אור וצל בפוטושופ - כיצד?

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא מאמינה מה שקרה כאן עכשיו!!!! ישבתי במשך רבע שעה, כתבתי הערות והארות לכל אחד ואחד מהמשתתפים, ולא יודעת מה עשיתי, פתאום הכל נמחק!!!!!!! ועכשיו יש לי עבודה... בעז"ה אני אכתוב שוב יותר מאוחר. סורי....

Deena

משתמש פעיל
נכתב ע"י HUXH86;99823:
נראה טוב-
המורה אמרה שבתלת ממימד לא משאירים "מסגרת" לאובייקט!
רשמתי את זה בקשר לבקבוק של DEENA

נקשרתי לשם-כל הפורום הוא בהומור מקצועי

הוקסי - (מרשה?) תודה. רק כדי להבהיר - המסגרת היא בגלל שהבקבוק שקוף ויש לו עובי אז מופיעה מן מסגרת פנימית... אנסה לחפש תמונה ולצרף.

קבצים מצורפים

• blue_glass_bottle.jpg
    KB 168.3 · צפיות: 16

אלינור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י רונצ;99875:
ולא יודעת מה עשיתי, פתאום הכל נמחק!!!!!!! ועכשיו יש לי עבודה... ....
המלצה - (לאחר ניסיון כואב):
קודם תכתבי בוורד, ככה זה בטוח לא ימחק לך...
אני חייבת לומר לך, המורה רוני - יש שכר לפעולתך, התלמידים ממש מתקדמים בלימודם, ועוד מעט מתקרבת סוף השנה.... צל"ש!

דיסק

משתמש פעיל
עימוד ספרים
טוב, אז גם אני הצטרפתי ללימודים...
איך זה?

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 287.9 · צפיות: 18

אביגדורית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
דיסק, בשביל ניסיון ראשון זה משהו מיוחד! גם הציור שלך?
ברשותכם, אולי כדאי כל אחד באשכול נפרד?

דיסק

משתמש פעיל
עימוד ספרים
כן גם הציור שלי.
בעבר שלי למדתי ציור וציירתי בעיקר בשמן אך לא השתמשתי עם כשרון הציור שלי בגרפיקה בכלל.

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
הי, אנשים.
אני ממש ממש מצטערת שככה נעלמתי. היו לי יומיים מטורפים, ועכשיו אני מתמגנטת למיטה מרוב עייפות.. מבטיחה בעז"ה על הבוקר לכתוב מחדש את ההודעה שנמחקה לי בטעות, שאגב היה בה התייחסות מיוחדת לכל אחד ואחת,
אז בעז"ה בבוקר אשתדל להתייחס לכל העבודות המקסימות כאן.
הרעיון של אביגדור נשמע די טוב, שכל אחד מהמתלמדים יהיה באשכול נפרד. כך יהיה גם לי יותר קל להתייחס לכל אחד, בלי לדלג בטעות על מישהו.

אביגדור - מנהלנו, יש כזה דבר, אולי, אשכול בתוך אשכול? ז"א שכל אחד יהיה בנפרד, אבל עדין כולם יהיו תחת אותו נושא, כדי לרכז בכל זאת את כולם יחד?

נשמח אם אפשר לעשות דבר כזה, זה ייקל על המלאכה.
תודה מראש!

ושוב תודה לכולם על ההשתתפות הערה, וסליחה על חוסר ההשתתפות שלי ביומיים האחרונים, מבטיחה בעז"ה לחזור מחר.
לילה טוב לכולם
רוני

אביגדורית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אם הבנתי טוב את כוונתך, לא שייך.
אבל אני לא מבין, כולם ישארו באותו פורום ציור איור צביעה רק שלמשל הציור של דיסק ושל אסתי יהיו באשכול נפרד ויקבלו התייחסות מפורטת ולא שמגיבים על משו וצריך לדפדף אחורה על מה היה התגובה.

ואם רוצים דווקא אפשר שהכותרת תהיה אותה כותרת, כדי שמבחוץ ידעו שזה בנושא מסוים.
לשיקולכם.

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
או ...
שאפשר לפתוח תת פורום "לימודים" שבו ירכזו את כל האשכולות החשובים האלו .
שבעוד חצי שנה /שנה לא יצטרכו לחזור על כל החומר מחדש .
אם זה מקובל אז אני מאמין שמנהלינו היקר ישתדל לעשות זאת במהרה .

ועל הדרך : רונצ את עושה עבודה נפלאה .
אני ממש מחכה בקוצר רוח להמשך .;)

Deena

משתמש פעיל
אויש... חבל - כל היופי של הפורום הזה הוא האינטראקציה של כולנו... אולי נעשה סקר בין החברים??

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
אוקיי, דינה.
אני מבינה את מה שאת אומרת, ובהחלט יש בזה משהו.
אבל עדין נראה לי שזה מאד יקל על העבודה, כי זה באמת בלאגן, למשל אתמול, הצטברו כמה הודעות עם עבודות שמחכות לתשומת לב, וזה די קשה להתחיל לחפש ולא לדלג על אף הודעה, ולזכור על מה כבר עניתי, ומה שיך למי.
מה החברה אומרים?
ומה המנהל prog אומר? אולי לך יש רעיון?

Deena

משתמש פעיל
עוד משהו - לפני שאחרים עונים, קחו בחשבון כמה כולנו (אני מתארת לעצמי שלא רק אני) לומדים מהעבודות של האחרים, ובמיוחד מההערות שלך, רוני, על העבודות של האחרים. אני בינתיים יישמתי לרוב את ההערות שכתבת לאחרים, לא רק לי.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אביגדור;100308:
אם הבנתי טוב את כוונתך, לא שייך.
אבל אני לא מבין, כולם ישארו באותו פורום ציור איור צביעה רק שלמשל הציור של דיסק ושל אסתי יהיו באשכול נפרד ויקבלו התייחסות מפורטת ולא שמגיבים על משו וצריך לדפדף אחורה על מה היה התגובה.
אפשר כתת פורום

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
בס”ד

בינתיים, עד שיחליטו פה...
אני אנסה לשחזר מה כתבתי אתמול..
נתחיל לפי הסדר, מקוה לא לשכוח אף אחד, כי אני כבר לא זוכרת מה היה ומה לא

דינה -
הבקבוק מצויין! עשית יפה מאד את השקיפות! כל הכבוד על לקיחת האתגר!
לגבי מה ששאלת, אני חושבת שאם הבקבוק ריק, אין בו וודקה, אז זה בסדר איך שעשית. אבל אם יש בבקבוק נוזל, אז באמת מה שמשתקף דרכו, קצת מתעוות. אבל אם יש משהו בבקבוק, אז צריך לצייר את זה. ז”א לעשות איזה אליפסה כזאת, ואם לנוזל יש צבע, אז גם לצבוע אותו.
במסגרת שעישת, שכמו שאמרת זה בעצם העובי של הבקבוק, ואגב, עשית את זה מצויין, הייתי מוותרת על הקו העליון, מעל פתח הבקבוק, כי שם זה לא אמור להיות.
אולי כדאי גם להוסיף קצת יותר אור בצד ימין, שזה כיוון האור, ולעשות אותו בצורה חדה כזאת, בדיוק כמו הפסים שעשית בצד שמאל.
בסך הכללי - עבודה נהדרת!

הלאה, לבקבוק המחוייך-
בהחלט משופר.
את ההצללה של העיניים קצת להקטין, זה נותן רושם שעיניים באויר. במקרה הזה הצל צריך להיות יותר צמוד לעין.
האף צריך קצת יותר צל בצד שמאל למטה, כדי שלא יראה שטוח מדי.
הצל שהוספת מתחת הפה אמור להיות הצל של האף? אם כן, נראה לי שעדיף לוותר עליו, כי זה רחוק מדי מהאף בשביל להיות הצל שלו. צריך צל מתחת האף, לא מאד צמוד, אבל לא מדי רחוק. ושוב - תבטלי את האפקט של הצל ששמת לאף, תעשי את הצל לבד, על הבקבוק עצמו, כי הוא יוצא משטח הבקבוק.
כדאי להוסיף קצת צל בתחתית הבקבוק שיראה שהוא מתעגל קצת פנימה ולא נגמר כזה שטוח.
זהו. אחרי שאני אראה תיקונים - לפרוייקט הבא.
ואגב, מה עם המנורת לילה? בסוף היא עוד תרדוף אותך בחלומות, אם לא תעשי את זה...

זו אני אני- את את-
כדי שהצורה שאת מציירת תצא מדוייקת, תבני את הצורה הבסיסית בעזרת כלי הpen tool, אפשר מאד לדייק עם זה. וסתם המלצה, אם זה עוד לא עלה לכם לבד בראש- כאשר הצורה צריכה להיות סימטרית, פשוט עושים צד אחד, משכפלים, הופכים ומחברים.
אז תנסי לבנות את הבקבוק היפה שלך יותר מדוייק, ואת הפקק אל תשאירי באויר..
הצללה לבקבוק גם תוסיף הרבה.

ועכשיו-- קבלו את התלמידות החדשות, אארוג , דיסק ואסתי, ברוכות הבאות!
(שלום כיתה א’)
אארוג- עבודה ממש יפה! ניכרת יצירתיות!
האור על הכדור ממש טוב, וכן ההצללה. דינה צודקת, מה יש לך להצטרף? את נראית לי מקצועית לגמרי.
הגוונים על השולחן נותנים תחושה כאילו יש שם למעלה תאורה צבעונית. האם זאת המטרה?

אלף- צודקת לגבי הבעיה בפסים של הכדור. עשיתי אותו ממש חפיף, המטרה בכדור הזה היתה להמחיש את האור והצל, פחות דגש על הכדור עצמו. אבל אולי את צודקת, בתור “מורה” אני אמורה לשים לב גם לדברים שמסביב, כדי שיהיה מושלם.. אז תודה!

אולי שיצטרפו כאן כמה מורים? לא יזיק לתגבר את העסק...

נעבור לדיסק-
מאד מאד יפה! השכבות של העלה כותרת עשוי ממש טוב.
הייתי מוסיפה מעט הצללה לעלים הירוקים שסביב העלי כותרת למטה. לא יודעת איך קוראים להם, וגם מוסיפה להם צל בצד שמאל. גם לגבעול כדאי להוסיף צל לאורך צד שמאל, שיראה עגול ולא שטוח.
אגב, לאיזה ציור התכוון אביגדור?

אסתי -
איזה סגנון יפה! רואים שיש לך סגנון משלך! הקישקוש הזה.. אהבתי!
הפרח מקסים!
הייתי מחזקת את הקונטרס של האור וצל, לתת תחושה של יותר עומק. זאת אומרת את האור לעשות עוד יותר בהיר ואת הצל יותר כהה, יותר חזק, במיוחד מתחת העיגול שבאמצע.

עשיתם לי הרבה נחת... התקדמות יפה! תמשיכו!

אני רואה שיאיר נעלם... היה קשה מדי?

מי שמעוניין להתקדם - הפרוייקט הבא:
לצייר עץ, עם שכבות של עלים, הרבה אור וצל, ועוד ככל העולה על רוחכם.
ואל דאגה, אף עץ לא ישלח לגרפולוג..

תודה לאלינור על העיצה המועילה! ההודעה הזו אכן נכתבה קודם באילוס (אין לי וורד, סליחה), למניעת תאונות...

ברוכה והצלוחה בכל מעיישה ידיייכם.
תודה לכולם

Deena

משתמש פעיל
רונצ - כל הכבוד!!!
את מצליחה גם לעבוד משהו??

בקשר לעץ - אמא'לה! זו לא נראית לך קפיצה מידי גבוהה? איך למען ה' עושים כל כך הרבה עלים???? טוב אבל כמובן שלא נוותר...

ואגב - מזתאמרת שאין לך וורד?

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
זה באמת גוזל לי זמן, אבל אני נהנית מזה, זה מאתגר. אני נסחפת....

והעץ - את לא צריכה לעשות כל עלה ועלה, אפשר כאלה קבוצות, אם הבנת למה אני מתכוונת.
וגם - עושים כמה עלים ומשכפלים, ומעוותים כדי שלא יחזור על עצמו. לפי הקצב והרמה, לא נראה לי שזה כזו קפיצה.

ואין לי וורד כי אני עובדת על מקינטוש.

משה יאקאב

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
תודה רבה רונצ. מאד נהנהתי לקרוא את החומר שהעלית, החכמתי תודה.

תחום הציור זה לא הצד החזק שלי, אבל אני מאד אוהב את זה, בין לבין אני מנסה את יכולתי בענין.

אני מצרף את השיעורי בית - העץ.

אני מאד אודה לך אם תוכלי להסביר בשיעור הבא על הנושא של עומק ופרפורציה.

בתודה מראש,
וכל הכבוד.

צפה בקובץ המצורף 11041

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 255.5 · צפיות: 16

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלח

א לְדָוִד אוֹדְךָ בְכָל לִבִּי נֶגֶד אֱלֹהִים אֲזַמְּרֶךָּ:ב אֶשְׁתַּחֲוֶה אֶל הֵיכַל קָדְשְׁךָ וְאוֹדֶה אֶת שְׁמֶךָ עַל חַסְדְּךָ וְעַל אֲמִתֶּךָ כִּי הִגְדַּלְתָּ עַל כָּל שִׁמְךָ אִמְרָתֶךָ:ג בְּיוֹם קָרָאתִי וַתַּעֲנֵנִי תַּרְהִבֵנִי בְנַפְשִׁי עֹז:ד יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַלְכֵי אָרֶץ כִּי שָׁמְעוּ אִמְרֵי פִיךָ:ה וְיָשִׁירוּ בְּדַרְכֵי יְהוָה כִּי גָדוֹל כְּבוֹד יְהוָה:ו כִּי רָם יְהוָה וְשָׁפָל יִרְאֶה וְגָבֹהַּ מִמֶּרְחָק יְיֵדָע:ז אִם אֵלֵךְ בְּקֶרֶב צָרָה תְּחַיֵּנִי עַל אַף אֹיְבַי תִּשְׁלַח יָדֶךָ וְתוֹשִׁיעֵנִי יְמִינֶךָ:ח יְהוָה יִגְמֹר בַּעֲדִי יְהוָה חַסְדְּךָ לְעוֹלָם מַעֲשֵׂי יָדֶיךָ אַל תֶּרֶף:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה