים, בידודים, סגירת מוסדות לסירוגין, הפסד עבודה כי הילדים בבית ופגיעה כלכלית, ועדיין נשמר ברמה כלשהי: מסכות, הרחקות וכו'.

האדם הסביר הנ"ל יודע שאם יידבק בקורונה, הוא וכל משפחתו
1. יקבלו מלון לשבועיים, או עד שיחלימו לגמרי.
2. ייפטרו מכאן ולהבא מחובת בידוד, מסכה וזהירות באופן כללי.
3. יוכלו לבקר חופשי את הסבא הזקן.
4. הילדים יוכלו ללכת חופשי ללימודים.
5. בסבירות גבוהה אף אחד מהם לא ייפגע באופן רציני, הם צעירים ובריאים מאוד.

לענ"ד ומהיכרות עם השטח, האדם הנ"ל צריך להיות מלאך כדי להמשיך להזהר, ולא להגיד: אז מקסימום נידבק וכל טוב.

אם המדינה רוצה לעודד אנשים להשמר, היא צריכה לעודד אנשים להשמר. ולא לעודד אנשים להדבק.

חחח

משתמש סופר מקצוען
אני לא חושבת שזה לעניין לעלות פה את הכתבות שהתפרסמו על כך, אבל תחפשי בגוגל וזה יגרום לך לחשוב שנית על "יאללה הדבקה המונית ונגמור עם זה".
שימי לנו רק קישור. לא כתבה.
תודה,

ר

רק ילדה;)

אורח
אני לא חושבת שזה לעניין לעלות פה את הכתבות שהתפרסמו על כך, אבל תחפשי בגוגל וזה יגרום לך לחשוב שנית על "יאללה הדבקה המונית ונגמור עם זה".
הי,
אני האחרונה בדעה הזו!!!

ההיפך.
היו כאן תלונות על קנאה וכו'. כאחת שפועלת לסיוע בפינוי. בערכות למבודדים וכדו'- לא מגיע כזו תגובה אף אם היא לא ישירה.
לא חוקרת א''א אם נדבק בכוונה או לא. מנסה להקל את השהיה ותו לא.

זאת אני שיושבת עכשיו בבידוד בגלל זלזול. זאת אני שגם ישבתי למעלה מ6 פעמים בבידוד בגלל זלזול.
כבר בחודש הראשון שהינו בתנאים לא פשוטים בגלל משהי שהגיעה לדלת ולא הקפידה למרות בקשתינו החוזרות והנשנות (התפללו מנחה בבניין והיא פלשה לבית) גם שהינו במלונית בידוד בגלל מקור הדבקה לא ידוע. וכולם הופתעו שאיך? הרי כ"כ נזהרנו??!! (ולראיה: מי שנתגלה חיובי הכניס אך ורק את בני המשפחה הגרעינית. קרי השוהים בבית לבידוד למרות עבודתו במקום ציבורי רפואי!!!)
די, זה מקומם אותי!!!

בליל החג, פגשנו משהו ברחוב.... אוטומטית היא מתנצלת אלי: "אני בלי מסיכה כי לא מצאתי אותה"
אז:
א'- גם בלי חצאית היית יוצאת כי לא מצאת אותה?
ב'- הם מלכתחילה לא לובשים מסכות!!!

בקצה הרחוב היה מניין לאלה שהמסכות מפריעות להם!! כן! אמיתי!!!
ואז הם יוצאים לציבור ו.... שלום עלי נפשי. חוגגים אח"F המונים במלוניות
שעה שאנחנו כלואים בבית בבידוד.

מקסים לא?

מטרת האשכול הוא לא להאשים. לקנאות וכדו'.
אבל נראה לי שאלפי אשכולות לא יעזרו.

אלה שאכפת להם מאחרים, נזהרו עד כה וישמיכו להזהר. גם אם כבר חלו/ נהנו במלונית ועוד.
אלה שלא אכפת להם- ברכה לבטלה.

לווים

משתמש מקצוען
שוב.
השאלה לא מי יותר מסכן
לא מי יותר השתעל
ולא מי אומלל.

הדיון הוא זה:

אדם סביר מן הרחוב החרדי, שסובל כבר שבעה חודשים מסגרים, בידודים, סגירת מוסדות לסירוגין, הפסד עבודה כי הילדים בבית ופגיעה כלכלית, ועדיין נשמר ברמה כלשהי: מסכות, הרחקות וכו'.

לענ"ד ומהיכרות עם השטח, האדם הנ"ל צריך להיות מלאך כדי להמשיך להזהר, ולא להגיד: אז מקסימום נידבק וכל טוב.

אם המדינה רוצה לעודד אנשים להשמר, היא צריכה לעודד אנשים להשמר. ולא לעודד אנשים להדבק.
נו אז איך את ממליצה לאנשים לאנשים להזהר או למדינה לעודד אנשים להשמר???

רשימת ההקלות לחולים בהחלט נשמעת ממריצה להדבק או פחות להשמר...

עט

משתמש מקצוען
מידע חדש: חולים ללא תסמינים מסוגלים להדביק גם לאחר שבועיים
פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בתל השומר, חושפת מידע חדש: חולים א-סימפטומטיים מסוגלים להדביק גם לאחר שבועיים

בחזרה לנושא האשכול המקורי .......

זה נכון ?
משנים את ההנחיות ??

(רק שאני לא צריך לחזור לבידוד.......)

kadima

משתמש מקצוען
לפי כתבה מלפני שבועיים ביתד נאמן- שבועי- מראיון של רופא/מומחה כלשהו הרי שנכון לאז נתגלו בעולם 4 מקרים של הדבקה חוזרת ודאית. (מתוך 27 מליון נדבקים) -
הדבקה חוזרת ודאית - פירושה שעל פי מיפוי של הד.נ.א של הוירוס נמצא שלא מדובר בהתפרצות של ההידבקות הישנה אלא בהידבקות חדשה.
כמו"כ צוין שם שמן הסתם יש עוד מקרים שלא נתגלו וכן שככל שיעבור הזמן התופעה תצבור תאוצה.
(אם אמצא את הכתבה- אעלה)
ציטוט:
1600689759242.png

לווים

משתמש מקצוען
בחזרה לנושא האשכול המקורי .......

זה נכון ?
משנים את ההנחיות ??

(רק שאני לא צריך לחזור לבידוד.......)
כרגע לא שינו שום הנחיה
ואני גם לא מאמינה שישנו

מה שאני יודעת הוא ש1 לנובמבר הולכים לשנות את שיטת הבדיקות לשיטה הנהוגה באירופה

ששם היא יותר מקלה

וירדו ירידה משמעותית במספר החולים ביום

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
שוב.
השאלה לא מי יותר מסכן
לא מי יותר השתעל
ולא מי אומלל.

הדיון הוא זה:

הסיפור של המלונות, למי שהספיק לשכוח מערב פסח, התחיל כדי לקטע שרשרות הדבקה ברחוב החרדי.
ואילו לא היו מלוניות, היו כותבים פה בפרוג:
"מכריחים אנשים לא לצאת מהבית, 10 נפשות בדירת שלושה חדרים. פלא שהם לא עומדים בזה?
אילו היו לנו מלוניות כמו שעושים באינדונזיה הייתם רואים איך הציבור משתף פעולה."

נערך לאחרונה ב:

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
והיא עושה את זה?
יש לך רעיון יעיל לעשות את זה?

וזה לפני ההחלטה האם המטרה היא עידוד האנושות לשמור, או שהמטרה היא קטיעת שרשרת ההדבקה.

(ביניינו, כרגע המטרה היא לרסק את הכלכלה)

lea.dev.top

משתמש מקצוען
D I G I T A L

מצד שני היא רוצה לעודד להבדק
כדי לקטוע את שרשרת ההדבקה

אלולי הרבנים שלי, למה שאבדק ? מה יצא לי מלהיות בבית כלא שבועיים? אשאר בבית כמה ימים ואצא

פלונטר

• תודה
Reactions: UU

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה