אור וצל בפוטושופ - כיצד?

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
ווואו! זה משגע!
אתמול אחרי שכיביתי את המחשב בלילה, חשבתי שטעיתי עם הרעיון של בקבוק, כי אם זה שקוף זה הרבה יותר מסובך. אבל אני רואה שעשית את זה חכם.

הערות:
1. הצללה לעפעפיים
2. ההצללה של האף לא במקומה. היא אמורה להיות בכיוון ההפוך, וגם היא יוצאת מהבקבוק עצמו, שזה לא כל כך הגיוני.
3. מעל הגבות תוסיפי הבהרה, שיראה בולט
4. הצצלה קטנה לפקק של הבקבוק, על הבקבוק
5. הצללה לבקבוק מתחתיו, אלא אם כן את רוצה שהוא יראה באויר.

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
אם אכן אני רוצה לצייר בקבוק תינוק שקוף, האם השקיפות מתבטאת רק כאשר רואים רקע מאחורי הבקבוק?

אלינור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
רוני אעזור לך:
יאיר, שקיפות הבקבוק אכן תהייה מודגשת ע"י כך שנראה את הרקע ואת הנוזל שבו, אבל יוסיף מאוד אם יהיה לבקבוק ברק (אם הוא מזכוכית או פלסטיק) לאורכו, כך שהאור שנוגע בבקבוק נראה בברור בגלל החומר שממנו הוא עשוי, עם כמובן הצללה גלילית נכונה, הציור צריך לצאת נהדר!
בהצלחה ומקווה שעזרתי ;)

זו אניאני

משתמש פעיל
ואיך זה? (המורה! המורה! עוד לא ענית לי עם הצל בכדור השני נכון...)
אגב, מישהו יודע למה המעברים במברשות אצלי כ"כ חדים? (או שרק אני מבחינה בזה?)
תודה על הצ'ומי...

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 308.9 · צפיות: 16

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
זו את את - סליחה שלא הגבתי, התפספס לי. לא ראיתי אותו משומה.
הוא ממש יפהיפה! קצת למתוח את ההצללה ימינה, וזה מושלם!

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
יאיר -
את התשובה קיבלת מאלינור
תודה, אלינור!
בכל זאת הייתי ממליצה לך קודם לצייר אולי בקבוק אטום, ללא שקיפות. זה יקל על ציור בקבוק שקוף. ואגב, יכול להיות גם בלי רקע מאחורי הבקבוק, ואז זה אומר שהבקבוק עומד על רקע לבן... אבל נראה לי שזה די קשה לבצע את זה בצורה שיראו שזה אכן שקוף. אם אתה מנסה, כדאי שתעשה את זה מתוך הסתכלות על בקבוק אמיתי. זה יעזור. במקרה של אובייקט עם שקיפות, ההצללה מן הסתם תהיה גם כן שקופה יותר, בהירה יותר.

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
זואניאני- הבקבוק שלך ממש יפה! מריחים את השמפו..
בכוונה זה בקווים לא ישרים כאלה, כאילו ציור חופשי?

HUXH86

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
שחקתי מעט אם המפגש של האף -מול הפנים
העיניים - נראה לי כי הסתבכתי

אשמח אם תשלחי ציור חדש שלך מהספר החלומי

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 73.7 · צפיות: 15

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
את רוצה לעבור לפרוייט חדש לפני שאת שולטת בישן? כי.... אאאם... הבקבוק.....
לא נעים לי להגיד.. אבל נראה לי שקילקלת. אני מנסה ללמד אור וצל, איך עושים את זה לבד, מושלם, לא לעשות את האפקט של הצל. עשית גם צל לכל הבקבוק מסביב, כאילו הוא מונח בשכיבה, וכאילו הוא דקיק כמו נייר, וגם עשית לו הצללה כאילו הוא עומד. וההצללה של הפקק... לא לזה התכוונתי. התכוונתי לצייר על הבקבוק עצמו צל, צמוד לפקק. לא מסביב הכל. בקיצור...שיעממתי אותך כבר, אה? נגמר הסבלנות?
מממממש לא נעים לי על ההערות... אבל ביקשת ממני להיות מורה, אז..

Deena

משתמש פעיל
בקבוק

יופי שחזרת, רוני.
הטשולנט ב"ה יצא נהדר למרות הכל כך שאין לי תירוץ שלא להמשיך...
טוב, אז גם אני ניסיתי... וכמובן אחרי שאתגרת ואמרת שבקבוק שקוף זה עוד לא לרמה שלנו... אז בכל זאת ניסיתי. אשמח מאד לשמוע את הערותיך.

אני בעצמי רואה כמה וכמה דברים שהיה טוב לשנות אבל אילו דברים שבשביל לשנות אותם אצטרך לעשות את זה שוב אז אין לי כוח.. (לדוגמא: לעגל את הבליטות של החלק העליון, שלא יהיו ישרות. לעגל את הברק הפנימי בצד שמאל, ועוד כמה. אבל בשביל ההתחלה בכל אופן אני רוצה לשמוע הערות חוץ מזה.)
שקויאך שוב-
דינה

קבצים מצורפים

• bottle copy.jpg
    KB 197.4 · צפיות: 0

Deena

משתמש פעיל
אה, וכעת שזה "עלה" אני רואה עוד טעות אחת גדולה - אם הבקבוק שקוף, צריך לראות את המשטח שמאחור...

Deena

משתמש פעיל
יותר טוב, או שזה שקוף מידי?
משום מה גם נראה לי שהשולחן, אם הוא נשקף מבעד לבקבוק, אמור להיות קצת יותר גבוה/נמוך מגובה השולחן באמת, כאילו הזכוכית מעוותת את זה, לא??

קבצים מצורפים

• bottle2 copy.jpg
    KB 196.9 · צפיות: 11

HUXH86

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
חברה- מורה?!
שמחה לקרוא ממך כל הערה בונה אל תהססי בשום מובן
מקוה שהפעם הבנתי

קבצים מצורפים

• 33333333333333.jpg
    KB 28.1 · צפיות: 13

Deena

משתמש פעיל
חבר'ה, בסה"כ עוד לא למדנו הרבה (יחסית למה שאנחנו מתכננים לך, מורתנו היקרה) - ותראו לאן הגענו!!

ובהזדמנות זו אני רוצה להוסיף לרשימת התודות את HUXH86 החביבה שהתחילה בכלל עם הנושא הזה. מוכנה לתת לנו שם חיבה קצת יותר קליל?

זו אניאני

משתמש פעיל
נכתב ע"י רונצ;99599:
זואניאני- הבקבוק שלך ממש יפה! מריחים את השמפו..
בכוונה זה בקווים לא ישרים כאלה, כאילו ציור חופשי?

תודה תודה.
הקווים לא ישרים - זה מהסיבה הפשוטה שאני ממש לא יודעת לצייר:(
יש לי את הגישה הבסיסית ביותר - ואף פעם לא פיתחתי אותה - למרות שאני מתמוגגת למראה הציורים והכשרונות שנחשפים פה בפורום.

אז אמרתי שאם לצייר אני לא יודעת אז לפחות שאדע לצבוע:)

ובאמת כל הכבוד לך!!!
ממש התחלתי כדברייך לראות כל דבר עם אור וצל...

Deena

משתמש פעיל
וואו - אארוג, מהמם!!!
איך עשית את הטקסטורה שעל הכדור?
גם הכיוון של האור מעניין וכן החדות שהברק מסתיים בו בצד ימין... ממש מקצועי, מה יש לך להצטרף?

HUXH86

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נראה טוב-
המורה אמרה שבתלת ממימד לא משאירים "מסגרת" לאובייקט!
רשמתי את זה בקשר לבקבוק של DEENA

נקשרתי לשם-כל הפורום הוא בהומור מקצועי

אלף

משתמש מקצוען
אארוג, אנסה להתערב קצת למורה שלכם בתור צופה מן הצד, מהר לפני שהיא מגיעה, אני מקווה שהיא לא תכעס.
החור שהוספת לכדור לא ממוקם באמצע ונראה משונה, זה מבליט את העובדה שבעצם גם קודם היתה הבעיה עם הדוגמה של הכדור שהפסים הצבעוניים לא מתעגלים בצורה מדויקת מספיק

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה